Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 27 Μαρ 2015, 07:49

Εγώ Αστροναύτη δεν θα "εκραγώ", όπως οι υπόλοιποι φίλοι, διότι προφανώς εννοείς ότι, αν και τότε δεν ήταν καθαρή η Αθήνα, εν τούτοις μπόρεσε η ομάδα να πάρει τους τίτλους. Ναι, αλλά έτσι όπως το έγραψες, δεν εκφράστηκες σωστά και παρεξηγήθηκες.

Όμως, τι πάει να πει αυτό, ρε συ Αστροναύτη; Ότι αυτή είναι η μοίρα μας και θα πρέπει μια ζωή να παλεύουμε με τα σκ@τ@ και τη βρώμα της Αθήνας; Έννοιες όπως η ισονομία και η δικαιοσύνη τις έχει στερηθεί η ομάδα μας, η οποία έχει βιώσει την αδικία πολύ καλά μέσα στο πετσί της.

Πρόσεχε. λοιπόν, τις ατάκες σου, γιατί είναι πάρα πολύ εύκολο να παρερμηνευτούν.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 28 Μαρ 2015, 05:44

Προκειται για αποψεις "Καμορα" και "Αγγελου" φιλε Ντινο,

"να νικησεις και τη διαιτησια ρε", "στο χαριλαου μπηκαν σαν κοτουλες",
"Το προβλημα του ΠΑΟΚ ειναι ο ΠΑΟΚ",
"Δεν μας φταινε διαιτητες. Δεν μας φταιει η Αθηνα."

μονο και μονο για να κανεις εντυπωση και να πλασαριστεις ως ατρομητος υπερΠΑΟΚτσης,
θελοντας να δειξεις στους αλλους οτι κρυβονται πισω απο δικαιολογιες..

Κουρασαν πραγματικα...
Τελευταία επεξεργασία από simba και Σάβ 28 Μαρ 2015, 06:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό mpouJr » Σάβ 28 Μαρ 2015, 05:46

Dinos_Liverpool έγραψε:Ο Ίβιτς ασχολείται ενεργά με το ποδόσφαιρο σαν προπονητής και πουθενά δεν πάρει το μάτι μου το ότι θα τον ενδιέφερε θέση ΤΔ.
Ο Ιλια Ιβιτς ειναι προπονητης?
Sarcasm:the ability to insult idiots without them realizing it.
Άβαταρ μέλους
mpouJr
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 05:27

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Σάβ 28 Μαρ 2015, 07:29

Σας είπαμε, εγώ και ο Σίμπα, τι εννοεί! Δεν είναι επιλήψιμο! Είναι, βέβαια, μία εύκολα παρεξηγήσιμη χαζοατάκα!

Έχουμε να κάνουμε με άτομο με ορισμένες ιδιαιτερότητες, που παρ όλα αυτά, όταν θέλει γράφει σωστά πράγματα και σίγουρα, ρε γμτμ, δεν έχει ανταπαντήσει σε κανένα σας στο ύφος που εσείς του απαντάτε!

Μπορούμε να τον δεχτούμε στην παρέα μας χωρίς άλλες συστάσεις; Και να είστε σίγουροι ότι, όταν το παρακάνει, έχουσιν απόλυτον γνώσιν οι φύλακες.

Ντίνος
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Σάβ 28 Μαρ 2015, 07:32

Ωρέ, γράφεις Ίβιτς σκέτο και εννοείς τον... Ίλια;

:shock: :shock: :shock:
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Σάβ 28 Μαρ 2015, 07:52

Dinos_Liverpool έγραψε:Ωρέ, γράφεις Ίβιτς σκέτο και εννοείς τον... Ίλια;

:shock: :shock: :shock:


Πήγα μια βόλτα ρε Ντίνο να μην απαντήσω αμέσως.

Ο Ιβιτς σε πείραξε ?

Οτι κάποιος κάνει τα νεύρα μας κρόσια ... είναι ΟΚ ?
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Σάβ 28 Μαρ 2015, 08:14

:?: :?: :?:

Βρε... στον Μπου απαντώ εδώ, άσε που του κάνω και λίγη πλακίτσα...

Εσένα, λεβέντη, στα είπα μέσα στο δικό σου σχόλιο, που δεν μπορούσα να το αφήσω! ;)
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό mitsotakis » Σάβ 28 Μαρ 2015, 09:54

simba έγραψε:Προκειται για αποψεις "Καμορα" και "Αγγελου" φιλε Ντινο,

"να νικησεις και τη διαιτησια ρε", "στο χαριλαου μπηκαν σαν κοτουλες",
"Το προβλημα του ΠΑΟΚ ειναι ο ΠΑΟΚ",
"Δεν μας φταινε διαιτητες. Δεν μας φταιει η Αθηνα."

μονο και μονο για να κανεις εντυπωση και να πλασαριστεις ως ατρομητος υπερΠΑΟΚτσης,
θελοντας να δειξεις στους αλλους οτι κρυβονται πισω απο δικαιολογιες..

Κουρασαν πραγματικα...


Ενώ για να είσαι πραγματικός ΠΑΟΚτσής πρέπει να είσαι κλαψιάρης και μίζερος. Μάρθα Βούρτση κι έτσι...

Και να κάνεις πως δεν είδες πως στο Χαριλάου μπήκαν σαν κοτούλες που τις ξεπουπούλιασε κάποιος Κάμπορα του 1.60 μπόι...

Συνεχίστε την αιώνια κλάψα.
Άβαταρ μέλους
mitsotakis
 
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 19:15

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό Josey Wales » Σάβ 28 Μαρ 2015, 10:26

Δεν ξέρω αν υπάρχει πλήρης αντιστοιχία, αλλά στο Χαριλάου η ιστορία ήταν κάπως έτσι.
Κάθε μέρα παρκάρεις το αμάξι σου στο πάρκινγκ του σπιτιού σου και κάθε μέρα σου κόβουν κλήση για παράνομο παρκάρισμα. Το πας μέχρι τα δικαστήρια και εκεί σου βάζουν και πρόστιμο γιατί είχες και το θράσος να αμφισβητήσεις τις κλήσεις.
Κάπως έτσι ήταν τα πράγματα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό για όσους δεν τα θυμούνται πολύ καλά.
Ε από 'κει και πέρα άντε παίξε μπάλα.
Άβαταρ μέλους
Josey Wales
 
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 21:03

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Σάβ 28 Μαρ 2015, 10:39

παλληκαρια αντμιν ο αστροναυτης τι ειναι ο αδωνης του παοκμανια?να λεει τις μπαρουφες του να αναβουν τα αιματα και να γραφουμε?ελεος ρε παιδια εγω για το 1/10 εφαγα μπαν .για αυτον ουτε μια προειδοποιηση,εκτος αν σας βολευει η κατασταση για να γινεται τζερτζελες :evil:
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό eorptol » Σάβ 28 Μαρ 2015, 10:49

Αδωνης χαχαχα τέλεια παρομοιωση
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό Kid Shelleen » Σάβ 28 Μαρ 2015, 11:33

simba έγραψε:Προκειται για αποψεις "Καμορα" και "Αγγελου" φιλε Ντινο,

"να νικησεις και τη διαιτησια ρε", "στο χαριλαου μπηκαν σαν κοτουλες",
"Το προβλημα του ΠΑΟΚ ειναι ο ΠΑΟΚ",
"Δεν μας φταινε διαιτητες. Δεν μας φταιει η Αθηνα."

μονο και μονο για να κανεις εντυπωση και να πλασαριστεις ως ατρομητος υπερΠΑΟΚτσης,
θελοντας να δειξεις στους αλλους οτι κρυβονται πισω απο δικαιολογιες..

Κουρασαν πραγματικα...


Δυστυχώς οι «απόψεις» αυτές είναι περισσότερο διαδεδομένες φίλε μου. Εκτός από Καμόρα και Άγγελο, τις υποστηρίζει και ο κυρ Σάββας, ο χοντρός, ο άλλος χοντρός που λέει ότι δεν ονομάζεται Καραπαπάρας, πολλοί επιστήμονες της θύρας 7 και κάποιοι σαν αυτούς. Άλλοι από σκοπιμότητα και συμφέρον, άλλοι από αφέλεια, άλλοι από χαζομάρα. Μερικοί μάλιστα κάνουν και τους ΠΑΟΚτσήδες. :lol:
Άβαταρ μέλους
Kid Shelleen
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί 23 Δεκ 2014, 00:54

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Σάβ 28 Μαρ 2015, 12:09

Το εχω γραψει και παλιοτερα,θεωρω τιον συγκεκριμενο ,βαση βιογραφικου,ιδανικη περιπτωση για την συγκεκριμενη θεση.

http://en.wikipedia.org/wiki/Antonio_Fern%C3%A9ndez

Career[edit]
Sevilla FC[edit]
In 2000 he joins Sevilla FC as scout for the club's academy and reserves team, also known as Sevilla Atlético. He quickly becomes part of the first team scouting staff and is subsequently designated head of international football recruitment. At this stage, he forges a great reputation for personally discovering Dani Alves, a young talented player who he insists in signing after seeing him in action in the U20 tournament of Alcudia and the South American tournament U20 (Uruguay 2003). Soon after, Monchi, Sevilla FC's sports director, appoints him technical director of the club. In the next three seasons, he recommends and oversees the signing of players such as Julio Baptista, Renato, Adriano Correia and Luis Fabiano among others. His career at Sevilla culminates with the achievement of the 2006 UEFA Cup, the European Super Cup 2006, and the proclamation 'best club in the world' by the International Federation of Football History and Statistics (IFFHS)

Xerez CD[edit]
Season 2006/07 he takes over as director of football of Xerez, a club of the Spanish Segunda División league. The team leads the league table for fourteen weeks but at the end must give way to rivals with greater financial budget rivals and have to settle for the 8th position.

Valencia CF[edit]
Still, Antonio Fernandez's good job leading the Andalusian club does not go unnoticed and in July 2007 he receives a call from Miguel Angel Ruiz, football director of Valencia CF, who offers him the role of technical director of the club. In his first and only year in the team he recommends and oversees the signings of Edwiges Maduro, Manuel Fernandes and Ever Banega among others, and the season culminates with the celebration of the Copa del Rey 2008 title.

Spanish National Team[edit]
That same summer, Fernando Hierro, sports director of the Spanish football federation (RFEF) presents him with truly exciting offer: becoming a member of the coaching staff of the Spanish national team as scout and analyst of the senior team. With the 2010 World Cup challenge as his main target, Antonio Fernandez accepts the proposal and for the next two and a half years he tracks the top Spanish players to be called up by Vicente del Bosque for his team. He also produces reports and analysis of the opponents Spain encounters during the path towards the end stages of the World Cup tournament. On July 11, 2010 the Spanish national team defeats The Netherlands (1-0) and for the first time in history, becomes world champion.

Málaga CF[edit]
Following this success, Abdullah ben Nasser Al Thani, sheik owner of Málaga CF, signs him as director of football. Led by Antonio Fernandez the club announces the signings of Toulalan, Monreal, Van Nistelrooy, Cazorla, Caballero, Camacho, Demichelis, Buonanotte, Baptista, Joaquin, Isco and Kameni among others. His spell at the club ends in August 2012, with the Andalusian team having qualified for the Champions League groupe stage for the first time in its history.

Αντονιο Φερναντεθ,με θητεια σε Σεβιλλη και ανακαλυψη παικτων οπως οι Ντανι αλβες,Ζουλιο Μπαπτιστα,Ρενατο,Λουις Φαμπιανιο,Αντριανο,υπο την εποπτεια φυσικα του διαμονιου Μοντσι,ως αθλητικου διευθυντη.Επειτα συνεργασια με Χερεθ,μετα στη Βαλενθια,σκαουτερ-αναλυτης στην Εθνικη Ισπανιας και τελευταιο προτζεκτ η Μαλαγα,οπου με προπον ητη Πελεγκρινι την εβαλε 4η και στα προκριματικα του Τσαμπινος λιγκ.
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό astronaut » Σάβ 28 Μαρ 2015, 12:58

Dinos_Liverpool έγραψε:Εγώ Αστροναύτη δεν θα "εκραγώ", όπως οι υπόλοιποι φίλοι, διότι προφανώς εννοείς ότι, αν και τότε δεν ήταν καθαρή η Αθήνα, εν τούτοις μπόρεσε η ομάδα να πάρει τους τίτλους. Ναι, αλλά έτσι όπως το έγραψες, δεν εκφράστηκες σωστά και παρεξηγήθηκες. Ειλικρινά, δεν δίνω δεκάρα για τις "εκρήξεις" κάποιων. Από κει και πέρα, αυτό ακριβώς εννοώ & γράφω.

Όμως, τι πάει να πει αυτό, ρε συ Αστροναύτη; Ότι αυτή είναι η μοίρα μας και θα πρέπει μια ζωή να παλεύουμε με τα σκ@τ@ και τη βρώμα της Αθήνας; Έννοιες όπως η ισονομία και η δικαιοσύνη τις έχει στερηθεί η ομάδα μας, η οποία έχει βιώσει την αδικία πολύ καλά μέσα στο πετσί της. Ναι, είναι η Μοίρα μας. Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη & Θυσία.&- Όποιος θέλει το αντιλαμβάνεται. Όποιος δεν θέλει να το αντιληφθεί θα ζητάει (με το νου του) να αποχωρήσουμε από το πρωτάθλημα ή να πάρουμε την επο κι άλλα τέτοια γραφικά. Ο ΠΑΟΚ για κάθε ένα πρωτάθλημά του δικαιούταν άλλα δύο. Για κάθε ένα κύπελλό του δικαιούταν άλλα τρεία. Όσο πιο σύντομα αποδεχτούμε ότι θα παίρνουμε λιγότερα απ'όσα δικαιούμαστε τόσο πιο σύντομα θα κατακτήσουμε.

Πρόσεχε. λοιπόν, τις ατάκες σου, γιατί είναι πάρα πολύ εύκολο να παρερμηνευτούν. Δεν νομίζω ότι χρησιμοποιώ ατάκες. Τουλάχιστον όχι συνειδητά ή/και με πρόθεση.
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής για νέα αρχή

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 28 Μαρ 2015, 13:37

ace79grpaok έγραψε:παλληκαρια αντμιν ο αστροναυτης τι ειναι ο αδωνης του παοκμανια?να λεει τις μπαρουφες του να αναβουν τα αιματα και να γραφουμε?ελεος ρε παιδια εγω για το 1/10 εφαγα μπαν .για αυτον ουτε μια προειδοποιηση,εκτος αν σας βολευει η κατασταση για να γινεται τζερτζελες :evil:


Μπορεί να είναι και ο Βαρουφάκης!
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες