Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 19 Αύγ 2017, 15:58

Ποιος έγινε ρόμπα ρε Γιώργη με την έλευση καντουρι;

Δεν το κατάλαβα ειλικρινά
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Σάβ 19 Αύγ 2017, 16:34

Κανενας.Απλα για να υπαρχει ομοιοκαταληξια :lol:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό logios » Σάβ 19 Αύγ 2017, 16:41

Όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται. Τι σε νοιάζει;;;;

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό dim72 » Σάβ 19 Αύγ 2017, 16:42

http://www.contra.gr/Columns/to-evaggel ... 09846.html
Εδώ λέει πως η μεταγραφή πήγε να χαλάσει. Αν αληθεύει ίσως γι' αυτό να μιλάει για ρόμπα ο Γ. Σαββίδης.
Τίποτα δεν είναι αδύνατο όταν βάζεις άλλους να το κάνουν!
Άβαταρ μέλους
dim72
 
Δημοσιεύσεις: 647
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:10

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Σάβ 19 Αύγ 2017, 17:17

τι σοου θα χουμε παντως αμα γινεις εσυ προεδρος ε? α ξεφυγει η κατασταση αλλα εμεις α γουσταρουμε πιστευω , τα μυαλα στα καγγελα κ ετσι
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 19 Αύγ 2017, 18:43

nasos66 έγραψε:
MANIAKOS έγραψε:Πώληση με λευθερας στη Χάιφα κ χωρις ποσοσοστο μεταπώλησης[/quot

Εσυ πρεπει να το κοιτάξεις, γιατι σου φευγουνε ολοι ελευθεροι.



Για απόλυση ειμαι οντως
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 19 Αύγ 2017, 23:32

Μετά από αυτή την επίδειξη αχρείαστης και υποτιθέμενης καζούρας, ας πούμε τα εξής:

α. Δεν γίνεται να ξεσηκώνεστε προς οποιονδήποτε λέει ότι δεν γουστάρει τις συνήθειες και τις πράξεις του υιού Σαββίδη, με το επιχείρημα του "βρίζεις ένα μέλος του ΔΣ του ΠΑΟΚ και τον πιθανό μελλοντικό πρόεδρο της ομάδος", αλλά την κάθε του χαζομάρα να την αξιολογούμε ως χαριτωμενιά ενός νεαρού. Πρέπει να υπάρχει κοινή συνισταμένη, κοινός άξονας στο πώς θα κρίνουμε τα πεπραγμένα και τα λεγόμενα ενός ανθρώπου. Εν τέλει, είναι μέλος της δίοικησης του ΠΑΟΚ και μελλοντικός πρόεδρος και κρίνεται με αυτές τις ιδιότητες ή όχι; Διότι, μπορώ να δεχτώ (μετά δυσκολίας) το να παραμερίσω το πόσο δεν γουστάρω την αισθητική, τη συμπεριφορά, τη νοοτροπία και τον χαρακτήρα του υιού Σαββίδη, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ να τα έχουμε όλα δικά μας. Εφόσον διαθέτει θεσμικό -παρόντα και μελλοντικό- ρόλο στην ομάδα, αυτός συνοδεύεται και από στοιχειώδεις ευθύνες.

β. Αναλογιστείτε με ειλικρίνεια και με θάρρος, αν βλέπατε αυτή τη συμπεριφορά από τον γιο κάποιου άλλου προέδρου ομάδος, πώς θα την αξιολογούσατε; Θέλω όμως θάρρος, αληθινό, όχι σαν τότε που χαρακτηρίζατε τον Τζαβέλα μάγκα, ψυχάρα και Γιώργαρο και μετά τον βρίζατε, ενώ ήταν all the way ένα μαλακιστήρι. Δηλαδή, αλήθεια, αν το ίδιο πρόσωπο έκανε τα ίδια πράγματα και λεγόταν Γιώργος Μαρινάκης ή Μελισαννίδης δεν θα τον βρίζατε ολημερίς και ολονυχτίς (ακολουθεί διατύπωση σοκ, αναμένονται οι πρώτες κραυγές περί αλλοθρησκείας και ότι "μόνοι μας βγάζουμε
τα μάτια μας" και άλλα τέτοια: ΟΧΙ, δεν μπορώ να θεωρήσω αποδεκτή μία συμπεριφορά που βρίσκω φαιδρή, μόνο και μόνο επειδή ο δράστης της είναι της οικογένειας του ΠΑΟΚ)

γ. Πολύ καλό το επιχείρημα περί πολιτικής ορθότητας και ηθικολογίας που διάβασα (ολίγον λανθασμένες, φυσικά, οι χρήσεις των όρων, αλλά δεν βαριέσαι), αλλά υπάρχει και αντίστροφη όψη. Είναι τόσο μα τόσο εύκολο να αποδίδουμε κάθε χαζομάρα και αηδία σε ένα τάχα μου αυθορμητισμό και μία υποτιθέμενη τρέλα.

δ. Περί καζούρας μιλώντας, η ωραία και σωστή καζούρα έχει τρόπο, timing και στυλ.

ε. Όντως, είναι καλό (δεν το λέω ειρωνικά, αλήθεια) ο γιος του μεγαλομετόχου να είναι πωρωμένος από νεαρή ηλικία με την ομάδα. Όπως ήταν και το διαλαλούσε, φυσικά, και ο Τράκης, στον οποίο δεν νομίζω να το καταλόγιζαμε ποτέ ως ελαφρυντικό για τη γελοία συμπεριφορά του όλα αυτά τα χρόνια.

στ. Δηλαδή, αν γινόταν κάτι αντίστοιχο, δεν θα βγάζαμε εμείς ανακοίνωση;
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 19 Αύγ 2017, 23:56

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα όσα διάβασα...Τα σέβη μου συνταγματάρχα... ;)

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 20 Αύγ 2017, 00:08

Εγώ πάλι νομίζω πως είσαι ντροπαλός, ηθικολόγος και καθώς πρέπει και ο γιόκας μας είναι ΜΟΛΙΣ 25 χρονών παντρεμένος μαντράχαλος με εκατοντάδες ή χιλιάδες εργαζομένους που εξαρτώνται από αυτόν, δηλαδή μικρός ακόμα και θα μάθει.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 20 Αύγ 2017, 00:08

Εγω δε συμφωνώ.
Τα δικά μας σκατα μοσχοβολανε και το παιδί μας είναι το πιο όμορφο.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Φουτσίνι » Κυρ 20 Αύγ 2017, 00:17

Σωστός ο aurelliano, εμείς βέβαια αν είμασταν σοβαρός συλλογος δεν θα βγάζαμε ανακοίνωση, ή αν το κάναμε θα έπρεπε να είχε πολυ χιούμορ. Για καραγκιοζιλίκια κ νταηλικια έχουμε τους συνδέσμους. Μπορει να ειναι χρυσό παιδί ο Γιώργος αλλα δεν κατάλαβα ποτε την συμμετοχή του στο Δ.Σ.
Άβαταρ μέλους
Φουτσίνι
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Πέμ 25 Αύγ 2016, 16:33

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό black death » Κυρ 20 Αύγ 2017, 00:21

Ρε σεις, προφανώς και είναι λίγο βλακάκος ο Γ. Σαββίδης. Περιμένετε τώρα σοβαρά να ταυτιστείτε με ένα παιδάκι που μεγάλωσε έχοντας όλα τα υλικά αγαθά στα πόδια του; Η αλήθεια είναι ότι κάποιος (ο μπαμπάς του δηλαδή) πρέπει να τον μαζέψει λίγο.

υγ. Ο ρούλης να πα να μαμηθεί.
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4389
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Κυρ 20 Αύγ 2017, 00:57

Aureliano Buendia έγραψε:Μετά από αυτή την επίδειξη αχρείαστης και υποτιθέμενης καζούρας, ας πούμε τα εξής:

α. Δεν γίνεται να ξεσηκώνεστε προς οποιονδήποτε λέει ότι δεν γουστάρει τις συνήθειες και τις πράξεις του υιού Σαββίδη, με το επιχείρημα του "βρίζεις ένα μέλος του ΔΣ του ΠΑΟΚ και τον πιθανό μελλοντικό πρόεδρο της ομάδος", αλλά την κάθε του χαζομάρα να την αξιολογούμε ως χαριτωμενιά ενός νεαρού. Πρέπει να υπάρχει κοινή συνισταμένη, κοινός άξονας στο πώς θα κρίνουμε τα πεπραγμένα και τα λεγόμενα ενός ανθρώπου. Εν τέλει, είναι μέλος της δίοικησης του ΠΑΟΚ και μελλοντικός πρόεδρος και κρίνεται με αυτές τις ιδιότητες ή όχι; Διότι, μπορώ να δεχτώ (μετά δυσκολίας) το να παραμερίσω το πόσο δεν γουστάρω την αισθητική, τη συμπεριφορά, τη νοοτροπία και τον χαρακτήρα του υιού Σαββίδη, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ να τα έχουμε όλα δικά μας. Εφόσον διαθέτει θεσμικό -παρόντα και μελλοντικό- ρόλο στην ομάδα, αυτός συνοδεύεται και από στοιχειώδεις ευθύνες.

β. Αναλογιστείτε με ειλικρίνεια και με θάρρος, αν βλέπατε αυτή τη συμπεριφορά από τον γιο κάποιου άλλου προέδρου ομάδος, πώς θα την αξιολογούσατε; Θέλω όμως θάρρος, αληθινό, όχι σαν τότε που χαρακτηρίζατε τον Τζαβέλα μάγκα, ψυχάρα και Γιώργαρο και μετά τον βρίζατε, ενώ ήταν all the way ένα μαλακιστήρι. Δηλαδή, αλήθεια, αν το ίδιο πρόσωπο έκανε τα ίδια πράγματα και λεγόταν Γιώργος Μαρινάκης ή Μελισαννίδης δεν θα τον βρίζατε ολημερίς και ολονυχτίς (ακολουθεί διατύπωση σοκ, αναμένονται οι πρώτες κραυγές περί αλλοθρησκείας και ότι "μόνοι μας βγάζουμε
τα μάτια μας" και άλλα τέτοια: ΟΧΙ, δεν μπορώ να θεωρήσω αποδεκτή μία συμπεριφορά που βρίσκω φαιδρή, μόνο και μόνο επειδή ο δράστης της είναι της οικογένειας του ΠΑΟΚ)

γ. Πολύ καλό το επιχείρημα περί πολιτικής ορθότητας και ηθικολογίας που διάβασα (ολίγον λανθασμένες, φυσικά, οι χρήσεις των όρων, αλλά δεν βαριέσαι), αλλά υπάρχει και αντίστροφη όψη. Είναι τόσο μα τόσο εύκολο να αποδίδουμε κάθε χαζομάρα και αηδία σε ένα τάχα μου αυθορμητισμό και μία υποτιθέμενη τρέλα.

δ. Περί καζούρας μιλώντας, η ωραία και σωστή καζούρα έχει τρόπο, timing και στυλ.

ε. Όντως, είναι καλό (δεν το λέω ειρωνικά, αλήθεια) ο γιος του μεγαλομετόχου να είναι πωρωμένος από νεαρή ηλικία με την ομάδα. Όπως ήταν και το διαλαλούσε, φυσικά, και ο Τράκης, στον οποίο δεν νομίζω να το καταλόγιζαμε ποτέ ως ελαφρυντικό για τη γελοία συμπεριφορά του όλα αυτά τα χρόνια.

στ. Δηλαδή, αν γινόταν κάτι αντίστοιχο, δεν θα βγάζαμε εμείς ανακοίνωση;


Με τπτ φίλε δεν θα βγάζαμε (τέτοια) ανακοίνωση.... Σιγά μην ασχολούμασταν,θα ρίχναμε μερικά σιχτιρίσματα καφενειακού τύπου και τέρμα.

Πρέπει να διευκρινίσουμε τι ακριβώς θέλουμε από τον γιο του μεγαλομετοχου... Τον θέλουμε "πετρο κοκκαλη" ας πούμε,ή "τρακη" ? Μηπως τον αποστασιοποιημένο "τζιγγερ'? ή Γιώργη Σαββίδη?

Δεν μου κάνουν τ άλλα παραδείγματα....Θα προτιμήσω Γιώργη Σαββίδη.
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Κυρ 20 Αύγ 2017, 01:10

Ο οποίος μοιάζει εντυπωσιακά με τον Τράκη. :D

Ανακοίνωση θα βγάζαμε σίγουρα, δεν είναι περίεργο ότι έβγαλαν, ούτε θεωρώ πως γράφει κάτι εξωφρενικό.
Γενικότερα, φυσικά, να πάνε να γαμηθούν και καλό αφανισμό. Σε εμάς θέλει να καταλήξει το πόιντ μου, όχι σε αυτούς τους ανύπαρκτους.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Κυρ 20 Αύγ 2017, 01:34

Βασικά , δεν έχει καμιά σχέση με τον τρακη.. :mrgreen:
Και λόγω καταβολών και λόγω χαρακτήρα.


Αλλά ας πούμε ότι μοιάζει , για την χάρη της συζήτησης. Θ προτιμούσαμε νομίζεις τον χαρακτήρα "τρακη" -Σαββίδη ή τον χαρακτήρα Πετρου κοκκαλη-τζιγγερ?

Γιώργης και πάλι Γιώργης και χωρίς να έχει τα κολλήματα και τους εθισμούς του τρακη. 8-)

Και ας ξεφεύγει μερικές φορές, γιος του μεγαλομετοχου είναι, διαφορετικές απαιτήσεις από τον μεγαλομέτοχο. ;)

Δεν θα βγάζαμε ανακοίνωση ρε φίλε...εδώ δεν βγάλαμε για γραφικούς του γαύρου κτλ...Σιγά μην βγάζαμε για το ποιος πανηγύρισε που... 8-)
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες