Lubos Michel

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 18 Ιαν 2018, 15:32

desperando έγραψε:Στην Ελλάδα έχουμε ένα μεγάλο κουσουρι να κρίνουμε τα πάντα χωρίς να έχουμε σχεδόν καμία γνώση των πραγμάτων.
Πως μπορώ να κρίνω τον Χ Μίχελς όταν δεν γνωρίζω τίποτα.
Βγάλαμε τον μιχελ τώρα τρελό που προσπαθούσε να φέρει με το ζόρι τον μολεδο ο οποίος του έλεγε ότι θέλει να πάει μπραζιλ.

Ακόμα και σαν εικασίες στερούνται απλής λογικής

Εδώ δεν ξέρουμε καν ποιος είναι ο γιατρός του Π.Α.Ο.Κ. και εικάζουμε τι θα λεγε ερωτώμενος κάποιος πρώην... :oops:
Άστα να πάνε...Όποιος να ναι κι ό,τι ναναι, όλο και πιο συχνά μέσα σ αυτό το forum...Θλίβομαι αληθινά... :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 18 Ιαν 2018, 15:34

chrisg4 έγραψε:
desperando έγραψε:
chrisg4 έγραψε:eortpol όπως λένε και οι Άγγλοι ακόμα και ένα σταματημένο ρολοι δυο φορες την ημερα λέει σωστά την ώρα.

Επειδή το είπε ο Κόλκας κι επειδή είναι γνωστά και τα κίνητρα του δεν πάει να πει ότι δεν ισχύει.

Δεν αποτελεί προσόν για έναν τεχνικό διευθυντή το ότι τον πολεμάνε οι ΑΡΔ.

Τον πριγιοβιτς ποιος τον έφερε?
Μάλλον μόνος του πρέπει να ήρθε.
Αααα ξέχασα ήταν και ο μόνος που δεν ήθελε τον Βιερίνια πίσω


Πιστεύεις ότι αν κολλήσεις μια ειρωνεία σε οτιδήποτε γραφεις αυτομάτως έχεις δίκιο, ή πιστεύεις κι εσύ όπως ο άλλος ότι η ειρωνεία είναι προϊόν ελεύθερης σκέψης και διανόησης? :lol:

Γιατί μου παραθέτετε οτιδήποτε λέει ο Kόλκας ως επιχείρημα? Δεν έχω καταλάβει.

Όταν υπερασπιζόσασταν εσείς τον Λουτσέσκου βγήκε κανεις να σας πει ότι τα ίδια ακριβώς λέει και ο Κόλκας άρα είστε λάθος?

Αγορίνα μου μην νευριάζεις.
Καμιά ειρωνία
Ερωτήσεις θέτω
Όπως όλοι οι επαγγελματίες έχουν τις καλές τους έχουν και τις στραβά τους.
Το θέμα είναι να τα ζυγιζεις όσο μπορείς πιο σωστά..

Υγ σε οπαδικο φόρουμ γράφεις δημόσια άποψη.
Ε αν περιμένεις συμπεριφορες ζαμπουνη είσαι σε λάθος μέρος
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 18 Ιαν 2018, 15:51

Ο Μίχελ φταίει. Μόνος του πήρε την απόφαση να διαπραγματευτεί και αυτός επέμενε για τον Μολέδο. Ψάχνουμε να βρούμε φταίχτες. Η επιθυμία του παίκτη να γυρίσει στη χώρα του κ ο ασταθής χαρακτήρας του έφταιγε,ας το καταλάβουμε και ας προχωρήσουμε. Εγώ σαν Χρήστος δεν πρόκειται πάντως να συνταχθώ με ανθρώπους που ψάχνουν ευκαιρίες για να φάνε έναν άνθρωπο. Έχω μάτια και βλέπω δόξα τω Θεώ.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:07

Στην Ελλαδα οντως εχουμε ενα χουι.Να χρησιμοποιουμε οτι θελουμε και οπως θελουμε αρκει να μας εξυπηρετει.Αυτο το να ζυγιζουμε σωστα με σκοτωσε.Πολυ θα ηθελα να ακουσω τι σημαινει το σωστα για τον καθενα (μαλλον οτι συμφωνει με την αποψη του). Ακριβως τωρα επειδη οι γνωσεις μας ειναι συνηθως περιορισμενες, αυτο που μετραει ειναι το απελεσμα και αυτο θελει τον ΠΑΟΚ ειτε φταιει ο Σαββιδης ειτε ο Μιχελ ειτε και οι 2 να εχει αλλαξει καμια 50ρια ποδοσφαιριστες και 8 νομιζω προπονητες τα τελευταια χρονια.Φετος παλι αλλαξαμε προπονητη μεσα σε λιγες μερες,φτασαμε τελευταιες μερες Σεμπτεμβρη, αφου ειχαμε αποκλειστει απο την Εστερσουντ να κανουμε πανακριβες μεταγραφες,να δανειζουμε παικτες που ειχαν αποκτηθει πριν λιγους μηνες γιατι γεμισαμε μεσοεπιθετικους,να πληρωνουμε 3 αριστερα μπακ αλλα να μην εχουμε ακομα αριστερο μπακ,ο προπονητες να δηλωνει Δεκεμβρη οτι θα κινηθουμε για παικτες που θα ειναι ετοιμοι να βοηθησουν αλλα ο ιδιος ενα μηνα μετα να λεει πως το περιβοητο αριστερο μπακ θα ειναι ετοιμο Φλεβαρη.Να αποφασιζουμε ενα ομορφο πρωινο πως θα κινηθουμε για εναν παικτη που ηταν γνωστο οτι ειχε συμφωνησει με ομαδα 2 μηνες πριν για να καταληξει τελικα και παλι σε αυτη μετα απο 15 μερες διαπραγματευσεων,να,να,να,να ΑΛΛΑ ΟΧΙ,μην τολμησει κανεις να ασκησει κριτικη γιατι δεν εχει πληροφοριες και για ολα φταινε οι κακοι οι δημοσιογραφοι και φυσικα οι γκρινιαριδες οπαδοι...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:17

Sekeris4 έγραψε:ΓουΧου με Ουσταμπασιδη να στρωσουμε :)


:)

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό ABALAEA2 » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:17

Το μόνο που έχουμε μάθει είναι να το παίζουμε μάγκες και να βρίζουμε τον Χ ΑΡΔ ότι δεν θέλει Μίχελ και τον άλλο ότι αφού είπε αυτός άρα θα είναι το αντίθετο κλπ. Τους οποίους προσωπικά τους γράφω στ' αρχίδια μου. Αλλά όταν λένε κάτι σωστό, όχι μόνο επειδή το είπαν αυτοί να πηγαίνουμε απέναντι. Και εξηγούμαι:

Θεωρώ τον Μίχελ τελείως αποτυχημένο. Γιατί?

α. Γέμισε με τεράστια συμβόλαια την ομάδα για παίκτες καλούς μεν, υπερεκτιμημένους δε. Τι παραπάνω έχει ο Σάκχοφ κι ο Κάνιας με τα 600-700 χιλ από το Χαρίση ή τον Σιώπη με τα 200-300. Όποιος από αυτούς θα είναι ρεζέρβα των Μαουρίτσιο-Τσίμιροτ ούτως η άλλως.
β. Το ίδιο και στα εξτρέμ. Μπίσε 800, Τζάλμα 800, Ενρίκε 800 (συν 1,5 αγορά). Είναι καλύτεροι του Λημνιού και του Πέλκα των 300 χιλ?
γ. Αισθάνομαι ότι πάντα είμαστε στο "και 5" και όχι στο "παρα 5". Μία μεταγραφή να έχει κλείσει πριν την έναρξη της μεταγραφικής περιόδου ρε παιδιά...
δ. Το σημαντικότερο όλων. Μηδέν επαφές με γνωστούς μάνατζερ. Ότι και να λέμε αυτοί κάνουν τη διαφορά. Στο γαύρο φέρνουν 17χρονο Βόσνιο κίπερ wonderkid. Τον ήξερε κανείς από τους γαύρους?? Με κάποιους μάνατζερ έχουν ανοίξει παρτίδες και γίνονται απλά και εύκολα οι δουλειές. Εμείς μιλάμε μόνο με Ρωσία-Ουκρανία και πάμε για Χατσερίδη & Σία με 1 και 2 εκ συμβόλαια...

Χίλιες φορές Zisis the end...
Άβαταρ μέλους
ABALAEA2
 
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:14
Τοποθεσία: Gerakas Attika

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:18

Δίπλα σε όλα αυτά που λές τζοσουα ( που εν μέρει ισχύουν) υπάρχουν και πολλά καλά που κάνανε. Δεν μπορώ να τα παραβλέψω κ να βλέπω μόνο τα αρνητικά. Ο Λούμπος μίχελ σε συνεργασία με την διοίκηση της ομάδας και τον προπονητη προφανώς έχουν παρουσιάσει ένα πλήρες ρόστερ και πέρυσι μια ομάδα που κατόρθωσε και πέντε πράγματα. Στην προκειμένη όμως περίπτωση δεν του αναγνωρίζεται τίποτα καλό από τους ¨κακούς δημοσιογράφους που λες¨ αλλά του φορτώνονται τα πάντα. Την στιγμή που για άλλους τεχνικούς διευθηντές στο παρελθόν δεν υπήρχε αυτή η κριτική. Και έρχομαι εγώ και αναρωτιέμαι σαν ουδέτερος;; Γιατί;; Αφού έχω δει κάποια αποτελέσματα απο αυτόν γιατί να μην του δώσουν χρόνο ακόμη κ λάθη να κάνει;; Γιατί να τον σταυρώνουν για τα πάντα;; Μήπως τους έχει κάνει άλλου είδους ζημιά;; Μήπως κόπηκε η πληροφόρηση που είχαν;; Η όλη στάση τους μαρτυρά εμπάθεια...
Τελευταία επεξεργασία από Ασπρόμαυρος Εβρίτης και Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:20

Ρε φίλε Τζος εντελώς φιλικά μπορεί σε πολλα που γράφεις να έχεις δίκιο, αλλά εσύ πραγματικά όλα τα χρόνια σου εδώ μέσα έδειξες ότι ακόμα και στην πιο ηλιόλουστη μέρα θα ψάξεις να βρεις ένα συννεφάκι και αν δεν το βρεις θα το επινοήσεις.

Υγ το μόνο σίγουρο είναι ότι και τα δύο άκρα ( απόλυτη γκρίνια ή όλα είναι τέλεια) είναι τελείως λάθος
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό tzoker » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:20

Στην περίπτωση του ΠΑΟΚ οπου οι ρολοι δεν είναι ξεκαθαροι, υπάρχουν τρομερες δυσλειτουργειες εως ανικανοτητες στο μεταγραφικό κυριως σχεδιασμο.
Έχει τοσο σημασια να μοιράζουμε ποσοστα ευθυνών; Το στυλ διοίκησης είναι προβληματικό με οποιαδήποτε στελέχη.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:26

Αρχισαμε και τα τσιτατα προς δημιουργια εντυπωσεων...Δεν πειραζει μακαρι το προβλημα να ημουν εγω και οι φανταστικες επινοησεις μου αρκει ο ΠΑΟΚ να πηγαινει καλα...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:33

Εεεε, μετά και το "χίλιες φορές Zisis the end" έχει στραβώσει το στόμα μου και βγάζω μόνο άναρθρες κραυγές...
Γράφω μόνο με το αριστερό χέρι (το post αυτό, εδώ και κάνα τέταρτο το ξεκίνησα) και δεν μυρίζω καν τίποτα...
Λέτε να παθα κανένα εγκεφαλικό?
Τα παρατάω γιατί το βλέπω κοντά το πνευμονικό οίδημα και την θέλω την ζωούλα μου...Γεια σας προς το παρόν...


Υ.Γ. Μάτος και Σάκχοφ είναι καθαρά μεταγραφές Μίχελ και υπέγραψαν πριν την έναρξη της μεταγ/κής περιόδου...

Υ.Γ. 2...Ραϊόλα και πρόσφατα Ζάχαβι, όπως και κάποιοι άλλοι (ονόματα δεν θυμάμαι) μπαινοβγαίνουν στα γραφεία...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:35

Ρε Τζος ποια δημιουργία εντυπώσεων και σε ποιους?
Δεν παίζουμε σε κανένα τηλεπαιχνίδι.
Δεν υπάρχει ψηφοφορία για αποχώρηση.

Επίσης εσύ είσαι συνέχεια σχολιάζεις και μεταφράζεις πραγματα κατά το δοκούν.
Παράδειγμα όπως σου έγραψα και νωρίτερα.
Συνεχώς αναφέρεσαι σε μια δήλωση του λουτσεσκου για τον φορ στις πρώτες μέρες του στον ΠΑΟΚ αλλά προσπερνάει με μεγάλη ευκολία τις 3-4-5 τελευταίες του δηλώσεις για το ρόστερ και τις μεταγραφές
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:43

Ναι το καλοκαιρι ο Λουτσεσκου δηλωσε πως θελει επιθετικο.Λιγους μηνες μετα με φανερο τον προβληματισμο του για την θεση,προβληματισμο που εφερε τον Πριγιοβιτς στον παγκο για σειρα παιχνιδιων και τον Κουλουρη στην θεση του,τον Κουλουρη των 0 γκολ,θα πρεπει να επιλεξω ειτε οτι ισχυει η καλοκαιρινη του αποψη και απλα οπως οι περισσοτεροι προπονητες τον Γεναρη στις δηλωσεις του φροντιζει να στηριξει το ροστερ γιατι ξερει οτι ειναι πιθανο μεσα σε λιγο χρονο να μην βρεθει κατι η οτι αλλαξε γνωμη απο την πορεια της ομαδας και πλεον δεν χρειαζεται φορ.Εγω επιλεγω το πρωτο.Ειναι αυτο το φιλτρο για το οποιο μιλουσες πριν.Ξερεις τις περισσοτερες φορες ειναι υποκειμενικο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:47

Τα πράγματα είναι απλά κ όποιος θέλει τα βλέπει οι άνθρωποι ψάχνουν ευκαιρία για να τον φάνε καθώς τους την χαλάει. Αυτό δεν είναι κριτική για όφελος του ΠΑΟΚ. Έιναι κριτική για όφελος του εαυτού τους.Εδώ πέρυσι που η ομάδα είτε αγωνιστικά είτε διοικητικά ρόλαρε καλά πάλι είχαν να πουν. Αν το ξεχάσατε να σας το θυμίσω. Πέρυσι τέτοια εποχή ο μίχελ παρουσιαζόταν οτι είχε πρώτο στόχο τον ανσαριφάρντ των 400 χιλιάδων,δέυτερο τον σωτηριού του 1.5 εκατομυρρίου και τελικά έφερε τον Πρίγιοβιτς των δύο εκατομυρρίων. Έχει λογική αυτό ή απλά προσπαθούσαν να μας πουν οτι δεν μπορεί να μας φέρει ένα φορ;; Αν οντως έχει λογική πάω πάσο.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Πέμ 18 Ιαν 2018, 16:52

Η δουλειά του Μίχελ θα φανεί από του χρόνου και μετά. Που θα φύγει η ισοσκελισμένη χρονιά και θα μείνουν αυτές με τα ανοίγματα στα όρια του ffp. Που θα υπάρχουν στην ομάδα καμία δεκαριά 33χρονοι που δεν θα το κουνάνε ρούπι αφού αυτά τα λεφτά δεν θα τα βρίσκουν ούτε στην Κίνα. Που η ομάδα θα παίζει σε slow motion. Ή... που για να μη γίνουν όλα αυτά που λέω θα πρέπει από το καλοκαίρι να χτιστεί πάλι από την αρχή με τουλάχιστον 5 αλλαγές βασικών, για να μη γίνουν όλες μαζί το μεθεπόμενο. Για να βρισκόμαστε πάντα σε δουλειά.
Υποσημείωση: Όταν κρίνουμε τον Μίχελ πρέπει πάντα να θυμόμαστε ότι σε αυτά τα 2 χρόνια διαχειρίστηκε τρελά χρήματα σε σχέση με τους προκατόχους του. Και για μένα το αποτέλεσμα δεν είναι ικανοποιητικό σε σχέση με αυτά.
Πάντως, για να είμαι και δίκαιος, αυτή η έλλειψη μεταγραφικής φιλοσοφίας και πλάνου που του χρεώνεται, δεν είμαι σίγουρος ότι είναι μειονέκτημα στο περιβάλλον που εργάζεται. Ίσως είναι το μεγαλύτερο προτέρημα που έχει.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες