Lubos Michel

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 05 Φεβ 2016, 12:09

Sick Bastard έγραψε:Έχω μια περίεργη αίσθηση, ότι ο Μίχελ μπορεί να είναι the man for the job.
Δεν ξέρω που οφείλεται, σίγουρα δεν οφείλεται στη συμπάθεια που δεν του είχα ότι ήταν διαιτητής.


Και εγω εχω την εντυπωση για καποιο μη συγκεκριμενο λογο οτι ο Σαββιδης θα τον σεβαστει περισσοτερο απο αλλους που βρεθηκαν στην παε.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό zissos » Παρ 05 Φεβ 2016, 12:12

Καλή επιτυχία στο νέο σου πόστο στην ΠΑΕ. Ήρθες πριν κάποιες βδομάδες, είδες τι παίζει, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις, βρες πως θα το καταφέρεις και κάνε μας επιτέλους ένα σύγχρονο ευρωπαϊκό κλαμπ χωρίς τις παθογένιες και την εσωστρέφεια του παρόντος. Εύχομαι να ξανακούσουμε για εσένα σε κάμποσα χρόνια, όταν θα ολοκληρώσεις το έργο σου και θα πας στο καλό.
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 05 Φεβ 2016, 12:18

pilotos έγραψε:Ήδη δυσαρεστημένες από Αρνεσεν, από που προκύπτει;

SM-G920F

Το λένε οι αρδ κολκας κλπ :):)

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 05 Φεβ 2016, 12:20

pilotos έγραψε:Νομίζεις, επειδή έτσι έγραψαν.
Εγώ ξέρω ότι τον έδιωξε.
Για τον Τούντορ δηλαδή, τί θες να κάνει;
Να πάει να κάτσει δίπλα του και να κάνει πως πέφτει και να τον κρατήσει όρθιο;

SM-G920F

Έτσι

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 05 Φεβ 2016, 12:21

pilotos έγραψε:Όχι δεν είναι "αθώος", ούτε "αγαθός "-χαζός.
Απλά άκουγε μ@λ@κες

SM-G920F

Α μπράβο

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 05 Φεβ 2016, 13:20

Ερώτηση χωρίς υπόνοιες:

Υποθέτοντας οτι η διαφορά σε αγωνιστικό επίπεδο με το γαύρο μειώνεται ή εκμηδενίζεται...

Το σπρώξιμο που τρώει ή μπορεί να φάει όποτε και όπως το θέλει στα εγχώρια, πως μπορεί να το αντιμετωπίσει ο Μίχελ;

Η δική μου λογική λέει:
α) Δεν το αντιμετωπίζει, γραμμένη την έχουν τη μπανανία εδώ, ο στόχος είναι η Ευρώπη και το Τσ.Λ και για οικονομικούς λόγους και για λόγους προβολής στυλ "κοιτάτε τι γίνεται εδώ πέρα".
β) Το αντιμετωπίζει μέσω στάτους και γνωριμιών σε FIFA/UEFA

Ωστόσο:
α) Και έστω οτι είδαν. So? Όταν ο άλλος δεν ακουμπιέται από οποιαδήποτε πολιτεία θεωρητικά μπορεί να κάνει κάτι, τι θα κάνει η προβολή;
β) Πόσο πιο δυνατές είναι αυτές οι γνωριμίες από το γιο του κερατά; εκτός εάν και αυτός είναι προς την έξοδο μαζί με τα αφεντικά του, οπότε ποντάρουμε στη νέα τάξη πραγμάτων

Γιατί πολύ το φοβάμαι να κάνουμε εμείς ό,τι πρέπει και ό,τι μπορούμε σωστά και οι άλλοι, τσουπ, με ένα Δημ*&(όπουλο να καθαρίζουν τη μπουγάδα όπως και όποτε θέλουν.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4101
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Παρ 05 Φεβ 2016, 13:58

To παραπάνω θέμα δεν μπορεί να λυθεί από κανέναν πρόεδρο καμίας ομάδας.
Ή τους καθαρίζει η πολιτεία ή παίρνεις την ΕΠΟ (όπως και φημολογείται ότι θα γίνει σαν κίνηση ΠΑΟΚ-βάζελου-χανουμιού).
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6284
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Alekakius » Παρ 05 Φεβ 2016, 14:49

οι επικείμενες αλλαγές στην παγκόσμια ομοσπονδία ποδοσφαίρου αλλά και στην ευρωπαϊκή σε συνδυασμό με αυτά που είναι να συμβούν στο ελληνικό ποδόσφαιρο ίσως λεω ίσως να ήταν και το πρόκριμα για την επιλογή αυτή.

όπως και να έχει καλώς ήrθες και καλή δύναμη πρόεδρα.
Άβαταρ μέλους
Alekakius
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:21

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 05 Φεβ 2016, 15:05

Alekakius επειδή είσαι από τα παλιά και έμπιστα μέλη εδώ μέσα εδώ και τόσα χρόνια που "συνοδοιπορούμε" ηλεκτρονικά, με κατατοπίζεις λίγο περισσότερο; προς τα εκεί και η δική μου η σκέψη, αλλά δεν είμαι αρκετά ενημερωμένος για τις εν λόγω εξελίξεις ή προοπτικές, ειδικά για τα εγχώρια (ΕΠΟ;). Μόνο για τα της Μισελούς ξέρω, αλλά όχι πόσο σίγουρο είναι οτι δεν θα συνεχίσουν οι δικοί του, μαζί και ο γιος του κερατά.

Κοινώς ελπίζω να μην είναι μόνο για εμπορικούς και οργανωτικούς λόγους η τοποθέτηση (μοντέλο Σαχτάρ)
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4101
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Alekakius » Παρ 05 Φεβ 2016, 15:55

Αδερφέ μπανε είμαι στην δουλεία και μου είναι κομμάτι δύσκολο να το αναλύσω όπως εγώ τουλάχιστον το σκέφτομαι αλά θα το κάνω το βράδυ.

Sent from my S55 using Tapatalk
PAOK SE AGAPO KAI OTAN THA PETHANO THELO TON DIKEFALO STON TAFO MOU APANO
Άβαταρ μέλους
Alekakius
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:21

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Παρ 05 Φεβ 2016, 16:50

Οπως εχω καταλαβει εγω τα γεγονοτα τον τελευταιο καιρο, τα πραγματα εχουν ως εξης:

- Ο ΝΒ εφαγε "χερι" απο τον Ιβαν πολλες μερες πριν και συγκεκριμενα στην υποθεση μεταγραφης του Γκαλιτσιου (φαινεται αυτο απο το ποσο και πως μιλουσε πριν ο ΝΒ και πως μετα)

- Τον ΝΒ τον τελειωσε ο Ιβαν και δεν παραιτηθηκε (ο ενας ηθελε το γενικο κουμαντο και ο αλλος εχει δηλωσει οτι θελει να κανει τον ΠΑΟΚ μεγαλο στην ευρωπη. Το τονιζω αυτο γιατι δεν υπαρχει περιπτωση με ΝΒ να κανεις ονομα στην ευρωπη).

- Ο Ιβαν θελει το μοντελο Σαχταρ το οποιο σημαινει "ονομα" στο ευρωπαικο ποδοσφαιρο, κατι που και ο ιδιος εχει πει και αυτο θα γινει σιγα σιγα μεσα απο συμμετοχη στο τσαμπιονς λιγκ και πωληση παιχτων με μεγαλη αξια. Για την συμμετοχη στο τσαμπιονς λιγκ χρειαζεται να νικησεις και την επο εκτος απο τον αντιπαλο στα προκριματικα, και ολα κατα εμε στοχευουν εκει. Υπαρχουν δυο τροποι να νικησεις την επο, ο ενας ειναι μεσα απο τις τοπικες εκλογες και ο αλλος ειναι μεσα απο την ΟΥΕΦΑ και την ΦΙΦΑ με το ιδανικο να ειναι και τα δυο. Ο Μιχελ προφανως επιλεχτηκε για το δευτερο και ο ΝΒ ηταν μονο για το πρωτο.

- Το μοντελος Σαχταρ λεει αγοραζω φθηνα παιχτες με ταλεντο και πουλαω ακριβα ανεβαζοντας καθε φορα και το επιπεδο της ομαδας με παιχτες +1 αξιας. Παιρνεις δηλαδη τωρα παιχτες με 500κ ευρω πχ για να τον πουλησεις 3-4εκ και ο επομενος παιχτης που θα αγορασεις θα ειναι του 1εκ και ετσι θα πηγαινει. Μπορεις βεβαια να αγορασεις απο τωρα παιχτες των 2εκ και να τους πουλησεις πιο πολυ αλλα αυτο εχει μεγαλυτερο ρισκο αυτη την στιγμη. Κυριως γιατι η συμμετοχη στο τσαμπιονς λιγκ οπως εχουν τα πραγματα δεν ειναι ευκολη. Υπαρχει και το FFP ενδιαμεσα που ειναι εμποδιο. Η λογικη Σαχταρ βρισκει συμφωνο και τον Μιχελ αλλα και τον Αρνεσεν (αγοραζω φτηνα, πουλαω ακριβα δημιουργωντας αξια), οποτε αυτα τα περι "ο Αρνεσεν θα φυγει" "ο Αρνεσεν με τον Μιχελ αλληλοκαπελωνονται" θεωρω οτι δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα και ειναι απλα μπουρδες.

- Ο ΠΑΟΚ θα κληρωθει με την ΑΕΚ στα ημιτελικα του κυπελλου (διαισθηση) και θα περασει στον τελικο οπου πιθανοτατα θα βρει τον Ολυμπιακο. Εκει σε ενα παιχνιδι ολα γινονται (και με παιχτες υγιεις :mrgreen: ).

Βασικα ειχα κι'αλλα στο μυαλο μου αλλα τα ξεχασα :roll:
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 08 Φεβ 2016, 01:28

Αυτο το σημερινο για να μπαινεις νωρις νωρις σε κλιμα. 8-)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 08 Φεβ 2016, 01:30

Για πρώτη φορά φέτος μίλησε η ΠΑΕ για διαιτησία

SM-N9005
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τετ 10 Φεβ 2016, 18:08

με τέτοια αλεπουδόφατσα, σε εμπιστεύομαι
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10199
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 14 Φεβ 2016, 23:00

Έχει πλάκα που είναι όλοι υπ'ατμόν...και ο Σαββίδης και οι υπάλληλοί του...

Εσύ όμως στα πούπουλα! Πες ρε, ποιον έχεις βύσμα από την 4; Τίνος ξάδερφος είσαι; Τα πίνεις με τον Κόλκα; Λέγε ρε ΞΕΝΕ! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



Τι αμάξι οδηγάει αυτός;;;; Να του το σπάσουμε!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: TylerDurden και 22 επισκέπτες