Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 17:16

ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΠΑΟΚ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ... ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ... ΜΗ ΤΟ ΞΕΧΝΑΤΕ ΑΥΤΟ.
ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΧΑΡΙΛΑΟΥ... ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ. :mrgreen:
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Federacion » Δευτ 27 Δεκ 2010, 17:41

μα εκεί προπονήται ήδη η ...ακαδημια.
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 27 Δεκ 2010, 17:46

Ο ΠΑΟΚ ανοίκει στον λαό του .... η Τούμπα δεν παραχωρείται και δεν διαπραγματέυεται (θαρρείς και ήταν του παππού τους) αμπαλαέα και άγιος ο Θεός.
Τελικά, ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί άνοιξε αυτό το τόπικ;
Για να διαβάζω τον κάθε μαλάκα να γράφει σε πρώτο πληθυντικό;
Άμα θέλατε συνθήματα υπάρχει ανάλογο τόπικ.
Εγώ δεν ξαναδιαβάζω το παρόν. Είμαι σε επικίνδυνη ηλικία για πίεση κλπ.
Καθήστε στα γαμωτσιμέντα σας, πουλήστε τσαμπουκά στον φλώρο με την γκόμενα και το κινητό, πιείτε και την μαλαματίνα σας και καλή καρδιά.
Καναπές και πάλι καναπές.

Ζαγοράκη πασά μου, άμα θες μπίζνα με συνδέσμους, η Τούμπα είναι μια χαρά.
Μη σε πω ότι θα βρεις και άλλες κενές θέσεις για να βολέψεις τους λίλιδες και τους θοδωράκηδες.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 18:03

Federacion έγραψε:μα εκεί προπονήται ήδη η ...ακαδημια.


:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΘΕΟΣ... :lol: :lol: :lol: :lol:
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό bakunin4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 19:19

DC έγραψε:Ο ΠΑΟΚ ανοίκει στον λαό του .... η Τούμπα δεν παραχωρείται και δεν διαπραγματέυεται (θαρρείς και ήταν του παππού τους) αμπαλαέα και άγιος ο Θεός.
Τελικά, ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί άνοιξε αυτό το τόπικ;
Για να διαβάζω τον κάθε μαλάκα να γράφει σε πρώτο πληθυντικό;
Άμα θέλατε συνθήματα υπάρχει ανάλογο τόπικ.
Εγώ δεν ξαναδιαβάζω το παρόν. Είμαι σε επικίνδυνη ηλικία για πίεση κλπ.
Καθήστε στα γαμωτσιμέντα σας, πουλήστε τσαμπουκά στον φλώρο με την γκόμενα και το κινητό, πιείτε και την μαλαματίνα σας και καλή καρδιά.
Καναπές και πάλι καναπές.

Ζαγοράκη πασά μου, άμα θες μπίζνα με συνδέσμους, η Τούμπα είναι μια χαρά.
Μη σε πω ότι θα βρεις και άλλες κενές θέσεις για να βολέψεις τους λίλιδες και τους θοδωράκηδες.


Υπαρχει και το καραικακη να γλιτωσεις απο αυτους τους αλητες της τουμπας αφου δεν αντεχεις με την πιεση και το ΟΑΚΑ προσφερεται για σπορακι ,κοκα κολα και ολες τις ανεσεις φιλε.
Αν δεν ειναι των "παππουδων" μας ,ποιανου ειναι η τουμπα ? εκει μεσα μεγαλωσανε 4 γενιες ΠΑΟΚσηδων και εσυ μιλας για μναλαματινες και βλαχομαγκιες,αυτη η απαξιωση του ΠΑΟΚΣΗ απο τον ΠΑΟΚΣΗ να δω ποτε θα σταματησει εχει καταντησει γελοιο ολες οι παγιες αποψεις των οπαδων να εξισωνονται με πρεζακια και ρετσινακιδες.Λιγο σοβαροτητα δεν βλαπτει.
Καναπες και παλι καναπες γιατι δεν σου κανει η τουμπα και θες να σε παρει και σοβαρα ανθρωπος ? καλα εισαι εκει ,μεινε εκει.
Pegasus έγραψε:
bakunin4 έγραψε:Το σημαντικο ειναι να παραμεινει η τουμπα περιουσια του ΠΑΟΚ,αφου συμφωνουμε σε αυτο ολοι ειναι μια καλη αρχη.


Σε αυτό δε θα βρεις κανέναν να διαφωνεί.


μην εισαι σιγουρος,απο κωλοτουμπες αδερφε εχουμε δει αλλα και αλλα.

Logie νομιζω το "ΤΟΥΜΠΑ,ΔΕΘ Η΄ ΑΛΛΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ " ειναι πολυ απλο να το καταλαβει κανεις και δεν χρειαζονται τα ερωτηματα σου με τι ειναι συνδεδεμενος κανεις.Τα πραγματα ειναι πολυ απλα δεν θελει σχεδον κανεις να χαθει η κυριοτητα της τουμπας απο τον ΠΑΟΚ και κατα δευτερον αν χτιστει νεο γηπεδο αυτο να ειναι στην θεση του παλιου ή στο κεντρο της πολης του ΠΑΟΚ.Σε λυσεις αναγκης και χωραφια ας πανε αλλα σωματεια,στην πολη του ΠΑΟΚ εμεις διαλεγουμε σε πιο γηπεδο θα κλωτσαμε το τοπι και τα mall και τις κονομες τους τις εχουμε γραμμενες.
Άβαταρ μέλους
bakunin4
 
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:08

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό emeissaspsirizoume4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 19:51

η ΤΟΥΜΠΑ δεν ειναι μονο των παππουδων μας,ειναι και των παιδιων μας
Άβαταρ μέλους
emeissaspsirizoume4
 
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:00

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 19:53

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι τις τελευταιες μερες ακουμε και κατω τα χερια απο την τουμπα...το θεμα ειναι οτι κανεις δε μιλησε για εκμεταλλευση της τουμπας οποτε δεν καταλαβαινω που ειναι το θεμα...το πραγμα ειναι πολυ ξεκαθαρο οσο αναφορα το συγκεκριμενο νομιζω...

οσο αναφορα το γηπεδο της τουμπας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...δε βλεπετε οτι ο ερασιτεχνης κοιμαται ορθιος και δεν εχει κανει ουτε τα ουσιωδη οσο αναφορα τη δημιουργια(ή ανακατασκευη) γηπεδου εδω και τοσα χρονια???


οσο αναφορα τη θεση μου εχω δηλωσει απο παλια οτι ειμαι υπερ δημιουργιας στην τουμπα ή στη δεθ...αλλα στο μεν πρωτο βλεπω εναν ερασιτεχνη ερασιτεχνη στα ολα του και εχω το φοβο του τι θα τραβηξω με μηνυσεις σε δικαστηρια(αλα βαζελος κουλα)-γιατι τα αλλα περι αρχαιων,χωρου,υδροφορου οριζοντα και μαλακιες τα ακουω βερεσε- και οσο αναφορα το δευτερο προσωπικα ειναι το ονειρο μου και μακαρι να γινει αλλα δε νομιζω να μας αφησουν...οποτε που καταληγουμε???μενουμε οπως ειμαστε και η τουμπα καθε χρονο(οσο θα αντεχει) θα μας στοιχοιζει τα μαλλιοκεφαλα μας και θα μας κραταει πισω...

απο εκει και περα συμφωνω με μια αποψη που ειχα διαβασει απο τον πηγασο οτι την τουμπα την κανουν οι οπαδοι της και οχι τα τσιμεντα της...κοινως οπου και να παμε στην τελικη οσο θα παραμενουμε αναλοιωτοι σα λαος και οπαδικη κουλτουρα δεν υπαρχει θεμα...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό logios » Δευτ 27 Δεκ 2010, 20:00

bakunin4
Αδυνατο να εντοπισω επιχειρηματολογια.
Εχεις αναλωθει σε εναν ανευ προηγουμενου λαικισμο και δεν απαντας σε απλα ερωτηματα που θετω.

Το να γραψω και αλλα δεν θα βοηθησουν γιατι απο την πλευρα σου δεν βλεπω αντεπιχειρηματα αλλα υπεκφυγες και ιδεολογηματα.

Μαλλον δεν συζηταμε για το ιδιο αντικειμενο. Εγω αναφερομαι σε μια Π.Α.Ε. που χρειαζετε χρημα για να λειτουργησει και εσυ μου μιλας για ιδεες.

Δεν παραγνωριζω τις δυο ιδιοτητες καθως και την σπουδαιοτητα της καθε μιας ξεχωριστα, εσυ αρνεισαι να το αποδεχτεις.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό bakunin4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 20:42

Αν αδυνατεις να εκλαβεις την αντιθεση μου σε ξεπουλημα-ανταλλαγη της Τουμπας ως επιχειρημα δεν φταιω εγω εκτος αν το θεωρουμε δεδομενο οτι δεν θα συμβει.
Αν παλι αναφερεσαι στο οτι πρεπει να γινει γηπεδο τουμπα ή στο κεντρο και εδω τα πραγματα ειναι απλα.Απλα πρεπει να εχουμε και τοποθεσια συγκρισης και σοβαρες μελετες πανω σε αυτα.Επειδη το πατε για πυλαια αν θες να κανουμε καποια συγκριση με εκει δεν εχω κανενα προβλημα ισα ισα απο πανω θα βγω :D :D :D
Το καραισκακη μιας και μιλαμε για ελληνικα δεδομενα δεν εχει κανενα mall διπλα και ειναι ακρως κερδοφορο.Οι εμπορικοι χωροι του ειναι περιφερειακα ενσωματομενοι στο οικοδομημα και σε σχετικα ανεκτο αριθμο ωστε να καταλαβαινεις οτι πηγες σε γηπεδο και οχι στην αγορα.H τελευταια αναφορα που ειχα διαβασει για το συγκεκριμενο ελεγε οτι απο τα καταστηματα και μονο η αποσβεση του εργου θα μπορουσε να γινει εντος 15 χρονων.Βεβαια εκει το εκμεταλευεται η θρυλος α.ε ιδιοκτησιας σωκρατη που καλοκαιρι μεταβιβασε μεγαλο ποσοστο μετοχων στον λαυρεντιαδη και αυτος προσφατα στον μαρινακη.Παρτουζα το πηρανε.Οπως καταλαβαινεις εδω παμε στο παραπανω θεμα για να μπορει ο ΠΑΟΚ παντα να εκμεταλευεται τα εσοδα του γηπεδου πρπει να ανηκει και παντα σε αυτον και οχι σε καποιον ιδιωτη ή α.ε. Και το ερωτημα τωρα ειναι ποσο μεγαλυτερο ειναι σε εκταση το καραισκακη απο τουμπα ? Αν κατσεις και την ψαξεις και με πολλα αλλα θα καταλαβεις οτι τα περισσοτερα επιχειρηματα ειναι μυθευματα των αρδ και των κοπροσκυλων του ΑΣ ΠΑΟΚ.
Τα mall κτλ δεν θα βοηθησουν κανεναν ΠΑΟΚ ουτε καν στην αποσβεση του εργου γιατι θα τα εκμεταλευεται καποια α.ε και στον ΠΑΟΚ δεν θα φτανει φραγκο,περα απο αυτο θα υποβαθμιζει τους εμπορικους χωρους εντος γηπεδου σε μερες που δεν εχει αγωνα.Για παρκιν κτλ τα εχουμε πει ,οπως και για την προσβαση που στην τουμπα με 3 εξοδους πλησιον του περιφερειακου εναντι μιας στην πυλαια το πραγμα φαινεται απο μονο του,μην αναφερω καν την πεζη προσβαση ή με τα αστικα που εχεις παρα πολλες επιλογες που σε αφηνουν κοντα.Θες να το παμε και οπαδικα και οπαδικα με συμφερει να ειμαι στο κεντρο της πολης ,γιατι ετσι ειναι πως να το κανουμε δεν ειναι ιδεολογημα ειναι η αληθεια.Ειναι αλλη φαση να κατεβαινεις την παπαφη,την εγνατια την λαμπρακη κτλ και να βλεπεις ολην την πολη ντυμενη ασπρομαυρα απο το να τραβιεσαι σε καποιο χωραφι,οταν παιζει ο ΠΑΟΚ προσωπικα θελω να το νιωθει ολη η πολη και να συναντιουνται ολα τα πυρηνακια με μοτοσυκλετες,αμαξια,αστικα,ποδαρατοι στο κεντρο.Ετσι μαθαμε τον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
bakunin4
 
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:08

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Federacion » Δευτ 27 Δεκ 2010, 20:53

Μπακούνιν, αν κ μαρξιστής ο υποφαινόμενος,
τα αυτονόητα λες...
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό bakunin4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 20:55

Μονο ΠΑΟΚ αδερφε τα αλλα τα βρισκουμε :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
bakunin4
 
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:08

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 21:36

Κάποιοι είμαστε ΠΑΟΚ, κάποιοι είμαστε Τούμπα... :?
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό bakunin4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 22:11

Τωρα περιμενεις απαντηση στην εξυπνιστικη ατακα ?
Άβαταρ μέλους
bakunin4
 
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:08

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 22:21

Tζάμπα μαλώνετε , αν έρθει επενδυτης και πει ότι κάνει γήπεδο με δικά του λεφτά , δε πρόκειται να ρωτήσει ούτε τους συνδέσμους ούτε τον κόσμο ούτε τον ΑΣ. Θα ρωτήσει επαγγελματίες τεχνοκράτες που σίγουρα θα ξέρουν καλύτερα από μας που συμφέρει την ομάδα να γίνει το νέο γήπεδο. Καλός ο ρομαντισμός, αλλα το 2011 δεν έχει θέση στον επαγγελματικό αθλητισμό. Oποιοσδήποτε normal οπαδός του ΠΑΟΚ και όχι μονο θα ήταν της άποψης ΓHΠΕΔΟ OΠΟΥ ΣΥΜΦΈΡΕΙ ΤΗΝ ΟΜAΔΑ. Το που συμφέρει την ομάδα όμως δε μπορούμε να το ξέρουμε εμείς. Εμείς απλά υποθέσεις κάνουμε. Αλλος βάζει τα λεφτά άλλος αποφασίζει.

Τώρα για κάτι κολλημένους που αν γίνει αλλου το γήπεδο απειλούν ότι δε θα ξαναπατήσουν σε αγώνα του ΠΑΟΚ, ας γίνει το νέο γήπεδο ας κάνουμε και ομάδα και οι κενές θέσεις θα καλυφθούν εύκολα όπου και να γίνει το γήπεδο. Κόσμο έχουμε.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 27 Δεκ 2010, 22:24

bakunin4 έγραψε:Τωρα περιμενεις απαντηση στην εξυπνιστικη ατακα ?

ουγκ
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: -Paoktzis, paokkerkir και 7 επισκέπτες