Kυριάκος Κυριάκος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Δευτ 11 Απρ 2016, 15:41

gpaok έγραψε:
Mīngus έγραψε:Πρώτα απ' όλα για να ξαναξεκινήσει το κύπελλο δε χρειάζεται το ναι του Σαββίδη. Ποιο γκρέξιτ να του χρεώσουν;
Κατά δεύτερον αν είναι ξαναξεκινήσει, σας φαίνεται δίκαιο το να κατέβουμε Καραϊσκάκη με σκορ ήδη 3-0 μετά από διαιτητική σφαγή;
Αν είναι να επαναληφθεί ο αγώνας έχει καλώς. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, δεν πρέπει να πάρουμε μέρος στην ολοκλήρωση ενός καραστημένου ημιτελικού.

Δηλαδή να μην κατεβουμε...ουτε με τη δεύτερη ομάδα προφανώς...και να πεταξουμε όλη τη χρόνια στα σκουπίδια,και ενα μέρος της επομενης ενω ή επό θα έχει χαιρετίσει. Γιατί αλλιως ο κοντινής δεν το ξεκινάει. δεν βλέπω λογική σε αυτό συγγνώμη. Τώρα για τον καραστημενο που λες, επιλογή μας ηταν να τα κάνουμε γυαμπαλο....θα υποστουμε τη συνέπεια του 0-3.αν μας ενδιέφερε το κύπελλο θα πηγαίναμε με 1-2. Είναι ή συνέπεια της πράξης ή οποία κατα κάποιο τροπο πυροδότησε όλο αυτό που βλέπουμε σήμερα.


Το γιατί και το πώς πετιέται η χρονιά στα σκουπίδια δεν το καταλαβαίνω. Για την επόμενη σεζόν προβλέπεται ένα -3 ναι. No big deal θεωρώ. Φυσικά ποτέ δεν ξες πώς τα φέρνει η ζωή θα μου πεις και θα έχεις δίκιο.
Τώρα το ότι ο Κοντονής περιμένει το ναι του Σαββίδη δεν ξέρω από πού προκύπτει. Αν το ΣτΕ αποφανθεί για συνέχιση του θεσμού, που ουσιαστικά αυτό είναι που θα αποφασίσει τι θα γίνει, ούτε ο Κοντονής έχει λόγο.
Επιλογή μας ήταν να τα κάνουμε γυάμπαλο φυσικά, γιατί αυτό που συνέβη εκείνη την ημέρα ξεπέρασε τα όρια. Και χάρη σε αυτό κάτι κινήθηκε τουλάχιστον. Ακόμη και το 1-2 βέβαια θα ήταν ένα παντελώς άδικο αποτέλεσμα. Είναι σαν ένας βιαστής να βίασε μια κοπέλα αλλά να μην εκσπερμάτισε και στη συνέχεια η κοπέλα να πηγαίνει στον βιαστή για να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Ε όχι.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό gpaok » Δευτ 11 Απρ 2016, 15:51

Mīngus έγραψε:
gpaok έγραψε:
Mīngus έγραψε:Πρώτα απ' όλα για να ξαναξεκινήσει το κύπελλο δε χρειάζεται το ναι του Σαββίδη. Ποιο γκρέξιτ να του χρεώσουν;
Κατά δεύτερον αν είναι ξαναξεκινήσει, σας φαίνεται δίκαιο το να κατέβουμε Καραϊσκάκη με σκορ ήδη 3-0 μετά από διαιτητική σφαγή;
Αν είναι να επαναληφθεί ο αγώνας έχει καλώς. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, δεν πρέπει να πάρουμε μέρος στην ολοκλήρωση ενός καραστημένου ημιτελικού.

Δηλαδή να μην κατεβουμε...ουτε με τη δεύτερη ομάδα προφανώς...και να πεταξουμε όλη τη χρόνια στα σκουπίδια,και ενα μέρος της επομενης ενω ή επό θα έχει χαιρετίσει. Γιατί αλλιως ο κοντινής δεν το ξεκινάει. δεν βλέπω λογική σε αυτό συγγνώμη. Τώρα για τον καραστημενο που λες, επιλογή μας ηταν να τα κάνουμε γυαμπαλο....θα υποστουμε τη συνέπεια του 0-3.αν μας ενδιέφερε το κύπελλο θα πηγαίναμε με 1-2. Είναι ή συνέπεια της πράξης ή οποία κατα κάποιο τροπο πυροδότησε όλο αυτό που βλέπουμε σήμερα.


Το γιατί και το πώς πετιέται η χρονιά στα σκουπίδια δεν το καταλαβαίνω. Για την επόμενη σεζόν προβλέπεται ένα -3 ναι. No big deal θεωρώ. Φυσικά ποτέ δεν ξες πώς τα φέρνει η ζωή θα μου πεις και θα έχεις δίκιο.
Τώρα το ότι ο Κοντονής περιμένει το ναι του Σαββίδη δεν ξέρω από πού προκύπτει. Αν το ΣτΕ αποφανθεί για συνέχιση του θεσμού, που ουσιαστικά αυτό είναι που θα αποφασίσει τι θα γίνει, ούτε ο Κοντονής έχει λόγο.
Επιλογή μας ήταν να τα κάνουμε γυάμπαλο φυσικά, γιατί αυτό που συνέβη εκείνη την ημέρα ξεπέρασε τα όρια. Και χάρη σε αυτό κάτι κινήθηκε τουλάχιστον. Ακόμη και το 1-2 βέβαια θα ήταν ένα παντελώς άδικο αποτέλεσμα. Είναι σαν ένας βιαστής να βίασε μια κοπέλα αλλά να μην εκσπερμάτισε και στη συνέχεια η κοπέλα να πηγαίνει στον βιαστή για να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Ε όχι.


Τοτε κατεβάζεις τη β ομάδα... και εξηγεις ενδελεχώς όλα αυτά πιυβλες εσύ.και δε μπορεί να σου κανει κανεις τπτ!
Σε πολλά συμφωνουμε όπως προκύπτει. Δεν είπα οτι περιμένει το ναι του Ιβάν κανεις...το να " χρεωθεί" το γκρεχιτ ηταν σχημα λογου.να φανεί οτι για μικρόπολιτικούς σκοπούς αρνείται κάτι που θα καταλήξει σε γκρεχιτ.
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1910
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 11 Απρ 2016, 16:21

kat5 διαφωνω,αφου το κυπελλο ειναι η αφορμη.

Εμεις αναζητουμε λυση στα αιτια... ;) 8-)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Δευτ 11 Απρ 2016, 16:29

Μα να κατεβασεις β ομαδα και να φας καμια 10ρια γκολ διαφωνω οριζοντιως και καθετως. Η επαναληψη με ξενους διαιτητες η δεν κατεβαινουμε καθολου. Αλλωστε αυτο δηλωσε ο Ιβαν, αυτο να γινει

Εν αρχην ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 23 Απρ 2016, 21:35

Δεν ήξερα που αλλού να το βάλω και το γράφω εδώ:

"Παραιτήθηκε (λέει) μετά την γιορτή ο υπεύθυνος ειδήσεων και νέων μέσων Γιώτης Παναγιωτάς, λόγω επαγγελματικής ευθιξίας και η παραίτηση του έγινε αποδεκτή"!!!

Παρ ότι λοιπόν όλες οι ευθύνες (για κάποιες αστοχίες στην γιορτή, με κύριες το θέμα που προέκυψε με τον τελείως λάθος τρόπο που έμπαιναν για να καθίσουν οι προσκεκλημένοι στις θέσεις τους και δημιουργήθηκε μεγάλη καθυστέρηση στην έναρξη της εκδήλωσης και για το διάλειμμα, το οποίο δεν είχε συμφωνηθεί ποτέ από την Π.Α.Ε. ότι θα υπάρξει) έπεσαν στην ιδιωτική εταιρία που ανέλαβε να διοργανώσει το event, ο Γιώτης Παναγιωτάς αποτελεί παρελθόν ως στέλεχος για την Π.Α.Ε.!!!

Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα ας τα παραθέσει!!!

Edit: Μόλις διάβασα στις ειδήσεις της κεντρικής στα δεξιά ότι η Π.Α.Ε. ισχυρίζεται ότι τον απομάκρυνε χθες, ενώ ο ίδιος σε ανακοίνωση του υποστηρίζει ότι παραιτήθηκε!!!

Μάλιστα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Σάβ 23 Απρ 2016, 22:58

Tελειως off-topic αλλα....

Ρε Goran μπορεις να μου πεις ενα λογο που γραφεις με πλαγια και εντονα γραμματα?Εμενα μου φαινεται πολυ ασχημο στο ματι και μου δινει την εντυπωση πως προσπαθεις να εισαι ξεχωριστος και λιγο υπερανω σε σχεση με τα υπολοιπα μελη του forum.Tαπεινη μου αποψη ειναι πως αυτο που κανεις ειναι λιγο ενοχλητικο και ειρωνικο εις βαρος ολων εμας των υπολοιπων
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 23 Απρ 2016, 23:16

Γιατί με χαρακτήρισαν κάποιοι εδώ μέσα, ως την επιτομή του στραβοστόμη (πλάγια ή "στραβά" γράμματα) κι ότι μαλώνω συνέχεια με όλο τον κόσμο, άρα πολύ φωνακλά και νευρικό (έντονα γράμματα του θυμού) και είπα να μην τους την χαλάσω και να τους επιβεβαιώνω με κάθε μου post!!!

Έτσι, sorry απ τους υπόλοιπους αλλά λέω να συνεχίσω... :oops:

Πάντως για αυτοπροβολή και για να μου δώσουν παραπάνω σημασία απ τους υπόλοιπους δεν το κάνω, ούτε γιατί θεωρώ τον εαυτό μου κάτι παραπάνω απ τον καθένα εδώ μέσα, να είσαι σίγουρος Κωστή μου!!! ;)


Υ.Γ. Μου φαίνεται πολύ περίεργο όμως που δεν σε εντυπωσίασε το μπλε χρώμα που χρησιμοποιεί γράφοντας πάντοτε ο Αποστόλης ας πούμε... :roll:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Σάβ 23 Απρ 2016, 23:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Σάβ 23 Απρ 2016, 23:23

Πραγματικα στο ζηταω για χαρη φιλε,σταμτα το γιατι αν μη τι αλλο ειναι υπερβολικα κουραστικο στο ματι
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 23 Απρ 2016, 23:24

Δεν σου το υπόσχομαι, θα δούμε... ;)

Εξ άλλου ήδη ζήτησα "άφεση" από όλους σας, όσους τουλάχιστον δείχνετε ότι ενοχλείστε... 8-)

Υ.Γ. Για το μπλε του Αποστόλη θα μου απαντήσεις κάτι ή να μην περιμένω άδικα;
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Κυρ 24 Απρ 2016, 08:10

Νομίζω, έχει χαθεί η ουσία, το πραγματικό πρόβλημα. Αυτό δεν είναι το πέναλτι στον ημιτελικό. Είναι η ανομία στο ποδόσφαιρο γενικώς. Δεν σημαίνει τίποτε το κύπελλο, η ουσία είναι να τεθούν κανόνες που να εξασφαλίζουν την ισονομία στο ποδόσφαιρο. Άρα ότι κι αν κάνουμε πρέπει να έχουμε στόχο αυτό και όχι μόνο τον εγωισμό μας . Το πρόβλημα, λοιπόν, δεν λύνεται με επανάληψη και ξένους διαιτητές σε δύο αγώνες.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 24 Απρ 2016, 10:45

αυτό ακριβώς λέω τόσες μέρες.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 24 Απρ 2016, 10:57

Το επικοινωνιακό μας κομμάτι σαν Π.Α.Ο.Κ. χρειάζεται πολύ σοβαρή αναδιοργάνωση-ενίσχυση!!!

Δυστυχώς μπροστά στους "διδάκτορες" Γκαιμπελισμού των πουστόγαυρων εμείς διαθέτουμε..."μαθητούδια"!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 24 Απρ 2016, 23:31

Kostas_Peraia4 έγραψε:Tελειως off-topic αλλα....

Ρε Goran μπορεις να μου πεις ενα λογο που γραφεις με πλαγια και εντονα γραμματα?Εμενα μου φαινεται πολυ ασχημο στο ματι και μου δινει την εντυπωση πως προσπαθεις να εισαι ξεχωριστος και λιγο υπερανω σε σχεση με τα υπολοιπα μελη του forum.Tαπεινη μου αποψη ειναι πως αυτο που κανεις ειναι λιγο ενοχλητικο και ειρωνικο εις βαρος ολων εμας των υπολοιπων


βλεπει κουμπάκια και τα παταει ο ανθρωπος. :lol:
bold italic underline quote
βαλε μάστορα , αφου τζαμπα ειναι
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 24 Απρ 2016, 23:37

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Κυρ 08 Μάιος 2016, 19:16

Ο Αποστολης μπλε τα εχει οσα χρονια ειμαι στο paokmania. 2008 θαρρω, μπορει να το εχει συνεννοηθει με τους τοτε mods

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες