Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό tsou » Τρί 22 Αύγ 2017, 10:46

χάσιο δεν έχεις άδικο όπως τα λες.
άλλα όπως και να έχει να πηγαίνεις στο γήπεδο ενός αντιπάλου(που στην προκειμένη δεν πρέπει να θεωρείται αντίπαλος) και βγαίνεις από το αμάξι και φωνάζεις συνθήματα αφού τα έχεις βάλει στην διαπασών δεν το λες και απλά μια αθώα καζούρα.
μιλάμε για ποδόσφαιρο και όχι για όπερα.
αν έβλεπες τον καραπαπά 3 τα ξημερώματα έξω από την τούμπα να παίζει με το αμάξι του το θρήνε των γηπέδων πεναλντιακέ και να έχει σταματήσει έξω από την 1 και να το φωνάζει θα το έβλεπες σαν καζούρα;
δεν είναι καζούρα.
καραγκιοζιλίκι είναι, και ο ΠΑΟΚ δεν χρειάζεται καραγκιοζιλίκια περισσότερα από αυτά που δείχνουμε στον αγωνιστικό χώρο.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2151
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Τρί 22 Αύγ 2017, 10:52

hasio_john »
+++++++++++++++++++
Τελευταία επεξεργασία από KOSTAS54 και Τρί 22 Αύγ 2017, 10:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 22 Αύγ 2017, 10:53

Ναι αδερφέ, το τελευταίο που έκανε ίσως ήταν κάπως τραβηγμένο και συμφωνώ με αυτό που λες.
Ωστόσο μην ξεχνάς πως εμείς "πυροβολάμε" τον Γιώργο εδώ και πολύ καιρό, πολύ πριν το συγκεκριμένο συμβάν!
Τέλος πάντων, έδωσε και ο Γιώργος την απάντησή του και είναι προς τιμήν του και ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.
Τουλάχιστον ΌΛΟΙ μας πρέπει να είμαστε χαρούμενοι που έχουμε ένα τρελό ΠΑΟΚτσάκι στην οικογένεια που μελλοντικά θα γίνει και ο κύριος πρόεδρος.
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 22 Αύγ 2017, 11:02

Χάσιο...Ή τα γράφω αλαμπουρνέζικα ρε αδερφέ ή δεν ξέρω τι άλλο να πω...Μου φτάνουν όμως αυτά τα βασικά...
"Εσύ κι εγώ θα κρατήσουμε τα παιδιά μας μακριά απ αυτά" ε? Αλήθεια? Ο μπαμπάς του Νάσου λες δεν έκανε το ίδιο?

Πόσο μακριά νομίζουμε ότι βρισκόμαστε πολλές φορές απ την πραγματικότητα, η οποία μας αγγίζει καθημερινά...
"Κάλλιο το προλαμβάνειν παρά το θεραπεύειν" έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι σε μια σοφή ρήση τους...

Είπαμε...Γιώργης Σαββιδης: Θεσμικό μέλος του Δ.Σ. της Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ., γιος του μεγαλομετόχου και Προέδρου της Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. και επιχειρηματίας, άκρως αναγνωρίσιμος απ τον ευρύ λαό της Θεσσαλονίκης, αλλά και όχι μόνο...

Όχι π.χ. Χάσιο και Goran, τυχαίοι οπαδοί οποιασδήποτε ομάδας, που κάνουν καζουρίτσα πίσω απ το πληκτρολόγιο...

Τα συμπεράσματα πάντα δικά σου...Ελπίζω πλέον να έγινα τουλάχιστον κατανοητός, έστω κι αν δεν σε πείθω...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 22 Αύγ 2017, 11:06

Μια χαρά τα λες φίλε, μην ανησυχείς! ;)
Δεν ΑΝΤΙλέγω σε ότι λες, απλά συμπληρώνω μερικές προσωπικές πινελίες.

Ααααα και που σαι!!! """ Τυχαίοι """ οπαδοί οι 2 μας? Πλάκα με κάνεις ρε? :lol:
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό george188 » Τρί 22 Αύγ 2017, 11:07

Προφανώς και ο καθένας έχει την αποψή του goran ! Διάλογο κάνουμε, δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι. Την ίδια καψούρα όλοι έχουμε και θέλουμε το καλυτερο για την ομάδα ;) :nairepaok: :nairepaok:
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 22 Αύγ 2017, 11:27

Τελικά στην διαπασών ήταν ή τα σιγοψιθυριζε ?
Γιατί οι απόψεις διίστανται :D

Και πάμε στα σοβαρά τώρα
Δηλαδή πραγματικά πιστεύετε ότι αυτοί που κυνηγούν με καδρονια και στηλιαρια ανθρώπους για να τους σκοτώσουν ( γιατί όταν βαράς με ένα τέτοιο αντικείμενο κάποιον κανείς απόπειρα δολοφονίας) περιμένουν τον Χ Σαββίδη,Μαρινάκη ,τρακη κτλ να τους δώσει πάτημα ή αφορμή?

Και στην ερώτηση αν μου αρεσε να έρθει ο Χ Μαρινάκης τζούνιορ να τραγουδάει συνθήματα έξω από την Τούμπα,η απάντηση είναι φυσικά και οχι,όπως δεν θα μου αρεζε να έρθει και ένας παίκτης του γαύρου να κάνει ότι έκανε ο Γκαρσία στο Καραϊσκάκη.
Αυτό δεν πάει να πει όμως ότι θα βγω στους δρόμους να σκοτώσω οποιονδήποτε δεν είναι ΠΑΟΚ.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 22 Αύγ 2017, 11:43

ΕΣΥ βρε despe και ο Χάσιο κι εγώ φυσικά δεν θα κάναμε όσα ισχυρίζεσαι, όχι όλοι...Αν και ζείτε μακριά απ την Θεσσαλονίκη αδέρφια, δεν δικαιολογείται να μην ξέρετε τον μοναδικό πλέον λόγο ύπαρξης των σκουληκιών...

Επαναλαμβάνω λοιπόν, ότι με την Γκαιμπελίστικη αντιΠΑΟΚτσίδικη προπαγάνδα τους προσπαθούν να επιβιώσουν!!
Κι αυτή η προπαγάνδα γεννάει βία, η οποία γιγαντώνεται με ανώριμες ενέργειες, πόσο μάλλον τέτοιες "επώνυμες"...

Αν δεν σας λέει κάτι αυτό, sorry αλλά το χω εξαντλήσει το θέμα...
Αυτή όμως είναι η ντεμέκ "οπαδική" μας καθημερινότητα εδώ, εν Θεσσαλονίκη 22/8/2017, αν και με λυπεί πολύ... :evil:

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 22 Αύγ 2017, 11:53

Επειδή Θεσσαλονικιος είμαι και ξέρω πολύ καλά πως λειτουργούν και οι μεν και οι δε για να επιβιώσουν λέω ότι δεν χρειάζεται καμία ανώριμη συμπεριφορά του Γιώργη για να βρουν αφορμές να προπαγανδισουν απέναντι στον ΠΑΟΚ.
Αφορμές θα βρίσκουν πάντα

Από κει και πέρα όμως η ωμή και τυφφλη βία που υπάρχει παντού είναι κάτι τελείως διαφορετικό
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 22 Αύγ 2017, 12:33

Όπως τα λέει ο despe και O χασιο είναι τα πράγματα

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό panta » Τρί 22 Αύγ 2017, 22:06

Πριν την είσοδο Σαββίδη στον ΠΑΟΚ δεν είχαμε περιστατικά όπου χάσανε τη ζωή τους οπαδοί? Το πρώτο θύμα δηλαδή ήταν ο Νάσος?
αλλο η καζούρα και άλλο οι αυτοί που ούτως η άλλως βαράνε με καδρόνια. Δηλαδή εγώ τι πρέπει να κάνω να πηγαίνω Αθήνα και να καθαρίζω 1 γαυρο ή ένα βάζελο μια φορα την εβδομάδα? κάθε φορά που θα με χαλάσει ανακοίνωση των γαυροβάζελων ή κάθε φορά που θα γίνει καζούρα κατά του ΠΑΟΚ?
Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, μόλις προχθές, χάθηκε (για άσχετο λόγο βέβαια με τον οπαδικό διχασμό) ο Χρήστος, πριν μερικούς μήνες ο Νάσος και τόσοι άλλοι μέσα στα χρόνια ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ αλλά και αλλόθρησκοι. Αλλο η καζούρα και άλλο η δολοφονική επίθεση.

Υπάρχει μεγάλη απόσταση απο την οπαδική καζούρα εως την δολοφονική επίθεση

Τα τελευταία χρόνια έχω παρατηρήσει πως μας νοιάζει πιο πολύ το τι θα πουν οι άλλοι για μας και να είμαστε "political corect" απο το τι είμαστε. Ακόμα και μεσα εδώ οι συζητήσεις σε κάθε θέμα έχουν τον ίδιο παρονομαστή : δεν συζητάμε για τον παίκτη /προπονητή/ πρόκριση / νίκη / που πήρε/θα πάρει/ έκανε ο ΠΑΟΚ αλλά μαλώνουμε για τι θα λέγαμε αν έπαιρνε ο γαυρος/βαζελος/κουλα αυτον τον παίκτη/ προπονητή / βαθμό / νίκη /πρόκριση κλπ
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό SplashBro22 » Τρί 22 Αύγ 2017, 22:13

Panta είσαι πολύ σωστός φίλε μου. Γενικά η πολιτική ορθότης και το victim mentality είναι οι τεχνικές της αριστεράς παγκοσμίως για να δικαιολογήσουν τις πράξεις βίας απέναντι σε όποιον δεν συμφωνεί μαζί τους. Πχ πρόσφατα η πιο γνωστή αμερικανή ψυχολόγος αριστερών πεποιθήσεων πρότεινε οι λέξεις να θεωρούνται σωματική βία διότι:

λέξεις ==> στρεςς ==> σωματικά προβλήματα ΑΡΑ λέξεις = σωματική βία

μιλάμε για πολύ επικίνδυνες πεποιθήσεις που αν επικρατήσουν θα ζήσουμε άσχημα χρόνια.
Αδέρφια μας εκεί ψηλά που ζείτε...
Άβαταρ μέλους
SplashBro22
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Τετ 28 Ιουν 2017, 23:01

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τρί 22 Αύγ 2017, 23:33

Ό,τι να ναι. Έπρεπε κάπου να το πεις αυτό τώρα και λες ε δεν το λέω εδώ μέσα ας πούμε...
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Τρί 22 Αύγ 2017, 23:49

:lol:
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 22 Αύγ 2017, 23:51

Mīngus έγραψε:Ό,τι να ναι. Έπρεπε κάπου να το πεις αυτό τώρα και λες ε δεν το λέω εδώ μέσα ας πούμε...


Ε ναι ρε αδερφέ Mingus..."Θα ζήσουμε άσχημα χρόνια" αν "οι λέξεις προκαλούν σωματική βία", περίεργο? :? :roll:
Μην βλέπεις τώρα που ζούμε τις εποχές των παχιών αγελάδων, τρώγοντας όλοι μας με τα χρυσά κουτάλια... :oops:
Αλίμονο μας απ "την γνωστότερη Αμερικανίδα ψυχολόγο με τις αριστερές πεποιθήσεις", τον ιεροεξεταστή!!!! :evil: :ugeek:
Βαθύς μεσαίωνας... :shock:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες