Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό geoavr » Παρ 24 Δεκ 2010, 14:51

Παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό την αναθέρμανση της γνωστής κουβέντας γύρω από το νέο γήπεδο.Πάνω κάτω είχα αναφερθεί 4-5 φορές στο παλιό τόπικ γύρω από αυτό το θέμα και οι παλιότεροι ίσως θα το θυμούνται.Είχα αναφέρει όλα τα συν και τα πλήν γιά όλα τα ενδεχόμενα. Και κατά την ταπεινή μου γνώμη το νέο γήπεδο ΙΣΩΣ θα έπρεπε να γίνει κάπου αλλού εκτός Τούμπας.Για την ΔΕΘ δεν το αναφέρω καθόλου γιατί είναι πιθανότερος ο άλλος πλανήτης παρά η ΔΕΘ γιά όσους ξέρουν έστω και λίγα γιά την υπόθεση.
Αλλά και δεν θα έλεγα και όχι αν κάποιος επενδυτής( γιατί ο ΠΑΟΚ - ΑΣ ή ΠΑΕ με τραπεζικά δάνεια ή παραχώρηση ποσοστού στην κατασκευαστική δεν το κάνουν ούτε τον άλλο αιώνα) μπορούσε να κατασκευάσει ένα σύγχρονο στάδιο στην Τούμπα.Θα πρέπει να είναι λίγο ταχυδακτυλουργός βέβαια άλλα αυτό είναι μιά άλλη μεγάλη κουβέντα.

Το νέο στην κουβέντα γιατί όλα τα άλλα έχουν λίγο πολύ ειπωθεί είναι ένα περιστατικό πριν λίγο καιρό όταν είχα μιά face to face αντιπαράθεση γιά αυτό το θέμα.Σε ένα καφενείο στην Τούμπα λίγο πριν την έναρξη του ματς,στην παρέα μου μιλούσαμε γιά το νέο γήπεδο και ανέφερα τις απόψεις μου.Ότι δηλαδή ίσως θα ήταν καλύτερα να γίνει κάπου αλλού.Και εκείνη την ώρα άκουσα τον καφετζή που ήταν από πίσω μου να ωρύεται αφρισμένος
''Μόνο πάνω από τα πτώματα μας θα φύγει η ομάδα από την Τούμπα''
Ήθελα να του απαντήσω αλλά τα φιλαράκια μου είπαν να κουλάρω και εκεί τελείωσε το θέμα.

Αλλά από αυτό το περιστατικό κατάλαβα ένα πράγμα.Υπάρχουν καμμιά κατοσταριά και πλέον μαγαζιά κάθε είδους που από 2-3 παιγνίδια του ΠΑΟΚ εντός έδρας κάθε μήνα κονομάνε το νοίκι+ΤΕΒΕ+ΔΕΗ+ΟΤΕ. Τον υπόλοιπο μήνα δουλέυουν γιά το κέρδος.Γιά αυτούς είναι ζήτημα επιβίωσης το θέμα του γηπέδου και θα κάνουν ότι είναι δυνατόν το γήπεδο να μην φύγει από την Τούμπα έστω και αν αρχίσει να πέφτει.Απίστευτα μικροσυμφέροντα....

Και εγώ από εκείνη την στιγμή και μετά οποιονδήποτε ακούω να μιλάει γιά τελεσίγραφα-πτώματα-άλλους πλανήτες και τέτοια του βάζω δίπλα ένα μεγάλο ερωτηματικό.

Υ.Γ. Αυτήν την ψυχή τον Μάκη έχω να τον δω από το 91 στην Γενεύη σε ματς του ΠΑΟΚ.Δώστε του καμμιά δεκαριά σκαλοπάτια,από την θέση του και πάνω να τα έχει να τα χαίρεται ο άνθρωπος.Ο Μάκης είναι το μόνο επιχείρημα της G4 γιά το γήπεδο ? Έλεος...
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
geoavr
 
Δημοσιεύσεις: 980
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 02:46

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό tsapgeo » Παρ 24 Δεκ 2010, 15:10

thrix έγραψε:Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί έχει τόσο μεγάλη σημασία το που θα γίνει το γήπεδο?

έλα ντέ!!!!
Δέν μας φτάνει απλά να γίνει??
:pano: :opaokara: :nairepaok:
Βόρειος Πόλος
tsapgeo
 
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Πέμ 06 Αύγ 2009, 18:32
Τοποθεσία: Thessaloniki , Panorama

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 24 Δεκ 2010, 17:56

δεν προλαβαίνω να δώσω τις πηγές

κόστος νέου σταδίου 4500€ ανά θέση.

...θα επανέλθω


επανήλθα


Ναι ή όχι στο νέο στάδιο (της Έβερτον);
ενδιαφέρουσα παρουσίαση (στα ξένα) για την ψηφοφορία σχετικά με τη δημιουργία νέου γηπέδου.
γράφει:
η συζήτηση έχει (σε ορισμένες περιπτώσεις) επικεντρωθεί σε συναισθηματικά θέματα επικεντρωμένα στη θέση (Kirby ή Walton) ή ακόμη χειρότερα στην αισθητική.
Ψηφίστε ΝΑΙ (για το νέο στάδιο) αν πιστεύεται ότι:
1. ο σύλλογος έχει τα χρήματα, δε θα χρεωθεί παραπάνω
2. ο σύλλογος μανατζάρεται σωστά, πετυχαίνει τους οικονομικούς του στόχους, δεν ξεφεύγει από το μπάτζετ και ακολουθεί τα πλάνα που θέτει - δε θα έχουμε υπέρβαση του προϋπολογισμού από το δεύτερο χρόνο
3. τα εκατομμύρια που θα επενδυθούν δε θα έχουν αρνητικό αντίκτυπο στην προσπάθεια του τεχνικού διευθυντή για μεταγραφές και ανανεώσεις τα επόμενα 5 χρόνια...


εμείς τι απαντάμε στα παραπάνω ερωτήματα;

http://www.toffeeweb.com/club/business/ ... tadium.pdf
Τελευταία επεξεργασία από ABOLEYTOI και Παρ 24 Δεκ 2010, 18:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό emeissaspsirizoume4 » Παρ 24 Δεκ 2010, 18:08

geoavr έγραψε:Υ.Γ. Αυτήν την ψυχή τον Μάκη έχω να τον δω από το 91 στην Γενεύη σε ματς του ΠΑΟΚ.Δώστε του καμμιά δεκαριά σκαλοπάτια,από την θέση του και πάνω να τα έχει να τα χαίρεται ο άνθρωπος.Ο Μάκης είναι το μόνο επιχείρημα της G4 γιά το γήπεδο ? Έλεος...


εχουνε καμια 100αρα μαγαζια οι 4ακηδες διπλα στο γηπεδο :lol: :lol: :lol: :lol:

και εγω οταν ακουω οτι καποιος θελει γηπεδο εκτος τουμπας θα βαζω ενα ερωτηματικο διπλα γιατι μπορει αυτος που τα λεει να εχει οικοπεδα διπλα στην νεα τοποθεσια ή κανα μαγαζι

υγ: ρε αφου ζει η περιοχη της ΤΟΥΜΠΑΣ απο το γηπεδο,ποιοι ειναι αυτοι που θα κανουνε επωνυμη καταγγελια αμα γινει νεο γηπεδο εκει? :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
emeissaspsirizoume4
 
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:00

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 24 Δεκ 2010, 18:56

Ο σαβουριδης θα δηλωσει κάτοικος περιοχής πρώτος πρώτος αυτός .....
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό emeissaspsirizoume4 » Παρ 24 Δεκ 2010, 19:08

ειναι γνωστο οτι ολοι οι εχθροι μας δεν θελουνε να μεινουμε ΤΟΥΜΠΑ maktpol
και να σαι σιγουρος ο μεγαλομετοχος του τρωμεσουτιακαιειμαστερουφιανοι3 θα στειλει και εργατες δωρεαν να βοηθησουνε για το νεο γηπεδο στα χωραφια
Άβαταρ μέλους
emeissaspsirizoume4
 
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:00

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 24 Δεκ 2010, 19:21

Άραγε όταν φύγαμε απο το συντρίβανι για τα χωράφια της Τούμπας τι αντιδράσεις υπήρχαν ; Εμένα με ενδιαφέρει με το καινούριο γήπεδο όπου γίνει να μεγαλώνει τον ΠΑΟΚ εγώ βλέπω ότι Όλοι στο θέμα της Τούμπας κολοβαρανε δεν θέλουν να γίνει τίποτε απο τον κατσαρη μέχρι ΜΕΛΒΑ χρυσούς κλπ
Πάντως η καραμέλα ότι θα μας φάνε την τούμπα ξαφνικά ελιωσε αφού όπως λένε δεν την θέλουν .....
Για να δούμε θα έχουμε πάλι λόγια ; Όσο για το makptol(γραψτο σωστα) ναι έτσι βγαίνω στο paokworld ΕΣΥ ποιος είσαι εκει
Γιατί δεν το γράφεις ; Μην φοβασε δεν θα κακοχαρακτηρησει κανείς ......:)))))
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 24 Δεκ 2010, 19:45

Πραγματικα οι αντιπαλοι μας εχουν ενθουσιαστει στην ιδεα του να φυγουμε απο ενα γηπεδο που καθε χρονο μας κοστιζει 2-3 μεταγραφες σε επισκευες και δεν προσφερει κανενα επιπλεον εσοδο περαν των εισητηριων.Επισης ειναι ενθουσιασμενοι στην προοπτικη να βρουμε εμεις μερος και κυριως χρηματοδοτη για το εργο την ωρα που εκεινοι τρεχουν αριστερα και δεξια και εχουν αλλαξει 103174178 σχεδια μηπως και καταφερουν να βρουν ειτε το ενα ειτε το αλλο ειτε και τα 2.Αφου απο την χαρα τους σκεφτονται να σταματησουν τις δικες τους προσπαθειες και να βοηθησουν την δικη μας μηπως και εξαφανιστει ο κακος δαιμονας της τουμπας που τους στοιχισε τοσα πρωταθληματα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό IKARIA_4 » Παρ 24 Δεκ 2010, 19:50

Πιστευω οτι η ιδανικη λυση ειναι η ΔΕΘ.
Και εξηγουμαι...

ειναι μια περιοχη ακριβως διπλα στην ιστορικη εδρα του ΠΑΟΚ , το συντριβανι.
βρισκεται στο κεντρο της πολης.
φανταστειτε ενα μεγαλειωδες νεο γηπεδο-στολιδι του ΠΑΟΚ,να βρισκεται ακριβως στο κετρο της πολης, στην καρδια της Θεσσαλονικης οπου θα το βλεπουν καλημερινα εκατονταδες χιλιαδες κατοικοι και επισκεπτες! θα ειναι η πραξη του ''μια πολη,μια ομαδα''!θα μπορουν να εχουν προσβαση οι φιλοι του ΠΑΟΚ απο δυτικα και ανατολικα και επαρχια, δεν θα δινει κανενα περιθωριο προπαγανδας σε γειτονιες,και θα ειναι ενα πραγματικο στολιδι στην καρδια της πολης και του Βορρα (και οχι μονο).

προκειται για ενα σημειο που θα εχει αμεση προσβαση απο παντου,και απο το μετρο(πολυ σημαντικο) στο μελλον,και υποθαλασσια,και περιφεριακο.
κατα τη γνωμη μου,αν επιλεγει αυτη η λυση θα ειναι μια ιστορικη επιλογη,η οποια και θα παει τον ΠΑΟΚ μπροστα με ενα πραγματικα μεγαλο γηπεδο,και θα εχει και πολλες συμβολικες και χρηστικες προεκτασεις που θα προσδωσουν αλλον αερα στο συλλογο.

τελος,θα μπορουσε να ονομαστει ΤΟΥΜΠΑ,ωστε να θυμιζει σε ολους το θρυλικο αυτο ονομα της εδρας-φρουριο που απογειωσε το συλλογο,και να ακουγεται για παντα ως ιστορικο ονομα,και ως φοβητρο
νομιζω θα ηταν μια ιδανικη λυση,που θα μπορουσε να συμβιβασει ολες τις πλευρες,και θα απογειωσει τον ΠΑΟΚ !
IKARIA_4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 17:21
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΙΟ ΠΕΛΑΓΟΣ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό novito » Παρ 24 Δεκ 2010, 19:52

Ωραια κουβεντιαζουμε για το γηπεδο (δε ξερω ποσο υπαρκτο ειναι αυτη τη στιγμη σα θεμα), αλλα ας μη ξεχναμε οτι για το γηπεδο της Τουμπας αποφασιζουν τα μελη του ερασιτεχνη και μονο... αυτά για να μη γκρινιάζουμε αύριο-μεθαύριο σε μια ενδεχόμενη περίεργη απόφαση.... ;)

υ.γ. ΙΚΑΡΙΑ θα διαφωνησω μονο στα σημεια για μετρο, υποθαλασσια και λοιπα... οταν και αν με το καλό γίνουν αυτά στη Θεσσαλονίκη, θα μιλάμε για το μεθεπόμενο γήπεδο του ΠΑΟΚ....
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 24 Δεκ 2010, 20:02

Μηπως καποια στιγμη πρεπει να καταλαβουμε οτι την μεγαλητερη βαρυτητα περι του που θα γινει το επομενο γηπεδο εχει η αποψη ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗ?Δηλαδη τι θελουμε ακριβως? Να ερθει ο οποιος επενδυτης να δωσει μια επιταγη 100 μυριων στον ΑΣ και να αποφασισει για το γηπεδο η γσ γραφοντας τον στα @@#$@ της?Μιλανε καποιοι φιλοι λες και ηρθε καποιος και ειπε θελω το π στο ΠΑΟΚ να σημαινει παναραβικος το κ καταρ να παρω την εδρα και να την παω στη ντοχα και θα αλαξω και το σημα σε ημισεληνο.Ελεος δηλαδη υπαρχει η περιπτωση μετα απο 20 χρονια αμπελοφιλοσοφιων στον ΑΣ να ερθει ενας ανθρωπος να μας φτιαξει γηπεδαρα σε 3 χρονια και εμεις γκρινιαζουμε.ΘΑ ΠΗΔΗΧΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΗΡΟ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Παρ 24 Δεκ 2010, 20:11

Αν ήταν στο χέρι μου αποκλειστικά, δε θα έμπαινε καθόλου δημοσκόπηση γιατί ακριβώς δεν έχει καμία αξία επιστημονική ή άλλη. Σκεφτείτε αν θέλετε και αυτό το ενδεχόμενο.

Θα μπορούσα να το στείλω σε πμ αλλά το γράφω δημόσια προς τους άλλους συντονιστές γιατί εδώ που τα λέμε σιγά το μυστικό αλλά και για να πείτε οι υπόλοιποι τη γνώμη σας: θέλετε να αφήσουμε το νήμα αυτό έτσι, χωρίς δημοσκόπηση; Θέλετε να... βάλουμε δημοσκόπηση διάρκειας μιας βδομάδας για το αν θέλουμε δημοσκόπηση, που ακούγεται λίγο τσίου τσίου αλλά είναι καλή λύση για να μην ακούμε οι συντονιστές τα απίστευτα περί προσπάθειας να περάσουμε γραμμή;

Εγώ θα πω κάτι κι εύχομαι 10.000 φορές να γίνω ρόμπα και να με δουλεύουν οι νεότερες γενιές που θα διαβάζουν αυτά που γράφω: μπροστά στην ένταση που θα υπάρξει για το νέο γήπεδο η υπόθεση Σαλπιγγίδη θα φαντάζει μια γόνιμη πολιτισμένη ακαδημαϊκή διαμάχη. Έχω γράψει για το θέμα αυτό κι έχω συζητήσει ένα σωρό φορές, πλέον περιμένω νέα στοιχεία πχ μια #%#%#@#@ μελέτη που να μας λέει τι μπορούμε να χτίσουμε ή να ανακατασκευάσουμε στην υπάρχουσα θέση και τι πλάνα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ υπάρχουν για αλλού.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό emeissaspsirizoume4 » Παρ 24 Δεκ 2010, 20:17

φιλε eortpol δεν μπορεις να συγκρινεις το συντριβανι με την τουμπα και εκεινη την εποχη με την σημερινη
το γηπεδο στο συντριβανι ειτανε του ΠΑΟΚ αλλα η εκταση δεν ειτανε δικη μας και μας ειπε το κρατος παρτε μπουλο κυριοι εδω θα γινει θεολογικη σχολη,πηγαιντε αγοραστε εκταση στην ΤΟΥΜΠΑ και σας δινουμε το 1/6 του ποσου που χρειαζεται για να το χτισετε κιολας
και ετσι και εγινε και αγορασαμε την εκταση και φτιαξαμε μονοι μας το γηπεδο

αναγκαστικα δηλαδη φυγαμε απο το συντριβανι
Άβαταρ μέλους
emeissaspsirizoume4
 
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:00

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 24 Δεκ 2010, 21:06

η ουσια ειναι οτι νεο γηπεδο ειναι πλεον ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ αν θελουμε να προχωρησουμε αλλα βλεπω οτι εκει στον Α.Σ.
ΟΛΟΙ σφυρανε αδιαφορα απλα γιατι ο ενας φοβατε τον αλλον μην τον αποκαλεσει λαμογιο.....ηλεκτροσοκ χρειαζονται
εκει για να ξεκινησουν επιτελους τις διαδικασιες και αυτο το ηλεκτροσοκ ισως το φερουν αν ερθουν οι επενδυτες
τη δηλωση τους οτι δεν θελουν την τουμπα την βρισκω πολυ εξυπνη και σαν μεσο πιεσης στον ερασιτεχνη να ξυπνησει απο την χειμερια ναρκη του....
ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΚΕΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ? ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΧΩΡΟΥΣ ΠΑΡΚΙΝΓΚ
ΚΑΛΟΥΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΠΟΥΤΑΡΗ ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.....
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό evripidis4 » Παρ 24 Δεκ 2010, 21:49

Ως γνωστον στις μπιζνες συναισηθηματισμος δεν χωραει..και αυτο πραγματικα ισχυει..
μακαρι να μπορουσε να γινει ενα αυταρκες γηπεδο στον χωρο που βρησκεται ο ιερος ναος μας..δυστυχως ομως αυτο δεν μπορει να γινει...διαβαζω απο καποιους οτι ας σκαψουμε λιγο πιο κατω και ας το μεγαλωσουμε...κι εγω πριν καποια χρονια ετσι σκεφτομουνα..γιατι δεν το σκαβουμε λιγο πιο κατω??να μεγαλωσει η χωρητικοτητα, να βαλουμε υπογεια εγκατασταση για να μην χαλαει το χλοοταπητας, να ερθουμε πιο κοντα κερκιδες-γηπεδο κτλ...Οσο ομως και να σκαψουμε, οτι μπαλωμα και να κανουμε ειναι μπαλωμα...και δεν φτανει μονο να αυξηθει η χωρητικοτητα για να γινει βιοσημο ενα proj
Μπορει καποιους να μην τους νοιαζει αν θα εχει καφετερειες εστιατορια σινεμα παρκινγκ κι εγω δεν ξερω αλλο τι...ΚΑΝΕΝΑΣ ομως μα ΚΑΝΕΝΑΣ και ΠΟΤΕ δεν προκειται να κανει ενα τετοιο εργο μονο με τεσσερις κερκιδες και χλοοταπητα...ουτε ο Α.Σ. ΠΑΟΚ, ουτε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, ουτε οι αραβες ουτε το κολοκρατος ουτε εγω ουτε κι εσεις, γιατι απλα δεν συμφερει...
Και δεν βλεπω το προβλημα στο να υπαρχουν 5-10 επιχειρησεις στο νεο γηπεδο ειτε εκμεταλλευομενες απο τον ιδιο τον ΠΑΟΚ ειτε με μισθωση σε καποιον αλλο...και εσοδα για την ομαδα θα εχει και νεες θεσεις εργασιας για αρκετο κοσμο θα υπαρξουν και πολλα αλλα θετικα..
για μενα η πρωτη επιλογη θα ηταν η Πυλαια διπλα στο παλατακι εφοσον αυτο ειναι εφικτο..περα απο το ρομαντικο ΠΑΟΚτσηδικο χωριο με το οποιο συμφωνω απολυτα, ενα τετοιο εργο θα δωσει μεγαλη ωθηση και στα αλλα τμηματα του ΠΑΟΚ μας..σκεφτειτε ποσες φορες συμπιπτουν αγωνες του μπασκετ με αυτους του ποδοσφαιρου με το χρονικο διαστημα μεταξυ των να ειναι πολυ μικρο με αποτελεσμα να μην υπαρχει χρονος για πολυ κοσμο που θα το ηθελε να παρεβρεθει και στους δυο αγωνες...
για να μην μακρυγορω μπορω να σκεφτω παρα πολλα θετικα σε μια τετοια ιδεα...και επαναλαμβανω, μακαρι κατι τετοιο να μπορουσε να γινει στην τουμπα..μακαρι..ο ΠΑΟΚ μας ομως ειναι ΠΑΟΚ Θεσσαλονικης και πολυ σωστα οπως ειπε και καποιος νωριτερα μπορουμε να το ονομασουμε ΤΟΥΜΠΑ τιμης ενεκες οπουδηποτε και αν κτιστει (οποτε και αν συμβει αυτο - ελπιζω συντομα)
Τελος, αν καποιος θελει να χτισει γηπεδο καπου αλλου περα απο την τουμπα, ο Α.Σ. δεν εχει κανενα λογο...οποτε δεν υποκειται απλα στην αποφαση του ερασιτεχνη...
Άβαταρ μέλους
evripidis4
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 19:03

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες