Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 31 Αύγ 2019, 20:05

Ζαντός έγραψε:Η θέση του Paokmania: Έγκλημα και τιμωρία

[i]Ο αποκλεισμός από την σαφέστατα κατώτερη ομάδα της Σλόβαν, ήρθε να γκρεμίσει οριστικά τα όνειρα που κάναμε όλοι για μια πετυχημένη (επιτέλους) χρονιά στην Ευρώπη, αλλά και να χαλάσει ακόμα περισσότερο το κλίμα γύρω από τα οικονομικά και αγωνιστικά δρώμενα της ομάδας...

......................................
....................................................
«Γούστα» μας ανακοίνωσαν και «γούστα» δεν ήρθαν. Όχι επειδή η μπάλα πήγε δοκάρι και έξω. Αλλά επειδή κάπου στα μισά δεν ξέραμε τι ψάχναμε.

Όπως και τα προηγούμενα καλοκαίρια, έτσι και τώρα, φαίνεται πως πάντα υπάρχουν δυο τάσεις στην ομάδα.

Η τάση των προπονητών-τεχνικών διευθυντών, και η τάση του Γιώργου Σαββίδη.

Συνήθως, κερδίζει το «αφεντικό».


Αλήθεια, τι είδους νίκη είναι αυτή;

.........................................

Είναι δυνατόν την ώρα που ΟΛΟΣ ο οργανισμός του ΠΑΟΚ ΦΩΝΑΖΕΙ πως η ομάδα θέλει απλά δυο-τρεις πραγματικά ποιοτικές κινήσεις για να εκτοξευτεί, εμείς να ψάχνουμε ταλέντα και μάνατζερ στην άκρη του πουθενά μαζεύοντας παίκτες που δεν ξέρουμε αν μπορούν να βοηθήσουν, ανακοινώνοντας μάλιστα πως πρόκειται για κορυφαία ταλέντα;


Γιατί έφυγε στα καλά καθούμενα ο Λουτσέσκου; Γιατί παραιτείται ο Μπράνκο; Λόγω της αποτυχίας ή λόγω αδυναμίας να κινηθεί ελεύθερα για να παρουσιάσει το δικό του έργο στην ομάδα;


Τρία συνεχόμενα χρόνια τώρα, ο ΠΑΟΚ χρειάζεται απλά λίγες ποιοτικές κινήσεις για να παίξει σαφώς καλύτερο ποδόσφαιρο και να έχει έτσι τη δυνατότητα να κυριαρχήσει στην Ελλάδα αλλά ΚΑΙ ταυτόχρονα να κάνει πορεία στην Ευρώπη.


Ήρθε επιτέλους η ώρα της οριστικής ανασύνταξης του διοικητικού μοντέλου της ομάδας, ώστε να υπάρχουν καθαροί ρόλοι και συγκεκριμένες ευθύνες.

Φτάνει πια με τους παλιμπαιδισμούς!
..........................


Ε Οχι ρε ,ΟΧΙ .Φτανει ,basta, πως το λενε .8 μηνες ρε.8 μηνες συνεδρειες ,ψυχοφαρμακα ηλεκτροσοκ για να ρθω στα συγκαλα μου .Να δω και να πειστω κι εγω(οπως εσεις) οτι ολα πανε καλα στην ομαδα.Οτι τα οποια λαθη ηταν φυσιολογικα ,οτι γινονταν γιατι δε ξεραμε,γιατι ακομα λεει μαθαιναμε.8 ατελειωτουςκαι βασανιστικους μηνες με πηρε να μπω στον ισιο δρομο.Να δω αυτο που βλεπαν ολοι.
Και τωρα ,τωρα που "γιατρευτηκα ,που ειμαι "καθαρος" ερχεστε και μου χωνετε στη μουρη αυτο το κειμενο?Γιατι?Για να ξανακυλησω ?Τι διαολο, μπηκε ο Kat μεσα σας?

ΥΓ Και τες πα για μενα στα φρυδια σας ,εκεινο τον φουκαρα τον εορπτολ δε τον λυπαστε?
:mrgreen:

ΥΓ2 Εσωστρεφεια...Μπα....Ειδικα για τον ΠΑΟΚ θα πρεπει να εφευρεθει ενας αλλος ορος για να περιγραψει αυτο που γινεται μετα τις ηττες ,αυτη η λεξη ουτε καν.Ξεσκιζοσπλαχνισμος ας πουμε
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό wickerman » Σάβ 31 Αύγ 2019, 20:29

Κατασπάραξη σαρκός.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 31 Αύγ 2019, 21:28

kataramenos5 έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Η θέση του Paokmania: Έγκλημα και τιμωρία

[i]Ο αποκλεισμός από την σαφέστατα κατώτερη ομάδα της Σλόβαν, ήρθε να γκρεμίσει οριστικά τα όνειρα που κάναμε όλοι για μια πετυχημένη (επιτέλους) χρονιά στην Ευρώπη, αλλά και να χαλάσει ακόμα περισσότερο το κλίμα γύρω από τα οικονομικά και αγωνιστικά δρώμενα της ομάδας...

......................................
....................................................
«Γούστα» μας ανακοίνωσαν και «γούστα» δεν ήρθαν. Όχι επειδή η μπάλα πήγε δοκάρι και έξω. Αλλά επειδή κάπου στα μισά δεν ξέραμε τι ψάχναμε.

Όπως και τα προηγούμενα καλοκαίρια, έτσι και τώρα, φαίνεται πως πάντα υπάρχουν δυο τάσεις στην ομάδα.

Η τάση των προπονητών-τεχνικών διευθυντών, και η τάση του Γιώργου Σαββίδη.

Συνήθως, κερδίζει το «αφεντικό».


Αλήθεια, τι είδους νίκη είναι αυτή;

.........................................

Είναι δυνατόν την ώρα που ΟΛΟΣ ο οργανισμός του ΠΑΟΚ ΦΩΝΑΖΕΙ πως η ομάδα θέλει απλά δυο-τρεις πραγματικά ποιοτικές κινήσεις για να εκτοξευτεί, εμείς να ψάχνουμε ταλέντα και μάνατζερ στην άκρη του πουθενά μαζεύοντας παίκτες που δεν ξέρουμε αν μπορούν να βοηθήσουν, ανακοινώνοντας μάλιστα πως πρόκειται για κορυφαία ταλέντα;


Γιατί έφυγε στα καλά καθούμενα ο Λουτσέσκου; Γιατί παραιτείται ο Μπράνκο; Λόγω της αποτυχίας ή λόγω αδυναμίας να κινηθεί ελεύθερα για να παρουσιάσει το δικό του έργο στην ομάδα;


Τρία συνεχόμενα χρόνια τώρα, ο ΠΑΟΚ χρειάζεται απλά λίγες ποιοτικές κινήσεις για να παίξει σαφώς καλύτερο ποδόσφαιρο και να έχει έτσι τη δυνατότητα να κυριαρχήσει στην Ελλάδα αλλά ΚΑΙ ταυτόχρονα να κάνει πορεία στην Ευρώπη.


Ήρθε επιτέλους η ώρα της οριστικής ανασύνταξης του διοικητικού μοντέλου της ομάδας, ώστε να υπάρχουν καθαροί ρόλοι και συγκεκριμένες ευθύνες.

Φτάνει πια με τους παλιμπαιδισμούς!
..........................


Ε Οχι ρε ,ΟΧΙ .Φτανει ,basta, πως το λενε .8 μηνες ρε.8 μηνες συνεδρειες ,ψυχοφαρμακα ηλεκτροσοκ για να ρθω στα συγκαλα μου .Να δω και να πειστω κι εγω(οπως εσεις) οτι ολα πανε καλα στην ομαδα.Οτι τα οποια λαθη ηταν φυσιολογικα ,οτι γινονταν γιατι δε ξεραμε,γιατι ακομα λεει μαθαιναμε.8 ατελειωτουςκαι βασανιστικους μηνες με πηρε να μπω στον ισιο δρομο.Να δω αυτο που βλεπαν ολοι.
Και τωρα ,τωρα που "γιατρευτηκα ,που ειμαι "καθαρος" ερχεστε και μου χωνετε στη μουρη αυτο το κειμενο?Γιατι?Για να ξανακυλησω ?Τι διαολο, μπηκε ο Kat μεσα σας?

ΥΓ Και τες πα για μενα στα φρυδια σας ,εκεινο τον φουκαρα τον εορπτολ δε τον λυπαστε?
:mrgreen:

ΥΓ2 Εσωστρεφεια...Μπα....Ειδικα για τον ΠΑΟΚ θα πρεπει να εφευρεθει ενας αλλος ορος για να περιγραψει αυτο που γινεται μετα τις ηττες ,αυτη η λεξη ουτε καν.Ξεσκιζοσπλαχνισμος ας πουμε
Επειδή με έπιασες πάλι στο στοματάκι σου..... Εσύ δεν είπες πριν το νταμπλ ότι δεν ασχολείσαι άλλο με τον ποδοσφαιρικό ΠΑΟΚ και θα ασχολείσαι μόνο με το μπάσκετ, γιατί πιστεύεις ότι ηθελημένα ο Σαββίδης δεν θέλει να πάει τον ΠΑΟΚ σε ποιο ψηλό επίπεδο και να χτυπήσει τον γαβρο; δεν άντεξες στην στραβή επέστρεψες με ειρωνείες πάλι εξυπνάκια; στην αητητη περσινη πορεία εξαφανισμένος φυσικά γιατί δεν δικαιώθηκες γιαυτα που έλεγες για Ιβάν.... Τώρα στην αναμπουμπουλα πάλι πρώτος πες μας τι γνωστό σου παραμυθάκι πάλι ότι ο Ιβάν μας θέλει δεύτερο τρίτους και δεν θέλει να χτυπηθεί με το ποκ..... Έχεις μεγάλη πλάκα αλλά και θράσος να ειρωνεύεσαι πάλι ένα χρόνο μετά......

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 31 Αύγ 2019, 21:43

Εγώ δεν διαβάζω την κεντρική του παοκμανια και τωρα πήρα είδηση τι γράφτηκε.
Μάλιστα, κουνάμε το δάχτυλο τώρα ολοι....
Μπράβο ρε μάγκες, χτυπάμε όταν ο άλλος είναι κάτω.
.

Άκου λέει περιμέναμε γούστα....γιατί το είπατε...
Δεκαπεντάχρονα γράφουν εκεί στην κεντρική;

Και που εισασταν όλοι τα τρία τελευταία χρόνια;

Υγ. Όσο για τον κύριο που έπαιρνε ηρεμιστικά όλη τη χρονιά για να έρθει στα καλά του, ακόμα περιμένω να ζητήσει συγνώμη για το περσινό νταμπλ και όσα είχε πει....
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 31 Αύγ 2019, 21:52

Σιγα μην πει το περσινό ΓΙΑΥΤΟΝ είναι ως μη γενόμενο.... Χαλάει το παραμυθάκι του αφού.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:00

Teod μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις από το μένος σου.

Ίσα ίσα αυτό ακριβώς ψέγουμε : Οτι δεν είναι δυνατόν να γράφει στο ίνσταγκραμ μπαρούφες για "γούστα" την ώρα που ούτε τέτοια απαίτηση υπήρχε, ούτε την έκανε πράξη, ούτε είναι σοβαρό να γράφει εκεί.

Και αν δεν τονίσουμε το λάθος την ώρα που αποδεικνύεται το λάθος, πότε θα το κάνουμε; Όταν σηκώσουμε νέες κούπες;

Δηλαδή κάπου να υπάρχει και μια λογική. Τι πάει να πει "είναι πεσμένος και τον βαράτε";

Πεσμένος είναι αλλά τις μπαρούφες στο ίνσταγκραμ πάλι τις άρχισε.

Είναι αδιανόητο σε ένα ποδοσφαιρικό οργανισμό που συνεχώς μεγαλώνει και όντως προοδεύει, να έχουμε αλλάξει εκτός από 10 προπονητές, και άλλους τόσους τεχνικούς διευθυντές.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:02

Καιροφυλακτω να διαλυσω τον ΠΑΟΚ :twisted: :twisted:

Γραμμενα ειναι ολα και η συγνωμη και το γιατι ειχα αυτους τους προβληματισμους για το βανια.Εσεις λεγατε ολα καλα ειναι,φυσιολογικα τα λαθη.Εγω δε τα βλεπα ετσι και σ αυτο προσπαθουσα να βρω την αιτια .Σημερα καποιοι λενε οτι φταιει ο Γιωργης. Λενε μλκιες?
Καναμε λιγη πλακα πανω σ αυτο ,τελος.Συγνωμη που σας μολυναμε το ποδοσφαιρικο τμημα.

ΥΓ Παντελης ελλειψη χιουμορ
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:11

Μάλιστα, μένος προς ποιον ρειν;
Μήπως προς εσένα που ντρέπεσαι για το κύπελλο στο Βόλο; Κανένα μένος προς παοκμανια. Μένος ενώ συμμετέχω 11,5 χρόνια κι ας υπήρχαν και περίεργες συμπεριφορές από διάφορους μοντ.
Και γιατί δε στηλιτευατε τις προηγούμενες χρονιές και τα γράφετε τώρα;
Ποιος σας είπε να διαβάζετε το ινσταγκραμ του μικρού; Τόσο κάψα για ενημέρωση στα μεταγραφικά;
Δε λέω λειτουργούν όλα σωστά, αλλά κάτσε ρε φίλε, τώρα στα δύσκολα το παίζουμε αφ υψηλού κριτές; Και δε γράφετε ως κάποιο μέλος μια γνώμη, το εμφανίζεται και ως η άποψη πολλών admin κτλ του παοκμανια, ενός σάιτ με πολλά μέλη.
Μετά οι σύνδεσμοι την ακουν όταν βγάζουν ανακοίνωση που δεν αρέσει.
Κραξτε ρε το μικρό όλοι. Δε του φιλάμε τα παπούτσια, αλλά να τα λέτε και όταν είναι Καβάλα στο άλογο κι όχι τώρα που στραβωσε η φάση.

Τες πα, δε γαμιεται. Κάντε ότι θέλετε.Κακως ασχολήθηκα.
Όπως είπα δε διαβάζω ποτέ την κεντρική.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:24

Άνθρωπε μου δεν πας καλά.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:25

Μ****** είναι ο Γιωργάκης, που αντί να κάνει παρτούζες με Ρωσίδες μοντέλες στα κότερα κάθεται και ασχολείται με την ψαροκωστενα και τον ΠΑΟΚ.

Και όλοι αυτοί που τον κατηγορούν αν είχε ο μπαμπάκας τους όπως λένε τα λεφτά που έχει ο Ιβάν ούτε 10 λεπτά από το χρόνο τους δεν θα αφιέρωναν για τον ΠΑΟΚ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:28

rainmaker έγραψε:Άνθρωπε μου δεν πας καλά.


Ευχαριστώ.

No problem
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:29

Μηπως να ηρεμησουμε ολοι??

Τα πραγματα δεν πηγαν καλα και δεν εχει μονο ευθυνη ο Γιωργος Σαββιδης.

Δεν ειναι ο Σαββιδης ολος ο ποδοσφαρικος ΠΑΟΚ!!

Ολοι εχουν τις ευθυνες τους και η διοικηση και ο προπονητης και οι παικτες!!

Αυτο δε σημαινει οτι σβησανε ολα. Η ομαδα εχει τα φοντα να πρωταγωνιστησει!
Να δουμε τα λαθη και να παμε παρακατω!!
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό trouman » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:40

Και εμένα με προβλημάτισε κάπως το κείμενο να το πω ευγενικά δε με εκφράζει, ειδικά από τη στιγμή που λέει μετά " αν ισχύουν οι φήμες κλπ . Δηλαδή είναι μια κριτικη που ασκείται με βάση φήμες? :roll:

Τεσπα. Σέβομαι πολύ την προσπάθεια τ ν παιδιών εδώ μέσα. Πολύ όμως. Και ας κάνουμε κι εμείς την κριτική μας προς εσάς. Αλλά όχι με βάση φήμες. Εκτός κι αν ξέρετε κάτι.... πιο κοντά στον theod είμαι. Αυτά. Χωρίς παρεξήγηση. Ή εσωστρέφεια είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του ΠΑΟΚ διαχρονικά και μεγαλύτερη απόδειξη για αυτό είναι η ενέργεια,ο κόπος, ο χρόνος και η πουστιά που ξοδεύουν για να το πετύχουν αυτό τα σιχαματα εδώ κάτω.
Προφανώς η πρόθεση είναι η καλύτερη. Εγώ λέω πως μου ακούγεται.

ΠΑΟΚΑΡΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ

Όπως το καταλαβαινει ο καθένας μας αυτό γιατί είναι σαφές πως δεν το εννοούμε όλοι με τον το ίδιο τροπο..
Τελευταία επεξεργασία από trouman και Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό maceio » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:43

το καλυτερο σεναριο , παιρνουμε πρωταθλημα μας περναει η Κυπρος,γιατι τα μουσκευει ο γαβρος , εμεις cl και ο γαβρος europa
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 31 Αύγ 2019, 22:49

Τρουμαν, η φραση αυτη ισως να ειναι λιγο αστοχη, ναι, γιατι δεν ειναι ακριβως "φημες" αλλα "εσωτερικη πληροφορηση". Πισινη κρατας παντα.... Αλλα ειναι αρκετα εμπιστη "εσωτερικη πληροφορηση"

Οσον αφορα αυτο το κομματι απανταω, η κριτικη για το κειμενο σαν συνολο ειναι αλλη υποθεση
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11455
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: thoumas και 16 επισκέπτες