Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 05 Σεπ 2018, 20:21

Απαράδεκτο!
(κόκκινο)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Τετ 05 Σεπ 2018, 20:30

Εσφαλα! Αυτο εδω εννοουσα:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 05 Σεπ 2018, 20:33

τζαμπα καταναλωση
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 05 Σεπ 2018, 20:37

Εγω θα ηθελα οσο το δυνατον λιγοτερες μεταλικες κατασκευες.Αφαιρουν διαχρονικοτητα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 05 Σεπ 2018, 21:03

μπετονιέρα έχεις; :lol: :lol: :lol:
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό tad » Τετ 05 Σεπ 2018, 21:07

Χαίρομαι πολύ για αυτά που ακούω για το γήπεδο ακόμα και σε επίπεδο εξαγγελιών.
Διαβάζοντας πίσω από τις γραμμές διακρίνω ότι έχουν γίνει πολύ σημαντικά βήματα στην μελέτη του θέματος.
Αν διαβάσει κάποιος απόψεις μας εδώ μέσα από πριν 10 χρόνια θα καταλάβει ποσό μπροστά έχει πάει η μελέτη του θέματος.

Ποτέ δεν πίστευα ότι μπορεί και πρέπει να γίνει γήπεδο στην Τούμπα. Αλλά μου έλειπαν πολλά δεδομένα.
Χαίρομαι που κάθισαν και το μελέτησαν τόσο καλά.

Όσο αφορά την κυβέρνηση εάν βοηθήσει στο θέμα ακόμα και αν το κάνει για να καλύψει τις τεράστιες αστοχίες παίρνει θετικό πρόσημο ... μην ξεχνάμε ότι επέτρεψαν να ξεπληρώσουμε και τα χρέη μας ενώ ΝΔ και ΠΑΣΟΚ μας κορόιδευαν στα ίσια για χρόνια. Δεν τους ψήφισα ποτέ ούτε βέβαια πρόκειται αλλά πρέπει να τα λέμε όλα.

Όσο αφορά το γήπεδο το μοντέλο της Γιούβε νομίζω είναι μακράς ότι καλύτερο και πιο κοντά σε αυτό που θελουμε και μας ταιριάζει. Επουδενί δεν θέλω διαζώματα όπως το καινούριο της ΑΕΧ εκτός αν αφορά για το κέντρο του γηπέδου και επίσημα. Πιστό αντίγραφο της Γιούβε κάντε να μας βγει και φθηνό και πιο φθηνά ...δεν νομίζω να πειράξει την Γιούβε
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό zepos4 » Τετ 05 Σεπ 2018, 21:09

Παιδιά αν πέσει η Τούμπα δύσκολα θα χτιστεί νέο γήπεδο. Η μόνη λύση θεωρώ ότι είναι η ανακατασκευή της. Κομμάτι κομμάτι. Θύρα θύρα. Είναι πολύ πιο εύκολο και γλυτώνεις πολλές ενστάσεις από αλλόθρησκους της περιοχής.
zepos4
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 11:19

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 05 Σεπ 2018, 21:12

teod1980 έγραψε:Αν γίνει γήπεδο στην Τούμπα, εγώ θα πάω αστροναύτης με αποστολή το φεγγάρι Γανυμήδη.

Κι εγω ετσι λεω.Θα ξεσηκωθουν ολοι . Αλλοι για τα αρχαια αλλοι γιατι τους κλεινει τη θεα, οι σκωληκες γιατι θα ενοχλησουμε τους συγγενεις τους....Ομως ο σημερινος ΠΑΟΚ δε γινεται να μενει σ αυτη τη Τουμπα.Η αρχη είναι το ημισυ του παντος
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό prax » Τετ 05 Σεπ 2018, 21:24

joshua έγραψε:
prax έγραψε:
joshua έγραψε:Δεν μπορώ να διαβάζω βλακείες,sorry κιόλας,ακούς εκεί θόρυβο και σκόνη...



αν εσυ θεωρεις βλακειες αυτα που λεω ρωτα εναν φιλο σου μηχανικο να σε πει.. η ημιμαθεια ειναι πολυ χειροτερη απο την αμαθεια.
εσυ νομιζεις οτι θα χτισουμε μια οικοδομη κ ολα καλα...


Ξέρεις αυτό που λέμε καλύτερα να μασάς παρά να μιλας; ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.Να γινει οση κουβεντα θελετε για πολεοδομικους κανονισμους,για χρησεις γης,για αρτιοτητα οικοπεοδου με βαση τις απαιτησεις μας για χωρητικοτητα,για θεσεις παρκινγκ,υψομετρα,συντελεστες δομησης,για,για,για,αλλα οταν διαβαζω για θορυβο και σκονη οκ δεν περιγραφω αλλο...


https://www.filadelfia-xalkidona.gr/201 ... deias/amp/

Διάβασε λίγο στις τελευταίες παραγράφους εκεί που λέει για τις συνθήκες διαβίωσης των κατοίκων κτλ κτλ..

Μαλακιες δε λέω φίλε, μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά, το νόημα είναι ότι άνετα σε κάνουν χουνερια για να κολλήσουν το έργο, αυτό είναι το ποιντ μου..
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 05 Σεπ 2018, 21:38

Αυτα απτονται της περιβαλλοντικης μελετης που στη δικη μας περιπτωση δεν υπαρχει πατημα,οχι οτι υπηρχε στης κουλας για αυτο και απορριφθηκε, αλλα αντε εκει υπηρχε και ενα αλσος στην τουμπα τι ακριβως θα αλλαξει, πια χλωριδα και πια πανιδα εκτος αυτης των σκουληκιων θα πειραχτει?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό paokpool » Τετ 05 Σεπ 2018, 21:42

Μακάρι να γίνει, είναι σίγουρα το όνειρο όλων μας. Δεν νομίζω όμως να το ζήσουμε, ειλικρινά δεν το πιστεύω.
Πιο πιθανόν να φτάσουμε τίποτα ημιτελικούς Τσου Λου η να σηκώσει η Εθνική πάλι το Γιουρο τα επόμενα 10-20 χρόνια από το να δούμε Νέα Τούμπα.

Προβλέπω πως μετά από αμέτρητα κολλήματα (γραφειοκρατικά, περιβαλλοντικά, αρχαιολογικά, πολιτικά, κόντρες λόγω Ιβάν κλπ.) που θα προκύπτουν σταδιακά, στην τελική θα γίνει κάποιο μεγάλο λίφτινγκ και μια χαρά...
Άβαταρ μέλους
paokpool
 
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:48
Τοποθεσία: Δράμα / Dortmund

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τετ 05 Σεπ 2018, 21:47

Τo Allianz χωράει 70 χιλιάρικα. Πολυ μεγάλο για τα μεγέθη μας.
Κατι σε 35-40 θα ηταν κουτί.
Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι κανένα πολιτικό και πρέπει να προσέχουμε.
Ως και τα χρέη με νόμο για όλες τις ΑΕ λύθηκαν και όταν ο Βάνια πήγε με το κασέρι δεν προλάβαιναν να περάσουν τροπολογία πως και καλά δεν ισχύει για τις Π ΑΕ.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό prax » Τετ 05 Σεπ 2018, 22:16

joshua έγραψε:Αυτα απτονται της περιβαλλοντικης μελετης που στη δικη μας περιπτωση δεν υπαρχει πατημα,οχι οτι υπηρχε στης κουλας για αυτο και απορριφθηκε, αλλα αντε εκει υπηρχε και ενα αλσος στην τουμπα τι ακριβως θα αλλαξει, πια χλωριδα και πια πανιδα εκτος αυτης των σκουληκιων θα πειραχτει?


Καταρχήν συγνώμη αν φάνηκα ειρωνικός στο προπροηγούμενο μ ποστ.
Εγώ θεωρώ λογικό οι κάτοικοι της περιοχής και ΠΑΟΚ να είναι, να μην εκφράσουν την
Αντίθεση τους με καταγγελίες κτλ.. εδώ γνωστή μ όταν πρώτη φορε τη γνώρισα, η οποία μένει ακριβώς απέναντι από το γήπεδο, όταν την είπα τι ομάδα είμαι με είπε ότι εύχεται να διαλυθεί το γήπεδο μας διότι τόσα χρόνια έχει περάσει τα πάνδεινα με χημικά μολότοφ κτλ.
Οι καταγγελίες θα πέφτουν βροχή από τους κατοίκους εκεί, με σκοπό όχι να μπλοκάρουν το έργο αλλά να το καθυστερήσουν..
πάντως πιστεύω ότι μέχρι αρχές του νέου έτους παιδιά, θα έχει δρομολογηθεί το θέμα.. είπαμε, εκλογές έρχονται, και μην ξεχνάτε ότι άσχετα με το τι έχει κάνει αυτή η κυβέρνηση, τα χρέη με αυτήν αποπληρώθηκαν.. ;)
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 05 Σεπ 2018, 22:17

Έχω σκαλωσει στις 36000 χωρητικότητα.

Δε ξέρω γιατι
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Τετ 05 Σεπ 2018, 22:24

tolis01 έγραψε:Τo Allianz χωράει 70 χιλιάρικα. Πολυ μεγάλο για τα μεγέθη μας.
Κατι σε 35-40 θα ηταν κουτί.
Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι κανένα πολιτικό και πρέπει να προσέχουμε.
Ως και τα χρέη με νόμο για όλες τις ΑΕ λύθηκαν και όταν ο Βάνια πήγε με το κασέρι δεν προλάβαιναν να περάσουν τροπολογία πως και καλά δεν ισχύει για τις Π ΑΕ.


Καλα εννοειτε αυτο, προφανως στα 35-40 ειναι το optimal. Απλα θεωρω πως ενα μινι Allianz θα ηταν τελειο! Τωρα για το αν καταφερουν να ξεπερασουν τα γραφειοκρατικα στη χωρα στην οποια ο μεσος ορος εκδικασης απλων θεματων περνει 5-10 χρονια αγνωστο.
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες