Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 05 Σεπ 2018, 22:24

θυρα θυρα πρεπει να χτιζεται,μην την παθουμε οπως οι αεχτσηδες και παιζουμε καυτανζογλειο για τα επομενα δεκα χρονια
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Kostas_g4 » Τετ 05 Σεπ 2018, 22:30

Πιστεύετε ότι δεν έχει γίνει προεργασία; Το θεωρώ απίθανο να ξεκινήσει ο Σαββίδης διαδικασία για το γήπεδο και να είναι έρμαιο κάποιων κατοίκων τριγύρω, βαλτών κλπ. Πιο πιθανό να το μπλοκάρει το κατίκι Δομοκού παρά οι κατοίκοι. Έχω την αίσθηση ότι το θέμα έχει δρομολογηθεί, πιστεύω πολύ σε αυτήν την οικογένεια δε μου μυρίζει παπάς.
Ο ΠΑΟΚ δεν είναι δύο ώρες μια Κυριακή πηγαίνουμε και τελειώνει, ο ΠΑΟΚ έχει επίπτωση ΣΕ ΟΛΗ ΜΑΣ ΤΗ ΖΩΗ.
Kostas_g4
 
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Κυρ 03 Φεβ 2008, 19:26
Τοποθεσία: Εύοσμος

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό prax » Τετ 05 Σεπ 2018, 22:34

Kostas_g4 έγραψε:Πιστεύετε ότι δεν έχει γίνει προεργασία; Το θεωρώ απίθανο να ξεκινήσει ο Σαββίδης διαδικασία για το γήπεδο και να είναι έρμαιο κάποιων κατοίκων τριγύρω, βαλτών κλπ. Πιο πιθανό να το μπλοκάρει το κατίκι Δομοκού παρά οι κατοίκοι. Έχω την αίσθηση ότι το θέμα έχει δρομολογηθεί, πιστεύω πολύ σε αυτήν την οικογένεια δε μου μυρίζει παπάς.


Αδερφέ μου, δεν είπα ότι θα το μπλοκάρουν, απλά θα προσπαθήσουν να το καθυστερήσουν!
Όσο για τις προθέσεις της οικογένειας σαββιδη, δε νομίζω να αμφιβάλει κανείς γι αυτές.
Εδώ το πιο απλό, την πρώτη μέρα που ήρθε είχε αναφέρει το όνομα Μπερμπάτοφ.. λοιπόν τον έφερε..
Τι να συζητάμε τώρα..
Κ εγώ ξανά λέω το θέμα πιστεύω ότι έχει δρομολογηθεί για να κάνει η ΠΑΟΚαρα τη νέα τούμπα
:nairepaok:
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 05 Σεπ 2018, 23:15

Από τα λίγα που ανέβασε ο Γιώργης δε νομίζω ότι σκέφτονται κάτι σε στυλ allianz arena, αλλά κάτι σε στυλ allianz stadium (juve). Πρώτα πρώτα ταιριάζει στα χρώματα της ομάδας και επομένως αναδεικνύεται σε ένα "εύκολο" patern, που μπορεί να προσαρμοστεί και να εξειδικευτεί σύμφωνα με τις ανάγκες μας. Έχει αυτό το project πολλά πράγματα που κολλάνε. Το allianz stadium έχει χωρητικότητα 41.000 θέσεις και υλοποιήθηκε στο χώρο που απελευθέρωσε η κατεδάφιση του θρυλικού delle Alpi. Επομένως βαδίζουμε σε παρόμοια κατασκευαστικά χνάρια, με δεδομένα και για την κατεδάφιση και για την ανέγερση και για το συνολικό κόστος (στην Ιταλία πήγε περίπου στα 150 εκ.). Βέβαια ο χώρος του οικοπέδου δεν είναι ο ίδιος καθώς το delle Alpi ήταν πολύ μεγαλύτερο γήπεδο από την Τούμπα. Λογικά θα πάμε σε κάτι "μικρότερο" και με λιγότερες ευκολίες ως προς τις εξωτερικές του γηπέδου υποδομές, Κάπως έτσι το βλέπω εγώ. Φωτάκια led εναλλασσόμενα και λοιπά μπιμπλίκια δε νομίζω ότι ταιριάζουν στην Τούμπα και δε με συναρπάζουν. Αν μπορέσουμε και αποκτήσουμε ένα γήπεδο έστω και υποδεέστερο από της Γιούβε θα ήμουν πολύ χαρούμενος. 35.000 θέσεις νομίζω είναι υπεραρκετές. Θα γεμίζει σε 5-6 παιχνίδια και στα υπόλοιπα θα έχει μια πληρότητα από 50-70%. Φωνή να σηκώνει και να μην έχουμε τα καραγκιοζιλίκια με τις ντουντούκες του γαύρου. Το γήπεδο το θέλουμε για να περνάμε όμορφα, να γουστάρουμε και να βοηθάει να παίρνουμε και παιχνίδια.
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Τετ 05 Σεπ 2018, 23:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 05 Σεπ 2018, 23:20

prax έγραψε:
Kostas_g4 έγραψε:Πιστεύετε ότι δεν έχει γίνει προεργασία; Το θεωρώ απίθανο να ξεκινήσει ο Σαββίδης διαδικασία για το γήπεδο και να είναι έρμαιο κάποιων κατοίκων τριγύρω, βαλτών κλπ. Πιο πιθανό να το μπλοκάρει το κατίκι Δομοκού παρά οι κατοίκοι. Έχω την αίσθηση ότι το θέμα έχει δρομολογηθεί, πιστεύω πολύ σε αυτήν την οικογένεια δε μου μυρίζει παπάς.


Αδερφέ μου, δεν είπα ότι θα το μπλοκάρουν, απλά θα προσπαθήσουν να το καθυστερήσουν!
Όσο για τις προθέσεις της οικογένειας σαββιδη, δε νομίζω να αμφιβάλει κανείς γι αυτές.
Εδώ το πιο απλό, την πρώτη μέρα που ήρθε είχε αναφέρει το όνομα Μπερμπάτοφ.. λοιπόν τον έφερε..
Τι να συζητάμε τώρα..
Κ εγώ ξανά λέω το θέμα πιστεύω ότι έχει δρομολογηθεί για να κάνει η ΠΑΟΚαρα τη νέα τούμπα
:nairepaok:


Αν εμπλακούν με κάποιο τρόπο κεφάλαια του ΕΣΠΑ θα είναι πολύ καλό γιατί, από την τρέχουσα προγραμματική περίοδο, στα συγχρηματδοτούμενα έργα δεν είναι εύκολο ο κάθε "γείτονας" να προσβάλει τις αδειοδοτήσεις τους, καθώς απαιτούται υψηλότατα παράβολα για να ασκηθούν οι σχετικές προσφυγές.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 05 Σεπ 2018, 23:29

joshua έγραψε:Αυτα απτονται της περιβαλλοντικης μελετης που στη δικη μας περιπτωση δεν υπαρχει πατημα,οχι οτι υπηρχε στης κουλας για αυτο και απορριφθηκε, αλλα αντε εκει υπηρχε και ενα αλσος στην τουμπα τι ακριβως θα αλλαξει, πια χλωριδα και πια πανιδα εκτος αυτης των σκουληκιων θα πειραχτει?


Josh για την ΑΕΚ υπήρχε και παραϋπήρχε θέμα και για αυτό, με πολλά ζόρια, μετά από χρόνια καθυστέρηση ώστε να βρεθεί στο αρμόδιο πόστο ΑΕΚτζής υπουργός, πέρασε με νομοθετική ρύθμιση ο αποχαρακτηρισμός από δασική έκταση ενός μέρους του ¨οικοπέδου". Μετά από αυτό προφανώς και κλείδωσε η απόρριψη των σχετικών προσφυγών που αναμένονταν να ασκηθούν και οι οποίες όντως πήγαν άπατες.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό alp920 » Πέμ 06 Σεπ 2018, 00:13

Ως μεγαλύτερο πρόβλημα βλέπω την αρμόδια αρχαιολογική υπηρεσία.Ειναι η μόνη που μπορεί πραγματικά να κολλήσει το έργο.Αλλου δεν βλέπω θέμα.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2004
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Πέμ 06 Σεπ 2018, 01:23

40000 θεσεις! Απαραίτητα. Το νέο γήπεδο πόλος έλξης. Κάτι 30000 Πλας που ακούω και βλέπω να γράφονται με ευκολία, τα θεωρώ απαραδεκτα
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Πέμ 06 Σεπ 2018, 01:27

rainmaker έγραψε:Έχω σκαλωσει στις 36000 χωρητικότητα.

Δε ξέρω γιατι

Να ξεσκαλωσεις θέλουμε παραπάνω κι να γίνουμε κι το πρώτο ελληνικό γήπεδο στην νέα αυτή εποχή που θα φιλοξενήσει τελικό ευρωπαϊκού τροπαίου!
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό gkaletsi » Πέμ 06 Σεπ 2018, 07:15

Να ρωτήσω κάτι. Δεν μπορούν να υπάρχουν κερκίδες ορθίων; Με αυτόν τον τρόπο η ίδια κερκίδα θα χωράει περισσότερο κόσμο. Όπως ήταν παλιά. Μας υποχρέωσε κάποιος νόμος αν θυμάμαι καλά να βάλουμε καθίσματα. Αλλά μήπως μπορούμε να πιέσουμε να αλλάξει αυτός ο νόμος φέρνοντας ως επιχείρημα τα γήπεδα της Γερμανίας π.χ. Allianz Arena;
Π.Α.Ο.Κ. παντού
Άβαταρ μέλους
gkaletsi
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:36
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρη γη

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 06 Σεπ 2018, 07:48

Η τούμπα γινετε σήμερα 59 ετών χρόνια πολλά με ανανεωμένη όμορφη όψη....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό prax » Πέμ 06 Σεπ 2018, 08:00

seaman έγραψε:
joshua έγραψε:Αυτα απτονται της περιβαλλοντικης μελετης που στη δικη μας περιπτωση δεν υπαρχει πατημα,οχι οτι υπηρχε στης κουλας για αυτο και απορριφθηκε, αλλα αντε εκει υπηρχε και ενα αλσος στην τουμπα τι ακριβως θα αλλαξει, πια χλωριδα και πια πανιδα εκτος αυτης των σκουληκιων θα πειραχτει?


Josh για την ΑΕΚ υπήρχε και παραϋπήρχε θέμα και για αυτό, με πολλά ζόρια, μετά από χρόνια καθυστέρηση ώστε να βρεθεί στο αρμόδιο πόστο ΑΕΚτζής υπουργός, πέρασε με νομοθετική ρύθμιση ο αποχαρακτηρισμός από δασική έκταση ενός μέρους του ¨οικοπέδου". Μετά από αυτό προφανώς και κλείδωσε η απόρριψη των σχετικών προσφυγών που αναμένονταν να ασκηθούν και οι οποίες όντως πήγαν άπατες.


καλημερα,
καλα λεω εγω οτι το μεγαλυτερο δωρο του φλαμπουραρη ηταν το γηπεδο που τους το χαρησε και οχι το πρωταθλημα περσυ...
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 06 Σεπ 2018, 08:25

prax έγραψε:
seaman έγραψε:
joshua έγραψε:Αυτα απτονται της περιβαλλοντικης μελετης που στη δικη μας περιπτωση δεν υπαρχει πατημα,οχι οτι υπηρχε στης κουλας για αυτο και απορριφθηκε, αλλα αντε εκει υπηρχε και ενα αλσος στην τουμπα τι ακριβως θα αλλαξει, πια χλωριδα και πια πανιδα εκτος αυτης των σκουληκιων θα πειραχτει?


Josh για την ΑΕΚ υπήρχε και παραϋπήρχε θέμα και για αυτό, με πολλά ζόρια, μετά από χρόνια καθυστέρηση ώστε να βρεθεί στο αρμόδιο πόστο ΑΕΚτζής υπουργός, πέρασε με νομοθετική ρύθμιση ο αποχαρακτηρισμός από δασική έκταση ενός μέρους του ¨οικοπέδου". Μετά από αυτό προφανώς και κλείδωσε η απόρριψη των σχετικών προσφυγών που αναμένονταν να ασκηθούν και οι οποίες όντως πήγαν άπατες.


καλημερα,
καλα λεω εγω οτι το μεγαλυτερο δωρο του φλαμπουραρη ηταν το γηπεδο που τους το χαρησε και οχι το πρωταθλημα περσυ...

Τι συγκρίνεται ρε; Το άλσος με την Τούμπα;
Πάτε καλά;
Το άλσος είναι χαρακτηρισμένο ως δασική έκταση και δεν επιτρέπεται οποιαδήποτε κατασκευή. Η Τούμπα δεν είναι δασική έκταση. Για όσους ξέρουν από έργα, αν πέσεις σε έκταση χαρακτηρισμένη ως δασική την πάτησες. (το ίδιο και αν βρεθούν αρχαία, έστω και ένα ασήμαντο κομμάτι αγγείου...)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 06 Σεπ 2018, 08:28

Παρεμπιπτόντως σήμερα η Τούμπα έχει γενέθλια: Εγκαινιάστηκε στις 6 Σεπτεμβρίου 1959.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 06 Σεπ 2018, 08:35

prax έγραψε:
seaman έγραψε:
joshua έγραψε:Αυτα απτονται της περιβαλλοντικης μελετης που στη δικη μας περιπτωση δεν υπαρχει πατημα,οχι οτι υπηρχε στης κουλας για αυτο και απορριφθηκε, αλλα αντε εκει υπηρχε και ενα αλσος στην τουμπα τι ακριβως θα αλλαξει, πια χλωριδα και πια πανιδα εκτος αυτης των σκουληκιων θα πειραχτει?


Josh για την ΑΕΚ υπήρχε και παραϋπήρχε θέμα και για αυτό, με πολλά ζόρια, μετά από χρόνια καθυστέρηση ώστε να βρεθεί στο αρμόδιο πόστο ΑΕΚτζής υπουργός, πέρασε με νομοθετική ρύθμιση ο αποχαρακτηρισμός από δασική έκταση ενός μέρους του ¨οικοπέδου". Μετά από αυτό προφανώς και κλείδωσε η απόρριψη των σχετικών προσφυγών που αναμένονταν να ασκηθούν και οι οποίες όντως πήγαν άπατες.


καλημερα,
καλα λεω εγω οτι το μεγαλυτερο δωρο του φλαμπουραρη ηταν το γηπεδο που τους το χαρησε και οχι το πρωταθλημα περσυ...


Έγινε πολύ πριν το Φλαμπουράρη και όχι επί συριζανέλ
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες