Ιάκωβος Αγγελίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 15 Αύγ 2014, 23:14

Και σε βαθος χρονου η κουπα του τσουλου.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 15 Αύγ 2014, 23:21

Δεν εννοούσα ότι θα τα πετύχουμε όλα αυτά φέτος.
Πέρα από το πρωτάθλημα, τα άλλα δεν τα μπορούμε;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό astronaut » Σάβ 16 Αύγ 2014, 00:07

5ετές το πλάνο λοιπόν...

«Είμαι περήφανος για το γεγονός ότι αποτελώ ήδη κομμάτι της οικογένειας του ΠΑΟΚ, ενώ παράλληλα ανυπομονώ να συνεχίσω τη διαδικασία αναβάθμισης του συλλόγου προκειμένου να δούμε τον ΠΑΟΚ εκεί όπου ονειρευόμαστε· εκεί όπου ιστορικά του αρμόζει βάσει των αξιών και της ιδέας που πρεσβεύει.

Ευχαριστώ τον μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ κ. Ιβάν Σαββίδη για την ευκαιρία που μου δίνει και είμαι πεπεισμένος ότι όλοι μαζί, ο καθένας απ’ το δικό του πόστο, μπορούμε να επιτύχουμε. Eχουμε μπροστά μας έναν μακρύ δρόμο να διανύσουμε και θα χρειαστεί υπομονή και αποφασιστικότητα για να υπερκεράσουμε τα διάφορα εμπόδια που θα συναντήσουμε.

Είναι σημαντικό να μείνουμε συγκεντρωμένοι και αφοσιωμένοι στην αποστολή μας. Σε συνδυασμό μάλιστα με σκληρή δουλειά, το αποτέλεσμα θα είναι ένα σύγχρονο μοντέλο οργάνωσης της ομάδας, για το οποίο θα είμαστε περήφανοι όλοι όσοι αποτελούμε μέρος του.

Το μόνο πράγμα για το οποίο μπορώ να σας διαβεβαιώσω είναι ότι θα προσφέρω όλη μου την ενέργεια και γνώση ώστε τελικά να καταφέρουμε να επιτύχουμε τους στόχους μας».
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Σάβ 16 Αύγ 2014, 00:16

Τζακ, φερε τεχνικο διευθηντη οπως εισαι, το τι παλτο εχει δει το ματι μας τα τελευταια χρονια δεν μπορεις να φανταστεις. Ζητα να σου φερουν λιστα με ποσους παικτες περασαν απο την ομαδα τα τελευταια 5 χρονια, και τα συμβολαια τους.

Ηρθες σε παρα πολυ μεγαλη ομαδα τζακ, με παρα πολυ δυναμικο λαο, δειξε διαφανεια και εργο περιποιημενο, και θα δεις πολλη αγαπη.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Σάβ 16 Αύγ 2014, 00:57

Συλλογισμός μου:

1) Από τα λόγια του Αγγελίδη πηγαίνουμε σε ένα καινούριο μοντέλο λειτουργίας της ΠΑΕ, τον τρόπο και το πώς δεν το γνωρίζουμε και δε μας χρειάζεται, απλά να περιμένουμε να είναι αποδοτικό.
2) Οι συνεντεύξεις Αθανασιάδη και Σαλπιγγίδη δείχνουν μια καθαρή κατεύθυνση για αναδημιουργία ομάδας ουσιαστικά από την αρχή.

Ίσως ο ΠΑΟΚ να βγει σιγά σιγά από την λογική των μεταγραφών και να κινηθεί σε ένα μοντέλο ανάπτυξης. Το μοντέλο ανάπτυξης θα έχει σκοπό να παράγει παίκτες και να διαχειρίζεται με ετήσιο κέρδος την ΠΑΕ. Νομίζω ότι η ομάδα ακολουθεί πλάνο εξηγύανσης. Ο λόγος μπορεί να είναι τα χρέη στα οποία δεν υπάρχει εξέλιξη, όπως επίσης και το ότι ο Σαββίδης δε μπορεί να σκάει 15 μίρια κάθε χρονιά για παίκτες.

Νομίζω ότι πλέον φέτος κινούμαστε με πλάνο δεκαετίας. Το θέμα είναι ότι μπαίνει σε εφαρμογή χωρίς καν να ανακοινωθεί στους οπαδούς. Το προπονητικό πιστεύω ότι θα μας απογειώσει, υπομονή αδέρφια 2-3 χρόνια για αποτελέσματα.

Στόχος μάλλον μια επικερδής επιχείρηση
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Σάβ 16 Αύγ 2014, 01:24

MANIAKOS έγραψε:αυτά είναι τα μεσα για να πετυχεις κτ....όχι ο στοχος ετσι πιστευω


Μανιακέ κατάλαβα πώς το σκέφτεσαι.. ενοείς να έχει στόχο αυτός το πρωταθλητισμό και να πει αγωνιστικούς στόχους. Ο άνθρωπος έχει σχέση με την οργάνωση της επιχείρησης και την διασφάλιση της σωστής της λειτουργίας. Δεν πρόκειται ποτέ να πεί για αγωνιστικούς στόχους. Το λέει καθαρά ποια είναι η δουλειά του στον ΠΑΟΚ- Να φτιάξει ένα καινούριο μοντέλο διοίκησης και σωστής λειτουργιάς μέσω της εμπειρίας του. Επομένως στην συνέντευξη σου λέει τους στόχους και δε σου λέει τα μέσα που θα τα επιτύχει΄Πάμε καθαρά σε διοίκηση εξηγύανσης-ανάπτυξης. Μοντέλο σταδιακής μικρής ανάπτυξης με σταθερά βήματα και πάντα κερδοφόρα.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 16 Αύγ 2014, 07:57

KOSTAS54 έγραψε:
desperando έγραψε:και τι ειχαμε σημερα;δεν ειχαμε την Γενικη Συνελευση των Μετοχων?
πανηγυρι ειχαμε σημερα?
ή μηπως εμεις που τρεχαμε να αγορασουμε μετοχες οταν υπηρχε αναγκη δεν ειμαστε μετοχοι?


Διαγράφηκε,γιατί προσέβαλε άλλο μέλος.Εκφραστείτε πιο κόσμια,συζήτηση γίνεται..Odi

Αυτά που γράφονται παραπάνω δεν τα θεωρείτε προσβλητικά ή ισχύουν δύο μέτρα και δύο σταθμά? ..??
Δηλαδή κυριε συντονιστά θεωρείτε κόσμιο τον τρόπο που απευθύνετε σε μένα?
Λυπάμαι.

Διαγραφηκε το προσβλητικό κομμάτι.Μην βγάζετε αμέσως συμπεράσματα για δυο μέτρα και δυο σταθμά,είναι άσχημο και δεν είναι αλήθεια.Όπως είδες και στο προηγούμενο Post έγραψα στον πληθυντικό,γιατί απευθυνόμουν και στους δύο.Odi
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 16 Αύγ 2014, 11:25

desperando έγραψε:και τι ειχαμε σημερα ρε θειο? δεν ειχαμε την Γενικη Συνελευση των Μετοχων?
πανηγυρι ειχαμε σημερα?
ή μηπως εμεις που τρεχαμε να αγορασουμε μετοχες οταν υπηρχε αναγκη δεν ειμαστε μετοχοι?

τελικα οσο και να θελει να κρυφτει καποιος οταν ειναι βαλτος αργα ή γρηγορα θα φανει


..?????????????????????
Μιλησα για επιλεκτική ευαισθησία αναφερόμενος στο παραπάνω, στο οποίο δεν υπήρχε αντίδραση από τον συγκεκριμένο συντονιστή παρά μονο στην απάντησή μου.
Σημ. Παραμένει, ακόμη, οπως δημοσιεύθηκε.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό gogos25 » Σάβ 16 Αύγ 2014, 11:37

Μια ερώτηση, επειδή με τα νομικά δεν τα πάω και πολύ καλά και γνωρίζω μόνο ότι ακούω στα ράδια. Τα χρέη τώρα, φύγαν από τον Ζήση και πήγαν στον Αγγελιδη? Αν (ω μη γεννητω) φύγει ο Ιβαν, ποιον βαραίνουν τα χρέη της ΠΑΕ?
gogos25
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ 27 Φεβ 2008, 15:16

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 16 Αύγ 2014, 11:43

Και τι σε νοιαζει εσενα ρε φιλε απο τη τσεπη σου θα τα πληρωσεις;
Αυτο ειναι δηλαδη που μας ενδιαφερει στον ΠΑΟΚ του 2014 ποιον βαρυνουν τα χρεη;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Σάβ 16 Αύγ 2014, 11:45

gogos25 έγραψε:Μια ερώτηση, επειδή με τα νομικά δεν τα πάω και πολύ καλά και γνωρίζω μόνο ότι ακούω στα ράδια. Τα χρέη τώρα, φύγαν από τον Ζήση και πήγαν στον Αγγελιδη? Αν (ω μη γεννητω) φύγει ο Ιβαν, ποιον βαραίνουν τα χρέη της ΠΑΕ?

Άμα ξέρει κάποιος ας απαντήση!
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό gogos25 » Σάβ 16 Αύγ 2014, 11:46

Εντάξει ρε αδερφέ, δε σε είπα και καμπούρη... Μια απλή ερώτηση έκανα, έλεος.

Εγώ προσωπικά αλλιώς κρίνω τον άνθρωπο αν ξέρω ότι έχει πάρει στον σβέρκο του αυτόν τον βραχνά και αλλιώς αν είναι "καθαρός" και ξέγνοιαστος.
gogos25
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ 27 Φεβ 2008, 15:16

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό astronaut » Σάβ 16 Αύγ 2014, 12:18

Άποψή μου είναι ότι αυτή τη στιγμή τα χρέη βαραίνουν αποκλειστικά τον Ιβάν. Αυτός έχει το ~75% των μετοχών της εταιρείας.
Ότι χρωστούσε ο Ζαγόρ & ο Βρύζας σε ΙΚΑ, εφορίες, προμηθευτές κλπ τα πλήρωσε ο Ιβάν. Άρα αυτοί είναι καθαροί. Ο ένας μάλιστα πολιτεύτηκε. Απ'όσο ξέρω, αν εκκρεμούν (κατα)δικαστικές αποφάσεις δεν μπορείς να πολιτευτείς.
Αν φύγει ο Ιβάν θα ξαναέχουμε διοίκηση ορισμένη από το πρωτοδικείο. Αν ο Ιβάν δεν έχει δημιουργήσει χρέη δεν τον ακουμπάει κανείς.
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό gogos25 » Σάβ 16 Αύγ 2014, 12:23

Ευχαριστώ Αστροναύτη.
gogos25
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ 27 Φεβ 2008, 15:16

Re: Απ: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό nothu » Σάβ 16 Αύγ 2014, 13:11

Off-topic.
Roman
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες