Lubos Michel

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:10

nico4 έγραψε:Έρχονται οι ξένοι και μας παίρνουν τις δουλειές. :mrgreen:

Ωχ αυτά λέει και ο μπουζορουλης :):)

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό stelyk » Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:16

Good luck mr. President
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό nico4 » Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:20

eorptol έγραψε:
nico4 έγραψε:Έρχονται οι ξένοι και μας παίρνουν τις δουλειές. :mrgreen:

Ωχ αυτά λέει και ο μπουζορουλης :):)


Μάλλον ο κυρ Νίκος το λέει.
Fist in the air, in the land of hypocrisy
Άβαταρ μέλους
nico4
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ 2009, 19:18

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:21

Και αυτός

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Jeremy4 » Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:33

K_geo έγραψε:
Micheľ became only the second referee to give a red card in a UEFA Champions League Final (the first being Terje Hauge in 2006) when he sent Didier Drogba off in extra time for a slap at Nemanja Vidić's chin.


Εν τω μεταξύ και στον τελικό UEFA του 2003 (Πόρτο - Σέλτικ) που ήταν διαιτητής απέβαλε παίχτη της Σέλτικ.
Δυο τελικούς σε μεγάλες διοργανώσεις, δυο κόκκινες ο καρτάκιας :mrgreen:

Σιδεροκέφαλος Mr. Michel!
Τελευταία επεξεργασία από Jeremy4 και Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Akpom = Άκπομ - Άτκομ - Άκπομπ - 'Ακποπ
Άβαταρ μέλους
Jeremy4
 
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 10:12
Τοποθεσία: Βουδαπέστη, Ουγγαρία

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:34

Ήρθε η ώρα να αποκαλυφθεί όλο το παρασκήνιο για το πως, το διευθυντικό στέλεχος της Σαχτάρ, έγινε πρόεδρος στον ΠΑΟΚ

Απόγευμα ενδεκάτης του Δεκεμβρίου 2015. 

Ο ήλιος στο Ροστόφ, έχει πάει για ύπνο και η θερμοκρασία προσεγγίζει το μηδέν. Ο Ιβάν μόλις έχει γυρίσει σπίτι και η Κυριακή, του φτιάχνει το αγαπημένο του ρόφημα. Αλλάζει τα ρούχα του και πάει να κάτσει στην αγαπημένη του πολυθρόνα στο σαλόνι, να πάρει μια ανάσα και να πουν τα νέα της ημέρας. Όπως κάθεται πατάει το τηλεοκοντρόλ, που παράτησε (ως συνήθως ο Νίκος) πάνω στην πολυθρόνια και ανοίγει η τηλεόραση. Smart tv γαρ, (oled  για να πούμε και μια  μικρολεπτομέρεια) ανοίγει και πάει κατευθείαν εκεί που την είχε αφήσει ο μικρός. Στο youtube. Εβλεπε το χτεσινό γκολ του Μακ, όπως το είδαν από την κερκίδα  . Δεν ήταν εκεί να απολαύσει την μεγαλύτερη επιτυχία της ομάδας από τότε που μπήκε στο τιμόνι... Φούσκωσε από περηφάνεια. Ένιωσε σαν να ήταν όλος ο κόσμος δικός του. Για άλλη μια φορά ένιωσε γεμάτος και ότι πιάνουν τόπο τα λεφτά που έριξε με το τσουβάλι σε έναν σύλλογο που για αυτόν συμβολίζει πολλά και πρώτα πρώτα την Πατρίδα...
Χαμένος στις σκέψεις του, ούτε καν πρόσεξε ότι η Κυριακή είχε φέρει ήδη το ζεστό ρόφημα και είχε καθήσει παραδίπλα. 
Ζαλιζόταν στην ιδέα, ότι μπορεί τελικά, να πραγματώσει το όνειρό του και να δει θρονιασμένο τον ΠΑΟΚ, στην πρώτη 20αδα της Ευρώπης.

-Κυριακή που ναι αυτό το κινητό ρε παιδάκι μου, όλο το χάνω.
-Εδώ έχεις χάσει το μυαλό σου από χτες ρε άνθρωπέ μου, το κινητό δε θα χανες. Κάτσε να στο φέρω, το άφησες στην είσοδο μόλις μπήκες, αλλά που να θυμάσαι. Γέρασες Ιβάν...
Μέχρι να του το φέρει, χίλιες δυο σκέψεις πέρασαν από το μυαλό του. Είχε και κάτι τρεξίματα αυτές τις μέρες με μια νέα επένδυση........

Κάτσε να δεις ποιον θα πάρω τώρα, αυτόν που μου έκανε τον καμπόσο...
Ψάχνει στις επαφές βρίσκει το νούμερο 0038....Καλεί...

-привет Ιβάν, τι κάνεις;
-Καλά, τέλεια! εγώ στα έλεγα θα πάω στην πρώτη 20άδα. Εσένα σε πετσόκοψαν προχτές οι εμίρηδες στο Παρίσι ε;
-Άσε έχω σκάσει Ιβάν, βαρέσα ταβάνι. Η ομάδα δεν μπορεί, δεν έχω γήπεδο, τρέχουν από δω και κει συνέχεια, τί να κάνουν και τα παιδιά. Πρέπει να λυθεί το πρόβλημα άμεσα, αν και δεν το βλέπω να γίνεται, γιατί............(εδώ δεν ακούγεται καλά η συνομιλία)
-Πάντως εγώ Ρινάτ, βλέπω ότι αυτός που πήρα από τους τελειωμένους αντιπάλους σου, μου κάνει τη δουλειά μια χαρά.
-Νταξ ρε Ιβάν, να τον έχεις από κοντά, ξέρει πράγματα κι αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε, σου χρωστάω άλλωστε...
-Θα τα πούμε, να σαι καλά γεια.

................................

Μετά 5 μέρες...

-Ρε Ρινάτ αυτοί κάτω θα με τρελάνουν ! Είναι δυνατόν, να μην μπορούν να κερδίσουν κάτι ερασιτέχνες; 0-0 έφεραν με μια ομάδα που παίζει σε μια πόλη που το μόνο που έχει είναι καλά σουβλάκια. Κοντεύω να σαλτάρω.
- ΧΑΧΑΧΑ Ιβάν τα έχω περάσει αυτά και γω στην αρχή, χαλάρωσε. Θα περάσεις και χειρότερα. Μην σπας το στομάχι σου. Έτσι είναι η μπάλα. Έχε υπομονή.
-Δεν έχω άλλη υπομονή, θα κατέβω κάτω να τα διαλύσω όλα. Δεν γίνεται την μία να με στέλνουν στον παράδεισο και δέκα στην κόλαση. Έκανα κάτι αλλαγές στην διοίκηση, να δούμε αν θα έχω αποτέλεσμα. Μου πρότειναν έναν παλιό παράγοντα, τον ήξερα και τον εμπιστεύτηκα έχω απελπιστεί, αυτά έλεγα πριν και με τον...
-Εγώ σου είπα, αν θες βοήθεια πες μου.
-Δεν ξέρω τι θέλω.
-Λοιπόν αφού δεν ξέρεις, θα σου στείλω κάτω έναν δικό μου, τον ξέρεις είχαμε βγει μαζί για φαγητό πριν 2 χρόνια.
-Ποιον;
-Τον ... ρε Ιβάν. Έχω 3-4 γατόνια από αυτούς κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εγώ απλά κοιτάω. Κάνε και συ το ίδιο, απλά βάλε ανθρώπους που ξέρουν. Αυτός που πήρες από τους "τελειωμένους" το καλοκαίρι, ξέρει. Είναι αρκετά καλός, απλώς θέλει λίγο.... (εδώ δεν ακούγεται καλά τι λέει...)
-Καλά στείλτον μου πρώτα από εδώ να του μιλήσω. Πες του ότι έχω ότι χρειαστεί. Κι αν με πείσει θα τον αφήσω εν λευκώ. Δεν μπορώ άλλο, θα πάθω τίποτα.
-Τον παίρνω αμέσως, του λέω δυο κουβέντες και ξαναμιλάμε.
-Πες του αν έρθει Πρόεδρο θα τον κάνω, τίποτα λιγότερο. Να ξενοιάσω μια και καλή.

..........

Ένα λίαρ τζετ προσγειώνεται στο Ροστόφ, είχε απογειωθεί από Φρανκφούρτη. Από μέσα βγαίνει ένας κοντά 50αρης με γυαλιά. Τον περιμένει μια μαύρη Μερσεντές, που τον οδηγεί κατευθείαν στο σπίτι του Ιβάν. Τρεις ώρες έκατσε στο σπίτι... Τί είπαν, ουδείς γνωρίζει. Βγήκε από το σπίτι και κρατούσε κάτι κλειδιά...

Εννοείται ότι όλα τα παραπάνω είναι αποκυήματα φαντασίας..............................

Η συνέχεια είναι γνωστή. Ήρθε έκατσε πάνω έναν μήνα, για να δει, να οσμιστεί την ατμόσφαιρα. Βρήκε και 3 γνωστούς του και η προσαρμογή έγινε πιο εύκολη.

Με την μία κατάλαβε, ότι εδώ έχει, αυτό που έλειπε από το Ντονμπάς (όσο υπήρχε το γήπεδο που δυστυχώς καταστράφηκε...). Τον κόσμο. Την δυναμική του για την ακρίβεια. Αυτόν που μπορεί να σε πάει στα ουράνια τη μια μέρα και την άλλη να σε χαντακώσει, γιατί θα πετάξει ένας ηλίθιος έναν αναπτήρα.
Προς το παρόν όμως δεν έχει ομάδα, όπως αυτόν την θέλει και την φαντάζεται. Αυτήν θα πρέπει να φτιαχτεί με γερά θεμέλια. Τα πρώτα ΜΠΕΤΑ, έχουν πέσει. Τον Φρανκ τον ξέρει από παλιά. Η χημεία είναι δύσκολο πράγμα (εδώ ζευγάρια τσακώνονται), αλλά όταν ο στόχος είναι ΕΝΑΣ , κοινός, τότε τα προβλήματα ξεπερνιούνται αν υπάρχει καλή θέληση. Φτάνει μόνο αυτή.

Λούμπος καλωσόρισες στην ΠΑΟΚΑΡΑ μας. Να ξέρεις ότι εδώ, σε αυτήν την μιζερούπολη θα ακούσεις για πρώτη φορά στη ζωή σου ότι δεν ξέρεις από ποδόσφαιρο, δεν ξέρεις το ένα, δεν ξέρεις το άλλο. Εδώ είναι όλοι ΞΕΡΟΛΕΣ!

Ποτέ δεν είχα φανταστεί, ότι στον ΠΑΟΚ μας, στα δύο από τα τρία κεντρικά πόστα θα έχουμε ανθρώπους που τους γνωρίζουν όσοι ασχολούνται έστω και στοιχειωδώς με το ποδόσφαιρο παγκοσμίως! Ο τρίτος (προπονητής) είναι ακόμα ερωτηματικό. Μπορεί να σου βγει νέος Γκουαρδιόλα, ή καλύτερα Κόντε (3-5-2) μιας και τον γνωρίζει, μπορεί να σου βγει και “σαπάκι” . Εύχομαι να βγει το πρώτο.
Σημασία έχει ότι, τα κλειδιά (μάλλον) επιτέλους δόθηκαν...

Συγγνώμη για την επανάληψη , σε όσους το είδαν και στου Ιβάν
Τελευταία επεξεργασία από pilotos και Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:40, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:35

Max έξι μήνες για να απαξιωθεί πλήρως. Δίνω 6 γιατί είμαι και large.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Jeremy4 » Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:36

Ο Καλύβας περιμένει στη γωνία...
Akpom = Άκπομ - Άτκομ - Άκπομπ - 'Ακποπ
Άβαταρ μέλους
Jeremy4
 
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 10:12
Τοποθεσία: Βουδαπέστη, Ουγγαρία

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 04 Φεβ 2016, 17:53

Μέχρι Μάιο μετά δεν μπορεί κάνει ρυζακι για να φάνε τα παιδιά στις κατασκηνωσεις

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό niks » Πέμ 04 Φεβ 2016, 18:06

anekfrastos έγραψε:Εύχομαι να έχει μια παραγωγική θητεία και μακριά απο τραυματισμους.


:mrgreen: :lol:
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Jeremy4 » Πέμ 04 Φεβ 2016, 18:13

eorptol έγραψε:Μέχρι Μάιο μετά δεν μπορεί κάνει ρυζακι για να φάνε τα παιδιά στις κατασκηνωσεις

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


:lol: :lol: :lol: :lol:
Akpom = Άκπομ - Άτκομ - Άκπομπ - 'Ακποπ
Άβαταρ μέλους
Jeremy4
 
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 10:12
Τοποθεσία: Βουδαπέστη, Ουγγαρία

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό spyretto » Παρ 05 Φεβ 2016, 09:24

Είμαι σίγουρος ότι επί της θητείας σου ο ΠΑΟΚ θα αποκτήσει ένα ισχυρότερο dna με την δομή "τιτλοσύνη Α+Β" στην βάση του. Ελπίζω επίσης να διώξεις όλα τα καρκινογενή μιάσματα για να μπορέσει να ανασάνει λίγο αυτός ο οργανισμός.

Καλώς ήρθες, Λουμπος. Αγάπη, Ειρήνη και πολλές επιτυχίες σου εύχομαι.
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 05 Φεβ 2016, 09:29

Καλώς ήρθες Σλοβάκε στην αγαπημένη ομάδα μας! Εύχομαι γρήγορη προσαρμογή στην Ελληνική πραγματικότητα και μακριά από Έλληνες συμβούλους. Λογικά τα κονέ σου τόσο στην FIFA, όσο και στην UEFA είναι μεγάλα και θα τα χρειαστούμε, το δειθνές προφίλ που πάμε να φτιάξουμε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 05 Φεβ 2016, 09:54

Εγω επιμενω πως η επιλογη στελεχων οπως ο Μιχελς η και ο Αρνεσεν ειναι ΛΑΘΟΣ και λαθος οχι γιατι αυτοι δεν ειναι ικανοι ανθρωποι αλλα γιατι επιλεγονται για τον λαθος στοχο.Οι επιλογες στελεχων της παε πρεπει να γινονται απο επιτυχημενους ανθρωπους σε ομαδες αναλογου μεγεθους του ΠΑΟΚ.Διαβαζα τον Μιχελς να λεει για το μοντελο της Σαχταρ που αγοραζε ουσιαστικα ακριβα απο την Βραζιλια για να πουλησει μετα ακομα πιο ακριβα στην υπολοιπη ευρωπη.Μπορει ο ΠΑΟΚ να ακολουθησει αυτο το μοντελο?Εχει διαθεση ο Σαββιδης να αυξησει το μπατζετ στα 100 μυρια την σεζον?Νομιζω πως ολοι συμφωνουμε πως ΟΧΙ.Τοτε για πιο λογο τον επιλεγεις? Επιλογες τετοιων προσωπων για μενα ειναι σαν να προσλαμβανεις τον Σεμπαστιαν Λεμπ,του δινεις ενα Lada και του απαιτεις να παρει το WRC,γιατι αυτο προφανως απαιτει ο Σαββιδης οταν ηδη φαινεται δυσαρεστημενος απο τον Αρνεσεν και σκεφτεται να τον στειλει.Δεν ξερω,δεν βρισκω καμια λογικη σε αυτη την ομαδα,μονο κινησεις εντυπωσιασμου που μαλιστα κοστιζουν και μαλιστα πολυ.Αρνεσεν,Μιχελς,Στοχ,Νομποα,Νατχο,Στεφενς και παει λεγωντας.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Lubos Michel - Πρόεδρος ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 05 Φεβ 2016, 09:56

Ήδη δυσαρεστημένες από Αρνεσεν, από που προκύπτει;

SM-G920F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες