Pablo Gabriel Garcia Perez

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Pablo Gabriel Garcia Perez

Δημοσίευσηαπό theodoros » Παρ Αύγ 25, 2017 2:58 am

Είσαι έτοιμος;

Τι ρωτάω...
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ,
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
theodoros

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ Αύγ 25, 2017 4:45 pm

Τι ρωτάς
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ Αύγ 25, 2017 4:57 pm

Ξεκίνα ζέσταμα
giapas

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ Αύγ 25, 2017 5:13 pm

:lol:
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό psykoman » Παρ Αύγ 25, 2017 5:15 pm

Μην αρχισουμε παλι αυτα τα γραφικα:''Ελα Παυλαρα να μας σωσεις'' και ''Μοιραζε χαστουκια'' για απο χθες ο οργανισμος μου δεν μπορει να σηκωσει πολλα!!!
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με

υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman

Δημοσίευσηαπό tad » Τρί Αύγ 29, 2017 11:24 pm

Τα παρακάτω ειναι απο η σημερινή συνέντευξη του Γκαρσια ...
Απλά, κατανοητά, αληθινά και πάνω απο όλα απόψεις υψηλού επιπεδου απο βαθυ γνωστη του ποδοσφαίρου.
Ευτυχώς αυτός δεν φοβάται να μιλήσει, οπως παντα δηλαδή, και δεν κρύβεται.
Επίσης κάτι που κρύβουν τα λόγια του ειναι οτι με αντίστοιχες επιλογες η ομαδα οικονομικά θα ήταν πολυ πολυ καλυτερα. Αγωνιστικά δεν το συζητάω ... τα λέμε χρονια αλλα μάλλον εκεί που πρέπει δεν ακουγόμαστε ...

Εσύ ρε Πρόεδρε έχεις κοντα στον ΠΑΟΚ γνωστές σαν και αυτούς και δεν τους ακούς ...και ακούς ποιους ?

Ο Πάμπλο Γκαρσία θα καθοδηγήσει και φέτος τους παίκτες της Κ-20 στο πρωτάθλημα νέων. Όσο για το δικό του μέλλον, δεν αγχώνεται καθόλου.
Όπως τονίζει, το μυαλό του βρίσκεται αποκλειστικά στη δουλειά που έχει αναλάβει με τους νέους. Και προσθέτει:
«Κανείς δεν ξέρει τι του επιφυλάσσει το αύριο. Και κανείς δεν ξέρει αν θα γίνω καλός προπονητής ή όχι. Προς το παρόν, νιώθω μεγάλη ευχαρίστηση να δουλεύω μ' αυτούς τους νέους ποδοσφαιριστές και το μυαλό μου είναι μόνο εδώ. Φυσικά και θέλω στο μέλλον να αναλάβω ομάδες σε επίπεδο ανδρών, αλλά, τώρα που μιλάμε, κάνω δουλειά για το σήμερα. Και θέλω οι παίκτες μου να κερδίσουν όσο το δυνατό περισσότερα πράγματα από εμένα. Όλα θα γίνουν βήμα-βήμα. Ακόμη δεν μπορώ να θεωρήσω τον εαυτό μου ως έμπειρο προπονητή, αλλά στην ποδοσφαιρική μου καριέρα είχα την ευκαιρία να συνεργαστώ με πολλούς και καλούς τεχνικούς. Και από αυτές τις συνεργασίες έχω κερδίσει πολλά, τα οποία προσπαθώ τώρα να αξιοποιήσω στη νέα μου καριέρα ως προπονητής. Ξέρω, επίσης, και το πώς σκέφτεται ένας ποδοσφαιριστής στην καθημερινή του δουλειά και στους αγώνες, κι αυτό είναι ένα επιπλέον πλεονέκτημα για μένα».
Πώς εξελίχθηκε η καλοκαιρινή προετοιμασία; «Πήγε καλά, είμαστε ευχαριστημένοι από τον τρόπο που αυτή εξελίχθηκε. Έγινε καλή δουλειά, ιδιαίτερα από τον Δημήτρη Δανιηλίδη, τον γυμναστή της ομάδας. Είναι πολλά χρόνια στα τμήματα υποδομής, είναι πολύ καλός επαγγελματίας».
Σε ποιο ποσοστό ανανεώθηκε το ρόστερ της ομάδας, σε σύγκριση με την περσινή σεζόν; «Έχουν ανέβει αρκετά παιδιά από την περσινή Κ-17. Και νομίζω ότι έχει γίνει ένα καλό μείγμα μαζί με τους παίκτες, που συνεχίζουν από την περσινή Κ-20 και οι οποίοι θα βοηθήσουν τους πιο νέους με τις εμπειρίες τους. Φυσικά, προτεραιότητα μας ήταν και παραμένει να βγάλουμε παίκτες, ικανούς να σταθούν στην πρώτη ομάδα του ΠΑΟΚ. Δουλεύουμε, λοιπόν, καθημερινά, προκειμένου να βελτιώσουμε τις αδυναμίες των παικτών και, όσο μπορούμε, να βοηθήσουμε την εξέλιξη τους. Αλλά είμαστε υποχρεωμένοι να δουλεύουμε και σε ατομικό και σε ομαδικό επίπεδο. Από την άλλη, η προσπάθεια για ατομική βελτίωση είναι μεγαλύτερη για εκείνους τους παίκτες, που δεν έχουν πολλά χρόνια πίσω τους στις υποδομές του ΠΑΟΚ. Προέρχονται από άλλες ακαδημίες και τώρα πρέπει να δουλέψουν σε πιο επαγγελματικό επίπεδο».
Υπάρχει ταλέντο σ' αυτήν την ομάδα; «Ταλέντο... Όλοι μιλάνε για αυτό, αλλά για μένα μεγαλύτερη σημασία στην εξέλιξη ενός νεαρού παίκτη, θα πρέπει να αποδίδουμε στην καθημερινή δουλειά. Και είναι σίγουρο ότι, όσο ταλέντο κι αν διαθέτει κάποιος, αν δεν δουλέψει, δεν θα προοδεύσει. Και η δουλειά για έναν παίκτη θα πρέπει να είναι συστηματική από την πρώτη ημέρα, που θα κλωτσήσει την μπάλα. Και ειδικά από τα 12-13 χρόνια του μέχρι τα 18-19 θα πρέπει να προπονηθεί σκληρά, έτσι ώστε να χαρακτηριστεί έτοιμος παίκτης και να ακολουθήσει μετέπειτα επαγγελματική καριέρα».
Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ
«Ό,τι βλέπει όλος ο κόσμος»
Πώς βλέπει ο Γκαρσία το ξεκίνημα στη σεζόν της πρώτης ομάδας; «Αυτό που βλέπει κι όλος ο κόσμος. Οι φίλαθλοι γνωρίζουν από μπάλα και εγώ βλέπω ό,τι κι αυτοί. Δεν θέλω να μιλήσω πολύ για αυτό, δεν θα είναι σωστό να το κάνω. Δεν φυτρώνω εκεί που δεν με σπέρνουν».
-Το ξένο στοιχείο παικτών κυριάρχησε ολοκληρωτικά στα μέχρι τώρα παιχνίδια του ΠΑΟΚ στην Ευρώπη. Και είναι κάτι για το οποίο γίνεται πολύ κουβέντα. Ποια η γνώμη σου; «Άποψη μου είναι να παίζουν περισσότεροι Έλληνες. Και όταν γίνονται μεταγραφές ξένων παικτών, καλό θα ήταν να δίναμε βάρος στην ποιότητα κι όχι στην ποσότητα. Να έρχονταν, δηλαδή, τέσσερις-πέντε ξένοι παίκτες, αλλά που θα ήταν τόσο καλοί, που, σε τελική ανάλυση, να έκαναν τη διαφορά και να έδιναν το κάτι παραπάνω. Αυτή είναι η γνώμη μου, άλλοι όμως παίρνουν τις αποφάσεις».
Άβαταρ μέλους
tad

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ Αύγ 30, 2017 10:28 am

tad ο παυλος ειναι ο μοναδικος εκει μεσα που μπορει να σταθει απεναντι απο τον μεγαλομετοχο και να του πει 5 πραγματα, χωρις να γεμιζει σαλια και να κανει τη μαριονετα...

δυστυχως μας λειπουν πολυ τετοιοι ηγετες :ugeek:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4

Δημοσίευσηαπό tad » Τετ Αύγ 30, 2017 4:19 pm

Σε αυτό το ρόλο Σέρα και λοιπά αδέρφια μου αρέσει επίσης η προσωπικότητα, η καλλιέργεια και οι πάντα κρυστάλλινες απόψεις του Λίνο. Καθαρό παλικάρι και αυτός χωρίς σάλια. Και γνώστης ...

Ο Πάμπλο ήταν είναι και θα είναι τεράστιος ηγέτης όσο και να προσπάθησαν κάποιοι εντός ΠΑΟΚ να τον φθύρουν και είναι τιμή μας ότι ένας τέτοιος άνθρωπος έχει αναγνωρίσει το μεγαλείο, την δύναμη και την αγάπη γύρω από τον τεράστιο σύλλογο που λέγετε ΠΑΟΚ.

Την να λέμε τώρα ... ποιος άλλος θα έλεγε στα ίσια ότι δεν ξέρω εάν γίνω καλός προπονητής έτσι χωρίς φόβο ??? μόνο κάποιος που έχει κάκκαλα και προσωπικότητα ηγετική και καθαρή ...

Τέτοιους ανθρώπους που έχουμε λίγους στον ΠΑΟΚ θα πρέπει να τους διαφυλάξουμε σαν κόρη οφθαλμού ... !!!

και εσύ ρε πρόεδρε ... μίλα και άκου αυτούς που πρέπει ... ακόμα και αυτή η ιστορία με τον Βούκιτς ποτέ δεν μου έκατσε. από που και ως που ... ??? αλλά τώρα θα μου πείτε ... ο Βούκιτς μας έφταιξε ? εδώ έχει χάσει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα ...

Παυλάρα κοίτα να το δουλέψεις καλά το θέμα ... μπας και κάποια στιγμή βρούμε μόνιμη λύση ... !!! δεν πάει άλλο αυτή η ιστορία με τον Πρόεδρο ... !!! ίσως μόνο από μέσα με μία άξια και ισχυρή δύναμη να πιάσουν τόπο τα λεφτά που πέφτουν και συγχρόνως και εμείς χαρούμε για ένα μεγάλο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
tad

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Τετ Αύγ 30, 2017 4:43 pm

Σιγά τι είπε ο άνθρωπος 3-4 πράγματα αυτόνοητα.Προπονητής Γκαρσία δεν υπάρχει και το ξέρουν όσοι παρακολουθούν Κ-20 και ελπίζω να μην κάνουμε το λάθος κάποια στιγμή να τον δούμε και στην ομάδα των ανδρών.
Άβαταρ μέλους
Notorious4

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ Αύγ 30, 2017 4:43 pm

Συμφωνώ με τους προηγούμενους ξεκάθαρα.
Να πω όμως ότι ο καλύτερος τρόπος να εκμεταλλευθεί ο τωρινός ΠΑΟΚ το Γκαρσία είναι να τον αφήσει ήσυχο μια 5ετια στα τμήματα υποδομής με αυξημένες αρμοδιότητες.
giapas

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Τετ Αύγ 30, 2017 5:22 pm

Ψοφάμε για παραμύθι!!!
Εμείς περνάμε καλά(λέμε τώρα) κι αυτοί ακόμα καλύτερα.
KOSTAS54

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ Αύγ 30, 2017 5:24 pm

Notorious4 έγραψε:Σιγά τι είπε ο άνθρωπος 3-4 πράγματα αυτόνοητα.Προπονητής Γκαρσία δεν υπάρχει και το ξέρουν όσοι παρακολουθούν Κ-20 και ελπίζω να μην κάνουμε το λάθος κάποια στιγμή να τον δούμε και στην ομάδα των ανδρών.

Στον ΠΑΟΚ τίποτα δεν είναι αυτονόητο. Επίσης από πού βγάζεις το συμπέρασμα ότι δεν έχει μέλλον ως προπονητής; Δηλαδή στα 2 χρόνια που είναι στις ακαδημίες (την πρώτη πρωταθλητής με την κ17) δεν έχει δώσει θετικά δείγματα;
flash4

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ Σεπ 01, 2017 6:16 pm

Κάποιοι φαίνεται να βιάζονται στις κρίσεις...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis

Δημοσίευσηαπό mbison » Σάβ Οκτ 14, 2017 8:50 pm

Οσοι γραψανε οτι δεν κανει ο Γκαρσια για προπονητης να αναθεωρησουν παρακαλώ.
Απο που δλδ βγαλανε το συμπερασμα? Δειτε εγραψε καποιος, αγωνα (η' μηπως προπόνηση?) κ θα καταλάβετε. Τι ειδατε λοιπον?
Και απο ποσα χρονια προπονητικης μπορεί καποιος να κριθεί?
Ας περιμένουμε λοιπον και θα τον κρίνουμε αργοτερα.
Λες και οσοι περάσανε μετα τον Σαντος εδειξαν κατι...
Άβαταρ μέλους
mbison

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ Οκτ 14, 2017 8:59 pm

Notorious4 έγραψε: Προπονητής Γκαρσία δεν υπάρχει και το ξέρουν όσοι παρακολουθούν Κ-20 και ελπίζω να μην κάνουμε το λάθος κάποια στιγμή να τον δούμε και στην ομάδα των ανδρών.

Το άκρων άωτον της απολυτότητας. Δεν υπάρχει προπονητής Garcia και το ξέρουν ΟΛΟΙ. Τελεία και παύλα.
Εγώ γιατί δεν το ξέρω;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler