Lubos Michel

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 00:44

navigator11 έγραψε:Κι έρχομαι, αφελώς σχεδόν, να αναρωτηθώ! Ποιός ο λόγος του άκρατου ενθουσιασμού προχθές ρε παίδες; Δεν το πιστεύω έγραφε ο ένας, όνειρο ζω και μη με ξυπνάτε άλλος, πω πω λαός και ροστεραρα τρίτος κοκ. Αφ' ης στιγμής γνωρίζουν κάποιοι πώς λειτουργεί το όλο πράγμα. Ας πω συγκεκριμένα. Φίλε σέρα, υπήρχε κάποιο νόημα για πανηγύρι λχ για τον Μαουρίσιο (αυτή σου την αντίδραση θυμάμαι χαρακτηριστικά, ότι ακόμα κι αφού ανακοινώθηκε δυσκολευόσουν να το πιστέψεις),ξέροντας ότι αποκτήθηκε με μεσολάβηση και χειρισμούς παντελώς αναρμόδιων θεσμικά ατόμων; Δεν έχω διάθεση αντιπαράθεσης, ειλικρινά, απλά προσπαθώ να αντιληφθώ κατά πόσο η συλλογιστική κάποιων φίλων εδώ μέσα είναι συμπαγής no matter what συμβαίνει στην ομάδα.


ναβι αυτο που γραφεις ειναι σαν να μου ζητουσες να μη χαρω την επιστροφη του καυλιαρη στον ΠΑΟΚ απο την μπολονια τοτε επειδη εγινε επι γουμενου...ή να μην πανηγυρισω τα κυπελλα του μπατμαν επειδη παρθηκαν επι μπατμαν...

σαφως και θα χαρεις σαν ΠΑΟΚτσης δεν μπορεις να κανεις και αλλιως ασυναισθητα γινεται αυτο...αυτο δε σημαινει οτι μαλακωνεις τη σταση σου απεναντι στον οποιοδηποτε μπατατουδη ή γουμενο...

και στην προκειμενη περιπτωση οτι ηρθε ο χψ μαουρισιο και ο ΠΑΟΚτσης χαρηκε, δεν αναιρει την προβληματικη διοικητικη και οργανωτικη λειτουργια της παε...

υγ τα παλατια και στην αμμο οταν χτιζονται παραμενουν παλατια...απλα οσο ευκολα χτιζονται αλλο τοσο ευκολα καταστρεφονται...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Κυρ 03 Σεπ 2017, 01:02

Όπως λένε οι Κατ και Sera, ο τρόπος λειτουργίας της ΠΑΕ στο σχεδιασμο δεν είναι τόσο "ποδοσφαιρικά ορθολογικός".
Ο μπαμπάς και ο Γιώργος έχουν καβλα με τον ΠΑΟΚ, τρέλα κανονική. Και μέσα στην τρέλα του ο Γιώργος γουστάρει να χώνεται παντού. Και για να πω την αλήθεια ρε παιδιά, και γω άμα είχα τον ΠΑΟΚ δικό μου το ίδιο θα έκανα. Όποιον γούσταρα εγώ θα έφερνα άμα είχα τα φράγκα. Φουτμπολ μάνατζερ φάση, όχι από ανευθυνότητα και αλαζονεία αλλά από λαχτάρα και καβλα. Γιατί λεφτά ρίχνει, δεν πληρώνει με φιλιά. Τα πληρώνει τα γούστα του.

Εμείς βέβαια πανηγυρίζουμε γιατί ήρθαν Μαουριτσιο και Ζαμπρανο φέτος και όχι ο Τιαμ. Και τι άλλο να κάνουμε? Δεν αλλάζει η κατάσταση ότι και να λέμε μεταξύ μας. Ο ΠΑΟΚ έχει ιδιοκτήτη και αυτός αποφασίζει. Άμα δε θελήσει ο ίδιος να δώσει τα κλειδιά αλλού και να κάτσει συνοδηγός δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα. Οι Μίχελς και οι Στάνοι θα έρχονται και θα φεύγουν και μεις θα το χρεώνουμε σε δημοσιογράφους και κακούς οπαδούς.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5534
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 03 Σεπ 2017, 01:12

τρίποντο έβαλες Tolare
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 01:29

Sera4 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Κι έρχομαι, αφελώς σχεδόν, να αναρωτηθώ! Ποιός ο λόγος του άκρατου ενθουσιασμού προχθές ρε παίδες; Δεν το πιστεύω έγραφε ο ένας, όνειρο ζω και μη με ξυπνάτε άλλος, πω πω λαός και ροστεραρα τρίτος κοκ. Αφ' ης στιγμής γνωρίζουν κάποιοι πώς λειτουργεί το όλο πράγμα. Ας πω συγκεκριμένα. Φίλε σέρα, υπήρχε κάποιο νόημα για πανηγύρι λχ για τον Μαουρίσιο (αυτή σου την αντίδραση θυμάμαι χαρακτηριστικά, ότι ακόμα κι αφού ανακοινώθηκε δυσκολευόσουν να το πιστέψεις),ξέροντας ότι αποκτήθηκε με μεσολάβηση και χειρισμούς παντελώς αναρμόδιων θεσμικά ατόμων; Δεν έχω διάθεση αντιπαράθεσης, ειλικρινά, απλά προσπαθώ να αντιληφθώ κατά πόσο η συλλογιστική κάποιων φίλων εδώ μέσα είναι συμπαγής no matter what συμβαίνει στην ομάδα.


ναβι αυτο που γραφεις ειναι σαν να μου ζητουσες να μη χαρω την επιστροφη του καυλιαρη στον ΠΑΟΚ απο την μπολονια τοτε επειδη εγινε επι γουμενου...ή να μην πανηγυρισω τα κυπελλα του μπατμαν επειδη παρθηκαν επι μπατμαν...

σαφως και θα χαρεις σαν ΠΑΟΚτσης δεν μπορεις να κανεις και αλλιως ασυναισθητα γινεται αυτο...αυτο δε σημαινει οτι μαλακωνεις τη σταση σου απεναντι στον οποιοδηποτε μπατατουδη ή γουμενο...

και στην προκειμενη περιπτωση οτι ηρθε ο χψ μαουρισιο και ο ΠΑΟΚτσης χαρηκε, δεν αναιρει την προβληματικη διοικητικη και οργανωτικη λειτουργια της παε...

υγ τα παλατια και στην αμμο οταν χτιζονται παραμενουν παλατια...απλα οσο ευκολα χτιζονται αλλο τοσο ευκολα καταστρεφονται...


Tolaros έγραψε:Όπως λένε οι Κατ και Sera, ο τρόπος λειτουργίας της ΠΑΕ στο σχεδιασμο δεν είναι τόσο "ποδοσφαιρικά ορθολογικός".
Ο μπαμπάς και ο Γιώργος έχουν καβλα με τον ΠΑΟΚ, τρέλα κανονική. Και μέσα στην τρέλα του ο Γιώργος γουστάρει να χώνεται παντού. Και για να πω την αλήθεια ρε παιδιά, και γω άμα είχα τον ΠΑΟΚ δικό μου το ίδιο θα έκανα. Όποιον γούσταρα εγώ θα έφερνα άμα είχα τα φράγκα. Φουτμπολ μάνατζερ φάση, όχι από ανευθυνότητα και αλαζονεία αλλά από λαχτάρα και καβλα. Γιατί λεφτά ρίχνει, δεν πληρώνει με φιλιά. Τα πληρώνει τα γούστα του.

Εμείς βέβαια πανηγυρίζουμε γιατί ήρθαν Μαουριτσιο και Ζαμπρανο φέτος και όχι ο Τιαμ. Και τι άλλο να κάνουμε? Δεν αλλάζει η κατάσταση ότι και να λέμε μεταξύ μας. Ο ΠΑΟΚ έχει ιδιοκτήτη και αυτός αποφασίζει. Άμα δε θελήσει ο ίδιος να δώσει τα κλειδιά αλλού και να κάτσει συνοδηγός δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα. Οι Μίχελς και οι Στάνοι θα έρχονται και θα φεύγουν και μεις θα το χρεώνουμε σε δημοσιογράφους και κακούς οπαδούς.


Από τα δυο, διαλέγω και τα δυο... 8-)

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 01:51

KOSTAS54 έγραψε:Αν το ενεπλάκησαν σημαίνει διαπραγματεύτηκαν, αλήθεια που είναι το πρόβλημα? Αν δηλαδή κατέληξαν στους στόχους και ανέλαβε ο πρόεδρος και ιδιοκτήτης την οικονομική διαπραγμάτευση με κάποιον στόχο λόγω ειδικών συνθηκών σημαίνει λάθος λειτουργία?
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 02:18

Θαρρώ πως σημαίνει, τουλάχιστον, ότι έχουν προσλάβει κάποιον, τον οποίο φέτος φαίνεται να μην τον εμπιστεύονται ότι θα κάνει εξ ίσου καλή δουλειά μ αυτούς στην οικονομική διαπραγμάτευση... 8-)

Αυτό λοιπόν, προσωπικά πάντα, δεν το λέω σωστή-ορθολογική λειτουργικότητα, όσον αφορά την ομάδα... :evil:

Απορώ δε που αφήνεται το θέμα της παραίτησης του να σέρνεται δίχως οριστική απόφαση για τόσες μέρες... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 03:11

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα...

Σε καμιά περίπτωση δεν είπαμε εγώ με το άγιο στην εκπομπή ότι ο Μίχελ καπελώθηκε από τον Ιβάν για τις μεταγραφές.Είναι απλά τα πράγματα παιδία και δεν υπάρχει ούτε τέτοια διάθεση αλλά ούτε υπόνοιες συνωμοσιολογίας.Ας πουμε πχ πως ο Μίχελ είπε στον προιστάμενο του ''Κοίτα να δεις Ιβαν,με βάση το scouting κτλ, έχω βρεί του τάδε παίκτες : Kαφού,Γκιομπέρ,Χίλιεμαρκ κτλ''.Εκεί μπορεί να σου πεί το αφεντικό σου. ''Κοίτα να δεις Λούμπος,είσαι ωραίος,αλλά επειδή έχω κάποια κονέ,θα ψάχτω μπας και φέρω παίκτες από το πιο πάνω ράφι.Είσαι ΟΚ μ'αυτό?''Δεν υπάρχει περίπτωση να πει ο Μίχελ και ο κάθε Μίχελ οχι.Είναι κάτι ανάλογο με την περίπτωση Άρνεσεν-Μπερμπάτοφ.Σου λέει δηλαδή ο πρόεδρος πως μπορεί να φέρει τον Μπερμπάτοφ.Τι θα του πείς?Όχι δεν τον θέλω?

Επίσης η ομάδα πέρασε μια κρίση στην αρχή της φετινής χρονιάς που κατά την άποψη μου οι ευθύνες του Ιβάν είναι αρκετά περισσότερες απ'αυτές του Μίχελ.Η μπάλα καλώς ή κακώς (κακώς θα πω εγώ) έπεσε στον Μίχελ.Από τη στιγμή που έχουμε έναν ΤΔ υπό παραίτηση,αυτό αυτόματα δηλώνει πως οι αρμοδιότητες του υπολειτουργούν.Αν ισχυεί αυτό τότε είναι λογίκο να μην άφησει ''ορφανή'' την ομάδα του ο πρόεδρος

Τωρα, για κάποιες μεταγραφές εκ Ρωσίας...Μπορεί να είπε ο Ιβάν στον Μίχελ.''Κοίτα Λούμπος εγώ με τον πρόεδρο των Ζενίτ και Ρουμπίν είμαστε φίλοι και έχουμε κάνει και 5 δουλείες μαζί σε επιχείρηματικό επίπεδο.Ρώτησα και μου είπαν πως είναι διαθέσιμοι οι ταδε παίκτες.Πως σου φαίνονται?''Εκεί πάνω μπορεί να είπε ο Μίχελ ναι.Ούτε αυτό είναι καπέλωμα.

Από κει και πέρα αν θέλετε την προσωπική μου άποψη,γουστάρω 100% τον Μίχελ και θεωρώ το έργο του άκρως επιτυχημένο καθώς μου έφερε τίτλο και βγήκε 2ος μόνο 3 βαθμούς κάτω από τον 1ο.

Ένα άλλο στοιχείο που μπορεί να υποδηλώνει πάντως ότι ο Μίχελ ίσως απείχε απ'αυτές τις μεταγραφές,ήταν η απουσία του από την Τούμπα κατά την προσέλευση των συγκεκριμένων παικτών για την υπογραφή των συμβολαίων τους.Ακόμα και από τη στιγμή που που έχει υποβάλει την παραίτηση του,είναι λογικό να απουσιάζει από την έλευση και την υπογραφή των συμβολαίων των παικτών που ο ίδιος έφερε?

Συνωμοσιολογία πάντως δεν είναι σε καμία περίπτωση...
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 07:57

Τον Μαουρίτσιο πάντως αυτός τον υποδέχθηκε στο αεροδρόμιο.
ΥΓ. Σε κάθε εταιρεία υπάρχει ένα όριο οικονομικό μέχρι το οποίο μπορεί να διαχειριστεί το κάθε στέλεχος. Πέρα από κει χρειάζεται απόφαση ΔΣ. Δεν κάνει ότι του καπνίσει κανένας, ούτε ο Διευθύνων Σύμβουλος. Όλα αυτά καθορίζονται από το ISO της εταιρείας.
Σημειώνω ότι δεν θεωρώ ως κύρια δουλειά του ΤΔ την οικονομική διαπραγμάτευση. Στο κομάτι αυτό ο ρόλος του μπορεί να είναι και επικουρικός. Γιατί δηλαδή ένας ποδοσφαιράνθρωπος είναι ικανότερος ενός επιχειρηματία, στο σκέλος της οικονομικής διαπραγμάτευσης?
ΥΓ 2. Την οικονομική διαπραγμάτευση δεν την κάνει με τον ποδοσφαιριστή, αλλά με τον εκπρόσωπο του και με δικηγόρους.
ΥΓ 3. Εσείς όλοι που κρίνετε τον τρόπο λειτουργίας της ΠΑΕ, ξέρετε ακριβώς τι συμβαίνει και ποιος είναι ο καθορισμένο από το ISO, τρόπος λειτουργίας της ΠΑΕ. Προφανώς κρίνετε απ αυτά που βλέπετε και ότι διαβάζετε από τον κάθε πικραμένο που βρίζετε. Το θέμα είναι τι βλέπετε και τι σας δίνουν να βλέπετε.
Τελευταία επεξεργασία από KOSTAS54 και Κυρ 03 Σεπ 2017, 10:00, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 08:00

Σωστά

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 08:05

Ε τωρα μη διαβαζουμε οτι θελουμε.Μιλησα αποκλειστικα για την Τουμπα
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 08:13

Και στο αγώνα με την Κέρκυρα γράφανε ότι απουσίαζε, αλλά ήταν παρών.
ΥΓ. Το " μη διαβάζουμε ότι θέλουμε" περιττό για τη συζήτηση. Σεμνότερα.
ΥΓ 2. Ήταν ο Σαββίδης στην Τούμπα το ίδιο χρονικό διάστημα?
Τελευταία επεξεργασία από KOSTAS54 και Κυρ 03 Σεπ 2017, 08:20, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 03 Σεπ 2017, 08:15

το προβλημα του ΠΑΟΚ δεν ειναι ο Μιχελ, αλλα η εταιρικη κουλτουρα. ο Μιχελ και ο καθε Μιχελ ειναι απλα θυμα της.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Κυρ 03 Σεπ 2017, 08:56

Δεν υπηρχε καμια προθεση ειρωνιας KOSTAS54 απλα παρερμηνευτηκαν τα λογια μου.Τεσπα.Αν παρεξηγηθηκες ζηταω συγνωνη
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Κυρ 03 Σεπ 2017, 09:59

Kostas_Peraia

Καλοπροαίρετα αλλά δεν αναφέρεις δύο σημαντικά πράγματα σε αυτά που γράφεις εδώ, που τουλάχιστον εμένα μου δείχνουν ότι εξελίχθηκαν αλλιώς τα πράγματα.

1. είναι το γεγονός ότι ο Μαουρίτσιο είπε ότι μιλάμε 2 μήνες
2. ότι ο Μίχελ δυο φορές (πρώτη στην παρουσίαση του Στανόγεβιτς) είπε ότι μίλησα με τους Γερμανούς θέλουν αυτά, θέλω τον Βιερίνια στον ΠΑΟΚ, εννοείται αυτό, αλλά οικονομικά ξεφεύγει οπότε είναι ένα θέμα που λύνεται μόνο από τον Ιβάν και τις προθέσεις του Ιβάν.

Δηλαδή εγώ βλέπω από όλα ότι ο Μίχελ με τη βοήθεια του σκαουτινγκ, ήρθε και είπε στον Ιβάν έχουμε 3-4 ακριβές περιπτώσεις αλλά παικταράδες που ξέρουμε (που δε μπορώ να φέρω εγώ μόνος, αν δε σκάσουμε τα φράγκα, αλλά έχω μιλήσει με όλους και θέλουν να έρθουν) και επίσης έχω και κάποιους άλλους που είναι επίσης καλές περιπτώσεις λίγο κατώτερου επιπέδου, αλλά είναι οικονομικά εφικτές σήμερα.

Μέσα σε όλο αυτό, ίσως, ειπώθηκε από το Μίχελ, ότι αν νομίζεις ότι δεν τα καταφέρνω, φεύγω.

Για μένα τουλάχιστον δε βλέπω τίποτα παράξενο και βλέπω τον Ιβάν να στηρίζει τον Μίχελ μέχρι τρέλας.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 03 Σεπ 2017, 10:07

Ο ιβαν γιωργης δείξανε πολλές φορες οτι χώνονται δεν υπαρχει νοημα να εθελοτυφλούμε
Ιδιοκτήτες μεν κλπ αλλα μπορούν να ναι όπως εχουν γινει επιζήμιοι στην ιδιοκτησία τους


Ο μιχελ εχει τελειωσει πιστευω
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες