Pablo Gabriel Garcia Perez

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Pablo Gabriel Garcia Perez

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 03 Φεβ 2019, 19:12

Έχει φτιάξει μια υπέροχη ομάδα που χαίρεσαι να την βλέπεις.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 03 Φεβ 2019, 19:14

Μέσα ήμουν κι εγώ. Από τις συγκλονιστικότερες στιγμές εκείνης της σεζόν. Κι όχι μόνο. Σε ένα γήπεδο που κόχλαζε.
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Κυρ 03 Φεβ 2019, 19:16

Εγώ ήμουν στην Νάπολι και πανηγύριζα το πρωτο γκολ μέχρι την ισοφάριση.... [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Σε σκούτερ χωρίς κράνος
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 04 Φεβ 2019, 16:14

Αυτά που είπε εχθές ο Πάμπλο για την εκμετάλλευση των δικών παιδιών των ακαδημιών πιστεύω ότι είναι το επόμενο πολύ σημαντικό βήμα στην οργάνωση της Α ομάδας ... ο ΠΑΟΚ πλέον στην U19 και U17 έχει παίχτες υψηλού επιπέδου οι οποίοι έχουν βγει από μία αναπτυξιακή διαδικασία 7-8 ετών σε όλο και υψηλότερο επίπεδο.
Πλέον έχει παίχτες που μπορούν να παίξουν σίγουρα ...

Πιστεύω ότι οι θέσεις 20-26 του ρόστερ πρέπει να είναι με παίχτες των ακαδημιών μας έως 20 ετών είτε είναι απευθείας από τις ακαδημίες είτε μετά από δανεισμό. Τουλάχιστον για αρχή ... Συμπεριλαμβανομένου και του τρίτου τερματοφύλακα ...

όταν στον Άγιαξ και ακόμα και στην Μπάρτσα χωράνε οι πιτσιρικάδες παιχταράδες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην χωράνε στον ΠΑΟΚ ... εννοείται ότι δεν μιλάω για όλους αλλά για αυτούς που μπορούν ... θυμίζω ότι 17 χρονών ο Σταφυλίδης μπήκε μπροστά μου στην Τούμπα και τους αντιπάλους τους έκανε μία χαψιά ... για τέτοιους πιτσιρικάδες μιλάω ... και ο ΠΑΟΚ πλέον έχει και τέτοιους παίχτες αλλά και ανθρώπους να κρίνουν εάν κάποιοι μπορούν ...

όταν λέει ο Πάμπλο ότι μπορούν τον πιστεύω 1000% ...
δεν μπορώ να δεχτώ να χάσουμε καλά ταλέντα απλά επειδή δεν τους βάζουμε να παίξουν ...
Άβαταρ μέλους
tad

Δημοσίευσηαπό Hermann » Δευτ 04 Φεβ 2019, 16:29

Napoli4 έγραψε:Εγώ ήμουν στην Νάπολι και πανηγύριζα το πρωτο γκολ μέχρι την ισοφάριση.... [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Νάπολη μένεις; Πήγα τον Οκτώβριο. Υπέροχη πόλη :D
Άβαταρ μέλους
Hermann

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 02 Απρ 2019, 00:49

Αν τεθεί θεμα προπονητή της πρώτης ομάδας κάποια στιγμή στο προσεχές μέλλον, αφού κλείσει ο κύκλος του Λουτσεσκου στην ομαδα, ο επικρατέστερος υποψήφιος με συντριπτική αποδοχή είναι πλέον ο Πάμπλο Γκαρσία μετά τα όσα έχει παρουσιάσει στην Κ19 αλλά και στην Κ17. Θαρρώ πως και ο ίδιος για αυτή την εμπειρία προετοιμάζεται και δεν τον αγγίζουν σειρήνες από την Εσπερία...

Δεν ξεχνιούνται βέβαια και εκείνα τα περιβόητα σχολια που ανέφεραν "όσοι έβλεπαν Κ20" πριν από λιγότερο από δύο χρόνια είχαν καταλαβει ότι δεν υπάρχει προπονητής Γκαρσία...

Δεν υπάρχει όντως, είναι πλάσμα της πιο τρελής φαντασίας μας...

ΝΑΤΟΙ, ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τρί 02 Απρ 2019, 07:17

Με όλη την καλή διάθεση ρε φίλε, επειδή πήρε πρωτάθλημα με την Κ 19 του ΠΑΟΚ σημαίνει είναι έτοιμος για ομάδα που θέλει ομίλους τσάμπιονς Λίγκ?
Και με συντριπτική αποδοχή?
Μήπως βιαζόμαστε?
Άβαταρ μέλους
Tolaros

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 02 Απρ 2019, 08:37

Άλλοι βιάζονταν φίλε να τον βγάλουν άχρηστο, τα δείγματα της δουλειάς του είναι πλέον φανερά. Δύο συνεχόμενες χρονιές πρωταθλητής είναι, όχι μια. Ο Βλάνταν δεν είχε παραπάνω εμπειρία όταν έγινε πρώτος προπονητής στον ΠΑΟΚ.

ΝΑΤΟΙ, ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Τρί 02 Απρ 2019, 09:51

Νομίζω πως ο πρώτος που δείχνει την απαιτούμενη σοβαρότητα και προσήλωση είναι ο ίδιος ο Γκαρσία.

Ο,τι και να λέμε εμείς, ο ίδιος δείχνει οτι ακολουθεί σωστά βήματα στο πλάνο του για την προπονητική και πως δεν περνάει απλά την ώρα του όπως η πλειοψηφία των συνταξιούχων ποδοσφαιριστών.

Νομίζω πρέπει να βρεθεί μια φόρμουλα να πάει σε μέτρια ομάδα του εξωτερικού για να πάρει εμπειρίες στον πάγκο.
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 02 Απρ 2019, 09:56

Φέτος δεν είναι απλά πρωταθλήτρια η Κ19, αλλά κυριολεκτικά κάνει πλάκα στο πρωτάθλημα. 23 αγώνες, 22 νίκες και μία ισοπαλία. Νίκες μέσα - έξω και με τους 5 πρώτους στην βαθμολογία.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 02 Απρ 2019, 10:28

Ο Γκαρσια ειναι πανεξυπνος ανθρωπος και καθαρα ποδοσφαιρανθρωπος. Πανω απο ολα ομως, μια ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ μορφη που τον σεβονται οι παντες και θα μπορει να παιξει ρολο σε μελλοντικες μεταγραφες. Αυτα περι εμπειριας ειναι χαζομαρες, ο λουτσεσκου δεν ειχε εμπειρια στη ρεαλ, απο την ξανθη ηρθε. Αν βαλεις την τωρινη κ20 στην σουπερλιγκ, θα ειναι στην 8αδα πανευκολα.
Μετα τον Λουτσεσκου, ο Γκαρσια ειναι το καταλληλοτερο προτζεκτ για πολλους λογους
"ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΒΑΝ"
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τρί 02 Απρ 2019, 10:52

Συγγνώμη αλλά κανένα δείγμα δεν έχουμε ακόμα, το χάσμα από την Κ19 στην κανονική ομάδα είναι τεράστιο, χαοτικό, το έχουμε δει πολλάκις.
Από τη μία λέμε δε φτάνει ο Πέλκας που είναι ότι καλύτερο έχουμε βγάλει την τελευταία δεκαετία.
Μακάρι να είναι όλοι ένας και ένας αλλά 'έχουν πολλά να αποδείξουν. Ας πάει ο Πάμπλο πρώτα σε καμιά Οσασούνα ή Ξάνθη να κάνει αγροτικό και εμείς εδώ είμαστε δε χανόμαστε.
Επίσης η επιλογή Βλάνταν ήταν ειδικών συνθηκών σε μια εποχή που αλλάζαμε 2 το χρόνο και ήταν κλασσικά ΓΧ ή αυτός . Το ότι έπιασε δεν μπορεί να είναι μπούσουλας. Άλλος ΠΑΟΚ πριν 3 χρόνια και άλλος αυτός που έρχεται.

Και καθαρά προσωπική άποψη, εγώ από τον Γκαρσία περιμένω να δω και πως θα τα πάει από άποψη συμπεριφοράς. Η αρχιδ@τη αναρχική old school περσόνα που λατρέψαμε παικτικά δε σημαίνει ότι ταιριάζει και σε πάγκο. Άλλο να απευθύνεσαι σε 19χρονους που σε έχουν θεό και άλλο στο Μάτος και τον Βέρνμπλουμ. Γενικώς.. θα δούμε, δε βιαζόμαστε.

Ο Λούτσος επίσης ήταν και σε κάτι Ραπίντ, κάτι προημιτελικά OYEΦA και προπονητής από το 99, δεν ξέρω γιατί το ξεχνάτε.
Άβαταρ μέλους
Tolaros

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 02 Απρ 2019, 13:04

δεν πιστεύω πως το χάσμα είναι τόσο τεράστιο.
Ο Πάμπλο έχει κάνε ιπροπονήσεις με κορυφαίους προπονητές και δόξα τω Θεώ ποδοσφαιρική ευφυία διαθέτει.
Ο Βλάνταν πέτυχε, γιατί και καλός και ξύπνιος ήταν και ήξερε τα κουσούρια μας ως οργανισμό.
Θεωρητικά κι εγώ προτιμώ έναν λιγότερο σεντιμεντάλ απο τον Πάμπλο, αλλά από την άλλη έχεις έναν επίσης θερμοκέφαλο Ζιζού που μια χαρά επιβλήθηκε στις δικές του πριμαντόνες και τα σάρωσε όλα.

Ο Πάμπλο είναι πολυεπίπεδο κεφάλαιο για την ομάδα. Δε σημαίνει βέβαια πως αν προαχθεί θα επιτύχει ή πως θα αποτύχει.

Το καλύτερο δώρο για τον Πάμπλο είναι του χρόνου να πάρουν αγωνιστικό χρόνο οι παιχταράδες του που τα σάρωσαν όλα.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τρί 02 Απρ 2019, 14:35

Dimg4 έγραψε:Ο Γκαρσια ειναι πανεξυπνος ανθρωπος και καθαρα ποδοσφαιρανθρωπος. Πανω απο ολα ομως, μια ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ μορφη που τον σεβονται οι παντες και θα μπορει να παιξει ρολο σε μελλοντικες μεταγραφες. Αυτα περι εμπειριας ειναι χαζομαρες, ο λουτσεσκου δεν ειχε εμπειρια στη ρεαλ, απο την ξανθη ηρθε. Αν βαλεις την τωρινη κ20 στην σουπερλιγκ, θα ειναι στην 8αδα πανευκολα.
Μετα τον Λουτσεσκου, ο Γκαρσια ειναι το καταλληλοτερο προτζεκτ για πολλους λογους
Πέρα από το ότι, και η Ξάνθη, παραπάνω από την Κ19 είναι σε εμπειρία, ήταν σε άλλες 10 ομάδες και προημιτελικα ουεφα

Έχει μια διαφορά
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό tad » Τρί 02 Απρ 2019, 15:05

H προπονητική είναι να το έχεις ή όχι ...

είναι θέμα ποδοσφαιρικής ευφιίας αλλά είναι και θέμα μεταδοτικότητας ...
είναι θέμα γνώσεων ψυχολογίας ατομικών αλλά και θέμα ψυχολογίας και δημιουργίας μίας ομάδας ...

θεωρώ ότι είναι από τις πιο δύσκολες δουλειές η προπονητική υψηλού επιπέδου.

Ο ίδιος ο Πάμπλο όταν ξεκίνησε είχε τονίσει ότι θα δει εάν το έχει ... και μετά θα αποφασίσει εάν θα ασχοληθεί.

Εγώ ήμουν σίγουρος ... για αυτόν. Θεωρώ ότι θα γίνει ένας από τους κορυφαίους προπονητές που υπάρχουν ... σίγουρα μεγάλο ρόλο παίζει και η εμπειρία. Όμως όλοι αυτοί που το έχουν με την προπονητική από κάπου ξεκινούν ...
Και ο καλύτερος όλων ο Γκουαρντιόλα ξεκίνησε κατευθείαν μετά την U19 με την αντρική της Μπάρτσα. Η οποία ήταν ήδη η καλύτερη ομάδα του κόσμου. και έγινε βέβαια ακόμα καλύτερη

το θέμα όμως είναι εάν ο οργανισμός είναι οργανωμένος και δεκτικός να παίρνει τέτοιες αποφάσεις ...

Τελευταία ο οργανισμός ΠΑΟΚ βελτιώνεται πολύ ... το εάν είναι ακόμα αρκετά έτοιμος όμως δεν το ξέρω. Ο Ίβιτς όμως ήδη δείχνει ότι ο ΠΑΟΚ βγάζει πλέον και προπονητές
Άβαταρ μέλους
tad

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: stanilas14 και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler