Lubos Michel

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:01

Ο γιωργης ανεβασε πριν, τις ρετσινες τις εχω στην αποθηκη... το εχουν χασει αυτοι ολοι μαζι κι εμεις φαγωνομαστε

:shock:
Βάζει κάποιους να μας διαβάζουν και να τον ενημερώνουν... :o
Μετά κι απ αυτό, αν όντως το ανέβασε αυτό, το θεωρώ πλέον σίγουρο... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:04

οσο ο σαββιδης δεν θα επενδυει σε μια κανονικοτητα, σε μια συνεχεια, θα αλλαζουμε παικτες τεχνικους διευθυντες, προπονητες και θα πληρωνουμε. δικια του επιλογη ειναι να πεταει λεφτα, προσωπικα δεν λυπαμαι τα λεφτα που σκορπαει. λυπαμαι που περιμενω να μας καθισει το τζοκερ με τδ-προπονητη και παικτες που να ταιριαξουνε και να κανουμε ομαδα.

μετα την περισυνη χρονια και τα αδιανοητα πολλα αλλα και καλα ματς που κανανε οι παικτες μας θα μπορουσες να πουλησεις κανιας-τζαλμα-σαχοφ-μπισεσβαρ-λεοβατς-κρεσπο (αν φυσικα ηθελες) και να βγαλεις και λεφτα. αντ αυτου εσυ τους ακυρωσες ολους και θα πληρωσεις και για αποδεσμευσεις.

ειναι αδιανοητο αυτο που συμβαινει
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό vs40 » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:06

Αυτό ήταν κάψαμε και όσα λίγα εγκεφαλικά κύτταρα μας έχουν μείνει. Τώρα προχωρήσαμε στην απαξίωση του ρόστερ μόνο και μονο για να σώσουμε το τομάρι μας και του αγαπημένου μας Λουτσέσκου. Απαράδεκτος ο Μίχελ. Με αυτά που γράφει τον απολύεις:

1) για τις αποτυχημένες υπερκοστολογημένες μεταγραφές που μας εκτροχιάσανε.
2) Για τις μεταγραφές μετά τον αποκλεισμό, και ακόμη περισσότερο τον μη γρήγορο δανεισμό αυτών που θα έπρεπε να φύγουν για αυτούς που ήρθαν.
3) Για την υποτίμηση του ρόστερ μας που θα ρίξει και τιμές των παικτών. Δε βγαίνει να πεις δημόσια ότι παιδιά έχω ανάγκη να ξεφορτώσω!
4) Για την ελλειπή/αναποτελεσματική επικοινωνία με τους ποδοσφαιριστές, για να καταλάβουν τι είναι ο ΠΑΟΚ.
Ο Γιωργάκης ήδη μας πέτξε το μπαλάκι λέγοντας ότι μόνο εμείς μπορούμε να τους μεταδώσουμε την καύλα, όταν το ποδόσφαιρο πλέον είναι τελείως επαγγελματικό. Αυτή η διοίκηση δεν παίρνει τίποτα μυρωδιά και είναι ντροπή να παραδίδουν μαθήματα αθλητικού μάνατζετ. Μόνο σε case study αποτυχίας μπορούμε να βρούμε χώρο σε βιβλίο. Μιας ομάδας που αγωνίζεται στην σούπερλιγκ με μισθούς Κινέζικου πρωταθλήματος κύριε Μίχελς.
5) Το παραπανω: Μισθοί. Εξισώνεις από μόνος σου τον ΠΑΟΚ με την Αεκ. Όμως κύριε Μίχελς ο Οικοδόμος παίρνει 300Κ και ο Ταλμά 900. Ο Μάνταλος 200-300 και οι Μπίσεσβαρ - Καντουρί 700Κ και 800Κ περίπου. Η αναλογία είναι σταθερά 3:1. Κάτι λάθος κάνεις κύριε Μίχελς ΚΑΙ ΕΣΎ, αλλά και οι προκάτοχοί σου (περισσότερο θα έλεγα).

Θυμάμαι ο γαύρος πέρυσι δάνεισε 31 Αυγύστου 12 ποδοσφαιριές. Πώς? Μαγικό ραβδί? Απλά κάποια κλαμπ δουλεύουν γρήγορα και δεν περνάει καθε μαμημενη απόφαση από τα μάτι της Γκοτζάρεβα, μετα του Γιώργη, μετά στου Ιβάν. Μετά ξανα στον ΤΔ, που θα πρέπει να φιλτράρει/μεταφράσει (πολλές φορές δε ξέρει τι λέει και τι ζητάει ο Ιβάν, ενώ ξεχνάει και τι έλεγε & ζητούσε) τις διευκρινίσεις του μεγαλομετόχου. Έπειτα, μετά από αυτήν την επεξεργασία δίνει ο ΤΔ την τελική του πρόταση, η οποία θα πρέπει να μεταφερθεί, να μεταφραστεί και τέλος να την αποδεχτεί ή απρρίψει ο μεγαλομέτοχος. Αν τυχόν την απορρίψει, δεν το αγγίζω καν... Κομμουνιστική γραφειοκρατεία, αν και δεξιός ο Ιβάν. Αυτή η διαδικασία θέλει 10-15 μέρες. Αν γυρίσουμε πίσω και δούμε το χρόνο αντίδρασής μας σε διάφορα cases θα διαπιστώσουμε την πικρή αυτή αλήθεια.

Πάλι όμως έχει ευθύνη ο Μίχελ που δεν έχει επιρρέασει θετικά, ώστε να γίνουν αλλαγές στις διαδικασίες και ένα re-engineering. Έχει μισθό που δε δικαιολογούν καθόλου τα skills του ούτε τα achievements του. Βλέπω τι άτομα προσλαμβάνει εδώ η Jaguar με 50,000 λύρες και είναι τουλάχιστον 2 λέβελ πάνω από το Μίχελς. Τα έχω πει για το ποδόσφαιρο: αστείο industry, αστεία οργάνωση, αστείοι παράγοντες κ.α...

Η κριτική μου ήταν για τον Μίχελς, αλλά για όλα τα παραπάνω η ευθύνη βαραίνει το μεγαλομέτοχο. Αυτός επέλεξε το ανέκδοτο Τσιστιακόφ, αυτός τον Άρνεσεν. Έφερε τον Άρνεσεν. Ο Άρνεσεν του έλεγε σταθερά εγώ θέλω να κάνουμε την β' στρατηγική. Ο Ιβάν έλεγε εγώ θέλω την 'αλφα στρατηγική. Μετά τον απολύει και λέει ο Ιβάν ότι είχαμε άλλη προσσέγιση στο ποδόσφαιρο :lol:. Είχαμε και ΖΒ, έναν ΤΔ που πολέμησε τον προπονητή του, παρόλου που μας είχε στο +5, μόνο και μόνο για να οικονομάει από μεταγραφές στιλ Κόστα και Ρατς, κ.λπ γυρολόγους. Ντροπή σου ΖΒ. Ούτε εκεί μυρωδιά ο Ιβάν...

Ο Τζαρτζαράς έκανε την πιο σωστή ερώτηση στον Κυρ Κυρ (τον λυπήθηκα - τι να πει ο φουκαράς):
Η συζήτηση πήγε στον πρωταθλητισμό και μιλούσε Ο Κυριάκος για παράγοντες, στελέχη και παίκτες στον ΠΑΟΚ που δεν ξέρουν τον πρωταθλητισμό, και ότι όλοι πρέπει να μάθουμε, να εξελιχτούμε και να ωριμάσουμε. Τον ρωτάει ο Τζαρτζαράς: Αφού όλοι μας έχουμε έλλειψη τεχνογνωσίας, γιατί δεν φέραμε τουλάχιστον έναν έμπειρο προπονητή που να έχει κάνει πρωταθλητισμό να μας τον διδάξει? Ο Κυρ Κυρ κόμπιασε, και τελικά απλά προσπάθησε κάπως να το σώσει. Τι να απαντήσεις εκεί όταν μιλάει η κοινή λογική...

Δεν θα ήταν καλό να έχουμε και μερικούς μέσα στην ομάδα που τον έχουν κάνει? Μόνο οι παίκτες? Σε κανέναν οργανισμό παγκοσμίως αυτού του μεγέθους δεν έχεις τόσα πολλά στοιχήματα ταυτόχρονα. Πάντα υπάρχει το μίγμα των έμπειρων φτασμένων και των νέων με δίψα για γρήγορη εξέλιξη. Από ποιον θα κάνει shadowing το νέο στέλεχος? Ή μηπως θα στραφούμε στους ακαδημαϊκούς :lol:? Το κάναμε ΚΑΙ αυτό αν θυμάστε. Πραγματικά δε μπορώ να σκεφτώ κάποιο καλύτερο case study για παράδειγμα προς αποφυγήν, για πολλαπλή και παράλληλη αποτυχία σε τόσο μεγάλο εύρος (δέος). Βασικά μιλάμε για πρωταθλητισμό στο είδος.. Θα πρέπει να είμαι δίκαιος οπότε και να απονέμω τα εύσημα στην ΠΑΕ. Πρωταθλητισμός, με τον δεύτερο πολλούς πόντους κάτω μας!

Άκου σεμινάρια αθλητικου μάνατζμεντ :lol:
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:34, έχει επεξεργασθεί 19 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5282
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:10

buffalobill4 έγραψε:Ο αποκλεισμος μας έκανε απισυευτο κακο σε θεμα διαχειρισης. Εχει δικιο ο μιχελ.

Συμφωνω με τζονι9999 περι χαρακτηριστικων καραμπινατων που λειπουνε. Το ποδοσφαιρο γίνεται ολο και πιο φιζικαλ παγκοσμιως και εμεις παμε και δινουμε συμβόλαια σε παικτες αργους και οχι δυνατους. Οκ υπάρχει χωρος κ γι αυτούς αν ειναι καλοι σε αλλους τομεις αλλα οχι να γίνεται ο κανονας αυτος.

Στα μπακ θα κρατουσα ματος δελη και αριστερα οτι επαιρνα απο λεοβατς θα τα έδινα για τα ξεκουμπιδια του λεβεκ. Γιαννουλης πισω και αγορα ενός μπακ που δεν θς παίρνει πανω απο 400 χιλ.

Η στελεχωση αυτην την στιγμη ειναι τρεις λαλουν και δυο χορευουν με πολλα εκατομμυρια να γυαλιζουν την κερκιδα. Πεταμενα λεφτά κ μαλιστα πολλα

Στα σεντερ μπακ θα κρατούσα βαρελα κρεσπο με ανανεωση με ιδια η λιγοτερα λεφτα, θα εληγα τον δανεισμο του (ως τώρα) σαμπρανο (εκτος και αν μενει με 8 κατισταρικα) και θα πηγαινα σε εναν φερελπι πλας χατζη.

Στο κεντρο 6αρι οπωσδηποτε γρηγορο κ δυνατο (κανα 400αρι συμβολαιο) για μπακ απ του τσιμι. Κανιας κατσε οτι παρεις καλο είναι.

Στα 8αρια μαουρισιο συν καντουρι κατ αναγκη συν πελκα κατ αναγκη συν τσιμι καλα είμαστε.

Στα 10αρια εγω θα κρατούσα μπισε αν παιρνει κάτω απο 7 κατοσταρικα καθως ειναι αυτο το εξαιρετικο απο θεμα οξυδερκειας-ποδοσφαιρου που ανεφερα παραπάνω. Συν καντουρι εισαι κομπλε. Με την προυποθεση ο καντουρι να δειξει πράγματα μες στη χρονια (εχω την εντύπωση πως παιρνει 550 οποτε καλα είναι).

Στα εξτρεμ αντρε λημνιος λαμπρου μακ με λιγα χρηματα αγορα και ενρικε μυστα εισαι υπερκαλυμμενος και για χρονια με φουλ ευρωπη.

Στα φορ πωληση του πριγιο με οβερ 8 μυρια (ειπαμε παιδια δεν μαρκαρει μπροστα αλλα ο τυπος εχει απιστευτη δεινοτητα εκτελεστικη κ τεχνικη) και αγορα ενός φορ 24-25 χρονων (λατινο κατα προτιμηση) με ευχέρεια να παιζει και εξω απο το κουτι. Επιπλεον αν έχεις κ μακ εισαι καλα, αλλιως παρε κ ενα ταλεντο εκτός κ αν πιστευεις πολυ στον κουλουρη.

Οι μόνες θέσεις που υστερούμε σε δύναμη είναι το αμυντικό χαφ ,όπου παρεπιπτόντως ο τσιμιροτ φετος έως τώρα είναι με διαφορά το καλύτερο αμυντικό χαφ του πρωταθλήματος και το αριστερό Μπακ.
Ενώ όσων αφορά την ταχύτητα ο μόνος παίκτης που υστερεί είναι ο πριγιοβιτς.

Έχουμε με διαφορά την πιο γρήγορη αμυντικη γραμμή.

Αυτό που μας μπερδεύει είναι ότι η ομάδα παίζει αργό ποδόσφαιρο, αλλά οι παίκτες στο σύνολό τους για τις θέσεις τους είναι γρήγοροι.

Υγ βασικό αμυντικο δίδυμο κρεσπο- βαρέλα? Πέφτεις πολύ.
Γιαννούλης? Δύσκολ...εδώ ο δεληγιαννιδης δεν μπορεί να παίξει ακόμα που είναι δύο κλάσης καλύτερος.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:14

goran 64 έγραψε:
Ο γιωργης ανεβασε πριν, τις ρετσινες τις εχω στην αποθηκη... το εχουν χασει αυτοι ολοι μαζι κι εμεις φαγωνομαστε

:shock:
Βάζει κάποιους να μας διαβάζουν και να τον ενημερώνουν... :o
Μετά κι απ αυτό, αν όντως το ανέβασε αυτό, το θεωρώ πλέον σίγουρο... :ugeek:

Αν ισχυει, πιθανολογω πως το επομενο ποστ του Γ.Σ θα ειναι μηνυμα συμπαραστασης υπερ του ΠΟΡΚΕΩΣ :D

Σοβαρα τωρα, ή προκειται για τρομερη συμπτωση ή του τα μεταφερουν τιποτε αρδακια :?
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:24

ντεσπε λοιπον, ξεκιναω συμφωνωντας οτι παιζουμε αργο, απελπιστικα αργο ποδοσφαιρο οποτεδεν εκμεταλλευομαστε τους καποιους γρηγορους που οντως εχουμε.

στο κεντρο, ο τσιμιροτ, ως τωρα ειναι οντως εκπληκτικος. δεν ειναι δυνατος, εχει ομως το κρατημα μπαλας. ο σαχοφ ειναι απελπιστικα αργος και για να τον χρησιμοποιησεις χρειαζεσαι καποιον να καλυπτει τα νωτα του. ο κανιας δεν ειναι γρηγορος (δεν παιζει κιολας θα μου πεις-ειναι ομως στο ροστερ θα σου πω). ο καντουρι που τον πιστευω πιο πολυ, προς το παρον τουλαχιστον, στο 8 ειναι δυνατος, ξερει ποδοσφαιρο δεν ειναι ομως εκρηκτικος. ο πελκας τον οποιο θελω να βλεπω στο 8 και στα εξτρεμ, ειναι γρηγορος αλλα οχι δυνατος για κεντρο.

η αμυνα σαφως και ειναι η γρηγοροτερη του πρωταθληματος. και πλην του λεοβατς και του κρεσπο ειναι ολοι δυνατοι. βεβαια ο κρεσπο, ο καλος κρεσπο, μπορει να προωθησει πολυ καλα την μπαλα. οταν ειπα για κρεσπο-βαρελα, το εκανα οσον αφορα στο βαλιου φορ μανι. ο σαμπρανο παιρνει πολυ περισσοτερα απο ολη τη γραμμη της ξαδερφης και δεν βλεπω να δικαιολογει τον τοσο μεγαλο μισθο, ως τωρα παντα.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:32

Δώστε της ρε μάγκες λίγο χρόνο της ομάδας και θα σας ανταμείψει.
Δεν είναι πλέι στεσιον το ποδόσφαιρο να φέρεις έντεκα παίκτες και να κάνεις ομάδα.
Ο μεγάλος Πάμπλο Γκαρσία αν έφευγε για παράδειγμα μετά τον πρώτο του χρόνου στην ομάδα θα τον θυμόμασταν μόνο ως παλεμαχο μποξέρ.

Το ρόστερ μας έχει παικταραδες απλά χρειάζεται χρόνος και για να δείξει ο καθένας αυτά που έχει και για να παίξει η ομάδα μπάλα.
Υπομονή
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:37

ντεσπε, μαζι σου ρε. το εχω δηλωσει αλλωστε, αφου πιστευει η διοικηση την ομαδα, την πιστευω και εγω. το θεμα ειναι να μη βλεπω τα ραβε ξηλωνε καθε καλοκαιρι. αυτο δεν αντεχω.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό vs40 » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:37

Ας κάνει υπομονή πρώτα η διοίκηση να μας δείξει μια φορά και εμάς. Ο Μίχελ ήδη μειώνει το ρόστερ του.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5282
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Gimnistis » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:53

Ότι του λένε λέει... τώρα ειμαστε σε φάση «στηρίζω την ομάδα και τον προπονητή».
Προσπάθησε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.
Τέλος πάντων, αν πιστέυουν στο πλάνο και στις αποφάσεις τους θα πιστέψουμε και εμείς. Θα φανεί



Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Gimnistis
 
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 14:03

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 10 Νοέμ 2017, 21:54

buffalobill4 έγραψε:ντεσπε, μαζι σου ρε. το εχω δηλωσει αλλωστε, αφου πιστευει η διοικηση την ομαδα, την πιστευω και εγω. το θεμα ειναι να μη βλεπω τα ραβε ξηλωνε καθε καλοκαιρι. αυτο δεν αντεχω.

Μήπως λέω μήπως όμως και μεις τόσα χρόνια είμαστε αυτοί που ωθούν την διοίκηση σε συγκεκριμένες κινήσεις?
Το αν έχει κάνει η διοίκηση λάθη δεν το συζητάμε και είναι και πάρα πολλά.
Ας την βοηθήσουμε τουλάχιστον να μην κάνει άλλο ένα.
Αυτη η ανάγκη κάποιων να κάνουν τόσο θόρυβο για την ανταλλαγή του προπονητή μόνο καλό δεν κάνει στην ομάδα.
Ναι ο Λουτσεσκου είναι λίγος για τον ΠΑΟΚ,κανείς δεν αμφιβάλλει για αυτό, αλλά πόσο δύσκολο είναι να καταλάβουμε ότι με το να δημιουργούμε τόση αναστάτωση στην ομάδα μόνο προβλήματα και επιπλέον πίεση την δίνουμε.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Giorgos_Sketos » Παρ 10 Νοέμ 2017, 22:27

Gimnistis έγραψε:Ότι του λένε λέει... τώρα ειμαστε σε φάση «στηρίζω την ομάδα και τον προπονητή».
Προσπάθησε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.
Τέλος πάντων, αν πιστέυουν στο πλάνο και στις αποφάσεις τους θα πιστέψουμε και εμείς. Θα φανεί
Sent from my iPhone using Tapatalk


"Ότι του λένε λέει.." μάλιστα. Και ο ΤΔ χαρτάκι παίρνει για να κάνει μια στοιχειώδη ποδοσφαιρική ανάλυση. Από αυτή την "κλίκα", το "παρεάκι" που κατατρώει τα σωθηκά του ΠΑΟΚ.

Υποθέτω, με βάση αυτό που λες, ότι πιο πριν η διοίκηση ήταν σε φάση "στα @@ μου η ομάδα" ?
Giorgos_Sketos
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2011, 09:37

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Alastor » Παρ 10 Νοέμ 2017, 22:32

Παντως ο Μιχελ με τα καλα του και τα στραβα του ειναι ο καλυτερος Τ.Δ επι εποχης Σαββιδη,με οτι αυτο συνεπαγεται.

Και ο Ιβιτς ειχε τα καλα του και τα στραβα του,αλλα ηταν ο καλυτερος προπονητης την τελευταια 5ετια.Και αν μετα απο αυτον φερανε Στανογεβιτς και Λουτσεσκου,δεν θελω να φανταστω ποιος θα ακολουθησει τον Μιχελ αν φυγει
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6232
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Giorgos_Sketos » Παρ 10 Νοέμ 2017, 22:53

Alastor συμφωνώ, αλλά καλό θα ήταν κάποια στιγμή να βέπαμε ΤΔ και προπονητή να συνεργάζονται για πάνω από ένα χρόνο. Δλδ και ο Μίχελ πόσο αποδοτικός να γίνει όταν αρχικά έκανε σχεδιασμό με τον Ίβιτς, τον άλλαξε τελείως με τον Στανό, και τον ξανάλλαξε τελείως με τον Λουτσέσκου?
Giorgos_Sketos
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2011, 09:37

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Gimnistis » Παρ 10 Νοέμ 2017, 23:02

Giorgos_Sketos έγραψε:
Gimnistis έγραψε:Ότι του λένε λέει... τώρα ειμαστε σε φάση «στηρίζω την ομάδα και τον προπονητή».
Προσπάθησε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.
Τέλος πάντων, αν πιστέυουν στο πλάνο και στις αποφάσεις τους θα πιστέψουμε και εμείς. Θα φανεί
Sent from my iPhone using Tapatalk


"Ότι του λένε λέει.." μάλιστα. Και ο ΤΔ χαρτάκι παίρνει για να κάνει μια στοιχειώδη ποδοσφαιρική ανάλυση. Από αυτή την "κλίκα", το "παρεάκι" που κατατρώει τα σωθηκά του ΠΑΟΚ.

Υποθέτω, με βάση αυτό που λες, ότι πιο πριν η διοίκηση ήταν σε φάση "στα @@ μου η ομάδα" ?


Ποιο χαρτάκι και ποια παρεάκια ρε φίλε... ποιος μίλησε για αυτά

Απλά υπάρχει επικοινωνιακή γραμμή στήριξης ομάδας και προπονητή. Εμένα δεν με πειράζει καθόλου αρκεί να πιστεύει Ο ΙΔΙΟΣ στην ομάδα, στον προπονητή και στις επιλογές. Ε όταν τελούσε υπό παραίτηση μερικούς μήνες πριν μου είναι δύσκολο να το πιστέψω.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Gimnistis
 
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 14:03

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες