Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό simba » Παρ 11 Αύγ 2017, 17:03

Δε νομιζω (και δε μπορει) το κυριοτερο ζητημα να ηταν τα εως τωρα (?) "ματς"..
Θελω να πιστευω (αν και η λογικη με τον ΠΑΟΚ του Ιβαν παιρνει πολλες φορες διαζυγιο), οτι ηταν πραγματα που διεγνωσε ο Μιχελ (ή και διαφορα φιλοσοφιας) και οι υπευθυνοι του τμηματος, οπως καποια που ανεφερε ο Rain..
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 11 Αύγ 2017, 21:05

Προφανώς και δεν ήταν τα ματς.
Απ ότι καταλαβαίνω η ομάδα δεν ήξερε τι έκανε και που πατούσε
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 11 Αύγ 2017, 22:27

5 χρόνια Σαββίδη και έχουμε:

Δώνη (του τον έκλεισε ο Βρύζας ενώ ήξερε ότι θα έρθει ο Σαββίδης), Γεωργιάδη, Stevens, Γεωργιάδη, Άγγελο, Γεωργιάδη - Σταματόπουλο (εδώ έχω κενό μνήμης, μπορεί να κάνω λάθος), Ivic, Stanojevic, Lucescu...


Χίλια καλά έχεις κάνει στον Π.Α.Ο.Κ., αλλά αυτό ρε γαμώτο, εδώ με κάθεται.

Από εμένα, 1€ δεν θα δείτε ούτε και φέτος. Προτιμώ να τα δώσω σε Κ.Α.Ε./Τ.Α.Π./Α.Σ. που θα πιάσουν ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΠΟ και θα δω και τίτλΟΥΣ από πολλά τμήματα.

Παίζει να μη δω ούτε αγώνα του ποδοσφαίρου. Έτσι κι αλλιώς, κόσμο έχετε. Δεν θα σας λείψω ούτε εγώ, ούτε τα πενιχρά έσοδα που θα μπορούσα να δώσω.



ΠΑΕΠΑΟΚτσήδες, έχετε τεράστια αρχίδια που ασχολείστε ακόμα με το ποδόσφαιρο. Τα λέγατε για εμάς που πάμε Παλατάκι μες στο κρύο 200 άτομα και τρέχουμε στη Κοζάνη για χάντμπολ, αλλά τελικά εσείς έχετε μεγαλύτερες αντοχές.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Παρ 11 Αύγ 2017, 23:47

Η αχαριστία είναι συχνά δυσανάλογη με την ευεργεσία που δεχθήκαμε.
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 897
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 00:39

Αχάριστος δεν είμαι, αλλά αν έκανε τα εκατομμύρια στις επιχειρήσεις του όπως διοικεί τον ΠΑΟΚ τότε πρέπει ν είναι ο χουντινι
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Αύγ 2017, 00:42

gk.box16 έγραψε:Η αχαριστία είναι συχνά δυσανάλογη με την ευεργεσία που δεχθήκαμε.




Εμένα λες;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ArChAnGeLonfire4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 00:50

teod1980 έγραψε:Αχάριστος δεν είμαι, αλλά αν έκανε τα εκατομμύρια στις επιχειρήσεις του όπως διοικεί τον ΠΑΟΚ τότε πρέπει ν είναι ο χουντινι


**************************************************************************************************************************************
Αφήστε ρε αδερφια ΠΑΟΚτσίδες τι <επιχειρήσεις> έκανε και για την ομάδα μας λίγα έδωσε όλα αυτά τα χρόνια;
Άβαταρ μέλους
ArChAnGeLonfire4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ 09 Αύγ 2017, 23:44
Τοποθεσία: City of Archangel's

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 00:54

Κατάλαβες το λάθος σημειο
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 00:58

teod1980 έγραψε:Αχάριστος δεν είμαι, αλλά αν έκανε τα εκατομμύρια στις επιχειρήσεις του όπως διοικεί τον ΠΑΟΚ τότε πρέπει ν είναι ο χουντινι


Εχω συναντηθει μαζι του ....
Αν ασχοληθει με τον ΠΑΟΚ οπως με τις αλλες επιχειρησεις του θα πεταξουμε !!!
Ειναι αυτη η καψουρα και το παθος του που τον τρωει....
Εχεις δει καψουρη να εχει λογικη σκεψη και πραξη?
Παρε παραδειγμα απο δω μεσα ,ολοι καψουρα με την ομαδα ,αλλα ενα καλο λογο
σπανια γραφουμε....
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 897
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 01:00

Ε ας αφήσει τις αποφάσεις σε μη καξουρηδες που ξέρουν το αντικείμενο, αν είναι να μην κάνει λάθη
Καλά θα σταματήσω γιατί το βλέπω να έρχεται, 'εχθρός του Ιβάν'
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Jairo » Σάβ 12 Αύγ 2017, 02:14

Πόσο πιό καθαρά να το πεί ο Μίχελ? Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι είπε >
>>Έκανα λάθος με τον προπονητή και το κατάλαβα, και επειδή είμαι πρώην διαιτητής και ξέρω πώς να διορθώνω τα λάθη μου, έκρινα οτι ο προπονητής έπρεπε να αλλάξει τώρα.Αργήσαμε λίγο αλλά δέν θα έχουμε πρόβλημα...<<
Ανέλαβε όλη την ευθύνη γι αυτό που έγινε μέχρι σήμερα.
Ο Ιβάν πού φταίει δηλαδή?
Τί έπρεπε να κάνει δηλαδή?
Μήπως είμαστε λίγο υπερβολικοί στις αντιδράσεις μας?
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1545
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 03:13

Δεν ειπε ο Μιχελ "εκανα λαθος". Ειπε οτι "υπηρχαν καλες συστασεις" για τον Στανο.

Ηρθε η ωρα μου να κραξω τον Ιβαν.
Οπως και ολοι οι υπολοιποι, δεν ενθουσιαστηκα με το ακουσμα του Στανογεβιτς, αλλα σκεφτηκα πως για να τον εχουν επιλεξει, θα εχει κατι. Διαφωνησα και με τον rainmaker που μιλησε για κριτηρια επιλογης του προπονητη, γιατι θεωρουσα πως κατι θα εχουν δει περισσοτερο οι ιθυνοντες. Τελικα ο rainmaker ειχε δικιο. Π@παρια ειχαν δει. Ειπε μια μ@λακια ο Βουκιτς στον Ιβαν και αυτος παρεκαμψε τον Μιχελ. Τον ανθρωπο που μεχρι στιγμης εχει τρομακτικο ποσοστο επιτυχιας στις επιλογες του.

Τον Ραζβαν, οπως πολλοι, δεν τον παω, δεν μου αρεσουν τα μουτρα του. Του ευχομαι επιτυχια βεβαια. Ο Ραζβαν ειναι επιλογη Μιχελ. Ακομα και να αποτυχει οικτρα, δεν προκειται να κατηγορησω τον Μιχελ. Θα ειναι μια λαθος επιλογη του. Δικαιουται. Τοσες σωστες εχει κανει ο ανθρωπας, δεν ειναι δυνατον να τα κανει ολα τελεια.

Οταν ομως ο Ιβαν αποφασιζει να τον παρακαμψει και να επιβαλλει την επιλογη που του ψιθυρισε ο εκαστοτε κολητος του, τοτε απαιτω αυτη η επιλογη να ειναι επιτυχημενη. Αν παρακαμπτεις τον αλλον που εχει 90% επιτυχια στις επιλογες του και που στο κατω κατω ειναι τομεας ευθυνης του, ε τοτε πρεπει να μου δωσεις 100% πιθανοτητες επιτυχιας.

Ιβαν Σαββιδη, το δις εξ αμαρτειν, ουκ ανδρος σοφου. Και το εχεις ξεπερασει το δις προ πολλου. Ευεργετης της ομαδας εισαι, και τα λαθη σου ακομα ειναι καλυτερα απο τα αισχη που εχουμε δει και υπομεινει στον ΠΑΟΚ παλαιοτερα, αλλα πρωταθληματα και σοβαρη ομαδα μην περιμενεις με τον τροπο που λειτουργεις, κριμα τα λεφτα και την καψουρα που επενδυεις.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 03:35

rainmaker έγραψε:Για όσους αναφέρθηκαν σε εμένα π βρήκα σωστή την ανακοίνωση, θυμίζω πως μέρες τώρα τονιζα ότι για αδιευκρίνιστο λόγο ο Ιβάν δεν πίεσε για σοβαρό μεγάλο προπονητή και ο Λουμπος έχασε τ αυγά και τα πασχαλια όταν κλήθηκε να αντικαταστήσει τον Βλάνταν.

Άρα οι βασικές ευθύνες είναι σε αυτούς τους δύο.

Από εκεί και πέρα όμως με φημες και συνωμοσίες δε μπορώ να ασχοληθώ σοβαρά.

Έκαναν μαλακίες αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν ήταν προφανής η αδύναμη και ανήμπορη παρουσία του Στανογεβιτς


Τελικα σου οφειλω μια συγγνωμη γιατι ειχες απολυτο δικιο οταν μιλουσες για "διαδικασια προσληψης" και "κριτηρια επιλογης" του προπονητη. Ολο το προβλημα προκυπτει απο αυτα. Το λαθος στην υποθεση ειναι η διαδικασια προσληψης. Το οτι παρακαμφθηκε ο Μιχελ. Τωρα πια ειναι ξεκαθαρο.

Για μενα ειναι καθαρα λαθος του Ιβαν. Δεν θεωρω οτι δεν θελει να ξοδεψει για προπονητη οπως λενε καποιοι. Δεν νομιζω οτι ειναι τα λεφτα το προβλημα του. Το προβλημα του ειναι το θυμικο. Επηρεαζεται πολυ απο την περιρεουσα ατμοσφαιρα αλλα και απο το περιβαλλον του, το οποιο μαλλον δεν ειναι και ιδιαιτερα υψηλης ποιοτητας, τουλαχιστον στα του ΠΑΟΚ.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 03:47

Όποιος λέει η ψωλή μου είναι αγγούρι, την παίρνεις και τρέχεις.

Άκου μόνο αυτόν που πληρώνεις. Αφού την ξέρει την δουλειά και το έχει αποδείξει.

Φτάνει με τους Φράγκους τους μαγκους και τον κάθε βουκιτς.

Πονάνε τα μυαλά μας!
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: Ιβαν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 14:12

Το πρωτάθλημα θα έρθει και οι μισοί θα γκρινιάζουμε για διαφόρους λόγους αυτο ειναι σίγουρο και θα το δείτε
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες