Frank Arnesen

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 17 Φεβ 2016, 08:51

@mapogo
Αδερφέ τα έχω γράψει από χτες. Συγγνώμη από τους άλλους για την επανάληψη, τα λέω περιληπτικά

Τί λες που δεν έγινε τίποτα;
Μια χαρά έβγαλαν ότι με 20 μύρια έκανε μία τρύπα στο νερό. Ή δεν έλεγαν αυτό;
Να το πω ολόκληρο, δεν έλεγαν μόνο αυτό, αλλά άφηναν υπόνοιες για κακοδιαχείριση, τις όποιες, μάζεψαν μετά... Αλλά ο σπόρος και η αμφιβολία είχε πέσει ήδη. Και μερικές φορές, το ψέμα κάθεται πιο εύκολα στον ανθρώπινο εγκέφαλο, από την αλήθεια.

Πάμε και πιο πριν. Βγάζουν πρωτοσέλιδο δήλωση του γνωστού στρατηγού καιρό πριν, ΦΤΑΊΕΙ Ο ΑΡΝΕΣΕΝ.
Εσένα ούτε αυτό σου λέει κάτι;


SM-G920F
Τελευταία επεξεργασία από pilotos και Τετ 17 Φεβ 2016, 08:56, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 17 Φεβ 2016, 08:52

ariskatiforos έγραψε:Περσι που είσαστε ρε μάγκες να στηρίξετε το πλάνο;το φετινό δηλαδή τι παραπάνω έδειξε που κοντεύουμε να μείνουμε εκτος πλέι οφ ;γιατι συμβαίνει αυτο το πράγμα ;να έχετε τοση αγάπη για έναν άνθρωπο που σε κανα μήνα αμφιβάλλω αν ξανασχοληθεί με ΠΑΟΚ μη πω και συντομότερα;ενώ αντίθετα χλευάζατε και χλευάζετε περσι έναν άνθρωπο που και δείγματα έδωσε και χαρές εχει προσέφερει στο παρελθόν μεγάλες και οταν θα ειναι στο κρεβάτι του θανάτου του ακομα σιγουρα θα εχει και τον ΠΑΟΚ στο μυαλό ;ειναι αυτη ισορροπημένη στάση ;υγιών φιλάθλων οπαδών;περσι η τριάρες λεει και οι τεσσάρες ..που είμασταν δέκα(μονο ) πόντους πίσω απο γάβρο οταν εγινε η αλλαγή και αφου το τρύπημα ειχε πιάσει κόκκαλο ..φέτος με Φράνκ και ιτ τι καταφέρανε να είμαστε απο την ΑΕΚ πάνω απο δέκα πόντους και να τη κοιτάμε με το κιάλι ;που ηταν ο Φράνκ να στηρίξει το έργο του ;συμπαθητικός δε λέω αλλα τοση αγάπη και δακρύβρεχτα μηνύματα που θυμίζουν λάμψη πάνε πολυ ..δε πότισε και τοσο τη γλάστρα της επιτυχίας του ΠΑΟΚ


Το προβλημα σου δηλαδη ειναι που δε στεναχωρηθηκαμε τοσο για τον Αγγελο οσο για τον Αρνεσεν? :o :o :o
Γι αυτο την "ακουμε" τοσες μερες? :shock: :shock: Ημαρτον.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Τετ 17 Φεβ 2016, 08:55

Το πρόβλημα μου ειναι οτι δεν έχετε ισορροπία στις κρίσεις τις απόψεις και γενικά τη λογική σας πολλοί που υπερβάλλετε και οσο και αν δε. Θέλετε να το καταλάβετε καταλάβεις είσαστε μέρος του προβλήματος ..ήμαρτον σε σενα
ariskatiforos
 

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Τετ 17 Φεβ 2016, 08:56

Τα αγγελοσκυλα είναι σαν τις κατσαρίδες μόνο αυτά θα γλυτώσουν από πυρηνικό πολεμο. :evil:
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό fidel » Τετ 17 Φεβ 2016, 08:59

Τι συζητάτε ρε παιδια. Η αποκαθήλωση άρχισε απο τον ίδιο τον ιβαν απο τέλη Νοέμβρη μέχρι που πιστοποιηθηκε με την βούλα οταν δημιούργησε τις περίφημες επιτροπές και πρόσληψη ΛΜ και ενεργοποίηση ΝΒ. Την στιγμή που παραιτηθηκε ο Αγγελιδης η όποια ελπίδα για ορθολογική ακολουθία " πλάνου" :lol: πήγε περίπατο......

Τελος να ξεκαθαρισουμε οτι η περισσότερη δεν τρελάθηκαν με την αποδέσμευση ΦΑ, ΤΔ άλλωστε υπάρχουν στην αγορά αλλα για τι μη τήρηση ενός γμνου πλάνου μια φορά μια γμνη φορά.....
Άβαταρ μέλους
fidel
 
Δημοσιεύσεις: 707
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2008, 12:59

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Τετ 17 Φεβ 2016, 08:59

pilotos έγραψε:Αδερφέ τα έχω γράψει από χτες. Συγγνώμη από τους άλλους για την επανάληψη, τα λέω περιληπτικά

Τί λες που δεν έγινε τίποτα;
Μια χαρά έβγαλαν ότι με 20 μύρια έκανε μία τρύπα στο νερό. Ή δεν έλεγαν αυτό;

Πάμε και πιο πριν. Βγάζουν πρωτοσέλιδο δήλωση του γνωστού στρατηγού καιρό πριν, ΦΤΑΊΕΙ Ο ΑΡΝΕΣΕΝ.
Εσένα ούτε αυτό σου λέει κάτι;


SM-G920F


Ελεος ρε αδερφέ. Ελεος όμως.

Τι να μου λέει ?

Οτι ο καθενάς γράφει όπου νάναι ότι νάναι ?

Ιντερνετ είναι. Ετσι πάει.

Αυτοί που γράφουνε , ούτε μπορούσανε να τον φέρουνε , ούτε τον φέρανε , ούτε μπορούσανε να τον διώξουνε , ούτε τον διώξανε.

Ο Ιβάν μπορούσε να τον φέρει , αυτός τον έφερε, αυτός τον έδιωξε.

Πόσο πιο απλά να το πω ?
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό simba » Τετ 17 Φεβ 2016, 09:03

MANIAKOS έγραψε:Περαν απο τα πρόσωπα η ταχύτητα που αλλάζουμε πλανα ειναι αστεία

Ειχαμε με έμπειρο κοουτς , μετα πλανο βάζελου μετα με νεαρό κοουτς

Να δουμε τι τωρα


Θελει κ ρωτημα?

Το νεο πρότυπο ακουει στο ονομα κουλα τιγρη.. 8-)

Ααααρα, κυρίως ελεύθεροι παικτες με 300χιλιαρικα μπατζετ μεταγραφών :twisted:

Βολευει κιολας, εδω .....20 μυρια έβαλε χωρίς αντικρυσμα με την κουλα της β να σε περναει 10 βαθμους.. :mrgreen: (οπως στη μετα στεφενς εποχη...)

(Οκ μπορεί ν γινομαι λιγο κακος αλλα you get the point οσον αφορα στο ποια είναι τα κριτηρια αξιολογησης μιας προσπαθειας... τσιριγωτης-athens wise ;) )


Υ.Γ. πιλοτε "αστο", αν δεν εφευγε τωρα στο καπακι, θα γράφονταν εδω μεσα "κοιταξτε πολεμο π τρωει απτους αρδ, αυτοι θα τον διωξουν παλι οπως εκαναν με ολους τους προηγουμενους"
(π εννοειται, υπηρξε προσπάθεια λασπης-αποδομησης απο ορισμενους, ειδικα με το π ανελαβε κ ο ΝΒ, αλλα δεν ηταν αυτη π τον "εφυγε-ακύρωσε" in the first place..)
Γι'αυτο λεμε εδω κ τοσο καιρο οτι οι αρδ, δε μπορεί ναναι η βολικη απαντηση πισω απο καθε ιστορια και τα ευκολα εξιλαστηρια θυματα..
Τουλαχιστον αρχιζεις κ το καταλαβαινεις τις τελευταίες 2 μερες απ'ο,τι βλεπω
(κ ερχεσαι στα λογια μου οτι η ιστορια με φραπεδακη ηταν πολυ μπαμ, ισως για να γινει πιο σμουθ η αποχωρηση)..
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό panta » Τετ 17 Φεβ 2016, 09:04

Το πράγμα φάνηκε απο καιρό, όλοι το είχαμε καταλάβει ο,τι θα φύγει και αυτός. Και όχι επειδή το είπαν τα αρδ, δεν τους διαβάζω ούτε τους ακούω, αλλά επειδή το έδειξε ο ΙΣ με τις κινήσεις του (ναι στην δημιουργία της υποεπιτροπής της επιτροπής ωωωω επιτροπή αναφέρομαι). Ενδείξεις είχαμε και νωρίτερα βέβαια αλλά ας σταθούμε στο πρόσφατο.
Προσωπικά αν ήμουν ο ΦΑ θα την είχα κάνει νωρίτερα
Σε λίγο θα στηθεί και μια επιτροπή στο σβέρκο του ΛΜ και πάει λέγοντας...

Ιβάν έχεις 2 επιλογές
η βρίσκεις επιτέλους κάποιον που τον εμπιστεύεσαι
ή μπαίνεις ο ίδιος

Οταν έφυγε ο Αγγελίδης είχα γράψει " ας βάλει τον γιο του ..." και αυτό οχι γιατί πιστεύω στις ικανότητες του, αλλά γιατί έχω μια μικρή ελπίδα οτι ο ΙΣ ίσως τον υιο να τον εμπιστευτεί (δεν είναι σιγουράκι βέβαια αλλα λέμε )
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4061
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Τετ 17 Φεβ 2016, 09:13

ace79grpaok έγραψε:Τα αγγελοσκυλα είναι σαν τις κατσαρίδες μόνο αυτά θα γλυτώσουν από πυρηνικό πολεμο. :evil:


Είσαι Θεός :lol:
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Τετ 17 Φεβ 2016, 09:31

Ariskatiforos ,εσυ σε ποιο σημείο θα σπαξιωνες τον αγαπημένο σου άγγελο?αν μας έβγαζε εκτός π.ο?παίζαμε μπαράζ παραμονής?ΠΟΥ ρε φίλε?ΠΟΥ γαμω την καταδίκη μου?????? Ένας που αγαπάει την ομάδα του βγαίνει να λέει μηνησημα πράγματα σε μια μέρα που ομάδα είναι μπιυρδελο αο άσχημο αποτέλεσμα???Εν έτη 2016 κάποιοι ζουνε ακόμα με φαντάσματα.ΑΠο εδώ και μπρος οποιος παράγοντας ,παίκτης,προπονητής έρθει στην ομάδα άχρηστο θα τον ανεβάζω αμπαλο θα τον κατεβάζω ,αφού σε 6 μήνες θα τους βγάλετε αχριστους και εσείς απλά για να προλαβαίνω καταστάσεις.Προβλέπω θριαμβευτικβ επιστροφή νβ και λοιπου δνα στην ομάδα.Μιχελς αχρηστε παλιό αμπαλε φυγε από τον παοκ μας ντροπιάζεις ,έτσι για να κάνω την αρχή. :evil: :evil:
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Φεβ 2016, 09:41

Έκανα λάθος ότι η ΠΑΕ δεν πήρε θέση για τα δημοσιεύματα περί Arnesen. Το διάβασα στο ΠΑΟΚ24, αλλά και στο paokrevolution.net απ' όπου και το σχετικό δημοσίευμα:

Καμιά οικονομική ατασθαλία από Άρνεσεν»

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ προχώρησε στην λύση της συνεργασίας του Αρνεσεν και με αφορμή το χθεσινό δημοσίευμα του sdna.gr όπου ούτε λίγο ούτε πολύ κατηγορούσε τον Δανό για σπατάλη χρημάτων στις μεταγραφές θέλησε να κάνει κάποιες διευκρινίσεις.

Ξεκαθαρίζει λοιπόν ότι δημοσίευμα σαν το συγκεκριμένο δεν την εκφράζει και τονίζει με νόημα: «Από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν βγαίνει ούτε ευρώ χωρίς έγκριση και έλεγχο, άρα όποια ποσά ξοδεύτηκαν είχαν εγκριθεί». Από εκεί και πέρα και αυτό που βγαίνει από την ΠΑΕ είναι ότι ο Άρνεσεν δεν κατάφερε ως ηγέτης του αγωνιστικού τμήματος να διαχειριστεί κάποια στοιχειώδη πράγματα. Όπως για παράδειγμα να επιβάλλει την πειθαρχία στους παίκτες, να τους βοηθήσει να προσαρμοστούν πιο εύκολα, να κρατήσει το καλό κλίμα στα αποδυτήρια και να βγει μπροστά ειδικά στις αγωνιστικές κρίσεις. Σε ότι αφορά τον λόγο που αποφασίστηκε να τελειώσει τώρα και όχι στο τέλος της αγωνιστικής περιόδου η συνεργασία με τον Άρνεσεν, στην ΠΑΕ θεωρούν ότι αυτό έλαβε χώρα τώρα, για να γίνει η οργάνωση του αγωνιστικού τμήματος με μεγαλύτερη άνεση χρόνου.
Τελευταία επεξεργασία από ΑποστόληςΑ και Τετ 17 Φεβ 2016, 09:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90109
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τετ 17 Φεβ 2016, 09:43

Μαζι σου έις. Κι εγω πλεον αυτης της λογικης ειμαι. Μην κανεις καμια μαλακια κ φυγεις οπψς ειπες τις προαλλες. Κατσε εδω να σπαμε πλακα
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Τετ 17 Φεβ 2016, 09:46

Δλδ έπαιζε να έχει ανοίξει το συρτάρι κ νάχε πάρει λεφτα ?

Πολύ για μ@λ@κες ΤΟΥΣ περνάνε (όσους τους δίνουν σημασία)
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό rouki » Τετ 17 Φεβ 2016, 09:52

Να πω κι εγώ την ταπεινή μου γνώμη: Ούτε κρύο ούτε ζεστό με κάνει, που έφυγε ο Άρνεσεν.
Εντάξει, θα μου πείτε στην Τσέλσυ κτλ.
Τσέλσυ ήταν και πάει, μετά, τίποτα το ιδιαίτερο. Για να έχει κάποιος επιτυχίες-πάντα κατα την γνώμη μου- πρέπει να έχεις και τις ευτυχείς συγκυρίες(κοινώς τύχη, κωλοφαρδία που λέμε). Κάνεις μετεγγραφή τον καλύτερο και δεν σου βγαίνει, κάνεις έναν θεωρητικά τελειωμένο και βγάζει μάτια.
Μέχρι τώρα φαίνεται, οτι ο Άρνεσεν δεν είχε τη τύχη ούτε με τα σχέδιά του (περίεργος είμαι για να μάθω, τι είχε στο μυαλό του, πρέπει ρε παιδί μου,να έχει κάνει κάποιο πλάνο και κάπου να το έχει γραμμένο), που τα έκανε σχετικά νωρίς και υποτίθεται με τις γνώσεις του και τις διασυνδέσεις του θα έφερνε άμεσα και επιτυχή αποτελέσματα, ούτε και με τα πεπραγμένα του και πάντα κατα την ταπεινή μου άποψι, είχα την εντύπωση, ότι πάντα κάτι έλειπε.
Και με ξένισε πολύ το γεγονός, άσχετα αν το είχε συμφωνήσει με τον Ιβάν, να αχολείται και με την άλλη δουλειά του με τα μμε της Δανίας κι εγώ δεν ξέρω και που αλλού.
Θα περίμενα απλώς, όπως μάλλον και πολλοί άλλοι, όταν ασχολείσαι με έναν σύλλογο όπως ο ΠΑΟΚ, παίρνεις τις πληροφορίες σου, υπογράφεις τα συμβόλαιά σου και ΞΕΡΕΙΣ τι να κάνεις. Ακόμη έχω την εντύπωση, όπως ανέφερε και ένας αδελφός ποιο πάνω, οτι ο Άρνεσεν δεν έιχε καταλάβει σε τι μεγάλο σύλλογο ήλθε και νόμισε, οτι με λίγη δουλειά θα είχε επιτυχία. Αν είναι έτσι, που δεν το ξέρω, απέτυχε οικτρά και καλά έκανε και έφυγε. Ελάτε τώρα στη θέση του Ιβάν Σαββίδη. Σκέφτεται, ωραία, βρήκα τον πεπειραμένο Άρνεσεν, τον ψυχρό Βόρειο, με μεγάλη πείρα, τον βρήκα πολύ νωρίς, θα σχεδιάσει, θα κάνει πλάνο, θα βρει παίχτες, προπονητή και θα δούμε το πλάνο τριετίας να προχωρά. Μερικά πράγματα πραγματοποίησε, αλλά ΟΧΙ αυτά που προσδοκούσε ο Ιβάν-και να πούμε και την αλήθεια- κι εμείς. Ο κάθε ένας απο εμάς, αν είχε τον Άρνεσεν, με τα δεδομένα που ανέφερα, έτσι όπως ήταν στον ΠΑΟΚ, θα τον κρατούσε για τρία χρόνια; Εγώ, ΟΧΙ.
:opaokara:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1450
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: Frank Arnesen

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Τετ 17 Φεβ 2016, 10:06

ace79grpaok έγραψε:Τα αγγελοσκυλα είναι σαν τις κατσαρίδες μόνο αυτά θα γλυτώσουν από πυρηνικό πολεμο. :evil:


:lol: :lol: :lol:
εις σ ευχαριστω ρε φιλαρακι, μου εφτιαξες τη διαθεση, ακομα γελαω..
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: TylerDurden και 25 επισκέπτες