Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό flash4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 20:42

Mια χαρά γούστα έβγαλα. Εσύ έχεις πειστεί ότι τα προηγούμενα δυο χρόνια είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση; Kι αν είναι ο κανόνας γιατί ο Ίβιτς και ο Λουτσέσκου, αναμφισβήτητα οι πιο επιτυχημένοι προπονητές τα τελευταία χρόνια έφυγαν από μόνοι τους; Γιατί έχουμε μονίμως υπερκοστολογημένα συμβόλαια, δυσανάλογα της αγωνιστικής προσφοράς; Υπάρχει τεχνικός διευθυντής στον ΠΑΟΚ και ποιος είναι ο ρόλος του; Προωθούνται ταλέντα στη μεγάλη ομάδα ή προτιμώνται αμφιβόλου ποιότητας μεταγραφές; Με λίγα λόγια ποια είναι η φιλοσοφία στο αγωνιστικό τμήμα και ποιος τα τρέχει όλα αυτά;
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 24 Φεβ 2020, 21:13

Είναι επιλογή του καθενός πώς θα βλέπει τα πράγματα.
Άλλος προτιμάει να βλέπει το γαλάζιο ουρανό και τον ήλιο κι άλλος προτιμάει να βλέπει τα γκρίζα σύννεφα παραδίπλα.
δεν θα ωραίο πίσω και δεν θα πω ότι όλα γίνονται τέλεια στον οργανισμό ΠΑΟΚ, εδώ δεν γίνονται σε ομάδες κολοσσούς όπως π.χ. η Μπαρτσελόνα.
Ο επαγγελματικος αθλητισμός είναι μία μίξη πραγμάτων για αυτό και η επιτυχία από την αποτυχία είναι πολύ ρευστή.
Για κάθε παίκτη που εσύ λες ότι είναι υπέρ κοστολογημένος, υπάρχει και ο αντίστοιχος παίκτης ο οποίος αμείβεται με λιγότερο από ότι αξίζει... Έτσι είναι παντού ο ΠΑΟΚ δεν είναι η εξαίρεση.
από κει και πέρα προπονητές όπως ο λουτσέσκου ή ο Ίβιτς που λες οι οποίοι επέλεξαν να φύγουν, είναι κάτι το οποίο από μόνο του δεν λέει τίποτα.
Μήπως και ο γκουαρντιόλα δεν έφυγε από την Μπαρτσελόνα όταν πλέον τα είχε σαρώσει όλα?
Και κοτζαμ οργανισμός σαν τους Καταλανούς ακόμη ψάχνετε.
Η κριτική είναι πολύ καλή, βοηθάει τον άνθρωπο να βελτιωθεί...η ισοπέδωση όμως το μόνο που μπορεί να φέρει είναι καταστροφικές συνέπειες.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Δευτ 24 Φεβ 2020, 21:21

Να χαρω εγω οπαδους!με μια ήττα σε ΝΤΕΡΜΠΙ να γράφονται ολα αυτα!λες και παιζουμε μονοι μας!
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 21:29

Jack_riper έγραψε:Να χαρω εγω οπαδους!με μια ήττα σε ΝΤΕΡΜΠΙ να γράφονται ολα αυτα!λες και παιζουμε μονοι μας!

Τόση απαξίωση ούτε οι δημοσιογράφοι του λεκανοπεδίου και του μαρινακιστάν δεν εκφράζουν για τον ΠΑΟΚ μας.
Η ομάδα (παίκτες και προπονητής) είναι τελικά αποδέκτες όλης αυτής της μουρμούρας και της γκρίνιας. Ή νομίζετε ότι μένει ανεπηρεάστη η ομάδα ? Αποτέλεσμα η ανασφάλεια και η μείωση της αυτοπεποίθησης. Κάτι που μοιραία οδηγεί σε φοβικές επιλογές, σε επιλογές για τη διασφάλιση ενός αποτελέσματος που δεν θα κάνει χειρότερα τα πράγματα. Όχι σε επιλογές νίκης. Η ομάδα, μέσα σε αυτό το κλίμα, μπαίνει επιφυλακτικά, πρωτίστως για να μην χάσει στα ντέρμπυ και τους καταπιεί η αμφισβήτηση. Πνίγετε την ομάδα ρε.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 25 Φεβ 2020, 09:13

Αν η ομάδα πνίγεται σε μια κουταλιά νερό, γιατί αυτό περιγράφεις, τότε καλύτερα να κατεβαίνει με την Κ19
να ήμαστε όλοι χαλαροί και λαϊτ να καμαρώνουμε τα αετόπουλα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 25 Φεβ 2020, 09:53

Να χαρω εγω οπαδους που νομιζουν οτι λογω μονο ντέρμπι αντιδραμε ετσι. Οχι επειδη η ομαδα δειχνει στα χαμενα ολη τη χρονια
Dimg4
 

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Τρί 25 Φεβ 2020, 10:10

Sick Bastard έγραψε:Αν η ομάδα πνίγεται σε μια κουταλιά νερό, γιατί αυτό περιγράφεις, τότε καλύτερα να κατεβαίνει με την Κ19
να ήμαστε όλοι χαλαροί και λαϊτ να καμαρώνουμε τα αετόπουλα.

Γιατί δεν επηρεάζεται η ομάδα ? Δεν μεταφέρεται το κλίμα αυτό στα αποδυτήρια ? Δεν υπάρχει αρνητική ανατροφοδότηση και φαύλος κύκλος ? Ή δεν γνωρίζουμε πόσο εύθραυστος ήταν πάντα ο ΠΑΟΚ σε ψυχολογική πίεση ?
Για δεκαετίες. Δικαίωμά μου να λέω ότι η γκρίνια-εσωστρέφεια ροκανίζει την ομάδα. Και όσοι το κάνουν, την υπονομεύουν, σκόπιμα ή όχι.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Τρί 25 Φεβ 2020, 10:12

Αχου τα μωρε,τα ενοχλει η μουρμουρα τα καημενα για αυτο δεν παιζουν μπαλλα.Ασε μας κουκλιτσα μου
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Τρί 25 Φεβ 2020, 10:25

παραμενουμε αισιοδοξοι και εμπλουτιζουμε το ρεπερτοριο
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2341
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 25 Φεβ 2020, 10:59

Jack_riper έγραψε:Να χαρω εγω οπαδους!με μια ήττα σε ΝΤΕΡΜΠΙ να γράφονται ολα αυτα!λες και παιζουμε μονοι μας!



Δεν ξέρω αν άρχισες να βλέπεις ΠΑΟΚ προχθές, αλλά φέτος έχουμε 1 νίκη σε 8 ντέρμπι.

Αν οι παίκτες στεναχωριουνται να πάρουν τις μουναρες τους και να πάνε ένα τριήμερο στην Ίμπιζα να ξεσκασουν οι καημένοι.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Τρί 25 Φεβ 2020, 11:20

Με εχει κουρασει η απιστευτη μουρμουρα φιλε!ολοι το καλοκαιρι λεγανε μπραβο γιωργαρε που ελυσες το θεμα με προπονηταρα αμεσα!και μπαινεις στο φορουμ του και βλέπεις οτι εισαι στα παπαρια σου και δεν σε ενδιαφερει και τετοια.μια ομαδα που ειναι 3 χρονια με 2 πρωταθλήματα και 3 κυπελλα!θα γινουνε λαθος επιλογες και ειναι λογικο,παντου γινονται!αλλα αυτος ο μηδενισμος δεν παλευεται!ακουμπουσε μπαλα ο πελκας μουρμουρα,ο μπισεσβαρ μουρμουρα,κανανε πεναλτι στον λημνιο σηκω πανω και παιξε μπαλα ρε γαυρε και μην βουτας!δεν μας φταιει μια ομαδα για τα παντα στην ζωη μας.εσυ και εγω και ολοι καναμε την δουλεια μας στο γηπεδο?οχι
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 25 Φεβ 2020, 11:49

Jack_riper έγραψε:εσυ και εγω και ολοι καναμε την δουλεια μας στο γηπεδο?οχι


Εγώ την έκανα, εσύ δεν ξέρω.

Αν οι αγώνες κερδίζονταν με το "πάμε παλικάρια και τους φάγαμε" και το "ποιός γαύρος, εδώ είναι Τούμπα" θα είχαμε ακόμα προπονητή τον Άγγελο.
Οι αγώνες για να κερδηθούν όμως θέλουν και δουλεμένη ομάδα και αγωνιστικό πλάνο, πράγματα τα οποία δεν έχουμε.
Άρα αναπόφευκτα θα έρθουν και άλλα στραπάτσα.

Ο κόσμος δεν γκρινιάζει επειδή χάσαμε από τον γκέι. Γκρινιάζει επειδή από την αρχή της χρονιάς η ομάδα είναι ασύνδετη, αδούλευτη και δεν ξέρει που πατάει και που βρίσκεται. Με την ποιότητα των παικτών μπορείς να κερδίζεις τις Λαμίες και τους Πανιώνιους αλλά όχι τις πραγματικά καλές ομάδες. Λογικό κι επόμενο λοιπόν να έρχονται ήττες. Και θα έρθουν και άλλες.
Δεν είναι προκαταβολική γκρίνια. Είναι συνειδητοποίηση του αναπόφευκτου.

Βλάκας είναι όποιος κάνει το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά και περιμένει διαφορετικό αποτέλεσμα.
Ε αν κάποιος περιμένει πως η ομάδα ξαφνικά θα παίξει καλά, επειδή έκανε υπομονή, είναι βλάκας.

Η ομάδα για να παίξει καλά θέλει πολλή δουλειά και η πολλή δουλειά θέλει πολύ χρόνο, πράγμα το οποίο δεν έχουμε.

Πρέπει να πάρουμε ό,τι μπορούμε με τις αναθυμιάσεις.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Τρί 25 Φεβ 2020, 12:02

Σε ποιο γηπεδο ησουνα και την εκανες?γιατι αυτο το πραγμα δεν ητανε τουμπα!δεν ειπα οτι κερδιζονται ετσι τα ματς,αλλα η εικονα του τι γραφεται εδω μεσα,φαινεται και στο γηπεδο και δείχνει ποσο μας εχει αλλοιώσει σαν οπαδους ο πρωταθλητισμος!το να λεμε οτι πεταμε τζαμπα λεφτα για ομαδα που ερχεται απο νταμπλ το θεωρω τραγικο!ποια ομαδα πρωταθλητισμου δεν εχει πεταξει τζαμπα λεφτα?ο καντουρι πχ ειχε πολυ καλό βιογραφικο και μονο με λεφτα ερχότανε,μπορει καποιος εδω να προβλεψει τι θεματα θα έβγαζε ο καντουρι?ή οτι ο καλύτερος νεος προπονητης στην πορτογαλια θα φαινοτανε λιγος σε εμας?
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 25 Φεβ 2020, 12:14

Εικόνα
:? :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 25 Φεβ 2020, 12:22

Ετοιμος ημουν να του απαντησω αλλα κρατηθηκα
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες