Περί διοίκησης, μπόχας, αλλόθρησκων κλπ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Περί διοίκησης, μπόχας, αλλόθρησκων κλπ

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Παρ 31 Οκτ 2014, 01:27

Αφορμή γι' αυτό το τόπικ, είναι τα mail που παραθέτω. Επειδή η ιστορία ξεκίνησε στο θέμα του προπονητή όπου είμασταν οφτόπικ, με τη σωστή προτροπή του Odi συνεχίζω εδώ.

astronaut έγραψε:Για τις ΚΕΝΕΣ κερκίδες ρώτα την μπόχα που υπάρχει στη διοίκηση.
Ο Άγγελος αυτούς που μπορούσε να απομακρύνει από την ΟΜΑΔΑ τους απομάκρυνε. Άσχετα αν έχουν συμβόλαιο...


astronaut έγραψε:Αν συνεχιστεί η μπόχα, σε λίγο ούτε οι ευρωπαϊκές βραδιές θα τραβάνε τους οπαδούς...

** Μάλλον κάποιοι δεν συνειδητοποιήσατε για ποιό λόγο έγινε ότι έγινε την Πέμπτη το βράδυ μετά το σφύριγμα της λήξης.


astronaut έγραψε:Με το Σάλπι στη διοίκηση να δεις συσπείρωση.
Αυτό ακριβώς όμως θέλουν οι αλλόθρησκοι υπάλληλοι εκεί μέσα...
Μόνη ελπίς ο Τζακ, αν και απ'ότι φαίνεται ήρθε για να καθοδηγήσει και όχι να αναμορφώσει.


astronaut έγραψε:
The_Stalker έγραψε:
β) @ astronaut
Μπόχα, αλλόθρησκοι, και δεν ξέρωγωτι.
Με πολύ σαφείς και καθαρές κουβέντες πες μας:
Λειτουργούν κάποιοι από τη διοίκηση εναντίον του ΠΑΟΚ, ποιοί είναι αυτοί και από πού το ξέρεις; Αν ΔΕΝ μπορείς να απαντήσεις, θεωρώ ότι αναπαράγεις μ@λ@κίες, κάτι σαν τα chain mail της συμφοράς..
Όσο για την Πέμπτη, έγινε ότι έγινε μετά τον αγώνα γιατί τα ντουμάνια ήταν πολλά και πιάσαν και τους άκαπνους, πολλοί δε έμειναν μέσα μέχρι να ξενερώσουν..


Εσύ να απαντήσεις στον εαυτό σου τί κάνει το Γκαγκατσόπαιδο στην ΠΑΕ. Ποιός ο ρόλος του λίγους μήνες πριν όταν μας (ξ)έσκισε η ΕΠΟ με το -17?..
Εσύ να απαντήσεις στον εαυτό σου τί κάνει ο Μάλαμας στην ΠΑΕ. Ποιός ο ρόλος του λίγους μήνες πριν όταν ο Καλογερόπουλος & ο Μάνταλος μας έσφαζαν στο γόνατο στους ημιτελικούς?..
Εσύ να απαντήσεις στον εαυτό σου τί κάνουν οι δύο χασοδίκες στην ΠΑΕ. Τί κατάφεραν στην ΕΠΟ & στο ΚΑΣ & στην υπόθεση Δώνη?.. Το οπαδικό τ'αφήνω έξω.
Εσύ να απαντήσεις στον εαυτό σου τί ρόλο βαράει φέτος ο ΓουΧου στην ΠΑΕ. Επίσης, ποιός του έδωσε συμβόλαιο 1.5 χρόνου και γιατί τον περασμένο Μάρτη δεν πήραμε προπονητή..
Εσύ να απαντήσεις στον εαυτό σου τί έχει κάνει ο Ζησάο στην ΠΑΕ. (ελπίζω να μην τρως τον παπά των αυλοκολάκων ότι είχε τα χρέη πάνω του...) Γιατί άργησε να υπογράψει τον Χουμπ, ενώ ο Δώνης ήταν παρελθόν απ’τον Απρίλη, και ποιόν εξυπηρετούσε ο περσυνός καλοκαιρινός σχεδιασμός.. (τιμή & δόξα στον Πασιέντσια που έβαλε τα στήθη του μπροστά...) Επίσης, εσύ να απαντήσεις στον εαυτό σου γιατί έπρεπε να έρθει προϊστάμενός του (Τζακ) ώστε να αποφασίσει να ακολουθήσει το «δόγμα Μπόλονι» στις μεταγραφές..


** Απ’ότι φαίνεται έχεις πολλά ψωμιά να φας ακόμα για να είσαι σε θέση να ψυχολογήσεις την 4.

** Δεν τυγχάνει να γνωρίζω τί εστί chain mail, sorry. Αν θες καμιά πληροφορία για chain extenders πολυμερών, μη διστάσεις.


Αρχικά, ας απαντήσω εγώ στον εαυτό μου όπως με προτρέπει ο astronaut:
α) Γκαγκάτσης. Δεν ξέρω.
β) Τεβεκέλης. Δεν ξέρω.
γ) Μαυρομάτης - Μπίρδας. Δεν ξέρω.
δ) ΓΧ. Δεν ξέρω.
ε) Ζήσης. Δεν ξέρω.

ΕΣΥ astronaut ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ;
Να σε πω γιατί. Γιατί στην τελική ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ. Το μόνο που ξέρεις είναι να ρίχνεις χολή από δω κι από κει. Μόλις επιστρέψει ο Τζαβέλλας θ' αρχίσεις πάλι μ΄αυτόν.

Έχω βαρεθεί κι έχω σιχαθεί τις επιθέσεις χωρίς αιτιολόγηση και χωρίς στοιχεία. Σε κάθε παρόμοιο ποστ λοιπόν θα απαιτώ να μου εξηγεί ο καθένας που το γράφει ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ξέρει ότι ισχυρίζεται πως ξέρει. Αν δεν μπορεί, τον θεωρώ βαλτό και δούρειο ίππο.

Το να μην είμαστε ευχαριστημένοι με τη δουλειά κάποιου και να το εκφράζουμε (ορισμένες φορές και άκομψα) είναι θεμιτό. Το να υπονοούμε ότι κάποια πράγματα γίνονται με δόλο ΕΝΑΝΤΙΟΝ του ΠΑΟΚ, είναι Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο. Εκτός αν έχουμε αποδείξεις. Βάλτε λοιπόν τις αποδείξεις στο τραπέζι να το συζητήσουμε.

Και για να ξαναπιάσω ένα - ένα τα θέματα που έβαλε ο astronaut, στα οποία ξαναζητώ όποιος μπορεί να τεκμηριώσει κάτι να απαντήσει:

1. Ποιά είναι η μπόχα στην ΠΑΕ; Ονόματα και αιτιολόγηση.

2. Ποιοί είναι οι αλλόθρησκοι στην ΠΑΕ; ΑΝ (λέω ΑΝ) υπάρχουν αλλόθρησκοι κάνουν σωστά τη δουλειά τους; Δουλεύουν ΥΠΕΡ και όχι ΚΑΤΑ των συμφερόντων του ΠΑΟΚ; Εμένα αυτά με ενδιαφέρουν.

3. Ποιό είναι το αμάρτημα του Μάκη Γκαγκάτση εκτός του ότι είναι γιός του πατέρα του; Εργάζεται ΕΝΑΝΤΙΟΝ των συμφερόντων του ΠΑΟΚ; Μήπως έκανε ότι μπορούσε για να τιμωρηθούμε με -17; ΠΩΣ το έκανε αυτό;
Τα παραπάνω δεν σημαίνουν ότι γουστάραμε τον Γκαγκάτση στην ΠΑΕ. Αλλά από τη στιγμή που ήρθε, δεν μπορεί να γίνεται ο αποδοπομπιαίος τράγος σε κάθε στραβή, μέχρι και για το ότι δεν έχουμε κόσμο στο γήπεδο.

4. Ποιός είναι ο ρόλος του Τεβεκέλη; Να έχει συνενόηση με τους διαιτητές ώστε να μη μας σφάξουν; Υπάρχει λογικός άνθρωπος που πιστεύει ότι αν ο xy διατητής ελέγχεται από τον φαταούλ και του πει ο Τεβεκέλης "θα σε κάνω ντα", θα μας παίξει καλά; Ποιός λοιπόν ήταν/είναι ο ρόλος του; Τον έβαλαν αλλόθρησκοι; Τον έβαλε κάποιος για να βλάψει τον ΠΑΟΚ;

5. Υπάρχει λογικός άνθρωπος που να πιστεύει ότι με άλλους δικηγόρους θα είχαμε κερδίσει την υπόθεση του γιδιού; Υπάρχει λογικός άνθρωπος που πιστεύει ότι με άλλους δικηγόρους η χλΕΠΟ δεν θα μας τιμωρούσε; Υπάρχει λογικός άνθρωπος που πιστεύει ότι με άλλους δικηγόρους το CAS δεν θα δήλωνε αναρμόδιο;

6. Πραγματικά θα ήθελα πολύ να μάθω ποιός έκανε (ή εισηγήθηκε να γίνει) συμβόλαιο στον ΓΧ. Από κει και πέρα, εφόσον του έγινε συμβόλαιο και ο Άγγελος δεν τον ήθελε ως συνεργάτη ή σε κάποιο άλλο πόστο, προφανώς όλοι περιμένουν να λήξει το συμβόλαιό του. Γιατί δεν πήραμε το Μάρτη προπονητή; Μάλλον θα πρέπει να ρωτήσουμε τον Ιβάν.

7. Η άποψή μου για το Ζήση είναι ότι έπρεπε να φύγει χθες και είναι καταγεγραμμένη εδώ και καιρό στο τόπικ του. Όχι γιατί άργησε να υπογράψει τον Χουμπ (αυτό είναι θέμα του Ιβάν), όχι γιατί έκανε τον καλοκαιρινό σχεδιασμό για να εξυπηρετήσει κάποιον, αλλά γιατί:
- ΑΠΕΤΥΧΕ στο σχεδιασμό (δεν καταλογίζω δόλο)
- Προσπάθησε να φέρει ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ στον ΠΑΟΚ (σαχπατζίδης - φλωρίδης)
- ΜΙΚΡΥΝΕ τον ΠΑΟΚ θεωρώντας τον όχημα για να εξυπηρετήσει κάποιον γνωστό του Ιταλό ή μάνατζερ (περίπτωση Αλιέου).
Όλα όσα αναφέρω είναι γνωστά και δεν επιδέχονται αμφισβήτησης. Αν τώρα κάποιος πιστεύει ότι ο ΖΒ είναι εδώ ως δούρειος ίππος του φαταούλ, να μας το τεκμηριώσει.

ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ:
Astronaut δεν σε πάω μία. Δεν με αρέσει το υφάκι σου, το στυλάκι σου και η χολή που πετάς. Στα τέτοια σου και στα τέτοια μου βέβαια, ΟΜΩΣ
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙ ΓΙΑ 4 ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΨΩΜΙΑ. ΑΥΤΑ ΑΛΛΟΥ.
Όσο για το chain extender κάπου θα το χρησιμοποιείς για να ξέρεις..
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Περί διοίκησης, μπόχας, αλλόθρησκων κλπ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 31 Οκτ 2014, 05:29

Κλειδώνω το topic, αργότερα που θα ξυπνήσουν και οι άλλοι mods θα δουν αν χρειάζεται άνοιγμα, πράγμα για το οποίο αμφιβάλλω, ίσως διαγραφεί κιόλας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: paokarakis και 7 επισκέπτες