Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Κυρ 01 Οκτ 2017, 11:54

Δηλαδή, δεν θέλει;
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 11:56

Πρόεδρε...Είμαι περίεργος να μάθω δυο πραγματάκια & λέω να τα ρωτήσω εσένα που είσαι "το κεφάλι του ψαριού":

1...Οι υπεύθυνοι για αλλοίωση αποτελεσμάτων, την 3η αγωνιστική, τιμωρήθηκαν όπως παρακάλεσες την ΕΠΟ "μας"?
2...Τι σε είπε ο νεότευκτος υπάλληλος σου κύριος Σαραϊδάρης για την χθεσινή ανατροπή του Μάτος που δεν δόθηκε?

Έχω αρχίσει πια να πιστεύω ότι δυστυχώς δεν κοροϊδεύεις μονάχα τον εαυτό σου, κάνοντας χαβά δεκάδων μυρίων!!

Σύνελθε κι άλλαξε ρότα...Ακόμα ακόμα βάλε άλλον Πρόεδρο αφού εσύ φαίνεται πια ότι δεν ξέρεις να προεδρεύεις!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:06

Ιβαν πονάει πολύ φέτος.Τοσα χρόνια είχαμε το αλοθι του γαύρου , οπως ελεγεσ Και εσυ, την Μπαρτσελονα να έπαιρνες πρωτάθλημα γιόκ,άσε που είχαμε συνηθίσει αλλά αν υποψιαστώ πως ο τίγρης μετά από κύπελλο θα πάρει και πρωτάθλημα σε 3 χρόνια δεν θα το αντέξω...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:10

Dinos_Liverpool έγραψε:Δηλαδή, δεν θέλει;

Δεν θέλει να σπάσει αβγα
Και χωρίς να σπάσεις αβγα ομελέτα δεν έχει
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:13

Dinos_Liverpool έγραψε:Δηλαδή, δεν θέλει;


Θέλει και με το παραπάνω λέω εγώ αλλά έτσι όπως θέλει - θέλουμε να το πάρει - ουμε δεν γίνεται στο Ελλάντα...

Αυτός μας φούσκωσε τα μυαλά... Εμείς καλώς η κακώς δεν ξέρουμε τι θέλουμε και πως το θέλουμε... Ο καθένας μας ξέρει τον τρόπο για να πάρεις το πρωτάθλημα στην Ελλάδα... Ούτε εγώ το γουστάρω έτσι αλλά όταν οι άλλοι παίζουν έτσι το παιχνίδι πως μπορείς να τους ακολουθήσεις διαφορετικά εφόσον λέμε ότι πάμε για πρωτάθλημα;

Εγώ χθες ήμουν ανύπαρκτος στο χόρτο αλλά είναι δυνατόν να με παίζει ένα Κοράκι 80-20 εναντίων των τυριών;;; Και να λέω και ευχαριστώ; Και να θέλω καθαρό ποδόσφαιρο; Και να θέλω πρωτάθλημα; Ε δεν γίνεται αυτό.

Αν θέλουμε απλά ένα ωραίο θέαμα εφόσον το υλικό το έχουμε ας βρει το τι μας λείπει για να δέσει το γλυκό και ας αφήσουμε τους Κιτρινοκόκκινους να σφαχτούν όπως ξέρουν αυτοί για το ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα...

Όχι θα το πάρει η Κούλα γιατί έχει το καλύτερο ρόστερ, τον καλύτερο προπονητή κλπ κλπ... Ο Τίγρης ακόμα γελάει...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:14

Ούτε ομελέτες θέλει, ούτε τίποτε. Να το πάρει αγωνιστικά και μόνο θέλει.

Και γω είμαι μαζί του.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:21

Ντίνο όλοι έτσι το θέλουμε αλλά επειδή μιλάμε για το Ελληνικό πρωτάθλημα απλά έτσι δεν γίνεται... Δεν μπορώ στα 31 μου να γίνω ρομαντικός... Θέλω αλλά δεν μπορώ...

Βέβαια ασχέτως το τι αναφέρω παραπάνω για το κοράκι και εγώ δεν δέχομαι ότι χθες δεν μπόρεσα να νικήσω ένα χωριό στην κυριολεξία λόγω του διαιτητή , λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου και λόγω του σκληρού παιχνιδιού παρόλο που όλοι είδαμε τι έγινε...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:37

Κατάλαβες ότι για να κανεις μεγάλη ομάδα χρειάζονται μεγάλοι παίχτες. Ώρα να καταλάβεις ότι χρειάζεται και μεγάλος προπονητής.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:51

Dinos_Liverpool έγραψε:Ούτε ομελέτες θέλει, ούτε τίποτε. Να το πάρει αγωνιστικά και μόνο θέλει.

Και γω είμαι μαζί του.

Πρώτον όταν θες να το πάρεις αγωνιστικα δεν φέρνεις σε ομάδα 30 εκατομμυρίων προπονητες των 100 χιλιάδων από Κίνα και Ξάνθη
Και δεύτερον αυτός μπορεί να θέλει να το παρει αγωνιστικα και μόνο αγωνιστικα αλλά επειδή το φιλαράκι του δεν έχει παρόμοια προβλήματα,τον Μάιο θα μας το κουνάει μέσα στην μούρη γιατί απλά θα έχει κάνει δυο βασικά πράγματα
Ενα...πήρε κανονικό προπονητή και δεύτερο κανόνισε να μην έχει χειρότερη διαιτησία από τους ανταγωνιστές του
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Κυρ 01 Οκτ 2017, 13:15

Εγώ το χθεσινό αγωνιστικό χάλι δεν το ρίχνω στη διαιτησία.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό aquila » Κυρ 01 Οκτ 2017, 13:19

Παντως αν χασουμε το πρωταθλημα δε θα το χασουμε απο διαιτησια και επειδη θα εχει τα κοζια ο τίγρης, θα το χασουμε απο καθαρή δικη μας ανικανότητα. Οταν δινεις τόσα λεφτα και δεν μπορεις να ανταγωνιστείς αλλους που πληρώνουν τα μισά κατι κανεις λαθος και δεν σου φταιει κανενας διαιτητης.
Και οταν λεω ανικανότητα δεν εννοω το Σαββιδη απαραιτητα. Εχω καταλήξει οτι εχουν μαζευτεί πολλοι άμπαλοι και ηττοπαθείς στην ομαδα σ αυτα τα τριάντα χρονια χωρις τίτλο.
Σιγουρα εχει μεγαλες ευθύνες ο ιβαν ως επικεφαλής αλλα απο την αλλη απο εξω ηρθε, γλωςςα δεν γνωρίζει, γνώση της κατάστασης δεν ειχε, ποιον να πρωτο εμπιστευτεί δεν ήξερε. Βεβαια σε πεντε χρονια ισως θα επρεπε να εχει καταλήξει ποιος αξίζει και ποιος οχι.
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila
 
Δημοσιεύσεις: 1326
Εγγραφή: Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:54
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Κυρ 01 Οκτ 2017, 13:21

Ακολουθει σεντονι Αλεξη Κουγια. Προειδοποιηση:Κρατηστε τα παιδια σας μακρυα απο την οθονη

Κύριε Ιβάν Σαββίδη
Η έκφραση την οποία τολμήσατε να εκστομίσετε για μένα ότι "χρηζει ψυχιατρικής πραγματογνωμοσύνης ο Κούγιας" είναι άκρως υποτιμητική για τον οποιονδήποτε εις βάρος του οποίου απευθύνεται και ποινικώς κολάσιμο.

Αποτελεί δε και ακραία προσβολή προσωπικότητος και έχει ως συνέπεια μεγάλη χρηματική αποζημίωση.

Κύριε Ιβάν Σαββίδη,

Δεν γνωρίζω τι μεσολάβησε και μετά από το προσωπικό σας μήνυμα "να συζητήσουμε να αναλάβω υποθέσεις σας ως δικηγόρος" και τολμήσατε να δημοσιοποιήσετε τέτοια φράση εναντίον μου, αλλά μετά από 6 χρόνια στην Ελλάδα θα πρέπει να έχετε αντιληφθεί, ότι μπορεί 400 χρόνια τουρκοκρατίας να άφησαν πίσω τους "ραγιάδες" (ελπίζω αυτός που γράφει τις ανακοινώσεις σας στα ελληνικά να σας εξηγήσει τι σημαίνει), αλλά η συντριπτική πλειοψηφία των ελλήνων είναι υπερήφανοι, αξιοπρεπείς και ανεξάρτητοι άνθρωποι.

Εγώ δυστυχώς για εσάς επί δεκαετίες αυτό το επιβεβαιώνω, είτε στο λειτούργημα μου ως δικηγόρου (γι αυτό άλλωστε μου ζητήσατε να συνεργαστούμε), είτε ως δημόσιο πρόσωπο ανάλογα με τις συμπεριφορές οι οποίες εκδηλώνονται εις βάρος μου, είτε από "κορυφαίους" πολιτικούς, είτε από "κορυφαίους" επιχειρηματίες, όπως εσείς, είτε από τον οποιονδήποτε αληταρά ξένο ποδοσφαιριστή, ο οποίος είναι λίγες μέρες στην Ελλάδα, αλλά φαίνεται ότι πρόλαβε να μάθει τι έπαθε ο Γιάννης Ευαγγελόπουλος, μάνατζερ του Τσανδάρη, από τον υπάλληλο σας στον ΠΑΟΚ και τους κακοποιούς οι οποίοι χρησιμοποιήθηκαν, τι έπαθε ο κορυφαίος έλληνας προπονητής Γιώργος Δώνης για να υποχρεωθεί να λύσει το συμβόλαιο του, τι έπαθαν ο ευπατρίδης Γιάννης Αλαφούζος και ο Παναθηναικός, αλλά και ο όμοιος σας Δημήτρης Μελισσανίδης και η ΑΕΚ για να πάρει επιτέλους ο ΠΑΟΚ ένα Κύπελλο και να πάψουν οι υπερήφανοι οπαδοί του να σας χλευάζουν.

Δεν περίμενα ποτέ ότι αντί να διώξετε χτες από τον μεγάλο ΠΑΟΚ αυτόν τον αληταρά ο οποίος έβριζε συνεχώς με τις χυδαιότερες φράσεις στα αγγλικά τις μάνες του προπονητού μας κ. Φυντάνη, του γιατρού μας κ. Μπασδέκη και των αναπληρωματικών ποδοσφαιριστών μας κάθε φορά που περνούσε μπροστά μας και όταν πήγα να τον ηρεμήσω, αφού το παιχνίδι είχε τελειώσει και είμαστε τουλάχιστον ικανοποιημένοι αφού δεν χάσαμε, αυτός έβρισε και τη δική μου μάνα και μένα τον ίδιο.

Εγώ σε όλη μου τη ζωή δεν είχα ούτε έναν σωματοφύλακα και δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να αντιμετωπίζω αυτού του είδους τους αλήτες που προσβάλλουν την τιμή και την υπόληψη μου, με τον τρόπο που μπορείτε εσείς να τους αντιμετωπίσετε που έχετε σωματοφύλακες, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι χρειάζομαι ψυχίατρο.

Εγώ δεν έχω μέλος της οικογενείας μου που κάνει κάθε λέπτο αυτού του είδους τις αναρτήσεις στο διαδίκτυο, όπως κάνει μέλος της οικογενείας σας προσβάλοντας και απειλώντας οπαδούς, ιδιοκτήτες, προπονητές και ποδοσφαιριστές άλλων ομάδων, ούτε έχω μέλος της οικογενείας μου που σε τόσο μικρή ηλικία να χρειάζεται ολόκληρο προσωπικό στρατό και να πηγαίνει ξημερώματα στο γήπεδο του ιστορικού Άρη και να παίζει τον ύμνο του ΠΑΟΚ, αλλά και να έρχεται φιλοξενούμενος στο γήπεδο μας στην πολυτελή και ασφαλή σουίτα που του παραχωρήσαμε και συνοδευόμενος από δεκάδα σωματοφυλάκων να προσβάλλει τους οπαδούς μας με υβριστικές εκφράσεις και άσεμνες χειρονομίες.

Για τη συμπεριφορά του νεαρού μέλους της οικογενείας σας είμαι βέβαιος ότι έχετε προβληματιστεί εάν χρειάζεται ψυχίατρο και βεβαίως και για το νεαρό μέλος της οικογενείας σας το οποίο είναι κορυφαίο μέλος της διοικήσεως του ΠΑΟΚ και για τον αληταρά ποδοσφαιριστή σας η ανεξάρτητη και υπερήφανη ΠΑΕ ΑΕΛ θα κάνει καταγγελία στα αρμόδια όργανα.

Εγώ προσωπικά δεν είμαι Παπαθανασάκης για να του πετάτε τριακόσια χιλιάρικα και να τον ξεφτιλίζετε, ξεφτιλίζοντας και τον ιστορικό Ηρακλή, ούτε διοίκηση του Άρη που δεν τόλμησε να κάνει καταγγελία στα αρμόδια όργανα.

Μπορεί στη Λάρισα, και γνωρίζω πως, να βγάλατε έναν Παοκτζή πρόεδρο της Ενώσεως, γεγονός που προσβάλλει του οπαδούς μας, αλλά εγώ δυστυχώς για σας εκτός από οικονομικά ανεξάρτητος δεν είμαι και ραγιάς.

Σας έχουν κακομάθει οι "πολιτικοί ραγιάδες" και οι ραγιάδες της Θεσσαλονίκης και για μια ισοπαλία στο ποδόσφαιρο χάσατε έναν ανιδιοτελή φίλο και μάλλον καλό δικηγόρο.

Καταγγελία για την ανακοίνωση σας και για μένα και για τη διαιτησία θα κάνει και η ΠΑΕ ΑΕΛ στα αρμόδια όργανα.

Όσον αφορά για τις δηλώσεις σας για τη διαιτησία του χθεσινού αγώνα, ο συγκεκριμένος διαιτητής σας χάρισε μόνο ένα πέναλτι του Βαρέλα στο Περρόνε, σας χάρισε μόνο μια κόκκινη κάρτα από το σπάσιμο της μύτης με αγκωνιά στον Κρίζμαν (πέρασε όλη τη νύχτα στο νοσοκομείο και αύριο θα του γίνει ανάταξη), σας χάρισε τουλάχιστον 4 κίτρινες κάρτες από σκληρά φάουλ, αλλά μάλλον περιμένατε πολλά περισσότερα από το αγαπημένο παιδί του προέδρου της ΕΠΣ Ηπείρου κ. Βρακά, του οποίου ο γιος είναι αρχηγός της Κ20 του ΠΑΟΚ.

Λυπάμαι που μάλλον σας είχαν διαβεβαιώσει οι άνθρωποι σας στη Λάρισα, ότι το ποδοσφαιρικό περιβάλλον στη Λάρισα είναι τόσο ευγενικό και ανεκτικό, που είχαν αφήσει τον Μπέο να κάνει βόλτες στο AEL FC ARENA, αλλά αυτά έχουν τελειώσει ανεπιστρεπτί.
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 01 Οκτ 2017, 13:24

Χαχαχαχαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Κυρ 01 Οκτ 2017, 13:31

chrisg4 έγραψε:Κατάλαβες ότι για να κανεις μεγάλη ομάδα χρειάζονται μεγάλοι παίχτες. Ώρα να καταλάβεις ότι χρειάζεται και μεγάλος προπονητής.


Για να κερδίσεις όλα αυτά την Λάρισα;;; Χμμ.. :roll: Έχω μπερδευτεί αλήθεια...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 01 Οκτ 2017, 13:37

Ιβάν, ορίστε τα χαήρια μας.

Έφαγε ΞΥΛΟ από τον γατούλη και είπε και ευχαριστώ.

Εμάς μας γ@μάει με το κοράκι (πέναλτι, κόκκινη Κουλούρη), φτύνει τον παίκτη μας, βάζει μπράβους, σε κάνει μήνυση και βγάζει και αυτόν τον εμετό για ανακοίνωση από πάνω.

Η μπάλα είναι στα πόδια σου.

ΣΒΗΣ'ΤΟΝ!!!!
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες