Kυριάκος Κυριάκος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 01 Αύγ 2015, 00:09

Sera4 έγραψε:παρτε ενα μεταφραστη να μπορει να μιλησει και ο coach σαν ανθρωπος...ξεφτυλιζομαστε καθε φορα που ακουγεται συνεντευξη τυπου...λεπτομερειες θα μου πεις αλλα δεν παει αλλο...
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό niks » Σάβ 01 Αύγ 2015, 10:23

Sera4 έγραψε:ουτε αγγλικα ρε συ κυρκυρ δεν ξερεις?ουτε αγγλικα?τι διαολο μπορεις να κανεις τελος παντων περα απο περιποιηση μαλλιου?

παρτε ενα μεταφραστη να μπορει να μιλησει και ο coach σαν ανθρωπος...ξεφτυλιζομαστε καθε φορα που ακουγεται συνεντευξη τυπου...λεπτομερειες θα μου πεις αλλα δεν παει αλλο...


Το παραπανω συμβαλλει σε μεγαλο βαθμο στη δημοσια εικονα του συλλογου.
Και αυτη η εικονα ειναι ΞΕΦΤΙΛΑ.
Επιτελους, εδω και χρονια (απο το Σαντος και μετα) , αυτη τη δουλεια θα επρεπε να την κανουν επαγγελματιες, που θα μπορουν ΑΚΡΙΒΩΣ να μεταφερουν το νοημα απο τη ΜΗΤΡΙΚΗ γλωσσα του εκαστοτε προπονητη.
Ποσο θα τραβηξει ακομα αυτη η κωμωδια;
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 01 Αύγ 2015, 12:24

- Do you speak English?
- Ναι πες μου
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό vrasidas » Σάβ 01 Αύγ 2015, 12:37

αυτος πρεπει να εχει απιστευτο βυσμα τοσα χρονια εκει.τον ακουνητο εχει...
αντι-ολυμπιακος εως το κοκκαλο
Άβαταρ μέλους
vrasidas
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 12:37

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό DarkBishop » Σάβ 01 Αύγ 2015, 13:50

Αυτό που κάνει ο κυρκυρ μπορώ να το κάνω άνετα εγώ που ξέρω 5 γλώσσες και αγγλικά προφανώς καλύτερα από το we did black eyes to see you. Είμαι και φοιτητής γαμώ, δεν ντρέπεται αυτός να βγαίνει και να μιλάει έτςι; Να υποβάλω αίτηση στην παε λέτε;
Great power involves great responsibility.
Άβαταρ μέλους
DarkBishop
 
Δημοσιεύσεις: 323
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 22:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Σάβ 01 Αύγ 2015, 15:05

Έλεος ρε παιδιά ,πως θα μαθαίνει τα νέα ο πολκας?
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό Asimos » Σάβ 01 Αύγ 2015, 15:25

Αυτό το πράγμα δεν μπορώ να το καταλάβω.. Κάθε μαγαζί που εχει κόσμο εχει τα παπαγαλακια το που λειτουργουν με φραγκα.

Εμεις γιατι πρεπει να μην βγαζουμε ειδησεις δεν μπορω να το καταλαβω...

Δειτε ποιους παπαγαλους εχει ο γκει ή ο βαζελος...
Asimos
 

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 14 Αύγ 2015, 12:08

καλα ρε απαραδεκτε μας τρολαρεις γιατι σου την ειπαμε για τα αγγλικα σου?
ειναι δυνατον τι μια χρονια να μας βαζεις λαιβ συνεντευξη τον τζαβελλα και τωρα λαιβ τον κοστα?
ποσα θες για να μας τρελανεις?
δεν ξερεις οτι το 90% των ερωτησεων που θα του γινουν θα ειναι τουλαχιστον τρολαρισμα?
ποσο αλλου εισαι ρε μαμωτο?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό agios » Παρ 14 Αύγ 2015, 12:34

Ο Αntonis ξέρει ελληνικά???Γιατί βλέπω να τα λέει αγγλικά να μεταφράζει ο κυρκυρ και να μας ξαναμεταφράζει ο Antonis στα Ελληνικά τι εννοούσε ο κυρκυρ στα Αγγλικά....... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
agios
 
Δημοσιεύσεις: 1489
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 21:13

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό stephanos » Παρ 14 Αύγ 2015, 14:55

Αν πρέπει να βρω ένα προτέρημα του Κυριάκου για τη θέση, είναι αυτή η θετική διάθεση που βγάζει, κυρίως όταν παίρνει συνεντεύξεις από ποδοσφαιριστές. Συχνό χαμόγελο και παντελής έλλειψη μίρλας (χαρακτηριστικό που αφθονεί στην πόλη). Ακόμη και τα χαμηλού επιπέδου αγγλικά του μπορεί να εξυπηρετούν ένα σκοπό: Είτε την εύκολη κατανόηση των ερωτήσεων από τους ποδοσφαιριστές με συνεπακόλουθη τη δημιουργία καλού κλίματος που αντανακλάται στις απαντήσεις. Είτε την κατανόηση του λόγου από τον μεγαλομέτοχο. Οι ποδοσφαιριστές δεν είναι - συνήθως - Άγγλοι ή Ιρλανδοί για να εκνευρίζονται από τον βιασμό της γλώσσας τους, λατίνοι ή βαλκάνιοι είναι, που μάλλον πιο εύκολα συνεννοούνται με απλές λέξεις.
Κι εγώ θα προτιμούσα να υπήρχε ένας μεταφραστής για κάθε γλώσσα και ο καθένας να μπορεί να εκφράζεται στη γλώσσα του, αλλά πιθανότατα αυτό να μήν ευνοεί την δημιουργία ομάδας. Στο κάτω-κάτω, ποδοσφαιριστές είναι, για μπάλα θα μιλήσουν, για προσπάθεια, συγκέντρωση, νίκες, πρωταθ... προκρίσεις, δεν θα κάνουν πολιτικοοικονομικές αναλύσεις (σαν κι εμάς τους γνώστες :twisted: ) για να χρειάζονται τον μεταφραστή του ΟΗΕ.

Ζηλεύω βέβαια τους από κάτω, με την Μαρίνα ο ένας, με τη Βάσω η άλλη, οπότε όποια καλή κοπέλα έχει τις γνώσεις και τη διάθεση, ας στείλει ένα βιογραφικό στην ΠΑΕ, όχι για «υπεύθυνη επικοινωνίας», αλλά για μεταφράστρια, μπας και τον «ρίξουμε» τον Κυριάκο με τακτ. Άμα είναι να φύγει ο Κυριάκος και να μου έρθει native speaker με ξινισμένη μούρη, δεν θέλω, ευχαριστώ.

ΥΓ: Ξέρω βέβαια ότι η συντριπτική πλειοψηφία διαφωνείτε πλήρως, αλλά αυτό είναι το ωραίο (του να είσαι μειοψηφία ;) ).
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό niks » Παρ 14 Αύγ 2015, 15:26

Το θεμα δεν ειναι τοσο τι λενε οι παιχτες. Κοτσανες ή τιποτα κλισε θα πουνε. Δεν διαβαζω τις συνεντευξεις τους. Κορυφαια δηλωση παραμενει αυτη του Μαγκντι, ελλειψει μεταφραστη:
''Μαγκντι παιξει μπαλα, βαλει γκολ''.
Το θεμα ειναι του προπονητη. Εκει θες οπωσδηποτε επαγγελματια. Αν συγκρινουμε τον μεταφραστη του Σαντος, με αυτα που ειδαμε με Στεβενς, πχ, με πιανουν τα κλαμματα...
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 14 Αύγ 2015, 15:29

Στέφανε, μαζί σου 100%
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό sal » Παρ 14 Αύγ 2015, 16:00

Δεν ειχα αποψη μεχρι που ακουσα τη μεταφραση σε συνεντευξη του Τουντορ και μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι. Σε αναφορα για τις ασκησεις (drills) ο Τουντορ χρησημοποιησε τον ορο drilling, και η μεταφραση του Κυριακου ηταν: "προσπαθουμε να βιδωσουμε στο κεφαλι της ομαδας το συστημα"

Αμα βγαζει θετικη αυρα ας τον κρατησουν για cheerleader
Άβαταρ μέλους
sal
 
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: Τετ 11 Αύγ 2010, 21:27

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 14 Αύγ 2015, 16:07

:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Kυριάκος Κυριάκος

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 14 Αύγ 2015, 16:14

Χαχαχαχαααα δε το πηρα πρεφα
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες