Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό GEOL » Παρ 20 Μαρ 2015, 19:40

Αυτός ο "νεομπλε - δισμός" θα παρουσιαστεί στις νέες ανοιξιάτικες collections de la haute couture στο Παρίσι? :mrgreen:
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2302
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό risk » Παρ 20 Μαρ 2015, 20:26

astronaut έγραψε:Δημοσίευμα της παε? Καταλαβαίνει τί γράφει το νεομπλέ πληκτρολόγιό σου?
Η παε, αγαπητέ, δεν δημοσιεύει αλλά ανακοινώνει.&-
Από κει και πέρα διαρρέει στα αρδ της.
Τον Νταρμπό τον επιβεβαίωσε -μη μπορώντας να κάνει αλλιώς- στα αρδ της.*
Όπως επιβεβαίωσε/διέρρευσε τις επαφές με τον Ντέβιτς...

* Η αρδιά στην υπόθεση Νταρμπό θα μπορούσε να είναι ότι αρνηθηκε να προπονηθεί προτού υπογράψει. Εγώ, προσωπικά, πιστεύω ότι ο Τρελός τον έδιωξε κλοτσιδών... Κάτι που δεν έκανε με τον Παπατζόν...


Τώρα βέβαια ξεκινάς από μία υπόθεση δική σου, ότι ο ΖΒ έφερε τον Νταρμπό, για να βασίσεις εκεί πάνω μία αξιολόγηση 2 επαγγελματιών, ΖΒ και ΑΑ.

1ον, Και τι έγινε που έφερε τον Νταρμπό (αν τον έφερε)? Το πρόβλημα θα ήταν να τον επιβάλει εξασκώντας το δικαίωμα της ιεραρχίας και αψηφώντας την τεχνική συμβουλή του προπονητή. Κάθε εταιρεία μπορεί να δοκιμάζει στελέχη και πάντα πρέπει να το κάνει όταν υπάρχουν κενά. Κάποτε σου βγαίνει (Παπατζον) και κάποτε όχι (Νταρμπό - και εάν).

2ον, Τον Παπατζόν τον κράτησε ο ΑΑ (ποιός τον έφερε?), τον Νταρμπό τον έφερε ο ΖΒ. Τον Νταρμπό τον έδιωξε ο ΑΑ.

3ον, Γιατί χρειζόμαστε λογικά άλματα (κρίση στη βάση προσωπικών υποθέσεων) όταν έχουμε στη διάθεσή μας τόσα δείγματα επαγγελματισμού και προσωπικότητας και από τους δύο βασισμένα σε γεγονότα?

4ον, Προσωπική μου άποψη: Ο προπονητής είναι υπεύθυνος για την αγωνιστική επίδοση της ομάδας. Οταν η ομάδα έχει ξεφτιλιστεί για το μισό του πρωταθλήματος αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου και ΦΕΥΓΕΙΣ. Αυτή είναι η επαγγελματική κρίση.

Από εκεί και πέρα υπάρχει και ένα επίπεδο, μία εικόνα και ένας τρόπος λειτουργείας που η κάθε ομάδα (και ο ιδιοκτήτης της) θέλει να την χαρακτηρίζει, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό ανάλογα με το πως βλέπει ο καθένας μας τον ΠΑΟΚ.

Εγώ, σαν ΠΑΟΚΤΣΗΣ, δεν είμαι/ήμουν ευχαριστημένος με τον τρόπο που εκπροσωπούσε τον ΠΑΟΚ ο ΑΑ. Η μαγκιά του, η τάση του να μπλέκει τα θεία με γρίφους αποφεύγωντας σχεδόν πάντα να μιλήσει ως ο κατεξοχήν υπεύθυνος για την αγωνιστική ταυτότητα της ομάδας και η αγένειά του και το χώσιμο προς δημοσιογράφους όταν αποφάσισε να το κάνει 2-3 φορές δεν με εκφράζουν. Αλλά πιστεύω αυτό είναι υποκειμενικό.

Αυτό που συνιστά αντικειμενικά λάθος συμπεριφορά σε κάθε οργανισμό, είναι να αφήνεις να υπάρχουν σενάρια και συνομωσιούλες τα οποία βασίζονται σε υποθέσεις και μπορούν να χρησιμοποιηθούν και προς όφελός σου την κατάλληλη στιγμή. Είτε βγαίνεις και τον ξεμπροστιάζεις τον άλλο αναλαμβάνοντας τις ευθύνες σου ή τα καταδικάζεις, μένεις και βέβαια αναλαμβάνεις πάλι τις ευθύνες σου.

Για τον ΖΒ, οι φετινές του επιλογές μου αρέσαν. Στο παρελθόν έχει κάνει σημαντικά λάθη τα οποία πρέπει να κριθούν (έχουν κριθεί?) από το αφεντικό του. Επειδή δεν γίνεται δημόσια αντιληπτό (από εμένα) εάν κάνει πολιτική στην πλάτη του ΠΑΟΚ, ας τον κρίνει το αφεντικό του και εάν ναι σουτ.
risk
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιούλ 2014, 16:47

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό παοκαρα23 » Τετ 01 Απρ 2015, 12:35

Μετά από απόφαση του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ, Ιβάν Σαββίδη, ο Ζήσης Βρύζας επιστρέφει στον ΠΑΟΚ...

Ο πρώην τεχνικός διευθυντής, λόγω της αδυναμίας του Ιάκωβου Αγγελίδη να βρει άμεσα τον αντικαταστάτη του, αποφασίστηκε να επιστρέψει στο πόστο του. Η είδηση έγινε γνωστή πριν λίγο και εντός της ημέρας αναμένεται να γίνουν γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες.

Ο Βρύζας λίγο πριν τις 12:00 βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ, συζήτησε μέσω skype με τον Σαββίδη παρουσία και του γιου του μεγαλομετόχου.

Για οτιδήποτε νεότερο προκύψει θα σας ενημερώσουμε άμεσα...


πρωταπριλιατικο αστειο ειναι..μην ψαρωνετε.. :lol:
"Nobody needs to protect nobody.From who?From fans?"
"If you can't handle,go ballett.You can't play for ΠΑΟΚ,go away or in second division"
"No.In football my friend everything changes very fast.Very fast."
παοκαρα23
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 03:07

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 01 Απρ 2015, 12:58

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό northend4 » Τετ 01 Απρ 2015, 14:21

Γιατι εγω βλέπω ότι το Πρωταπριλιάτικο αυτό αστείο είναι προΆγγελος της πραγματικής επιστροφής?
northend4
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τρί 04 Μαρ 2014, 13:06
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Τετ 01 Απρ 2015, 14:51

Εγώ γιατί βλέπω ότι αυτο που λες δε προκύπτει απο ΠΟΥΘΕΝΑ ομως;

Η ΠΑΕ δείχνει μια αλλαγή. Είναι ΠΟΛΥ πιο επικοινωνιακή σε σχέση με την εποχή Βρύζα και έχει πει ανοιχτά ότι η απόφαση ειναι του Αγγελίδη για το νέο ΤΔ, ο οποίος θα ειναι ΞΕΝΟΣ. Επίσης παραδέχτηκαν ανοιχτά ότι έγιναν βιαστικές επιλογές, ότι αφουγκράζονται πλέο τον κόσμο και ότι γυρνάνε σελίδα.

Τώρα που κολλάει (;) σ'όλα αυτά ο ζήσης, εσύ το ξες.
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό northend4 » Τετ 01 Απρ 2015, 15:07

Trilofiotis έγραψε:Εγώ γιατί βλέπω ότι αυτο που λες δε προκύπτει απο ΠΟΥΘΕΝΑ ομως;

Η ΠΑΕ δείχνει μια αλλαγή. Είναι ΠΟΛΥ πιο επικοινωνιακή σε σχέση με την εποχή Βρύζα και έχει πει ανοιχτά ότι η απόφαση ειναι του Αγγελίδη για το νέο ΤΔ, ο οποίος θα ειναι ΞΕΝΟΣ. Επίσης παραδέχτηκαν ανοιχτά ότι έγιναν βιαστικές επιλογές, ότι αφουγκράζονται πλέο τον κόσμο και ότι γυρνάνε σελίδα.

Τώρα που κολλάει (;) σ'όλα αυτά ο ζήσης, εσύ το ξες.

Εντάξει ρε Τριλοφιώτη, μην βαρας.
Εννοείται πως ως τεχνικός διευθυντής δεν υπάρχει περιπτωση να επιστρεψει ποτέ.
Ας παραμείνουμε στο πρωταπριλιάτικο της κεντρικής και μην το χαλάμε γιατι το θέμα είναι βαρύ και δεν χρειάζεται να το ξανανοίγουμε με αναλύσεις επι αναλύσεων.
Τώρα προέχει η ηρεμία και μάλλον είναι μια εποχή που την έχουμε βρεί.
Όσων αφορά όμως στο θεμα αφουγκράζονται τον κόσμο θα ήθελα να τοποθετηθώ λέγοντας πως εγω δεν θέλω να αφουγκράζονται κανέναν κόσμο.
Προτιμώ να αφουγκράζεται ο κόσμος την διοίκηση και να την αφήνει ήσυχη μπας και δούμε καμιά προκοπή.
northend4
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τρί 04 Μαρ 2014, 13:06
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Τετ 01 Απρ 2015, 15:58

Αϊ στο διάολο και τρόμαξα :twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Τετ 01 Απρ 2015, 17:51

northend4 έγραψε:...
Προτιμώ να αφουγκράζεται ο κόσμος την διοίκηση και να την αφήνει ήσυχη μπας και δούμε καμιά προκοπή.


Ένα δίκιο τόχεις αλλά που και που λεει και κάποια σωστά ο περήφανος λαός μας :D
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 21 Απρ 2015, 13:00

δεν το εκλαμβάνω ως αρδια κυρίως γιατί γνωρίζω τον κο Γαϊτάνο και ξέρω ότι δεν μιλάει για κάτι αν δεν έχει γνώση του τι μέλλει γενέσθαι...

Την πεποίθησή του ότι υπάρχει συμφωνία μεταξύ της Βέροιας και του Ζήση Βρύζα εξέφρασε ο τεχνικός της ομάδας, Στέφανος Γαϊτάνος, ενώ αποκάλυψε τον... πόθο του Θόδωρου Καρυπίδη για να καθίσει στον πάγκο της ο Βλάνταν Ίβιτς.

Ο τεχνικός της «βασίλισσας του βορρά» μίλησε στον για το ενδεχόμενο συνεργασίας της Βέροιας με τους Βρύζα και Ίβιτς κι αφού αποκάλυψε τη συμφωνία για τον πρώτο, δεν δίστασε να πλέξει το εγκώμιο του Σέρβου.

«Μίλησα με τον Ζήση, πιστεύω πως υπάρχει μια συμφωνία. Ο Ίβιτς είναι ο πόθος του προέδρου και δεν ξέρω γιατί δεν προχώρησε το θέμα. Είναι καλό να μπει ένα νέο παιδί στα βαθιά, όμως δεν πρέπει να το πάρουμε και στον λαιμό μας. Στην Κ20 μου άρεσε η παρουσία του, η σοβαρότητα του, ο τρόπος με τον οποίο αποδέχεται τον αντίπαλο και αυτό το παιδί μου φαίνεται πως έχει προοπτική»


επίσης να συμπληρώσω ότι Παρασκευή και Σάββατο ήταν στην πόλη μου, όπως και χθες ήταν στο γήπεδο της Βέροιας, μάλιστα καθώς έφευγε έτυχε να είμαι το μπροστά του όχημα, και μου την είχε δώσει γιατί είχε πολύ ψηλά στραμένους τους προβολείς και με βαρούσαν απο τον καθρέφτη του αμαξιού μου κατευθείαν στα μάτια...

έλεος ρε βρύζα, έλεος. :lol: :lol:

υγ: πρίν με ρωτήστε γιατί το ποστάρω κτλ, φυσικά για να σας προετοιμάσω ότι σε λίγες μέρες το τόπικ κλείνει. :mrgreen:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Πέμ 07 Μάιος 2015, 10:28

Έναρξη συνεργασίας με Ζήση Βρύζα

Πέμπτη, 07 Μαϊου 2015 11:02

Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει ότι επήλθε σε συμφωνία με τον κ.Ζήση Βρύζα ο οποίος από σήμερα εκτελεί χρέη Γενικού και Τεχνικού Διευθυντή της ομάδας.


Αρα και επισημα τελος απο τον ΠΑΟΚ.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 07 Μάιος 2015, 10:31

Εικόνα

Που ναι ο Αλε οταν τον χρειάζεσαι... :D
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26719
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 07 Μάιος 2015, 10:38

εγω σαςταλεγα... :mrgreen: εσείς με κράζατε για στημένο,ραγιά,παραπλανημένο κτλ κτλ. :lol:

αλάνια μου, θα το πάω σαν την Ανάσταση.

Μεγάλη Πέμπτη σήμερα, την Κυριακή κλείνει. :mrgreen:

υγ: Συνετά ε; :x
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Πέμ 07 Μάιος 2015, 11:04

Αντίο και καλή περιπλάνηση στη Γ' Εθνική!!!
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Πέμ 07 Μάιος 2015, 11:04

Γεια σου μεγαλομπακαλη διπλοθεσιτη
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες