Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Πέμ 18 Φεβ 2016, 15:49

Kostas_Peraia4 έγραψε:Παιδια νεος τεχνικος διευθυντης θα ειναι ο Μιχελ.Τον προεδρο ψαχνουμε

Μπορεί τη δεδομένη χρονική στιγμή ο Λούμπος Μίχελ να εκτελεί χρέη προέδρου στον ΠΑΟΚ, ωστόσο είναι ξεκάθαρο ότι καλείται να καλύψει το κενό της αποχώρησης του Φρανκ Άρνεσεν, με τον Σλοβάκο να προορίζεται όπως όλα δείχνουν για το συγκεκριμένο πόστο στη συνέχεια της συνεργασίας του με τον «Δικέφαλο».


PAOK24

Και εγώ αυτό έγραψα σε άλλο τοπικ και π΄ροεδρος ο Γ. Σαββίδης αντί πατρός! ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 18 Φεβ 2016, 15:53

Εδώ που τα λέμε, άμα είναι να αλλάζουμε συνέχεια προέδρους κι αμα είναι ο οποιοσδήποτε έρχεται να μην έχει καμία δυνατότητα αποφάσεων, τότε χίλιες φορές να είναι ΤΔ ο Μίχελ κι απλά να ναι και τυπικά πρόεδρος. Γλιτώνουμε και λεφτά δηλαδή.

Αν πάλι βάλει το γιο του, τουλάχιστον θα μπορούμε πιο γρήγορα να παίρνουμε αποφάσεις.
Βέβαια δε βλέπω πως αυτό θα βελτιώσει την κατάσταση σε ο,τι αφορά την επικοινωνία.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 18 Φεβ 2016, 16:10

να που συμφωνω και καπου με τον rainmaker. :D
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 18 Φεβ 2016, 20:10

Μ αρεσει που μιλάμε για να αλλαξουμε πλανο κλπ

Το μονο πλανο που υπαρχει ειναι η ιδιορρυθμία του ιβαν
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό logios » Σάβ 20 Φεβ 2016, 23:18

Αφορά τον προηγούμενο Τ.Δ.

Το μοντέλο της Μίντιλαντ αλά "Moneyball"

Στο “Moneyball”-το οποίο βασίζεται σε πραγματική ιστορία- ο Μπραντ Πιτ είναι μάνατζερ μιας ομάδας μπέιζμπολ με χαμηλό μπάτζετ, η οποία προσπαθεί να διακριθεί στο αμερικανικό πρωτάθλημα. Για να καλύψει το ελλειμματικό μπάτζετ της αρχίζει και κάνει μεταγραφές με βάση ένα πρόγραμμα που αναλύει χαρακτηριστικά των παικτών, πέρα από τα προφανή που παρατηρούν οι κλασικοί σκάουτερς.Αποτέλεσμα; Η ομάδα κάνει ένα απίστευτο ρεκόρ συνεχόμενων νικών και μερικά χρόνια αργότερα κατακτά το πρωτάθλημα, έχοντας πλέον εισαγάγει ένα νέο τρόπο με βάση τον οποίο οι ομάδες στην Αμερική επιλέγουν τους παίκτες τους.

Όχι, δεν γίναμε ακόμα “Αθηνόραμα”, απλά με έναν ανάλογο τρόπο αξιοποίησης μαθηματικών προγραμμάτων και παικτών που σνόμπαραν οι άλλες ομάδες, η Μίντιλαντ κατάφερε μέσα σε λίγο καιρό από τις τριτοτέταρτες θέσεις του δανέζικου πρωταθλήματος που κατακτούσε τα τελευταία χρόνια, να πανυγηρίζει το πρωτάθλημα.

Στην 16χρονη ιστορία της η Μίντιλαντ προφανώς δεν έχει πετύχει ξανά κάτι αντίστοιχο, οπότε είναι λογικό τα φώτα των ΜΜΕ να έχουν πέσει πάνω στην ομάδα και τον προπονητή της, Γκλέν Ρίντερχολμ. Πάμε να δούμε τι είπε ο Δανός τεχνικός για την ομάδα θαύμα στην ιστοσελίδα Fifa.com:

“Σε κάθε τι που κάνουμε προσπαθούμε να είμαστε καινοτόμοι και πέρα από κάθε συντηρητική οπτική για το ποδόσφαιρο. Σκοπός μας δεν είναι απλώς να κερδίζουμε το επόμενο παιχνίδι. Δεν έχουμε τα λεφτά της Κοπεγχάγης ή της Μπρόντμπι, οπότε οφείλουμε να είμαστε καλύτεροι σε άλλους τομείς. Βρήκαμε αυτούς τους τομείς και δουλέψαμε στον κάθε ένα ξεχωριστά.

Αυτή είναι η νοοτροπία του κλαμπ και σαν προπονητής την αγαπώ, αφού δεν μου αρέσει να κάνω αυτά που κάνουν οι άλλοι. Μου αρέσει να δημιουργώ τα δικά μου μονοπάτια και να βρίσκω τις δικές μου λύσεις. Παρατηρώντας την κοινωνία της Δανίας τα τελευταία χρόνια, αντιλαμβάνεται κανείς πως οι νέοι είναι κακομαθημένοι, αφού δεν χρειάζεται να δουλέψουν πολύ για να πετύχουν. Αυτό δεν μπορεί να ισχύει στο ποδόσφαιρο, όπου υπάρχει πάντα πίεση για τη νίκη και όλοι πρέπει να είμαστε ανά πάσα στιγμή ψυχικά έτοιμοι. Οπότε αυτό που κάνουμε στην ομάδα, είναι να αναλύουμε τους διάφορους παράγοντες που χρειάζεται κάποιος για να είναι πετυχημένος και να προσεγγίζουμε το παιχνίδι με νέους τρόπους. Και το πιο απολαυστικό, είναι το γεγονός πως αυτές τις ιδέες τις μεταφέρουμε σε πράξεις".

Σκάουτινγκ σε 60 πρωταθλήματα

Τον Ρίντερσχολμ τον βοηθά να μετουσιώνει τις πρωτοποριακές ιδέες του σε πράξεις το γεγονός πως περιτριγυρίζεται από ανθρώπους με αντίστοιχη φιλοσοφία, όπως ο πρόεδρος της ομάδας, Ράσμους Άνκερσεν και ο βασικός μέτοχος της, Μάθιου Μπένχαμ.

“Θα σας δώσω ένα παράδειγμα”, ανέφερε ο Ρίντερσχολμ, ο οποίος προπονούσε αρχικά τους νέους της Εθνικής Δανίας και στη συνέχεια τους νέους της Μίντιλαντ, πριν αναλάβει την πρώτη ομάδα. “Μόλις ο Μάθιου ανέλαβε την ομάδα, δημιουργήσαμε ένα φανταστικό σύστημα σκάουτινγκ, το οποίο επικεντρώνεται σε 60 διαφορετικά πρωταθλήματα. Σε αυτά τα πρωταθλήματα, μελετάμε τους παίκτες από στατιστική και μαθηματική σκοπιά. Συνήθως, κάποιος προπονητής ή σκάουτερ βλέπει έναν παίκτη, του αρέσει και πιστεύει ότι μπορεί να τον προσαρμόσει στο τρόπο παιχνιδιού της ομάδας του. Αυτό, όμως, είναι δεν είναι πάντα ρεαλιστικό, ενώ το δικό μας σύστημα είναι αναλυτικό και βασίζεται σε αυτό που εμείς αποκαλούμε “βασικοί δείκτες απόδοσης".

Υπάρχει, όμως, ένα επιπλέον στοιχείο, το οποίο μελετάμε σε κάθε μεταγραφικό μας στόχο. Αυτό είναι, πως ο κάθε παίκτης που μας ενδιαφέρει δεν έχει μόνο τα κατάλληλα ποδοσφαιρικά στατιστικά, αλλά και τις ανθρώπινες και ψυχολογικές ικανότητες που ζητάμε. Από τότε που αρχίσαμε να εφαρμόζουμε το συγκεκριμένο σύστημα, όλες οι μεταγραφές που έχουμε κάνει ήταν πετυχημένες, πράγμα εξαιρετικά ασυνήθιστο για μια ομάδα.

Τίποτα στην τύχη

Προσπαθούμε να βρούμε μια ισορροπία ανάμεσα στους δύο τομείς: τον στατιστικό και τον ανθρώπινο. Για παράδειγμα, δουλεύουμε με προφίλ συμπεριφοράς. Με βάση αυτά ελέγχουμε το πώς συμπεριφέρονται οι παίκτες μας στην οικογενειακή και στην κοινωνική τους ζωή. Μας ενδιαφέρει τόσο η συμπεριφορά τους εντός, όσο και εκτός γηπέδου. Αυτό είναι πολύ σημαντικό για μας και παίκτες που έχουν έρθει από το εξωτερικό (Γερμανία, Γαλλία, Βέλγιο), τους αρέσει ο τρόπος που δουλεύουμε. Νιώθουν πως τους σεβόμαστε, πως αντιμετωπίζουμε τις ανάγκες τους καθενός ξεχωριστά. Όλο αυτό μας έχει βοηθήσει, γιατί βλέπουμε πως ο χρόνος προσαρμογής των νέων παικτών είναι ελάχιστος. Δεν χρειάζεται να περάσουν μήνες προσαρμογής, όπως συμβαίνει με τις περισσότερες άλλες ομάδες.

Το να εντοπίζουμε, να αποκτάμε και να αξιοποιούμε ταλαντούχους αλλά και υποτιμημένους από τις άλλες ομάδες παίκτες είναι μόνο ένα κομμάτι της δουλειάς που κάνουμε στην Μίντιλαντ. Κάνουμε λεπτομερή προετοιμασία πριν τους αγώνες, ενώ αναλύουμε λεπτομερώς και τα παιχνίδια που έχουμε ήδη παίξει. Δεν αφήνουμε τίποτα στην τύχη. Πριν από κάθε ματς έχω στη διάθεσή μου έναν μεγάλο όγκο αναλυτικών πληροφοριών για την ομάδα που πρόκειται να αντιμετωπίσουμε. Το ίδιο συμβαίνει και στο ημίχρονο. Μόλις ο διαιτητής σφυρίξει, λαμβάνω ένα sms με διάφορα στατιστικά σχετικά με το παιχνίδι, την απόδοση των δύο ομάδων και των παικτών. Πάντα υπάρχει κάτι πάνω στο οποίο μπορείς να δουλέψεις και εγώ σαν προπονητής έχω στη διάθεση μου ό,τι μπορεί να χρειαστώ.

Το ίδιο συμβαίνει και με τους παίκτες. Χρησιμοποιούμε διαφορετικούς τρόπους για να τους εμψυχώνουμε, εστιασμένους στο ψυχολογικό κομμάτι, ενώ τους κάνουμε και λεπτομερείς ιατρικές εξετάσεις. Ειδική προσέγγιση έχουμε και στους τραυματίες και την προσπάθεια μας να αναρρώσουν. Προσπαθούμε να σιγουρευτούμε ότι δεν θα πάθουν τον ίδιο τραυματισμό. Τα αποτελέσματα μας στο συγκεκριμένο τομέα είναι πολύ θετικά, αφού οι τραυματισμοί έχουν μειωθεί αισθητά από τις προηγούμενες μας σεζόν.

"Πιο δυνατοί του χρόνου"

Οι αντίπαλοι και οι προκλήσεις που δημιουργούν θα είναι ακόμα μεγαλύτερες αν η Μίντιλαντ καταφέρει να περάσει στους ομίλους του Champions League. Παρόλο που αυτή είναι η φιλοδοξία του προπονητή, ο σταθερός στόχος είναι να συνεχίσει να δημιουργεί για την Μίντιλαντ πάνω στο πλαίσιο των αρχών που ήδη δουλεύει η ομάδα.

Ο Άνκερσεν δήλωσε πρόσφατα στην Guardian ότι δεν πρόκειται να απολυθεί ποτέ ο προπονητής βάση της βαθμολογικής θέσης της ομάδας. Βέβαια, είναι πολύ πιθανό ο Ρίντερσχολμ να πάει σε μεγαλύτερο κλαμπ, αφού αρκετά έχουν ήδη αρχίσει να τον "περιτριγυρίζουν".

“Είναι αλήθεια πως υπάρχει ενδιαφέρον από αρκετές ομάδες. Παρόλο που είμαι πολύ χαρούμενος εδώ, έχω μεγάλες φιλοδοξίες. Θέλω να δουλέψω στο εξωτερικό και πιστεύω πως ο μη παραδοσιακός τρόπος που δουλεύω θα αποδώσει εξίσου καλά και σε άλλα περιβάλλοντα. Πρώτα, όμως, θέλω να πάρουμε το πρωτάθλημα και να παίξουμε στο Champions League. Νομίζω ότι θα πουλήσουμε μερικούς παίκτες το καλοκαίρι, αλλά έχοντας συζητήσει με τη διοίκηση, ξέρω πως του χρόνου θα είμαστε ακόμα πιο δυνατοί. Θέλουμε να δείξουμε σε όλη την Ευρώπη πως η Μίντιλαντ είναι μια ομάδα πολύ δυνατή στο γήπεδο και όχι μόνο στα λόγια.

Ό,τι και να συμβεί θα είμαστε προσηλωμένοι στο πλάνο μας. Είναι ένα πλάνο το οποίο πιστεύουμε και ακόμα κι αν σε κάποια φάση δεν έρθουν τα προσδοκώμενα αποτελέσματα, θα παραμείνουμε ψύχραιμοι. Βλέπω τις διάφορες ομάδες στον κόσμο να αλλάζουν φιλοσοφία συνεχώς, αλλά εμείς είμαστε εδώ για να κάνουμε κάτι διαφορετικό και θα το κάνουμε. Είμαστε σίγουροι πως βρισκόμαστε στο σωστό δρόμο".

http://www.kerkida.net/articles/a-katig ... sgi8E.dpuf
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Σάβ 20 Φεβ 2016, 23:31

Πολυ ωραια ολα αυτα,αλλα ουτοπικα σε μια μπανανια οπως η δικη μας και με εναν μεγαλομετοχο-αφεντικο οπως ο Ιβαν...Δυστυχως..
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Σάβ 20 Φεβ 2016, 23:38

Παρά πολύ ενδιαφέρον

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 22 Φεβ 2016, 08:28

Ο Ίλια Ίβιτς θα θελα να ναι ο επόμενος
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό simba » Δευτ 22 Φεβ 2016, 08:45

Μλκιες..Εμεις δε τα χρειαζόμαστε αυτα, εχουμε αλλη "φιλοσοφία" ..
Ακου δημοσιουπαλληλικες νοοτροπιες..Εδω εχουμε ατεγκτο σύστημα αξιολογησης που εγγυάται σιγουρη επιτυχια..
Και στους 2 μηνες μη σου πω..Τοσο καλοι μιλαμε..

Ασε που εμεις ειμαστε πλούσιοι κ μπορούμε ν φερουμε το μεσι αλλα σαυτο το πρωτάθλημα παλι δε θαχει νόημα...
Και προπονητικο κεντρο με επενδυση δεκαδων εκατομμυρίων μπορούμε να κανουμε αλλα 1-2 ατομα σε μια επιτροπη ειπαν οτι ειναι βοσκοτόπια...


...and the reds are marching on :(
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τετ 24 Φεβ 2016, 16:43

ο νέος τεχνικός διευθυντής θα πρέπει λογικά να έρθει πριν τελειώσει το πρωτάθλημα, ώστε να κάνει τις αξιολογήσεις που θέλει, να μιλήσει με τους προπονητές μας, με το σκάουτινγκ τιμ και να τρέξει πράγματα για να είναι έτοιμος για την καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 24 Φεβ 2016, 16:59

MANIAKOS έγραψε:Ο Ίλια Ίβιτς θα θελα να ναι ο επόμενος


ΣΣΣσσσςςς...Μην το φωνάζεις ρε συ...Θα το ακούσουν οι ΑΡΔ, θα μάθει κι ο Ιβάν ότι συνεργαζόταν παλιά με τον πουστόγαυρο, άρα θα θέλει να τον υπογράψει "εδώ και τώρα", ο Ίλια θα χαστουκίζει δείχνοντας περίσσιο ανδρικό D.N.A. για κάνα απανωτό τριήμερο την Ελένη ενδιάμεσα απ τις γιόγκες και τα κόλπα της και θα του πει περίμενε λίγο, αλλά επειδή θα έχει διαρρεύσει νωρίτερα σε αρδοsites και "κίτρινες φυλλάδες", τελικά...θα τον χάσουμε !!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 24 Φεβ 2016, 17:05

rainmaker έγραψε:Αν πάλι βάλει το γιο του, τουλάχιστον θα μπορούμε πιο γρήγορα να παίρνουμε αποφάσεις.
Βέβαια δε βλέπω πως αυτό θα βελτιώσει την κατάσταση σε ο,τι αφορά την επικοινωνία.

Συμφωνώ. Εφόσον είναι βέβαιο πως δεν πρόκειται να αποφύγουμε την πολυφωνία, ας τη μετριάσουμε.

danirifle έγραψε:ο νέος τεχνικός διευθυντής θα πρέπει λογικά να έρθει πριν τελειώσει το πρωτάθλημα, ώστε να κάνει τις αξιολογήσεις που θέλει, να μιλήσει με τους προπονητές μας, με το σκάουτινγκ τιμ και να τρέξει πράγματα για να είναι έτοιμος για την καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο


Εδώ συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ. Πρέπει επιτέλους να κινηθούμε εκ των προτέρων κι όχι κατόπιν εορτής.


Κατά τα λοιπά, τι να πω, μου φαίνεται αστείο να εκφέρω προτιμήσεις για αυτή τη θέση.
Ο προηγούμενος ΤΔ έκανε ακριβώς αυτό που πρέπει να κάνει ένας τεχνικός διευθυντής.
Έφερε παίκτες από πρωταθλήματα που δεν τα παίρνει το μάτι σου, με αξιόλογο βιογραφικό, σε πολύ καλή ηλικία, με δυνατότητες εξέλιξης και πιθανή μεταπωλητική αξία. Μιλάω φυσικα για τους Τσίμιροτ, Ζαϊρο, Ροντρίγκεζ, Όλσεν, Σάμπο. Οι 3 πρώτοι θεωρώ πως είναι παίκτες από το πρώτο ράφι, ο 4ος είχε προβλήματα προσαρμογής, ενώ ο 5ος δεν μου άρεσε, αλλά περιμένω να τον δω και του χρόνου.
Παρόλα αυτά, αυτός ο άνθρωπος απολύθηκε επί της ουσίας άνευ δικαιολογητικής βάσης. Οπότε, ό,τι και να πούμε είναι περιττό νομίζω.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τετ 24 Φεβ 2016, 18:25

Ποιόν άλλον να φέρουμε; Δεν μας αρέσουν οι παίκτες που έφερε ο προηγούμενος; Θα τον αναπολούμε όταν θα τους ζητούν από τα κορυφαία πρωταθλήματα;

Αντε να κερδίσουμε τον μαστραπά γιατί η πολύ στέρηση μας έχει κάνει πολλές φορές να φέρομαστε σαν αυτούς που δεν τους κάθεται η γκομενα και σαν τις αμαμητες. Απο νεύρα σε νεύρα και από μίρλα σε μίρλα. Δεν μένει χώρος για ποδοσφαιρική λογική και το αποτέλεσμα γίνεται αυτοσκοπός. Επιπλέον η εγκληματική οργάνωση φροντίζει να μην έχεις το αποτέλεσμα και επειδή για μας μόνο αυτό τελικά μετράει μας βάζουν στην ουσία να γίνουμε λοκος και να αποδομούμε ότι καλύτερο έχουμε φέρει στην ομάδα. Γιατι πρέπει να έχει φροντίσει ο ΤΔ, ο προπονητής, ο τιμ μανατζερ όλοι τους να έχουν κάνει ομάδα που να κερδίζει και τους διαιτητές και φτάσαμε να το θεωρούμε και λογικό αυτό :evil: . Πιστεύω λοιπόν ότι μόνο το κύπελο θα μας σώσει από το να αυτοκαταστρέφουμε τα στελέχη μας, να φέρει λίγο ηρεμία και να εκτονωθεί για μερικούς μήνες η έντονη πίεση κυρίως του Ιβαν. Εκτός αν γίνει κανά θαύμα και το καταλάβουμε μόνοι μας ότι το αποτέλεσμα δεν πρέπει να είναι αυτοσκοπός όταν χτίζεις ομάδα.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τετ 24 Φεβ 2016, 19:03

όαση λογικής τα ποστ tzela και aureliano

ο άρνεσεν έφερε με ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ παίχτες ΝΕΟΤΑΤΟΥΣ και ΠΟΙΟΤΙΚΟΥΣ

από πρωταθλήματα που ούτε είχαμε αγγίξει ξανά...
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Νεος Τεχνικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 25 Φεβ 2016, 15:21

Κλειδώνει (ξανά).

Νέος Τεχνικός Διευθυντής και επίσημα ο Λούμπος Μίχελ.

Και πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος, σε ενα ευέλικτο -πλέον- σχήμα, αφού θα συσκέπτεται μόνο...με τον εαυτό του! :D
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες