Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος

Γενική συζήτηση για όλα τα θέματα που αφορούν την ομάδα νέων...

Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος

Δημοσίευσηαπό Photis » Τρί 05 Φεβ 2008, 02:56

Ο Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος στην ΠΑΕ
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος

Δημοσίευσηαπό Dimitriadis » Τρί 05 Φεβ 2008, 12:44

Photis έγραψε:Παιδία σήμερα ήτανε καλεσμένος στη τηλεόραση του ΤV 100 ακουσε κανεις τι τυχον ειπε...???


Πάνω-κάτω αυτά που θυμάμαι:

Ο Σάντος είναι προπονητής τριετίας

Μέχρι τον Απρίλιο περιμένουν τις εισηγήσεις από τον προπονητή για το ρόστερ της ομάδας, ποιοι θα μείνουν και ποιοι "δυστυχώς θα πρέπει να φύγουν από την ομάδα", για να καταστρώσουν τον μεταγραφικό σχεδιασμό.

Για τον αγωνιστικό στόχο του ΠΑΟΚ για τη φετινή χρονιά είπε πως μαθηματικά υπάρχουν ελπίδες ώστε η ομάδα να μπει στα πλέι-οφς, αλλά το σημαντικό είναι να δείξουν οι ποδοσφαιριστές ότι ο ΠΑΟΚ μπορεί να βασιστεί σε αυτούς για το μελλοντικό σχεδιασμό.


Για την εξυγείανση: Παλεύει η διοίηκηση καθημερινά, αλλά και 124 ώρες να είχε η ημέρα, πάλι δε θα προλαβαίναν. Είναι γολγοθάς και κάθε μέρα μπορεί να τους προκύψει κι ένα καινούριο χρέος. Δεν έχει κανένας στη διοίκηση φιλοδοξία να κάνει "καριέρα παράγοντα", αλλά στόχος τους είναι να παραδώσουν τον ΠΑΟΚ όσο το δυνατόν πιο υγειή.

Για τον Φερνάντεζ: Έχει εκπληκτικά προσόντα, είχε κάποια παιχνίδια που δεν είχε καλή απόδοση. Ήταν άτυχος γιατί στον πρώτο γύρο έκανε κάποια καλά παιχνιδια, αλλά η υπόλοιπη ομάδα δεν είχε τόσο καλή απόδοση κι έτσι δεν φάνηκαν οι καλές του εμφανίσεις. Περιμένει βελτίωση της απόδοσης τόσο του Φερνάντεζ όσο και της υπόλοιπης ομάδας.

Για την επιθετική δυστοκία στα τελευταία παιχνίδια: Δεν είναι ευθύνη μόνο των επιθετικών, αλλά συνολικά όλης της ομάδας. Είναι όμως και θέμα συγκυριών, δηλ. ατυχίας.

Για τη διαιτησία: Ο ΠΑΟΚ σύμφωνα με υπολογισμούς του έχει χάσει τουλάχιστον 5 βαθμούς (-5) από "ανθρώπινα λάθη διαιτητών", αλλά παρόλ'αυτά κρατάει χαμηλούς τόνους, γιατί είναι μέλος της Superleague και θέλουν να εισάγουν νέα ήθη και έθιμα στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Για τον Μουσλίμοβιτς: Χάλασε η μεταγραφή του την τελευταία στιγμή. Είχε πρόταση και από ομάδα του ΠΟΚ, αλλά αν ερχόταν στην Ελλάδα θα ερχόταν μόνο στον ΠΑΟΚ χωρίς 2η σκέψη. Σημαντικό ρόλο σε αυτό έπαιξε ο Βρύζας. Η ομάδα του, η Αταλάντα της Ιταλίας, δεν ήταν ξεκάθαρη για δανεισμό ή μεταγγραφή και ο ίδιος αμφιταλαντευόταν γιατί η γυναίκα του είναι εγκυος και γεννάει σε 2 μήνες.

Για Κονσεισάο και λοιπές μεταγγραφές παρέπεμψε στον Βρύζα. Είπε πως αυτός και ο Γκράβανσιτς σε 10 μέρες περίπου θα είναι έτοιμοι για να παίξουν.
Για τους τυπικούς όρους των δανεισμών, μονομερείς ανανεώσεις, "οψιόν" κλπ. είπε πως αυτά είναι πιο πολύ τυπικά, το πιο σημαντικό είναι αν θα δείξουν οι παίκτες αυτοί με τις εμφανίσεις τους ότι μπορούν να είναι χρήσιμοι για τον ΠΑΟΚ και αν οι ίδιοι μείνουν ικανοποιημένοι από την παρουσία τους στον ΠΑΟΚ.
Για τον Γκράβανσιτς ειδικά είπε πως ο ΠΑΟΚ έχει ένα "κρυφό όπλο" ώστε να τον κρατήσει και μετά τους 6 μήνες στην Τούμπα, αλλά δεν θέλησε να το αποκαλύψει.

Για τις ομάδες του ΠΟΚ που "βλέπουν' παίκτες του ΠΑΟΚ: Ας κοιτάξουν τις ρήτρες. Για τον Χριστοδ/λο αναφέρθηκε πως η ρήτρα του είναι στα 4-5 εκ. Ευρώ.


Αυτά, σίγουρα κάτι θα ξέχασα αν θέλει κάποιος φίλος να συμπληρώσει.
Dimitriadis
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 18:28

Δημοσίευσηαπό xtbabis » Δευτ 20 Οκτ 2008, 23:12

+εγω δεν τον παω και για οσους τον θυμουνται δεν εχει προσφερει το παραμικρο ισα-ισα
Ανεκαθεν ηταν ξενο σωμα για τον ΠΑΟΚ ολα αυτα τα χρονια και υπαρχουν χοντρα περιστατικα που το αποδεικνυουν.
Μπορει να πει καποιος ποιος ο ρολος του στην ομαδα;
Πληρωνεται ή οχι;
xtbabis
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ 2008, 21:05

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 20 Οκτ 2008, 23:49

Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ Πουρλιοτόπουλος ήταν η τελευταία επίσημη προσθήκη στην ομάδα Ζαγοράκη, αν και συνεργάζεται με τον διοικητικό ηγέτη του ΠΑΟΚ, από την πρώτη μέρα. Όπως είχε ανακοινώσει η ΠΑΕ, ο πρώην τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ ανέλαβε να εκτελέσει αμισθί, καθήκοντα ειδικού συμβούλου συντονισμού.

ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ, ο Πουρλιοτόπουλος, που συνδέεται με τον Ζαγοράκη με φιλία 15 χρόνων, από την ημέρα που ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ αποκτήθηκε από την Καβάλα και είναι λογικό να απολαμβάνει της εμπιστοσύνης του, είχε θέσει εαυτόν στη διάθεση της διοίκησης του ΠΑΟΚ και βοηθάει σε όποιον τομέα του ζητηθεί.
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 21 Οκτ 2008, 00:29

Πριν από λίγες μέρες εθεάθη σε γνωστό εμπορικό κέντρο. Είναι άνθρωπος χαμηλών τόνων. Δεν τον αρέσει η δημοσιότητα και προτιμά να είναι εργατικός, προσφέροντας έργο, παρά να λέει πολλά λόγια.. Εξ ου και οι σπάνιες επίσημες εμφανίσεις του.
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 21 Οκτ 2008, 12:55

free4 έγραψε:Πριν από λίγες μέρες εθεάθη σε γνωστό εμπορικό κέντρο. Είναι άνθρωπος χαμηλών τόνων. Δεν τον αρέσει η δημοσιότητα και προτιμά να είναι εργατικός, προσφέροντας έργο, παρά να λέει πολλά λόγια..

Εμένα μου βγάζει το ακριβώς αντίθετο από όσα λες .. αλλά τέσπα. Δε τον χώνεψα ποτέ.
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τρί 21 Οκτ 2008, 13:13

ανέλαβε να εκτελέσει αμισθί



Δεν ισχυει αυτο..Πληρωνετε μεσω καποιων γηπεδων που η παε νοικιαζει..Αλλα πιστευω οτι πρεπει να πληρωνεται και να παραγει εργο..
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τρί 21 Οκτ 2008, 14:05

Εγω το ξερω αλλα δεν ειναι κατι κρυφο..Διαβασε στο σαιτ της ΠΑΕ στην αυξηση δινονατα αναλυτικα καποια εξοδα,..Μεσα σε αυτα ειναι και αυτα προς τα γηπεδακια του Πουρλιοτοπουλου..Δεν ειπα οτι εχς κακη αποψη..Ο ζαγορακης τον κρινει..Εφοσον τον θεωρει χρησιμο δεν μου πεφτει λογος
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό xtbabis » Πέμ 23 Οκτ 2008, 16:54

Αντε αφου αρχισαμε να τα λεμε να τα πουμε ολα μια και καλη...

1ον οποτε χρειαστηκε να κατσει κατω απο τα δοκαρια του ΠΑΟΚ εκανε λαθη, ηταν ασταθης, δεν προσφερε και ποτε δεν ειχε στον ΠΑΟΚ την αποδοση που ειχε σε Πανιωνιο(ειδικα εκει), ρουλη κλπ οπου ηταν αρκετα καλος.

2ον Οταν ηθελε να τον διωξει ο ρουλης, παρακαλουσε να μεινει.

3ον για το αν πληρωνεται ή οχι τωρα δεν το ξερω, το σιγουρο ειναι ομως οτι αν σκεφτοταν παοκτσηδικα θα βοηθουσε και ο ιδιος τον ΠΑΟΚ στα δυσκολα, γιατι την χρονια που ο ΑΓΓΕΛΟΣ του ειπε οτι δεν τον υπολογιζει και να ψαξει ομαδα, αυτος δηλωσε <<ΘΑ ΤΙΜΗΣΩ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΟΥ>> καθοταν ενα χρονο και πληρωνοταν(νομιζω γυρω στα 100χιλιαρικα;), για αυτο και ο ΑΓΓΕΛΟΣ τα πηρε και τον εστειλε στο πανοραμα. πανω στο συγκεκριμενο, οτι δεν τον ηθελε ο Αναστασιαδης εκτος απο αυτο που λετε για στεγανα και διαρροες σε δημοσιογραφους και δεν τα ξερω και αγωνιστικα αν το κρινουμε δεν τον χρειαζοταν ο ΠΑΟΚ, που ειχε Τοχουρογλου και Ατματζιδη που παρολα τα λαθη που εχουν κανει ηταν δυο κλασεις πανω.

4ον στη συγκεκριμενη συνεντευξη που προαναφερετε στην τν100 εβγαλε χολη σε βαρους του να μην πω πιο πετυχημενου, θα πω μεσα στους 3πετυχημενους προπονητες που περασαν απο την ομαδα. μιλουσε χωρις λογο ολη την ωρα για τον Αγγελο(που το λαθος του με τον αποκλεισμο απο το champions league και εγω δεν μπορω να το συγχωρεσω και θεωρω οτι αυτος φταιει και μας στερησε το μεγαλυτερο ονειρο που εχουμε). τον ρωτουσαν οι δημοσιογραφοι για τον σχεδιασμο της ομαδας κλπ ελεγε τα δικα του και αναφεροταν συνεχεια σε λαθη που χρεωσαν την ομαδα με υπερογκα ποσα, παικτες που δεν αξιζαν εξαιτιας καποιου προπονητη που ειχε ζητησει να ανανεωσει ο ΠΑΟΚ τον Γιασεμακη με πολλα λεφτα και τωρα ο Παοκ πληρωνει τετοια λεφτα κλπ. οντως ο Αγγελος ειχε εισηγηθει να ανανεωσουν τον Γιασεμη, εναν Γιασεμη που τον ηθελε τοτε η Σαχταρ και ακουγοταν και ο Ολυμπιακος, εναν Γασεμη που οταν ξαφνικα εφυγαν Οκκας, Γεωργιαδης, Καφες, κλπ ηταν το νο1 στον ΠΑΟΚ και ενα Γιασεμη που στην τελικη 10 γκολακια τα ειχε για πλακα καθε χρονο. Μηπως να θυμησω ποιος επαιζε περυσι στον ΠΑΟΚ; Μηπως ο σαλμον ηταν καλυτερος απο τον Γιασεμακη;

Αν καπου κανω λαθος σε οσα ειπα πειτε το και θα ανακαλεσω. δεν εχω κατι με το ανθρωπο απλα δεν μπορω να βλεπω ατομα που δεν φαινεται να παραγουν εργο να ζουν και να βγαζουν χρηματα απο τον ΠΑΟΚ μας που εμεις ματωνουμε.

:?
xtbabis
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ 2008, 21:05

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Πέμ 23 Οκτ 2008, 17:17

Ρε @αμω την αρρωστια μου....Ακομα σαν χθες μου φαινεται που παρακαλουσαμε τον Ζαγορακη να αναλαβει την ομαδα μας....Την
ανελαβε,την εξυγειανε,πηρε καλους παιχτες,κανει καλη πορεια στο πρωταθλημα κι εμεις ψαχνομαστε κα8ημερινα να βρουμε κατι να βγαλουμε θεμα...Βγαλτε και ενα post που να λεγεται Ιωαννα Λιλη ρε και να μιλαμε και για την γυναικα του...3 post και αυτο που βρηκες να σχολιασεις ηταν ο Πουρλιοτοπουλος?Ξερεις το εργο που παραγει και τι προσφερει ακριβως στην ομαδα?Θα μας διαλυσετε το μυαλο ορισμενοι....
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Πέμ 23 Οκτ 2008, 17:20

Τι σχεση εχει το ποσο καλος τερματοφυλακας ηταν με το ρολο του στον τωρινο ΠΑΟΚ????ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..Οσο για την αποδοση του στο ρουλη αστο καλυτερα..μαλλον δεν ξες...

Οσο για τον Αγγελο τον εστελνε 6:30 το πρωι να τρεχει μονος του στο Σειχ-Σου...Για τον Πουρλιοτοπουλο κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει το οτι ειναι παοκτσης και δευτερον ειναι ειναι 100% επιλογη του Ζαγορακη..
Για τη δουλεια που κανει τωρα μπορει ο καθενας να κανει κριτικη..Οσο για τον Αγγελο αν ηταν τοσο μαγκας να χαριζε τα λεφτα που του χρωσταει ο ΠΑΟΚ..Και ο Αγγελος ειναι Παοκτσης αλλα ηταν μερος της πιο μεγαλης ξεφτιλας που εχω ζησει ως Παοκτσης(Φιασκο Λουκα) και μονο αυτο με κανει αν αμφισβητω ολες τις επιλογες του εκτος απο το κατα διαστηματα φοβερο κοουτσαρισμα του
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό xtbabis » Παρ 24 Οκτ 2008, 00:49

Ειπα ότι αν ειμαι λαθος και μου το πειτε θα το παραδεχτω αλλα Επειδη με πηρατε από τα μουτρα να τα παρω ένα ένα.
coolio4 θα μου πεις εσυ επειδη εγω δεν ξερω τι εργο παραγει και τι προσφερει στην ομαδα; Ακομα το ποσα ποστ εχω κανει δειχνει κάτι για το ατομο μου; δηλ πρεπει να καθομαι και να κανω ανουσια ποστ του τυπου ναι, ευχαριστω, παικταρας ο βερον κλπ; Ειχα ένα θεμα το οποιο συζητιεται συχνα και το ανεφερα
Φιλε D.A.A.T. δεν με νοιαζει αν ηταν παοκ ή καλος τερματοφυλακας. Με νοιαζει το ότι μπορουσε να παει να παιξει καπου αλλου και αυτά τα λεφτα να κλεισουν μια άλλη τρυπα. Και γω τον Αγγελο δεν θελω να τον ξαναδω στον ΠΑΟΚ για το γνωστο θεμα, το ειχα γραψει και πριν

Kos ενταξει τωρα πιαστηκες ρε φιλε από το πώς εγραψα το Αγγελος δυο φορες με κεφαλαια σε ένα ποστ που μετα τον γραφω και Αναστασιαδη και Αγγελο.να απολογηθω και για αυτό; Το ειπα ότι του χρεωνω πολλα. Τουλαχιστον βλεπω ότι συμφωνουμε στο ότι δεν ξερεις και συ το ρολο του και αν πληρωνεται ή όχι.οταν ξεκινησα και τα εγραψα αυτά αυτό το θεμα ηθελα να θιξω αλλα μαλλον καποιοι δεν το πιασαν.
Το να νοικιαζει τα γηπεδα του στον ΠΑΟΚ δεν με πειραζει, στο φιναλε εχει κανει μια επενδυση, προσφερει και πρεπει να πληρωθει κιολας και σιγουρα προτιμω αυτος να παρει τα λεφτα παρα κουης κωφιδης βασια κλπ . θα με πειραζε όμως να μαθω ότι πληρωνεται για υπηρεσιες που κανεις δεν ξερει ποιο το αντικειμενο τους.

Τελος παντων αν νομιζετε ότι λεω κατι που δεν επρεπε σβηστε τα όλα για να μην προκαλω αντιπαθεις και διχασμο στην τελικη. Απλα καποια πραγματα δεν μου αρεσουν και δεν θελω να ακουω που ακουγοταν ότι παλια τα παιρναν ο Μπελης, ο Σαραφης, ο Αποστολιδης, ο Λαγωνιδης, ο Ορφανος, ο Κωστικος και αυτά εχουν κοπει και στην ουσια να αλλαζουν τα προσωπα.

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ μεσα στην ομαδα και το ξαναειπα δεν εχω προβλημα με τον ανθρωπο, και γω τον εχω συναντησει εξω πολλες φορες και βλεπω είναι σοβαρος, κοινωνικος, μιλαει με οσους τον πλησιαζουν. Το παοκτσηδιλικι κανενος δεν μετριεται, οι πραξεις του καθενος είναι αυτές που κρινουν το ποσο Παοκτσης είναι, και το να μην εχεις οικονομικη εξαρτηση γιατι μετα παει αλλου το πραγμα. Και ο Σαλπιγγιδης ΠΑΟΚ δηλωνε καποτε
xtbabis
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ 2008, 21:05

Re: Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος

Δημοσίευσηαπό MHXANIKOS » Δευτ 26 Μαρ 2012, 00:32

ξεκουμπισου, ώρα να γυρίσει κάποιος άλλος...
MHXANIKOS
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ 29 Δεκ 2007, 22:12

Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 26 Μαρ 2012, 00:46

Ποιος ;
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος

Δημοσίευσηαπό rox-4- » Δευτ 26 Μαρ 2012, 00:50

A.A. ?
rox-4-
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Παρ 15 Ιούλ 2011, 03:12

Επόμενο

Επιστροφή στο Ομάδα Νέων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες