ΠΑΟΚ - Μέτωπο Λαϊκής Βάσης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: ΠΑΟΚ - Μέτωπο Λαϊκής Βάσης

Δημοσίευσηαπό angelheart » Τετ 25 Απρ 2012, 00:12

@DC
Γενικά μιλώντας με παρεξηγείς. Νομίζω οτι σε αρκετά θέματα ήμουν πολύ σαφής, ενώ δεν χρειάζεται να λέμε τα αυτονόητα συνέχεια.
* Οι μετοχές ΦΥΣΙΚΑ δεν είναι του Ζαγοράκη. Το δε "χαρτί που δεν πήραμε" δεν είναι κατ' ανάγκη ο τίτλος της μετοχής. Το αφήνω διότι είναι Off topic.
* Επέτρεψέ μου να ξέρω (και εγώ) οτι άλλο ΑΣ και άλλο ΠΑΕ. Δεν θέλω να το συνεχίσω περί ΑΣ διότι θα πω άσχημα πράγματα, τα οποία και αυτά είναι off topic.
* σαφώς και είναι εγκυκλοπαιδικού χαρακτήρα η κουβέντα περί ΛΒ. Είμαι ίσως ο μόνος που έκανε link τον αθλητικό νόμο, ώστε να ξέρουμε στη τελική τι λέει, προτού (αμπελο)φιλοσοφίσουμε. (By the way το συγκεκριμένο link του νόμου δεν είναι το κομψότερο αλλά είναι το μόνο που βρήκα εγώ το οποίο έχει ενσωματωμένες όλες τις μετέπειτα τροποποιήσεις του)
* τα διαρκείας ΣΑΦΩΣ και είναι εισιτήρια. Δεν φταίω ΕΓΩ όμως που όταν ΞΕΚΙΝΗΣΕ η ιστορία τους (εννοώ την αρχή της διοίκησης Ζαγοράκη) έβγαινε προς τα έξω οτι "τα παίρνουμε για να βοηθήσουμε και να στηρίξουμε". Εγώ τα έλεγα ; Η δική μου γνώμη ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ με την δική σου. Τα εισιτήρια αγοράζονται για να παρακολουθήσουμε το ΠΡΟΙΟΝ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Δεν είναι "μια έτσι και μια γιουβέτσι". Δεν είναι εισιτήρια ή "στήριξη" ανάλογα με το τι μας βολεύει.

Ξαναλέω αυτά που έγραψα in a nutshell. Αυτοί οι οποίοι ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ και δεν δηλώνουν απλά ΠΑΟΚ, είναι 40-45.000. Αν αυτούς τους ανθρώπους τους λέμε κάθε 6 μήνες διαφορετικό τροπάριο για το ΠΩΣ θα βοηθήσουν, στο τέλος θα βαρεθούν και θα τα παρατήσουν και αυτοί. Ακόμα χειρότερο όμως το κάνουμε, όταν δημιουργούνται εντυπώσεις οτι, δεν μας ενδιαφέρει να βοηθήσουν ΓΕΝΙΚΑ, αλλά να βοηθήσουν όπως βολεύει ΕΜΑΣ. Κάτι τέτοιο όταν γίνεται, δεν ξενερώνει απλά τον κόσμο. Αφαιρεί την "καύλα" του (όπως πολύ εύστοχα παρατήρησε κάποιος πρόσφατα).

@Shark
ΔΕΝ υπονοώ οτι λες παραμύθια της χαλιμάς. Για μένα ο ΠΑΟΚ ΔΕΝ είναι το ποδόσφαιρο. Είναι όμως ένας σύλλογος που πάει να αποκοπεί από τις ΡΙΖΕΣ του.

@Guardian
θέλω να καταλάβεις κάτι, γιατί ακόμη δεν το έπιασες. Εγώ είμαι ΥΠΕΡ της ΛΒ. Είμαι μάλιστα τόσο πολύ υπέρ που το θέμα το έχω ψάξει αρκετά. Εξ ου και ξέρω το νόμο, ήξερα τα θέματα για τις ισπανικές ομάδες και πως έκαναν τα γήπεδα, και όλα τα υπόλοιπα. Ισχύει όμως αυτό που (σου) είπα. Ο νόμος ΔΕΝ προβλέπει την δημιουργία ΛΒ. Καλώς ή κακώς ΕΤΣΙ είναι. Αν λοιπόν κάνεις μια "ματσαράγκα", και στήσεις μια "λέσχη" ή οτιδήποτε άλλο, είναι θέμα χρόνου πότε θα γίνει η στραβή και θα καταρρεύσουν όλα. Θα γίνει σε 2 χρόνια ; σε 3 ; μικρή σημασία έχει. Όταν θα γίνει όμως, τότε θα ΔΙΑΛΥΘΕΙ και όλη η ιδέα περί ΛΒ, μιας και όλοι θα (σου) λένε "είδαμε τι έγινε και με τη ΛΒ". Δεν θα ξαναστηθεί ΠΟΤΕ κάτι αντίστοιχο, όπως πχ δεν θα ξαναγίνει πρόεδρος στον ΠΑΟΚ ο Ζαγοράκης.

ΥΓ : Η υπογραφή είναι από ένα κείμενο του Besuch που διάβασα εδώ μέσα.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: ΠΑΟΚ - Μέτωπο Λαϊκής Βάσης

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Τετ 25 Απρ 2012, 01:34

Φιλε μου ΤΙΜΗ σου και ΜΠΡΑΒΟ σου που εψαξες τη νομοθεσια για τον ΠΑΟΚ.
Γιατι το καλο το μπλα μπλα αλλα εκεινο που πραγματικα μετρα ειναι οι πραξεις που κανουμε για να βοηθησουμε το συλλογο, ο καθενας με τον - τους τροπους τους.

Απο κει και περα δεν αμφιβαλλω οτι η νομοθεσια δε προβλεπει Λ.Β, και επισης συμφωνω οτι δεν πρεπει να γινει υπο καποια μορφη Λεσχης, αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ απο τη στιγμη, που υπαρχει τροπος να στειλει ο ανθρωπος διαστημοπλοιο στο φεγγαρι, υπαρχει και τροπος να βαλουμε ολοι απο 100 90 80 ευρω ,ενα σταθερο ποσο τελοσπαντων, ΕΠΙΣΗΜΑ, και να βοηθουμε την ομαδα. Τωρα πως μπορει να γινει αδερφε δεν ξερω αν και ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρχει μια παρα πολυ καλη λυση, για αυτο και ξαναλεω οτι πρεπει να ρθει μια ΞΕΝΗ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ να κανει ερευνα στην νομοθεσια της Ελλαδας αλλα και στην σαλονικη, στον ΠΑΟΚτση, και να βρει ενα καλο τροπο, ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙΑ.
Τωρα ο τροπος να μετεχουμε ολοι στις αποφασεις ειναι πολυ απλος και ειναι το e-voting δλδ ψηφος μεσω του ιντερνετ, που δεν ειναι και πολυ δυσκολα υλοιποιησημο. Ετσι θα μπορουν να ψηφιζουν και οι 10 000, και οι 20 000, και οι 100 000, λη τελοσπντων οσοι ειναι.
Μπορουν και να γινονται τα ψηφισματα στη Τουμπα πριν το παιγχνιδι, και να πουν. Οσοι ψηφιζουν το ταδε να σηκωσουν χερι :lol:
Τροποι υπαρχουν θεληση υπαρχει, πρεπει να το ψαξουν και αυτοι που ελεγχουν τα ταμεια της ΠΑΕ, γιατι ο ερασητηχνης , ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να κανει τετοια κινηση, και δεν θα αναλυθω, ολοι ξερουμε τι γινεται.

Λ.Β ειναι η μονη λυση για να εξελιχτει ο ΠΑΟΚ , οχι στιγμιαια, αλλα σταθερα και ανοδικα. Απο λαμογια χορτασαμε
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: ΠΑΟΚ - Μέτωπο Λαϊκής Βάσης

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Τετ 18 Ιούλ 2012, 14:22

Διαγράψατε το ποστ μου, γιατί δεν συμφέρει να φανεί οτι κάποιοι κάνατε λάθος για τη δυνατότητα εφαρμογής πλάνου λαϊκής βάσης.

Καληνύχτα και καλή αναμονή του επενδυτή απο τη Σιβηρία ή του άλλου απο τη στενή.
Τελευταία επεξεργασία από LoverBoy και Τετ 18 Ιούλ 2012, 14:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Re: ΠΑΟΚ - Μέτωπο Λαϊκής Βάσης

Δημοσίευσηαπό slidar » Τετ 18 Ιούλ 2012, 14:27

Na Μην διαγραφει τιποτα lover.

Aργα η γρηγορα θα καταλαβουμε οτι ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ η λαικη βαση....
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: ΠΑΟΚ - Μέτωπο Λαϊκής Βάσης

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Τετ 18 Ιούλ 2012, 14:37

LoverBoy έγραψε:Διαγράφατε το ποστ μου, γιατί δεν συμφέρει να φανεί οτι κάποιοι κάνατε λάθος για τη δυνατότηα εφαρμογής πλάνου λαϊκής βάσης.

Καληνύχτα και καλή αναμονή του επενδυτή απο τη Σιβηρία ή του άλλου απο τη στενή.


Νομίζω δεν διαγράφηκε ,αλλά μεταφέρθηκε.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: ΠΑΟΚ - Μέτωπο Λαϊκής Βάσης

Δημοσίευσηαπό angelheart » Τετ 18 Ιούλ 2012, 15:09

Loverboy μιλάς για αυτό εδώ το post ;
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: ΠΑΟΚ - Μέτωπο Λαϊκής Βάσης

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 18 Ιούλ 2012, 15:24

LoverBoy έγραψε:Διαγράψατε το ποστ μου, γιατί δεν συμφέρει να φανεί οτι κάποιοι κάνατε λάθος για τη δυνατότητα εφαρμογής πλάνου λαϊκής βάσης.

Καληνύχτα και καλή αναμονή του επενδυτή απο τη Σιβηρία ή του άλλου απο τη στενή.


Φίλε, μπορείς ελεύθερα να κουβεντιάσεις ό,τι αγαπά η ψυχή σου περί Λ.Β.. Εδώ, σε αυτό το τόπικ.
Εγώ μετέφερα μια είδηση που αφορά τον βάζελο, εκεί που πρέπει. Άστα τα συμφέροντά μου στην ησυχία τους. :)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: ΠΑΟΚ - Μέτωπο Λαϊκής Βάσης

Δημοσίευσηαπό angelheart » Δευτ 30 Ιούλ 2012, 17:30

Πριν από περίπου 15 μήνες, στην ΑΕΚ ξεκίνησαν ένα σχέδιο "Λαϊκής Βάσης" μέσω της οποίας φιλοδοξούσαν να αποκτήσουν σταδιακά την πλειοψηφία των μετοχών της εταιρείας. Ξεκίνησαν με βάση (όπως έλεγαν) το 25-30% των μετοχών και σιγά σιγά βάζοντας λεφτά σε αυξήσεις ΜΚ θα πήγαιναν στο 50%+1. Οι περισσότεροι από εμάς φυσικά με το θέμα ΔΕΝ έχουν ασχοληθεί, οπότε θα πείτε "και τι μας νοιάζει ρε φίλε τι έκαναν/κάνουν στην ΑΕΚ ;"

ΛΑΘΟΣ. Μας νοιάζει και μας παρανοιάζει, διότι αυτό που έκαναν στην ΑΕΚ (και με διαφορετικό τρόπο στον Άρη, αλλά και στον ΠΑΟ φέτος) είναι ουσιαστικά δοκιμές σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ και όχι αόριστες θεωρητικούρες. Βλέποντας λοιπόν τι έκαναν σωστά, και τι λάθος, μπορούμε να αποφύγουμε λάθη που έκαναν αυτοί, αλλά και να εφαρμόσουμε άμεσα τα σωστά.

ΔΕΝ πρόκειται με τίποτα να γράψω κατεβατά για το έγινε στην ΑΕΚ, μιας και αυτό, σήμερα που μιλάμε δεν έχει καμία σημασία. Θα σταθώ απλά σε ένα γεγονός, το οποίο για μένα είναι ΠΟΛΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ.

Το Supporters ιδρύθηκε με τη μορφή ΑΕ τύπου Holding. Πήρε κανονικά όσες μετοχές του έδωσαν Παππάς και Νικολαϊδης (ΟΣΕΣ ΕΔΩΣΑΝ), έγραψε μέλη, που πλήρωσαν όμορφα και ωραία τις συνδρομές τους, έκανε γενική συνέλευση, εξέλεξε αντιπροσώπους που μετέχουν στο ΔΣ της ΠΑΕ ΑΕΚ (τον Κο Αβραάμ Κασνακίδη) και μέσω των μετοχών που ελέγχουν, έχουν πλέον άποψη για τα δρώμενα στην ομάδα. Όλα αυτά είναι η ΟΥΣΙΑ της ΛΒ, άσχετα αν νομικά δεν μπορεί να υπάρξει ΠΑΕ στην Ελλάδα με μορφή ΛΒ. Λογικά λοιπόν όλοι έπρεπε να είναι (στην χειρότερη των περιπτώσεων) ευχαριστημένοι με αυτό που έχουν καταφέρει έως τώρα. Είναι όμως έτσι ; ΑΜ ΔΕ.

Σήμερα πχ υπάρχει κείμενο του Κου Βαγγέλη Αρναούτογλου (δημοσιογράφου που καλύπτει το ρεπορτάζ ΑΕΚ) το οποίο έχει τίτλο "...Αβραάμ, τράβηξε πολύ το αστείο..."
Διαβάστε χαρακτηριστικά αποσπάσματα
"...να επιτύχει την απεμπλοκή της ΑΕΚ από τις δαγκάνες των αμέτοχων, του Κασνακίδη (ο οποίος το έχει παραξηλώσει με την κατάχρηση εξουσίας στους Supporters, τα μέλη των οποίων κλαίνε τα χρήματα που τους εμπιστεύτηκαν σε αυτό το εγχείρημα)..."

... γελάω με τους αστεϊσμούς του Αβρράμ Κασνακίδη ο οποίος αυτοαποκαλείται θεματοφύλακας της ΑΕΚ. Άνθρωπος ο οποίος δεν βάζει ευρώ στα ταμεία της ΠΑΕ (αλλά βοηθάει σε άλλους τομείς για να έχει αβάντες...), που έλεγε ότι οι πληρωμές των υπαλλήλων δεν πρέπει να αποτελούν προτεραιότητα, που καμαρώνει με τα σινιέ κοστούμια του στα επίσημα και το παίζει μεγαλοπαράγοντας, θεωρεί τον εαυτό του ικανό να κάθεται απέναντι στην ιστορία της ΑΕΚ και να φέρνει αντιρρήσεις! Ποιος τώρα, ο Αβρράμ στον Θωμά... Αν είναι δυνατόν...

... άνθρωποι οι οποίοι φέρουν ακέραιη ευθύνη για το κατάντημα της, άνθρωποι-οχήματα διαφυγής μετόχων οι οποίοι δεν ήθελαν να πληρώσουν τα χρέη που επί των ημερών τους δημιουργήθηκαν, να έχουν ακόμα λόγο και να μπλοκάρουν αυτή την αλλαγή που η συντριπτική πλειοψηφία των ΑΕΚτσήδων επιθυμεί...

Τώρα κάποιοι θα πείτε οτι ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος μπορεί να ήταν εξ αρχής αντίθετος με το Supporters και σήμερα όντας δικαιωμένος ασκεί κριτική. ΑΜ ΔΕ. Ορίστε τι έλεγε πέρυσι, όταν το Supporters ξεκινούσε.

Κάποιος άλλος θα πει, οτι μπορεί ο (κάθε) Κασνακίδης να ήταν σωστός στην αρχή, αλλά μετά να στράβωσε, να πήραν τα μυαλά του αέρα κτλ. ΣΩΣΤΟ. Πλην όμως το Supporters (σαν ΛΒ) είναι ΘΕΣΜΟΣ, έχει ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΗ διοίκηση που εκλέχτηκε "από το λαό" δλδ ΑΠΟ τη ΛΒ. Αυτός που γράφει το (οποιοδήποτε) κείμενο ΤΙ ΕΙΝΑΙ ; από ΠΟΙΟΝ εκλέχτηκε/ορίστηκε κτλ ώστε να εκπροσωπεί τη "...συντριπτική πλειοψηφία των ΑΕΚτσήδων..." την οποία επικαλείται ; επειδή δλδ έγραψε "όλος ο λαός της ΑΕΚ" σημαίνει οτι τους εκπροσωπεί κιόλας ; Εφόσον λοιπόν το Supporters ΥΠΑΡΧΕΙ και λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ο κάθε δημοσιογράφος/παράγοντας/βάλτε όποιον θέλετε, ΜΕ ΠΟΙΑ ιδιότητα τους λέει, οτι αυτός που τους εκπροσωπεί είναι ακατάλληλος ;

Αυτά τα λίγα, για να δείτε ορισμένοι οτι η ΛΒ που θέλουμε (ΘΕΛΟΥΜΕ) δεν είναι κάτι που (θα) κάνει οτι μας βολεύει και αν δεν μας βολεύει πλέον, τους διώχνουμε λες και είναι σκυλιά. Εφόσον συσταθεί (έστω και σε μορφή κλάμπ) έχει πλέον ΦΩΝΗ και ΔΥΝΑΜΗ και παίρνει αποφάσεις που μπορεί να μη μας αρέσουν κιόλας.

Τροφή για σκέψη.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες