Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 12 Αύγ 2017, 15:33

Σερα, σχετικα με τη συζητηση που εγινε στο τοπικ των μεταγραφων.
Demir έγραψε:Δηλαδή να κρατούσανε τον στανογεβιτς, απλά για να μην χαλάσουνε την εικόνα του κλαμπ ή για να μην προστεθει ακομα 1 στη λιστα των φευγατων, ακόμα και αν δεν μπορούσε?...το έγκλημα ήταν η πρόσληψη τέλος...

Κατι που παραδεχτηκε και ο Μιχελ, για μια προσληψη που του "φορτωσαν". Απο κει ξεκινανε ολα, οπως και με αα, και με νβ-φρανκ κλπ (τοτε με αλλον "συμβουλο").

Ας αφησουν 1 φορα, τους ανθρωπους που γνωριζουν (ή τελος παντων ειναι υπευθυνοι), να κανουν τη δουλεια τους. Και ας ηταν αυτη του Ραζβαν ή του Ιβιτς οπως ηθελε ο Μιχελ. Και μετα απο 1-2 χρονια ξερωγω, ας κριθουν.

Χωρις παρεμβασεις-παρακαμψεις, με διακριτους ρολους, καθαρή στοχευση, ξεκαθαρες μεταγραφικες πολιτικες και μπατζετ και εμπρακτη-συνεχη στηριξη (με προστασια απο αρδ, χωρις κρισεις καθε τρεις και λιγο απ'τον Ιβαν, χωρις παραλογες απαιτησεις για πρωταθληματα οταν η ομαδα μενει με τρυπες και συνεχιζουμε να ειμαστε απροστατευτοι απ'την ΕΟ)

Αυτη η ανοργανωσια και το κουτουρου, ειναι που πρεπει να καυτηριαστουν και να αλλαξουν.

Εφοσον δουλεψουν ολα αυτα, και καλυτερες επιλογες θα γινονται απ'τους υπευθυνους (και θα ειναι "υπολογοι" γι'αυτα, χωρις να υπαρχει τουρλουμπουκι ευθυνων), και θα παψουν οι προπονητες ναναι αναλωσιμοι (οκ, λαθη γινονται, ειδικα οσο συνεχιζεις να αποφευγεις να παιρνεις εμπειρους προπονητες με iso, που θα απαιτησουν πραγματα και το ονομα ή η πορεια τους θα μπορουν ναναι εγγυητες μιας καταστασης και να λειτουργησουν ως κυματοθραυστης στις κριτικες...)

Οπως λες και εδω.
Sera4 έγραψε:θα πρεπει να καταλαβετε οτι το προβλημα του ΠΑΟΚ ειναι προβλημα εξουσιας...προσωπα ερχονται, προσωπα φευγουν αλλα ο ΠΑΟΚ παρουσιαζει τις ιδιες παθογενειες...οσο ο ΠΑΟΚ θα διοικειται με τον τροπο που διοικειται τωρα και σημαντικα στελεχη του θα δεχονται να υποβαθμιζονται και να παριστανουν τις μαριονετες σε μικρο ή μεγαλο βαθμο, ο,τι και να χτιζεται θα χτιζεται στην αμμο...
Τελευταία επεξεργασία από simba και Σάβ 12 Αύγ 2017, 15:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Σάβ 12 Αύγ 2017, 15:39

Λοιπον, πριν μερικες μερικες δημιουργηθηκε θεμα στη σελιδα Ιβαν Σαββιδης σχετικα με κατι που εγραψα με αποτελεσμα να δεκτω ποινη 4 ημερων. Οποιος θεωρει οτι δεν τον αφορα ας παρακαμψει το σχολιο μου. Καταλαβαινω οτι ποσως ενδιαφερει τι συνεβη στο φορουμ πριν καμποσες μερες ποσω μαλλον με τις εξελιξεις στην ομαδα να τρεχουν. Ωστοσο, οφειλω να ξεκαθαρισω την θεση μου.

Το δικο μου λαθος ειναι οτι παρερμηνευσα την ερωτηση που εθεσε ο Hermann ''Αναρωτιέμαι ρε παιδιά αξίζουν τόσα λεφτά για μέσα τα οποία έχουν "πεθάνει"; Ποιος διαβάζει εφημερίδες και βλέπει Ε;''. Λογω απροσεξιας θεωρησα την ερωτηση του γενικη και οχι συγκεκριμενη προς την περιπτωση του Σαββιδη . Εχοντας λαθεμενη ενυπτωση απαντησα ''συν ξεπλυμα χρηματος''. Απροσεκτος και φελλος μπορει να υπηρξα στη συγκεκριμενη στιγμη αλλα πονηρος οχι, αφου προσθεσα οτι μιλουσα ''ΓΕΝΙΚΑ και οχι για τη συγκεκριμενη περιπτωση''.

Κατανοω οτι ερημην της αμεσης επαφης θα πρεπει να ειμαστε περισσοτερο προσεχτικοι στις θεσεις μας ωστε να γινομαστε αντιληπτοι απο τα υπολοιπα μελη. Ξεκαθαριζω, και οποιος θελει ας με πιστεψει, οτι δεν ειχα καμια προθεση να αφησω υπονοουμενο για τον Σαββιδη. Θα ηταν πολυ χοντρη και απαραδεκτη μια τετοια κατηγορια, χωρις στοιχεια. Εξαλλου θα επρεπε να ειμαι πολυ χαζος για να γραψω τετοιου ειδους σχολιο σε ενα ΠΑΟΚτσηδικο οπαδικο forum, γνωριζοντας τις αντιδρασεις που θα ακολουθουσαν. Ζηταω λοιπον συγγνωμη απο οποιονδηποτε θιχτηκε και αναλαμβανω πληρως την ευθυνη.

Απο κει και περα, δεχτηκα επιπλεον ποινη απο τον mod sourmenetes εξαιτιας ενος σχολιου με το οποιο σατυριζα τον Αθανασιαδη, οτι δηθεν θα εργαστει για το καναλι E. Αδερφε sourmenetes, εντελως φιλικα, μπορεις σε παρακαλω πολυ να μου εξηγησεις για ποιον λογο δεν εδειξες παρομοια ευαισθησια και για τα δεκαδες υποτιμητικα-σατυρικα σχολια που γραφτηκαν για τον Αθανασιαδη με αφορμη το ενδεχομενο μεταγραφης του στην Τουρκια; Ουτε μια παρατηρηση δεν εκανες βρε αδερφε. Για ποιον λογο;

Για τον Ουαρντα επισης μου εριξες εβδομαδιαιο ban επειδη τον αποκαλεσα ''μαλακισμενο'' την ωρα που τοσα και τοσα μελη τον αποκαλεσαν ''καραγκιοζη'' και ατομο με χαμηλο iq. Και σε αυτη την περιπτωση αντεδρασες επιλεκτικα. Γιατι;

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν οντως θελετε, οι mods, να συμβαλλετε στην ορθη λειτουργια του forum, οφειλετε πρωτοι εσεις να σεβαστειτε του κανονες λειτουργιας και επειτα εμεις. Οι κανονες και οι τιμωριες θα πρεπει να εφαρμοζονται καθολικα. Θα πρεπει να αφορουν τους παντες, ακομη και αν ειναι οι πιο παλιοι εδω μεσα ή οι πιο συμπαθεις.

:pano:
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 12 Αύγ 2017, 15:49

Απαντάω εδω στους ευθικτους

Για τ α καλα του ιβαν δεν προκειται να γραψω σαν παιδάκι ξανα τ ξερουμε ολοι


Αλλα χώνεται κ βαζει διπλούς τριπλούς συμβούλους , παίρνει παικτες κλπ κ τα κανει σκατα στα αγωνιστικα

Διαφωνιεται όσο θέλετε δεν με ενδιαφέρει

Πραγμαριτα σαν φρουρά απαντάται ορισμένοι λες κ μονο εσείς θέλετε το καλο της ομαδας
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 16:03

eorptol1 έγραψε:Το πρωτάθλημα θα έρθει και οι μισοί θα γκρινιάζουμε για διαφόρους λόγους αυτο ειναι σίγουρο και θα το δείτε



Ετσι θα γινει φιλε μου και γω το πιστευω......Και θα υπαρχουν ατομα που δεν θα χαρουν καθολου.
Ρωτα εδω μεσα ποσοι ειναι περηφανοι για το κυπελλο φετος και θα σου πεσουν τα μαλλια απο τις απαντησεις
που θα παρεις.
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 16:06

Πλέον δεν με πειράζει εγώ είμαι πολύ υπερήφανος για το κύπελο, όπως θα χαρώ πολύ όταν πέσει η επο.... Και το πρωτάθλημα θα το χαρώ με αυτούς που θα πάνε στον λευκό πύργο και όσοι χαίρονται όπου γης.... τους υπόλοιπους απλά θα τους αγνοήσω

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ArChAnGeLonfire4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 16:10

Εννοειται είμαστε περήφανοι για το κύπελλο κ αν ερθουν και 3 μεταγραφές αναγνωρισμένης αξίας ανεβαίνουμε 5 σκαλοπάτια και πάμε για Πρωτάθλημα και καλή πορεία στην Ευρώπη!
:nairepaok:
Ι Β Α Ν
Σ Α Β Β Ι Δ Η Σ
Ο Ε Ο
Άβαταρ μέλους
ArChAnGeLonfire4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ 09 Αύγ 2017, 23:44
Τοποθεσία: City of Archangel's

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Φουτσίνι » Σάβ 12 Αύγ 2017, 17:05

Ο Μανιακός τοποθετείται ωραια, αφήστε τις επιθέσεις. Ειναι ωραια στιγμή για να ανοίξει μία κουβέντα χωρις φοβίες. Ειναι δυνατόν για έναν άνθρωπο με 200plus πετυχημένες εταιρείες να θεωρούμε ότι 6 χρονια κάνει τα ίδια λάθη παρορμητισμού; Αν ναι τότε δεν αδικούμε τον ίδιο, τους εαυτούς μας κ την ομάδα αδικούμε.
Άβαταρ μέλους
Φουτσίνι
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Πέμ 25 Αύγ 2016, 16:33

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 17:48

MANIAKOS έγραψε:Απαντάω εδω στους ευθικτους

Για τ α καλα του ιβαν δεν προκειται να γραψω σαν παιδάκι ξανα τ ξερουμε ολοι


Αλλα χώνεται κ βαζει διπλούς τριπλούς συμβούλους , παίρνει παικτες κλπ κ τα κανει σκατα στα αγωνιστικα

Διαφωνιεται όσο θέλετε δεν με ενδιαφέρει

Πραγμαριτα σαν φρουρά απαντάται ορισμένοι λες κ μονο εσείς θέλετε το καλο της ομαδας


Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος για τόση ένταση, δεν διαφώνησε κανείς για τα λάθη του Ιβάν. άλλο αυτό και άλλο κάτι που είπες για το αν είναι εσκεμμένα όμως. Κάτι που το έχεις αναφέρει νομίζω ξανά ως φόβο σου. Αυτό σχολιάστηκε και είναι λογικό γιατί είναι ακραία άποψη
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2751
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 18:00

simba έγραψε:Σερα, σχετικα με τη συζητηση που εγινε στο τοπικ των μεταγραφων.
Demir έγραψε:Δηλαδή να κρατούσανε τον στανογεβιτς, απλά για να μην χαλάσουνε την εικόνα του κλαμπ ή για να μην προστεθει ακομα 1 στη λιστα των φευγατων, ακόμα και αν δεν μπορούσε?...το έγκλημα ήταν η πρόσληψη τέλος...

Κατι που παραδεχτηκε και ο Μιχελ, για μια προσληψη που του "φορτωσαν". Απο κει ξεκινανε ολα, οπως και με αα, και με νβ-φρανκ κλπ (τοτε με αλλον "συμβουλο").

Ας αφησουν 1 φορα, τους ανθρωπους που γνωριζουν (ή τελος παντων ειναι υπευθυνοι), να κανουν τη δουλεια τους. Και ας ηταν αυτη του Ραζβαν ή του Ιβιτς οπως ηθελε ο Μιχελ. Και μετα απο 1-2 χρονια ξερωγω, ας κριθουν.

Χωρις παρεμβασεις-παρακαμψεις, με διακριτους ρολους, καθαρή στοχευση, ξεκαθαρες μεταγραφικες πολιτικες και μπατζετ και εμπρακτη-συνεχη στηριξη (με προστασια απο αρδ, χωρις κρισεις καθε τρεις και λιγο απ'τον Ιβαν, χωρις παραλογες απαιτησεις για πρωταθληματα οταν η ομαδα μενει με τρυπες και συνεχιζουμε να ειμαστε απροστατευτοι απ'την ΕΟ)

Αυτη η ανοργανωσια και το κουτουρου, ειναι που πρεπει να καυτηριαστουν και να αλλαξουν.

Εφοσον δουλεψουν ολα αυτα, και καλυτερες επιλογες θα γινονται απ'τους υπευθυνους (και θα ειναι "υπολογοι" γι'αυτα, χωρις να υπαρχει τουρλουμπουκι ευθυνων), και θα παψουν οι προπονητες ναναι αναλωσιμοι (οκ, λαθη γινονται, ειδικα οσο συνεχιζεις να αποφευγεις να παιρνεις εμπειρους προπονητες με iso, που θα απαιτησουν πραγματα και το ονομα ή η πορεια τους θα μπορουν ναναι εγγυητες μιας καταστασης και να λειτουργησουν ως κυματοθραυστης στις κριτικες...)

Οπως λες και εδω.
Sera4 έγραψε:θα πρεπει να καταλαβετε οτι το προβλημα του ΠΑΟΚ ειναι προβλημα εξουσιας...προσωπα ερχονται, προσωπα φευγουν αλλα ο ΠΑΟΚ παρουσιαζει τις ιδιες παθογενειες...οσο ο ΠΑΟΚ θα διοικειται με τον τροπο που διοικειται τωρα και σημαντικα στελεχη του θα δεχονται να υποβαθμιζονται και να παριστανουν τις μαριονετες σε μικρο ή μεγαλο βαθμο, ο,τι και να χτιζεται θα χτιζεται στην αμμο...


δεν λεμε κατι διαφορετικο σιμπα...απλα εγω ειμαι πεπεισμενος μετα απο ολα αυτα τα χρονια, οτι δεν μπορει να αλλαξει ο μοναρχισμος στον ΠΑΟΚ για να δουμε το full potential του συλλογου...

οσοι πιστευουν το αντιθετο καλως και δεν κακιζω κανεναν, αλλα για μενα το τελευταιο κρουσμα ηταν και το τελειωτικο...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 18:01

eorptol1 έγραψε:Πλέον δεν με πειράζει εγώ είμαι πολύ υπερήφανος για το κύπελο, όπως θα χαρώ πολύ όταν πέσει η επο.... Και το πρωτάθλημα θα το χαρώ με αυτούς που θα πάνε στον λευκό πύργο και όσοι χαίρονται όπου γης.... τους υπόλοιπους απλά θα τους αγνοήσω

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και με τα χρέη που πληρώθηκαν, που είναι σαν 5 πρωταθλήματα όπως έλεγαν κάποιοι.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 18:24

Ε Κώστα αυτοί που τα λέγανε (κάποιοι) τα ξεχάσανε πρώτοι.... Δυστυχώς.... Αν έλεγε όμως ο πόντιος θά τα πληρώσω σε δόσεις κοτσοβολου και θα τα θυμόμασταν και ευχαριστημένοι θα ειμασταν

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 12 Αύγ 2017, 18:32

Ksenitemenos4 έγραψε:
MANIAKOS έγραψε:Απαντάω εδω στους ευθικτους

Για τ α καλα του ιβαν δεν προκειται να γραψω σαν παιδάκι ξανα τ ξερουμε ολοι


Αλλα χώνεται κ βαζει διπλούς τριπλούς συμβούλους , παίρνει παικτες κλπ κ τα κανει σκατα στα αγωνιστικα

Διαφωνιεται όσο θέλετε δεν με ενδιαφέρει

Πραγμαριτα σαν φρουρά απαντάται ορισμένοι λες κ μονο εσείς θέλετε το καλο της ομαδας


Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος για τόση ένταση, δεν διαφώνησε κανείς για τα λάθη του Ιβάν. άλλο αυτό και άλλο κάτι που είπες για το αν είναι εσκεμμένα όμως. Κάτι που το έχεις αναφέρει νομίζω ξανά ως φόβο σου. Αυτό σχολιάστηκε και είναι λογικό γιατί είναι ακραία άποψη



Όλα τα σκεφτομαι μας αρρώστησανε... ακραίο δεν ξεεω αν ειναι ...
Αλλα η επανάληψη κουράζει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 18:44

Ξεκολληστε, οταν η κριτικη γινεται απο ατομα που αγαπουν το συλλιγο μονο θετικο ειναι.
Ο Ιβαν κανει λαθη, περα απο τα οσα καλα εχει προσφερει.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό berry » Σάβ 12 Αύγ 2017, 18:59

παρε ρε συ Ιβαν αυτους που σου λενε στην κεντρικη. αντε παρτους κ κατσε μαζι μας να δουμε την ομαδα ομορφα και ηρεμα χωρις εμπλοκες στ αποδυτηρια κλπ κλπ. χωρις συμβουλους συμβουλες φιλους και τα ρεστα. ομορφα κ ηρεμα μεχρι το δεκεμβρη. εχεις φρεσκο προπονητη με πατερα τεραστια μπαλαδοφατσα και τεχνικο διευθυντη μπασμενο χοντρα στα του ποδοσφαιρου με περγαμηνες. αν θες και γουσταρεις μπλεξιματα καντο στο εψιλον που ειναι μπουρδελοκαναλο....
παρε ομως πριν τους τρεις παιχταραδες ε;
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό kos » Σάβ 12 Αύγ 2017, 19:05

MANIAKOS έγραψε:Απαντάω εδω στους ευθικτους

Για τ α καλα του ιβαν δεν προκειται να γραψω σαν παιδάκι ξανα τ ξερουμε ολοι


Αλλα χώνεται κ βαζει διπλούς τριπλούς συμβούλους , παίρνει παικτες κλπ κ τα κανει σκατα στα αγωνιστικα

Διαφωνιεται όσο θέλετε δεν με ενδιαφέρει

Πραγμαριτα σαν φρουρά απαντάται ορισμένοι λες κ μονο εσείς θέλετε το καλο της ομαδας


χωρις να τον ξερω τον ανθρωπο, νομιζω οτι το προβλημα το δημιουργει ο χαρακτηρας του.
δεν εχει και εναν ανθρωπο διπλα του να εχει αναστημα να του τα χωσει οταν παρεμβαινει.
και το πληρωνει και η ομαδα και ο ιδιος. γιατι η αληθεια αυτη ειναι. αυτος βαζει το χρημα, αυτος θελει το πρωταθλημα πρωτος απο ολους. ισως καποια στιγμη το αντιληφθει. ισως εαν παρει το πρωτο να χαλαρωσει.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4932
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες