Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 20 Ιαν 2018, 13:32

Θέλω να πω αυτό που λέω. Ότι ενίοτε δεν βγάζουν κανένα νόημα. Ότι έχουν συνήθως μια χροιά ψαγμένης σπόντας και ότι συχνά είναι κακοδιατυπωμένα. Κι ότι καθόμαστε να κάνουμε εικασίες.Αλλά και καλοδιατυπωμένα να ήταν, είναι παντελώς αδιάφορο, η διαδικασία στην οποία μπαίνουμε με εκνευρίζει

Από περιέργεια, πάντως, τι άλλο θα μπορούσα να πω εκτός του παντελώς προφανούς;

Επαναδιατυπώνω, με edit και στο αρχικό ποστ: "προβληματική διατύπωση", σκέτο, αν και αυτό είναι περίπου το 0.1% της σημασίας του ποστ μου, νομίζω, despe
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 20 Ιαν 2018, 15:22

Σόρρυ απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος μπορεί να γράψει κάτι τέτοιο όταν ξέρει ότι ο Γιώργος δεν έχει σαν μητρική γλώσσα τα ελληνικά.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 20 Ιαν 2018, 17:14

Στην φορτζα κιχ ο κολκας γιαυτα που είπε ο Γιώργος που αφορούσαν και αυτόν...... Αλλά η κουφαλα κάνει ένα λιβανισμα στον Νίκο Σαββίδη άνευ προηγούμενου και είναι σοβαρός και μακάρι να ασχοληθεί ποιο ενεργά και δωστου γλύψιμο..... Κολκα είσαι ικανός να βάλεις να σκοτωθούν τα αδέρφια για πάρτη σου χαχαχαχα.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 20 Ιαν 2018, 17:32

desperando έγραψε:Σόρρυ απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος μπορεί να γράψει κάτι τέτοιο όταν ξέρει ότι ο Γιώργος δεν έχει σαν μητρική γλώσσα τα ελληνικά.


Βρε συ, μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.

Το νόημα του ποστ είναι:
α. το ότι είναι αστείο να μας λέει ο Γιώργος ή οποιοσδήποτε από την ΠΑΕ, να μην ακούμε τους δημοσιογράφους, όταν μπόλικοι από αυτούς τρώνε από τον ΠΑΟΚ, με την ανοχή του ΠΑΟΚ
β. ότι θεωρώ λίγο κάπως να κρεμόμαστε από το τουίτ του Γιώργου, μου φαίνεται ολίγον επαρχιωτικη συμπεριφορά
γ. ότι μια τεράστια μερίδα του κόσμου αρέσκεται στο να αποκαλεί τους πάντες ΑΡΔ, αλλά να τους ακούει ευλαβικά.

μου φαίνεται αληθινά εντυπωσιακό να μην βλέπεις αυτά τα 3 σημεία και να ψάχνεις να υπονοήσεις κάτι που δεν εννοώ ούτε υπονοώ.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 20 Ιαν 2018, 18:07

Το ότι σου λέει έστω και αυτό εμένα μου αρκεί.
Θα μπορούσε να επιβάλει τακτικές γαβρου.εκει όμως θα ήταν τελείως αντίθετο απ' τα ΠΑΟΚτσιδικα ιδανικα.

Κανένας αρδ δεν τρώει με ανοχή της ΠΑΕ.
Η ΠΑΕ είναι υποχρεωμένη να σεβαστεί την ελευθερία του τύπου ακόμα και αν αυτός είναι κίτρινος.
Όσο γι αυτούς που ασχολούνται με τα τιτιβισματα του Γιώργου, συνήθως είναι αυτοί που έχουν κάτι αρνητικό να καταγράψουν.

Όλα τα παραπάνω είναι απόψεις και μπορούν να μπουν υπό συζήτηση.
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα είναι τι ήθελες να πεις με το " κακά διατυπωμένες ".
Ήταν τουλάχιστον άστοχο.

Υγ για την απάντηση σου σε άλλο τοπικ ,θα πω ότι δεν πήγαινε μόνο σε σένα.

Άλλοι έχουν πει πολύ χειρότερα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 20 Ιαν 2018, 18:23

Δεκτό, despe, θενξ που απάντησες και για το άλλο τόπικ.

Γιατί, βρε συ, είναι άστοχο; Το ότι μπαίνουμε πολλές φορές σε διαδικασία να πιθανολογήσουμε τι λέει, δεν ισχύει;
Προσωπικά, δεν μπορώ τα σιβυλλικά, τα λέω κάτι αλλά δεν το λέω, το ο νοών νοείτω και όλα τα σχετικά.
Θυμάσαι, όλα αυτά τα χρόνια που γράφω πόσο τρελαίνομαι πχ με τα όσα (υποτίθεται ότι) έλεγε πχ ο Άγγελος και κανείς δεν καταλάβαινε Χριστό.

Ανάμεσα στις γαύρικες τακτικές και σε αυτό που συμβαίνει σε εμάς, υπάρχει και μέση οδός.
Για να κοπεί το απόστημα των αργόσχολων και άχρηστων δημοσιογράφων που δημιουργούν κλίμα λες και είμαστε κάποιο χωριό που θρέφεται από τα κουτσομπολιά, θα πρέπει να δράσουν διαφορετικά δύο σκέλη: η ΠΑΕ και ο κόσμος.

Ε, από τη μια η ΠΑΕ καλεί, μέσω του Γιώργου, να μην ασχολούμαστε με τους δημοσιογράφους, αλλά διαχρονικά έχει αφήσει διάφορους από αυτούς να κυκλοφορούν στους διαδρόμους της, κι από την άλλη ο κόσμος όλο κράζει κι όλο αφήνεται βορά στην κάθε μαλακία που θα πει και θα γράψει το κάθε βόδι. Οπότε, βλέπω την κατάσταση αδιέξοδη.

υγ: όλοι ασχολούνται με τα τουίτ του Γιώργου, όχι μόνο αυτοί που θέλουν να κράξουν, ίσα ίσα αυτοί είναι μειοψηφία.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 20 Ιαν 2018, 20:26

Βασικά, συμφωνώ. Αυτή η υπερανάλυση του τι έγραψε, γιατί το έγραψε, τι να εννοεί κοκ μου δημιουργεί κι εμένα εκνευρισμό. Σενάρια επί σεναρίων και δώσε ξεχείλωμα! Και για τους αρδιαδες στα τέτοια μου, εξυπακούεται ότι θα λειτουργήσουν έτσι. Αλλά όταν υπολαμβάνεται το ινσταγκραμίζειν του κάθε Γιώργη σαν το υπέρτατο μέσο ενημέρωσης για τα της ομάδας, ναι, είναι άστα να πάνε. Γνώμη μου, βέβαια.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Πέμ 25 Ιαν 2018, 11:14

Για να δουμε giorgi ποιος θα γελασει τελευταιος..
6 μερες υπομονη
ως τωρα αποδυναμωμενοι βγαινουμε, με αργα αντανακλαστικα
με μεταγραφες που δε μπορουμε ευκολα να ολοκληρωσουμε
η πωληση ομως μπαμ μπαμ, νυχτα..
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 26 Ιαν 2018, 17:07

Το χειρότερο είναι ότι, αν δεν καταφέρει (όπως 31/8/2017) να γελάσει τελευταίος, τότε θα κλάψουμε όλοι εμείς...

Τικ τακ
τικ τακ
τικ τακ...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Σάβ 27 Ιαν 2018, 00:46

Ο Καραπαπάς σε δηλώσεις του μεταξύ άλλων ισχυρίστηκε ότι η κυβέρνηση και ο πρωθυπουργός θέλουν πρώτο τον ΠΑΟΚ ενώ εξαπέλυσε επίθεση στον μεγαλομέτοχο των "ασπρόμαυρων".

Ετσι ο γιος του Ιβάν Σαββίδη και μέλος του Δ.Σ. του Δικεφάλου, του απάντησε γράφοντας: "Εκτός από την κυβέρνηση... οι νεφελίμ και οι ελοχίμ θέλουν πρώτο τον ΠΑΟΚ. Τρία πουλάκια κάθονταν. 25/2 ο λαός του ΠΑΟΚ θα κρίνει τον πρωταθλητή. υγ: Είμαι σίγουρος ότι έχεις την εικόνα του πατέρα μου στην κρεβατοκάμαρα σου, όπου προσεύχεσαι κάθε μέρα για αυτόν. Προσευχήσου καλύτερα. ίσως να μην προσεύχεσαι μόνο, ποιος ξέρει… , ίσως είναι ο ήρωας σου".

:lol: :lol: :lol: :opaokara: :opaokara: Τωρα ναι, το παραδεχομαι, αυτο ειναι ποσταρισμα!
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό simba » Κυρ 28 Ιαν 2018, 21:46

Μετα τους ορισμους των @ρχιδιων Θανου-Καρατζικα αλλα κ τις ευνοιες στον γκει, ας αφησουν κατα μερος τις αβροτητες και τις πρακτικες ανωτεροτητας-ηθους που μας κανουν θυματα...
Πρεπει να ξυπνησουν και να προστατεψουν την ομαδα, αρχης γενομενης απ'την επομενη κυριακη!
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό vs40 » Κυρ 28 Ιαν 2018, 22:27

++++++++++
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 30 Ιαν 2018, 00:54

Σόρρυ Γιώργη ξέρω πόσο την αγαπάς και την πονάς την ομάδα, αλλά βάλατε μεγαλη τρικλοποδιά στον στόχο του πρωταθλήματος από τη στιγμή που 30 Ιανουαρίου δεν είναι εδώ ο αμυντικός και το χαφ ( το οποίο είναι μια τρύπα που ανοίξατε εσείς στο ρόστερ)
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 30 Ιαν 2018, 14:01

Κάτι παραπάνω από 24 ώρες μείνανε, για να καλυφθούν δύο κενά, σύμφωνα με όσα δήλωσε δημόσια ο Λούτσε...
Το καλοκαίρι νόμιζε ότι "γέλασε τελευταίος" και δεν έβαλε μυαλό απ τους χαμένους βαθμούς λόγω ανετοιμότητας...
Τώρα πάλι, πριν λίγες μέρες, πόσταρε ότι "γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος"...Καλό? Κακό? Θα δείξει...
Το κακό είναι ότι, αν δεν καταφέρει (όπως 31/8/2017) να γελάσει τελευταίος, ίσως κλάψουμε όλοι μαζί...

Τικ τακ
τικ τακ
τικ τακ...

"Ο παίζων χάνει και ο πίνων μεθά" πάντως, όπως λένε και στο χωριό μου...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό takis4 » Τρί 30 Ιαν 2018, 14:41

ούτε ο ιβάν φταίει ούτε ο γιώργης, αυτοί έχουν να τρέξουν 500 εταιρίες ... άνθρωπος που πληρώνεται για να κάνει αυτή τι δουλειά είναι o mixel , ο οποιος οφείλει δεκέμβριο μηνα να ξέρει ποιος θα μείνει, ποιος θα φύγει ,και ποιος θα έρθει 1 του μηνα κλεισμένος και μιλημένος από πριν και όχι τσαπατσουλιές στις 30 του μηνα ...
takis4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 18:57

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες