Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό bakunin4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 10:39

Η Τουμπα δεν αποτελει μονο συμβολο συναισθηματικης αξιας για τον καθε ΠΑΟΚση που νιωθει και εχει βιωματα με την ομαδα και τον συγκεκριμενο χωρο.Αν το δουμε και στιγνα οικονομικα και επιχειρηματικα αποτελει την μεγαλυτερη περιουσια του ΠΑΟΚ,το οτι ο ΠΑΟΚ επιβιωσε τα χρονια της μαυριλας οφειλεται κατα πολυ στην προστασια του κοσμου και του γηπεδου,που δεν επετρεψε καποιο ξεπουλημα,γκρεμισμα απο τον μπατατουδη ως τον κυριο ντεβελοπμεντ.Περα απο αυτο οταν εχεις δικο σου γηπεδο και οικοπεδο τεραστιας οικονομικης αξιας δεν μπαινεις σε διαπραγματευση για να γινεις δουλος τον τραπεζων και των επενδυτικων ομιλων.
Η Τουμπα δεν διαπραγματευεται,δεν παραχωρειτε,δεν αναταλλασεται και δεν γινετε μερος καμιας συμφωνιας και πρπει να το βαλουν ολοι καλα στο μυαλο τους ολοι. Οποιος θελει να κανει γηπεδο να αφησει την τουμπα εκει που ειναι και ας σταματησει ο ραγιαδισμος επιτελους αλλοι καναν γηπεδα σε καινουριες εκτασεις χωρις να εχουν τιποτα για ανταλλαγμα (γαυρος καραισκακη,τυρι και ο βαζελος αν δεν ειχε το θεμα με το mall θα το ειχε ηδη χτισει) και εμεις μιλαμε για παραχωρηση τουμπας για ποιον λογο ? Ο μονος λογος για να γινει κατι τετοιο ειναι η κονομα και τα συμφεροντα ορισμενων στον ερασιτεχνη , τις κατασκευαστικες και οσων εχουν ηδη αγορασμενα οικοπεδα περιξ της πυλαιας(οποιος ξερει ,ξερει).
Οποιος αραβας,ελληνας,σειχης και μη ειναι μαγκας ας τα σκασει να παρει εκταση στο κεντρο της πολης οπως πανεπιστημια,δεθ και λιμανι που ηδη ξεκινησε να ξεπουλιεται και ας το σηκωσει με δικες του ενεργειες και εσοδα και οχι απο τα κολυβα της τουμπας.Ειναι πολυ απλο.
Δεν ειμαι αντιθετος σε νεο γηπεδο αν και θα προτιμουσα μια ανακατασκευη απο την βαση στην Τουμπα αλλα σε καμια περιπτωση δεν συμφωνω στην διαπραγματευση του γηπεδου μας ειδικα οταν πας σε καταστασεθις που το νεο γηπεδο δεν θα ανηκει στον ΠΑΟΚ αλλα σε καποια Α.Ε.Το να βαλουμε μονοι μας το κεφαλι στα σκατα το θεωρω χαζο και λιγουρικο.Η τουμπα και με νεο γηπεδο μπορει να παραμεινει ως συμβολο της πολης και ενα μερος του να γινει μουσειο,στο αλλο να μπουν τμηματα του ΑΣ,να παιζουν οι εφηβικες μας εκει καποια ματς και γενικοτερα να γινει καποια εμπορικη εκμεταλευση που θα συντειτουνε τον ερασιτεχνη και ολα τα τμηματα του.
Γηπεδο στην τουμπα,στο κεντρο της πολης ή πουθενα.Αυτη ειναι η ΠΑΟΚσιδικη σταση και οποιος διαφωνει μαλλον ειναι περαστικος στον ΠΑΟΚ χωρος να θελω να μπριζωσω κανεναν αυτη ειναι η γνωμη μου και της μεγαλης πλειοψηφιας των οπαδων-φιλαθλων του ΠΑΟΚ.Βεβαια μετα απο 3 μηνες brainwash του κολκα μπορει και αυτο να αλλαζξει.....ποτε δεν ξες.
Άβαταρ μέλους
bakunin4
 
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:08

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό tolis14 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 11:01

Η Τουμπα ειναι Τουμπα και κανενας δεν αφιβαλλει οτι αποτελει συμβολο οχι μονο για τον ΠΑΟΚ, αλλα και για ολη Ελλαδα...Απο εκει και περα, το θεμα εχει να κανει με το πως βλεπει την εξελιξη της ομαδα καθενας απο εμας....αλλοι βλεπουν τον ΠΑΟΚ ως ενα κλειστο club ανδρων ηλικιας 15-20 ετων που θεωρει το να πηγαινουν στο γηπεδο οικογενεις, γυναικες και ζευγαρια ως το μεγαλυτερο εγκλημα κατα της ομαδας...Μια μεγαλη ομαδα ομως δεν μπορει να πορευτει ετσι...για να διατηρηθει και να μεγαλωσει πρεπει να δημιουργουνται συνεχεια καινουριες γενιες οπαδων οχι μονο απο τις αγωνιστικες επιτυχιες, αλλα και απο τη δυνατοτητα που εχει ο καθε παλιος οπαδος-μπαμπας να μπορει να παει τα παιδια του σε εναν ποδοσφαιρικο αγωνα....
Εγω στην Τουμπα μεγαλωσα ποδοσφαιρικα και την Τουμπα θυμαμαι απο τοτε αρχισα να καταλαβαινω τι ειναι ποδοσφαιρο και τι ειναι ΠΑΟΚ...οι εποχες ομως αλλαζουν και ο κοσμος εξελισσεται....Ο ΠΑΟΚ πρεπει να αποκτησει ενα γηπεδο ανταξιο της ιστοριας, του κοσμου και της δυναμικης του...ενα γηπεδο που θα μπορει οποιοσδηποτε να παει τα παιδια του ευκολα, χωρις να ανησυχει αν γινουν λουτσα αν πιασει μια βροχη...ενα γηπεδο ανοιχτο σε ολους (ναι, και γυναικες και ζευγαρια, ολοι χωρανε σε εναν μεγαλο ΠΑΟΚ) και με ευκολη προσβαση...Ειναι λιγακι στενομυαλο να πιστευουμε οτι καποιες στοιχειωδεις ανεσεις και ευκολιες θα αλλοιωσουν την ιστορια και το νοημα της ομαδας του ΠΑΟΚ...
Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι ενα μεγαλο καινουριο γηπεδο μπορει να γινει στην περιοχη της Τουμπας η σε οποιοδηποτε αλλο σημειο στο κεντρο της πολης...στην Θεσσαλονικη πλεον δεν μπορεις να κυκλοφορισεις με αυτοκινητο, οχι να κανεις γηπεδο 40+ χιλιαδων θεσεων...και η κατασταση δεν γινεται καλυτερη οσο περναει ο καιρος...αν γινει καινουριο γηπεδο, θα ειναι για πολλες δεκαετιες...πρεπει να γινει καπου, περνοντας υποψιν οχι μονο τις τωρινες συνθηκες, αλλα και τις μελλοντικες...και δεν χρειαζεται να εχουμε τετοια κολληματα...οπου και να γινει, ο οπαδος του ΠΑΟΚ παλι θρυλο θα το κανει...
Άβαταρ μέλους
tolis14
 
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 11:00

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 11:03

Δε πιστεύω να μιλάμε για παραχώρηση Τούμπας;
Η Τούμπα να πρέπει να μείνει ανέπαφη.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό bakunin4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 11:12

Τολη εντελως φιλικα,εγω ειμαι 32+ και σιγουρα η διαθεση δεν εχει να κανει με την ηλικια αλλα με τα πιστευω καθενος μας.
Καταραχας να τελειωνουμε με καποια παραμυθια που κυκλοφορουν.Το προβλημα στην πυλαια με τα παρκινγκ ,την προσβαση και την κινηση υπαρχει ηδη σε μεγαλο βαθμο με 4-5000 που πανε στο μπασκετ στην καλυτερη περιπτωση.Το τι γινετε με 40΄000 νομιζω οτι δεν μπορει να περιγραφει.Το κυκλοφοριακο που εχει τεθει ειναι αστοχο και χωρις λογικη.Επισης πυλαια δεν εχει εμπορικα να σου δωσει τιποτα αφου το παμε τεχνοκρατικα το θεμα.
Καρατασου ξεχαστε το ετσι και αλλιως δεν βγαινει αδεια εκει για γηπεδο.Οποτε μενει μονο η μεσημβρια που πιστευω οτι διαφωνουν ολοι με μια τετοια προοπτικη που δεν τιμαει την ομαδα μας.
Το αν υπαρχει αναγκη για πιο συγχρονο γηπεδο .ας συμφωνησουμε οτι υπαρχει δεν αναιρει τους προβληματισμους που εθεσα πριν ουτε ερχετε σε συγκρουση με τα λεγομενα μου.Πρπει να μπουνε καποιοι οροι στην ολη ιστορια για το συμφερον και την περιουσια του ΠΑΟΚ και οποσδηποτε να διαφυλαξουμε ο ΠΑΟΚ να μην ειναι δουλος καμιας Α.Ε.
Η αποριψη της τουμπας χωρις να γινει καποια σοβαρη μελετη ειναι τουλαχιστον αστεια.Και σαφως το γηπεδο ειναι για ολους τους ΠΑΟΚσιδες δεν αντιλεγει κανεις σε αυτο.
Άβαταρ μέλους
bakunin4
 
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:08

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό tolis14 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 11:29

Κατα τι γνωμη μου, το να γινει ενα γηπεδο δεν αφορα μονο τα τσιμεντα, αλλα και μελετες σχετικα με την προσβαση σε αυτο....Εδω χτιζονται παρκινγκ και παραδρομοι απο το ΙΚΕΑ, δεν θα προβλεφθει κατι τετοιο οταν γινει το νεο γηπεδο?
Σχετικα με την Τουμπα, σιγουρα ειναι το βολικοτερο σημειο για ατομα που μενουν κοντα στην περιοχη...Εγω π.χ. εμενα μεχρι προτεινος στη Νεαπολη και τωρα στην Καλαμαρια...το να παω στην Τουμπα ειναι ενας μικρος γολγοθας... αμαξι δεν παιζει, λογω παρκαρισματος και προσβασης..οσο για δημοσια συγκοινωνια, ολοι ξερουμε τι γινεται....σκεψου τωρα να σερνεις και κανα δυο παιδια μαζι σου...αν γινει ενα γηπεδο φρομ σκρατς που λενε σε ανοιχτη περιοχη, πιστευω μπορουν να γινουν και οι αναλογες προβλεψεις οσο αφορα την προσβαση σ'αυτο...
Φυσικα και δεν πρεπει να γινουμε δουλοι σε καμια ΑΕ, και η περιουσια του ΠΑΟΚ πρεπει να διαφυλαχτει...Η Τουμπα ειναι περιουσια του ΠΑΟΚ και ετσι πρεπει να μεινει...χρησεις μπορουν να βρεθουν πολλες...
Άβαταρ μέλους
tolis14
 
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 11:00

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό bakunin4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 11:32

Το σημαντικο ειναι να παραμεινει η τουμπα περιουσια του ΠΑΟΚ,αφου συμφωνουμε σε αυτο ολοι ειναι μια καλη αρχη.
Άβαταρ μέλους
bakunin4
 
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:08

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό bakunin4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 11:41

Eπισης Τολη για το παρκινγκ το προβλημα στην τουμπα δεν ειναι και τοσο τραγικο,εχω παει με αμαξι εκατονταδες φορες και παντα εβρισκα στα γυρω στενα.Το κυκλοφοριακο ειναι κατι που δεν μπορεις να το αποφυγεις πουθενα ειδικα οταν οι βασικες οδικες αρτηριες στις ελληνικες πολεις ειναι και λιγες και κακης ποιοτητας(2 λωριδες μαξιμουμ).Στην τουμπα υπαρχει το προσον του περιφερειακου τουλαχιστον. Οι παραδρομοι που λες σε τιν οφελεισουν αφου θα βγαζουν ολοι στον ιδιο δρομο ?
Στην τουμπα με σωστη εκμεταλευση του χωρου μπορεις να κανεις επιπλεον θεσεις ακομα και υπογεια αν ξεκινησει το πλανο για εκει(πυλαια και 5000 θεσεις να κανεις υπαρχει προβλημα),για το θεμα προσβαση η σταση μετρο στα 2 χλμ εξυπερετει παρα πολυ αλλα σιγουρα μπορουν να γινουν και καποια πραγματα για πιο γρηγορη εξοδο στον περιφερειακο.Αν η προσβαση τομπα ειναι δυσκολη στην πυλαια που πας μονο με αμαξι και αστικο τι ειναι ? Τουμπα τουλαχιστον και απο κεντρο πας ποδαρατος σε 20λεπτακια
Άβαταρ μέλους
bakunin4
 
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:08

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 12:37

bakunin4 έγραψε:,για το θεμα προσβαση η σταση μετρο στα 2 χλμ εξυπερετει παρα πολυ


η ποια??? :lol: :lol: :lol: καλα ακομα εχετε ελπιδες οτι θα προλαβουμε το μετρο ζωντανοι??? :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 13:37

Μετρό γιοκ φίλοι μου...
μόνο οι αρχαιολόγοι θα μείνουνε μέσα μέχρι την επόμενη δημοπράτηση του έργου. ακόμα και τις λαμαρίνες δεν μπορούν να πάρουν, δε μιλάω για να καλύψουν τις τρύπες...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Δευτ 27 Δεκ 2010, 15:32

bakunin4 έγραψε:Το σημαντικο ειναι να παραμεινει η τουμπα περιουσια του ΠΑΟΚ,αφου συμφωνουμε σε αυτο ολοι ειναι μια καλη αρχη.


Σε αυτό δε θα βρεις κανέναν να διαφωνεί. Μάλιστα θα ήθελα να μείνει στην κατοχή του ΑΣ με τέτοιον τρόπο ώστε να μπορεί η ομάδα να γυρίσει εκεί σε περίπτωση ανάγκης. Από εκεί και πέρα πρέπει να δούμε κι επίσημα τι μπορεί να χτιστεί στο χώρο και μετά ψαχνόμαστε και για αλλού.

Αποκλείεται στο ΑΠΘ να μην έχουν γίνει τουλάχιστον 3-4 μελέτες για το ζήτημα. Θα έπρεπε να ενδιαφερθούμε περισσότερο ως ΑΣ...
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 15:50

desperando έγραψε:μπορεις να μου οεις τι ιδεες πρεσβεύει ο ΠΑΟΚ? γιατι εγω ξερω οτι πρεσβευει την προσφυγιά. Τωρα αν εσυ θεωρεις πολυτελεια το να μπορει ο κοσμος να εχει μια ανθρωπινη προσβαση , καταληλες συνθηκες εισοδου και εξοδου απο το γηπεδο , να υπαρχει μια λαμαρινα πανω απο το κεφαλι του οταν βρεχει για να μην ειναι με πλαστικες σακουλες ε τοτε εχουμε διαφορετικη ενοια στον ορο πολυτελεια. τι πρεσευει ο ΠΑΟΚ ?? ενα ανδροκρατουμενο κλαμπ που αν παει καποιος με την γκομενα ή την οικογενοια του θα πρεπει να ακουσει τα παραπονα (μακαρι να ειναι μονο παραπονα) του ΠΑΟΚτση που εχει την εντιπωση οτι οτι το γηπεδο ειναι πολεμικο τοπίο? ειναι πολυτελεια που πριν απο καθε παιχνιδι πας και πινεις τον καφε σου κι τα ποτα σου στα γυρο μαγαζια? οχι! απλα αυτα τα λεφτα θελω να πιγενουν στην ομαδα και οχι στον καθε τυχαρπαστο που ζει απο τον ΠΑΟΚ και δεν εχει δώσει τιποτα γι αυτη την ομαδα. αν πραγματικα θελετε τον ΠΑΟΚ γιγααντα και οχι ενα τσιφλικη που θα σας δινει την ευκαιρια να εξωτερικεύσετε πραγματα και συναισθηματα που δεν μπορείτε να εκφρασετε στην κοινωνια τοτε αφηστε τον να γιγαντωθεί οπουδήποτε κρινουν οι κατάλληλοι ανθρωποι που θα επωμιστούν την ευθηνη για την δημιουργια του νεου γηπεδου, μακαρι να ειναι στην Τουμπα αλλα αν δεν μπορει να γινει εκει βαση των στανταρ που θα τεθούν πρεπει ενωμενοι να προσπαθησουμε για την δημιουργια ενως νεου ιστορικου γηπεδου που θα μας χαρίσει νεες στιγμες χαρας μεγαλύτερες του προηγουμενου .
υ.γ ο κοσμος εκσυγχρονίζετε οποιος δεν ακολουθει μενει τελευταίος κοιτώντας απλα τους αλλους να τον προσπερνουν


Φιλε, αν θελουν να πηγαινουν τα λεφτα στον ΠΑΟΚ και οχι στον καθε τυχαρπαστο ας αγορασουν οι αραβες τα γυρο κτιρια και να τα εκμεταλευτουν.
Οσο για τις οικογενειες και τις γυναικες.

Ο ΠΑΟΚ πρεσβευει αυτη την ατμοσφαιρα ανεκαθεν.
Αυτος ειναι ο Π.Α.Ο.Κ.

Γι αυτο το λογο ξερει ολη η ευρωπη τον ΠΑΟΚ.
Για αυτο το λογο εχουμε συνδεσμους σε ολο τον πλανητη.
Γι αυτο το λογο χτιστηκε η ιστορια μας οπως την ξερουμε.

......

Να σας πω και κατι για να δειτε περα απο το δακτυλο σας.
Γινετε μαλακια, και φευγουν οι Αραβες..Σε 2,3,5 χρονια.
Εχουμε ηδη χασει την Τουμπα, χανουμε την ατμοσφαιρα της Τουμπας(το γιατι, το εγραψα σε προηγουμενο ποστ)
Χανουμε τη νοοτροπια μας και πολλα απο τα ιδεωδη μας.

Και μας μενει να λεμε οτι εχουμε καινουργιο αστερατο γηπεδο?

ΟΧΙ φιλε, στα @@ μου το αστερατο γηπεδο.

ΠΑΟΚ δε γιναμε ουτε για τις μεταγραφες, ουτε για τις πολυτελειες.
ΠΑΟΚ γιναμε απο τον λαο του

ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ.

και σιγουρα η εξυγχρονισμενη ατμοσφαιρα που "λογικα" οπως λεγετε επερχεται , δεν με χαροποιει καθολου.
Αφου Ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΛΑΟΣ ΤΟΥ, θα αλλαξει νοοτροπια, κατι που μερικοι βλεπω πως δεν εχουν προβλημα.
ΚΡΙΜΑ.

Εχω συζητησει και με αλλους πολλες φορες που ειχαν την αποψη σας, και ξαφνικα συνειδητοποιησαν το τι θα γινοτανε, και μου λεν αδερφε δικιο εχεις.
Τουμπα,θυρα 4 και ελιες μαυρες

και giapa, αν εισαι με την αποψη οτι ο ΠΑΟΚ πρεσβευει μονο την προσφυγια , απαρνεισε αγωνες και αγωνες που εδωσαν αδερφια μας , περαν των 40 χρόνων(Δηλαδη ενας που ειναι 50 προλαβε την απαρχη στα 10 του) για να κερδισει τον τιτλο του επαναστατη.

Οταν το αδικοχαμενο το παιδι εχασε τη ζωη του απο μπατσο
και εβλεπα ατομα σε πορειες με μπλουζακια ΠΑΟΚ, να τους ορμανε αστυνομικοι,
χωρις να εχουν κανει κατι,
μονο και μονο επειδη ο ΠΑΟΚ πρεβευει την επανασταση και την αντισταση στο αδικο και στο συστημα,
και αυτα να μην το βαζουν κατω και να μην χεζονται...

Τοτε συνειδητοπειεις το μεγαλειο των τεσσαρων αυτων γραμματων.
Π.Α.Ο.Κ

Γιατι οσοι εχετε διαβασει και ψαχτει λιγο, θα ξερετε για την γραμμη που πανε να μας περασουν, που μας θελουν να ειμαστε προβατα σαν ανθρωποι.

Ο ΠΑΟΚ ειναι η μονη ΙΔΕΑ στην ελλαδα(για να μην επεκταθω παρπαπερα) που αντιστεκεται, ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΤΑΙ.
Και πας στην απλη τσιμεντενια Τουμπα και βλεπεις 35 000 ΞΥΠΝΙΟΥΣ ανθρωπους να παλευουν για τις αξιες και το δικιο τους.


Μια Τουμπα που μυριζει απο μονη της μπαρουτι.


Βλεπω συνδεσμους να κανουν συναντησεις για αιμοδοσια,
Συνδεσμους να κανουν ερανο για ρουχα για να στειλουν στη Αφρικη.

Μια ολοκληρη Τουμπα να φωναζει , να καει να καει η πουτανα η βουλη, μετα απο τον χαμο 3 ανθρωπων και της γυναικας που ηταν εγγυος.

Αυτα οχι μονο στην Ελλαδα.

ΠΟΥΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΕ.

Γι αυτο ο ΠΑΟΚ ειναι ιδεα, ειναι σχολειο, ειναι ΑΓΩΝΑΣ.
Για αυτο ο ΠΑΟΚ ειναι μοναδικος.

Ειμαι περηφανος να με λεν ακομα και απ την Αθηνα , οτι ειμαι ο μονος λαος που φοραει παντελονια.
Ειμαι περηφανος να με λεν ατομα απο ολες τις ομαδες(αρα και νοοτροπιες) μπραβο για τη σταση μου στα συγχρονα γεγονοτα.

Ειμαι περηφανος να κατεβαινω στην Αθηνα και να βγαινουν ολοι οι Αθηναιοι στα μπαλκονια για να θαυμασουν τους λεβέντες ΠΑΟΚτσηδες.

Ειμαι περηφανος να κανω προσωπικοτητες σαν τον Γκαρσια να ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ με τα ιδεωδη του ΠΑΟΚ, και να φτυνουν αιμα στο γηπεδο.

Ειμαι περηφανος που ο Π.Α.Ο.Κ ειναι η μονη ομαδα που κανει λαο απο τον λαο του,ακομα και στο εξωτερικο.

Ειμαι περηφανος, να δηλωνουν παικτες απο ολες της ομαδες οτι η Τουμπα ειναι η πιο καυτη ατμοσφαιρα που εχουν ζησει.

Ειμαι περηφανος , που παικτες σαν τον Μαραντονα, τον Αλεμαο, τον Κρουφ και αλλους , προσκυνησαν στη θυρα 4.
Ειμαι περηφανος που τα τεσσερα γραμματα που με εκφραζουν, ειναι η μονη ιδεα στην Ελλαδα που πρεσβευει την αγνη αντισταση.

Ειμαι περηφανος που σε ολη την Ελλαδα μας θεωρουν επαναστατες.

Ημουν, ειμαι, και θα συνεχισω να ειμαι.

Και δεν προκειτε να χαθουν ολα αυτα για κανενα μαξιλαροτο γ@μωκαθισμα, για καμια γ@μω-οθονη.


Π.Α.Ο.Κ δεν γινεσαι, γεννιεσαι.
Π.Α.Ο.Κ δεν ειναι μονο η ομαδα, ειναι τροπος ζωης.
.........

Π.Α.Ο.Κ ειναι ΑΓΩΝΑΣ.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό bob » Δευτ 27 Δεκ 2010, 16:06

για κεντρικη ειναι το ποστ σου αδερφε
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΥΕΦΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΡΕΦΑ
ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ
Άβαταρ μέλους
bob
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Federacion » Δευτ 27 Δεκ 2010, 16:09

guardian4 έγραψε:
Μια Τουμπα που μυριζει απο μονη της μπαρουτι.


Βλεπω συνδεσμους να κανουν συναντησεις για αιμοδοσια,
Συνδεσμους να κανουν ερανο για ρουχα για να στειλουν στη Αφρικη.

Μια ολοκληρη Τουμπα να φωναζει , να καει να καει η πουτανα η βουλη, μετα απο τον χαμο 3 ανθρωπων και της γυναικας που ηταν εγγυος.

Αυτα οχι μονο στην Ελλαδα.

ΠΟΥΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΕ.

Γι αυτο ο ΠΑΟΚ ειναι ιδεα, ειναι σχολειο, ειναι ΑΓΩΝΑΣ.
Για αυτο ο ΠΑΟΚ ειναι μοναδικος.

Ειμαι περηφανος να με λεν ακομα και απ την Αθηνα , οτι ειμαι ο μονος λαος που φοραει παντελονια.
Ειμαι περηφανος να με λεν ατομα απο ολες τις ομαδες(αρα και νοοτροπιες) μπραβο για τη σταση μου στα συγχρονα γεγονοτα.

Ειμαι περηφανος να κατεβαινω στην Αθηνα και να βγαινουν ολοι οι Αθηναιοι στα μπαλκονια για να θαυμασουν τους λεβέντες ΠΑΟΚτσηδες.

Ειμαι περηφανος να κανω προσωπικοτητες σαν τον Γκαρσια να ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ με τα ιδεωδη του ΠΑΟΚ, και να φτυνουν αιμα στο γηπεδο.

Ειμαι περηφανος που ο Π.Α.Ο.Κ ειναι η μονη ομαδα που κανει λαο απο τον λαο του,ακομα και στο εξωτερικο.

Ειμαι περηφανος, να δηλωνουν παικτες απο ολες της ομαδες οτι η Τουμπα ειναι η πιο καυτη ατμοσφαιρα που εχουν ζησει.

Π.Α.Ο.Κ δεν ειναι μονο η ομαδα, ειναι τροπος ζωης.
.........

Π.Α.Ο.Κ ειναι ΑΓΩΝΑΣ.[/size]



ουυυ οπισθοδρομικέ!
λαικάντζά!
αντιεξουσιαστή!
κομουνιστοσυμμορίτη!

ευτυχώς ήρθε το ΔΝΤ και θα βάλει εσένα και τους ομοιους σου σε μία τάξη. ;) ;) ;)
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 27 Δεκ 2010, 16:39

ολα αυτα μπορουν να συνηπαρχουν με ενα καινουριο γηπεδο αλλιως με τα μυαλα που κουβαλανε οι παραταξεις του Α.Σ. το γηπεδο θα πεσει απο μονο του καποια στιγμη και το κακο ειναι οτι δεν θα μπορουμε να το ξαναχτισουμε στην τουμπα για τους
γνωστους χιλιοειπωμενους λογους ......
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό logios » Δευτ 27 Δεκ 2010, 17:08

Δεν μιλησε κανεις για παραχωρηση της Τουμπας, αρα αστοχη η αναφορα.
Εαν συνειδητα ο λαος του ΠΑΟΚ αντιπροσωπευει ολα αυτα τα ιδανικα πιστευετε οτι θα τον αλλοτριωσουν τα κυριλε γηπεδα και τα εμπορικα;
Δεν μπορω να κατανοησω τον φοβο σας. Εκτος και αν ειμαστε επαναστατες επειδη ειμαστε φτωχοι....και με τον ενδεχομενο "πλουτισμο" μας γινουμε γαβροι ( σε νοοτροπια ).
Κανεις δεν απαντησε σε προηγουμενο σχολιο μου , με τι εισαστε ταυτισμενοι?
Με το γηπεδο; (ως κτισμα). OXI , δεν σας χαλει ενα νεο γηπεδο εκει.
Με την περιοχη; TOYΜΠΑ. ΟΧΙ , δεχεστε τον χωρο της Δ.Ε.Θ.
Αν θελω να δημιουργω καυτη ατμοσφαιρα μπορω να το κανω και σε ενα σταδιο 50 χρονων και σε ενα ολοκαινουριο.
Θελεις να χοροπηδας και σε ενοχλουν τα καρεκλακια ζητα στην 4α να μην εχει.
Ας καταλαβουμε κατι, ενα νεο γηπεδο το μονο που θα σταματησει ειναι το κατουρημα στις γωνιες στο τελευταιο διαζωμα κατω απο τις πινακιδες, το μπαινω κουτρα, το μπαινω λιωμα απο ρετσινες και με ρετσινες κ.α. αναλογα.
Το χορτο θα περναει και στο καινουριο :D .
Αν ειμαστε τοσο ρηχοι που ενα καινουριο γηπεδο θα αλλοιωσει τα επαναστατικα ιδεωδη που αντιπροσωπευουμε.....τοτε ολα τα αλλα ειναι προφασεις
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες