Kυριάκος Κυριάκος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 30 Μάιος 2019, 16:03

Δεν κατέστρεψαν την Ελλάδα ούτε τα κόμματα (με τη στενή έννοια του όρου), ούτε οι ιδεολογίες. Οι άνθρωποι την κατέστρεψαν, αυτοί που χρησιμοποίησαν και τα κόμματα και τις ιδεολογίες για να πετύχουν το σκοπό τους.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 30 Μάιος 2019, 16:13

Κι ο καλαφάτης λέγαμε σπουδαγμένο καλό ΠΑΟΚτσακι
Κ μετά στη Βουλή έγινε μουγγός για ΠΑΟΚ κ φαίδρος σε ότι αφορά την κοινωνία
Σιγά το έργο Κυριάκου που λέτε.
Ούτε τον ΠΑΟΚ θα βοηθήσει ούτε την κοινωνία.
Την πάρτυ του κοιταει.
Για να μην σχολιάσουμε τον μουγγο Θόδωρο.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 30 Μάιος 2019, 17:07

Napoli4 έγραψε:

Αυτόν θες navi? :mrgreen: :mrgreen:

Αυτόν, ναι! :mrgreen: :mrgreen:
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 30 Μάιος 2019, 17:27

Για Καλαφάτη ήμουν μικρός και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

Για Ζαγόρ, δεν είχε ιδέα από το αντικείμενο οπότε αν περίμενε κάποιος πράγματα από αυτόν, δικό του θέμα.

Η δουλειά του Κυριάκου στον ΠΑΟΚ μπορεί να μην άρεσε σε πολλούς αλλά επί των ημερών του ο ΠΑΟΚ μεγάλωσε, και το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι σε καλύτερη μοίρα απ'ότι πριν από αυτόν. Βέβαια είναι και ο παράγοντας Σαββίδης. Δεκτό, αλλά είναι επίσης γεγονός πως όσο ο κυρ κυρ ανέβαινε στα κλιμάκια της ομάδας, τόσο μεγάλωνε και η δυναμική του ΠΑΟΚ.

Τον βόλεψαν οι συγκυρίες; Σαφώς. Αλλά αν δεν ήταν αξιολόγος θα είχε πάρει πόδι. Αν όχι από τον Ζαγόρ και τον Βρύζα, σίγουρα από τον Ιβάν. Εγώ προσωπικά δε θέλω να βοηθήσει τον ΠΑΟΚ. Δεν χρειαζόμαστε κανέναν πολιτικό, ούτε εξυπηρετήσεις από αυτούς. Αλλά θέλω και απαιτώ ισονομία και δικαιοσύνη. Καλώς ή κακώς αν δεν έχεις ανθρώπους μέσα στο σύστημα εύκολα μπορεί να αδικηθείς και να παίζουν μπάλα όπως θέλουν τα πόκεμον. Εκεί θέλω τον κυριάκο και τον κάθε κυριάκο να εποπτεύει, να μιλάει όταν γίνονται λαμογιές και να προασπίζει τα συμφέροντα της ομάδας. Μιλάω κυρίως για τα αθλητικά δρώμενα, αλλά προφανώς αυτό προεκτείνεται και σε άλλους τομείς της πολιτικής ζωής.

Το ότι πέρασε από τον ΠΑΟΚ δε του δίνει free pass ή στήριξη άνευ όρων. Όπως όλοι οι πολιτικοί θα κριθεί, και ίσως πιο αυστηρά. Περιμένω πολλά από αυτόν, ίσως γιατί αυτή η "αισθητική" που λέει σε συνεντεύξεις του, εμένα μου άρεσε.

Τέλος, θέλω να πιστεύω πως πολύ μικρό κομμάτι της δυναμικής των κομμάτων είναι η ιστορία τους. Θεωρώ πως αν μαζευτούν αξιόλογα στελέχη μπορούν να φέρουν μια αλλαγή, έστω και μικρή. Ιδανικά, θα ήθελα να τον δω σε νεοσύστατο κόμμα με νέα άτομα, καταρτισμένα και αδιάβρωτα. Αλλά...
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Σε σκούτερ χωρίς κράνος
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 30 Μάιος 2019, 19:03

Πω ρε φίλε....
με όσα έγραψες με γύρισες στο 2000 και όσα ακριβώς ακουγόταν για τον σταυράκι....

Όσο για τον ζαγόρ, δε περίμενα να θέλξει με τις επιδόσεις του και στο ευρωκοινοβούλιο, αλλά αυτός είναι πιο λίγος και από τους λίγους στα θέματα του ΠΑΟΚ.
Τες πα....

Ας πολιτευτεί κι αυτός εδώ και θα δούμε.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Ιουν 2019, 08:38

Πλέον είναι πολιτικός...

Τέλος από εδώ.
Κανόνες λειτουργίας του Forum.
Υπερήφανος παραγωγός του PAOKmania Web Radio. Ευχαριστώ όσους συνέβαλαν στην ύπαρξη του ραδιοφώνου.

Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΤΟΥ - ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler