Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Παρ 24 Δεκ 2010, 01:39

Συνέχεια του γνωστού και ιστορικού θέματος. Η αλλαγή έγινε προκειμένου να προστεθεί στην ψηφοφορία η επιλογή ΔΕΘ. Η παλιά ψηφοφορία και το αποτέλεσμά της παρατίθενται εδώ. Είναι ολοφάνερη η προτίμηση για Τούμπα τα τελευταία 3 περίπου χρόνια:

Εικόνα

Για να μην έχουμε ξανά το ίδιο πρόβλημα, θα περιμένουμε λίγο πριν ανοίξουμε νέα ψηφοφορία. Θέλουμε να ξέρουμε τι επιλογές θέλετε. Τούμπα σίγουρα, ΔΕΘ, Πυλαία, ρητά κάποια άλλη ίσως από αυτές που έχουν συζητηθεί; Μέχρι να οριστικοποιήσουμε τις επιλογές του νέου δημοψηφίσματος, το παλιό νήμα και η παλιά ψηφοφορία θα μείνουν ανοιχτά. Την 1η Ιανουαρίου θα κλειδωθούν και θα μπει η νέα ψηφοφορία.

Καλό είναι να διευκρινιστεί το εξής: οι δημοσκοπήσεις εδώ είναι για εμάς, δεν είναι επιστημονικές. Ως εκ τούτου, όποιος τις χρησιμοποιεί για απόδειξη ή για να κάνει ρεπορτάζ είναι άσχετος όσο και αν λέει ότι αγαπάει τον ΠΑΟΚ.

*Ενημέρωση 5-1-2011

Το ζήτημα της ψηφοφορίας δε συζητήθηκε ιδιαίτερα στις πρώτες 13 σελίδες. Οπότε, εκτός αν αλλάξει κάτι σημαντικό, δε θα μπει ψηφοφορία αλλά θα υπάρχει η παλιά κλειδωμένη. Λίγο άδικο για τα νέα μέλη αλλά όποιος θέλει να ρίξει ψήφο για το γήπεδο που να έχει αξία, ας το κάνει στον ΑΣ.

Επίσης ανανεώθηκε η εικόνα με το οριστικό αποτέλεσμα της ψηφοφορίας.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 24 Δεκ 2010, 02:23

καλο παντα ειναι σε μια δημοσκοπιση να υπαρχει και η ουδετερη επιλογη η οποια δεν με υποχρεωνει να επιλεξω αποκλειστικά μια μονο περιοχή
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Spyrot4 » Παρ 24 Δεκ 2010, 02:47

ελα φαινεται τι ψηφισες,το ποσοστο της τουμπας ειναι πιο μαυρισμενο ;)

τουμπα πρεπει να γινει το γηπεδο.Ιστορικα και μονο να το δουμε... :pano:
Άβαταρ μέλους
Spyrot4
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ 2010, 00:09

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 24 Δεκ 2010, 02:56

Η επιλογή των περισσοτέρων είναι συντριπτική υπέρ της Τούμπας..
Ομως, υπάρχει κάτι το οποίο δεν πρέπει να το ξεχνάμε..
Αν θέλουμε όντως να λογιζόμαστε σαν μεγάλη ομάδα, ο χώρος όπου βρίσκεται σήμερα η Τούμπα είναι πραγματικά.. ελάχιστον μπροστά σε αυτό που μας αξίζει!!

Οπως και να έχει.. Περιμένουμε τις εξελίξεις με τους Αραβες και βλέπουμε!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 24 Δεκ 2010, 03:45

Pegasus έγραψε:Για να μην έχουμε ξανά το ίδιο πρόβλημα, θα περιμένουμε λίγο πριν ανοίξουμε νέα ψηφοφορία. Θέλουμε να ξέρουμε τι επιλογές θέλετε. Τούμπα σίγουρα, ΔΕΘ, Πυλαία, ρητά κάποια άλλη ίσως από αυτές που έχουν συζητηθεί; Μέχρι να οριστικοποιήσουμε τις επιλογές του νέου δημοψηφίσματος, το παλιό νήμα και η παλιά ψηφοφορία θα μείνουν ανοιχτά. Την 1η Ιανουαρίου θα κλειδωθούν και θα μπει η νέα ψηφοφορία.


Πήγασε (και όποιος άλλος ασχολήθηκε με το τόπικ), για όση βάση μπορεί να έχει ένα τέτοιο poll (διπλά accounts κλπ), θέλω να κάνω μια επισήμανση.
Έχω την εντύπωση, αν όχι την βεβαιότητα, ότι ο κύριος διαχωρισμός θα πρέπει να γίνει σε αυτούς που θέλουν Τούμπα και σε αυτούς που ΔΕΝ θέλουμε Τούμπα. 'Όπως είμαι σίγουρος και ότι όσοι ΔΕΝ ψήφισαν Τούμπα, δεν έχουν πρόβλημα και με οποιαδήποτε άλλη τοποθεσία (πλην ίσως της ΔΕΘ) και, ως εκ τούτου, συμπεράσματα σαν του free είναι λανθασμένα: οι μισοί θέλουν Τούμπα free. Όχι η συντριπτική πλειοψηφία.
Εξ άλλου, νιώθω ότι το poll έχει το νόημα του να αναδείξει τον συναισθηματικό απογαλακτισμό μεγάλου πλήθους του λαού από την Τούμπα και όχι την εύρεση πιθανής νέας τοποθεσίας.
Τώρα ... Πυλαία; Καρατάσου; Μεσημβρία; ΔΕΘ;
Δεν νομίζω ότι έχει τόσο μεγάλη σημασία, αφού ο καθένας μπορεί να έχει στο μυαλό και κάποια διαφορετική τοποθεσία, χωρίς όμως να έχει πλήρη γνώση των δεδομένων και δυνατοτήτων αυτής.
Από το δικό μου μυαλό πχ, περνάνε συν τοις άλλοις (όπως έγραψα στο μητρικό τόπικ) και η Ευκαρπία και η δυτική είσοδος. Στο τέλος μπορεί να μας βγει poll με 20φεύγα επιλογές.
Αν προτίθεστε να διατηρήσετε δύο τόπικς και αφού ρωτάτε και την γνώμη μας, τότε, εγώ λέω, το ένα ας είναι Τούμπα-όχι Τούμπα και το άλλο Τούμπα-βάλτεότιθέλετε, με τις απαραίτητες όμως διευκρινήσεις.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό dimitrissss » Παρ 24 Δεκ 2010, 05:52

Για να μιλήσουμε με όρους 21ου αιώνα και όχι 1930 (Συντριβάνι) και 1959 (Τούμπα), είναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ να χτιστεί σύγχρονο γήπεδο / σύγχρονη μεγάλη αθλητική εγκατάσταση Α) σε πυκνοκατοικημένη περιοχή εντός πολεοδομικού συγκροτήματος (Τούμπα) και Β) στο κέντρο της πόλης, ειδικά μιας πόλης με σχεδόν ανύπαρκτο πράσινο. Για τον χώρο της ΔΕΘ δεν υπάρχει απολύτως καμία άλλη επιλογή από το να γίνει πράσινο και μόνο πράσινο. Οτιδήποτε άλλο είναι πισωγύρισμα.

Ξέρω ότι η ψυχή όλων μας Τούμπα λέει. Και η δική μου. Όλοι οι Παοκτσήδες είναι και «Τουμπιώτες», οπουδήποτε στη γη κι αν μένουν. Όμως πρέπει να δούμε τα πράγματα ψυχρά και ρεαλιστικά. Κάποια στιγμή θα ψάξω να δω τι ισχύει διεθνώς, γιατί την τελευταία δεκαετία - δεκαπενταετία έχουν χτιστεί πολλά νέα γήπεδα σε όλη την Ευρώπη και έχω την εντύπωση ότι πουθενά μα πουθενά δεν χτίστηκαν ούτε στο κέντρο των πόλεων, ούτε μέσα σε πυκνοκατοικημένες συνοικίες.
Άβαταρ μέλους
dimitrissss
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 00:36

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Petm » Παρ 24 Δεκ 2010, 06:24

θα βρείς παραδείγματα και για γήπεδα που κτίστηκαν μέσα στη πολh και εκτος πόλεως.

το καραϊσκάκη για το οποιο πολύ ντόρος έγινε για το ποσο ωφελήθηκε ο OSFP είναι μέσα στη πολh και σε οικόπεδο που εμενα μου φαίνεται πάνω κάτω σαν τhς Τούμπας αν oxi μικρότερο.

τα δυο του Λονδίνου, το emirates και το wembley είναι και τα δυο σε πυκνοκατοικημένες περιοχές (εδώ ο kos μπορεί να διαφωνήσει για το ένα αλλα συγγνώμη kos την έχω φάει στη μάπα τh περιοχή και έχω φρακάρει αμέτρητες φορες με το αμάξι, μπορεί να έχει εύκολο access με τα metro αλλα γενικότερα σα περιοχή είναι %$"^%$^£$).

και το τρίτο γήπεδο που προσπαθούσε να βάλει στα σκαριά για να γίνει ο bernie με τον μπριατόρε αυτό τις QPR θέλανε και αυτό να το κάνουνε σε περιοχή μέσα στο λονδίνο διπλα από το westfields (για οποιον ξέρει). τελικά κάτι προβλήματα είχαν και δε ξέρω που βρίσκεται η όλη φάση. για να είμαι δίκαιος θέλουν δε θέλουν τα γήπεδα μέσα στο λονδίνο θα γινόντουσαν. είναι αδύνατον να τα πάνε εκτος λονδίνου

μπορεί ο καθένας να πάει στο googlemaps στο satellite option και να τα δει.
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Παρ 24 Δεκ 2010, 08:26

Ο Οντέι Αλ Σαμαρί βρίσκεται σε καθημερινή επαφή με τον Θόδωρο Ζαγοράκη και τον ενημερώνει για την πορεία των συζητήσεων με τους εκπροσώπους του fund, ενώ βγαίνουν στο φως και τα πρώτα στοιχεία για το οικονομικό πλάνο.



Ο Οντέι Αλ Σαμαρί βρίσκεται στο Κατάρ με σκοπό να πείσει όλους τους εκπροσώπους του fund να δώσουν το πράσινο φως για την επένδυση στον ΠΑΟΚ.

Παράλληλα βρίσκεται σε καθημερινή επαφή με τον Θόδωρο Ζαγοράκη, σύμφωνα με ρεπορτάζ της «Εξέδρας» και φέρεται να είπε στον πρόεδρο του ΠΑΟΚ: «Όλα πάνε καλά, δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τίποτα».

Από την πλευρά της ΠΑΕ, θεωρούν ότι έχουν κάνει ότι μπορούσαν σε αυτό το θέμα και πλέον δεν είναι στο χέρι της η τελική απόφαση.

Στο μεταξύ υπάρχουν νέα σημαντικά στοιχεία για το επενδυτικό πλάνο των Αράβων. Το νέο γήπεδο δεν θα είναι ένα απλό γήπεδο, αλλά ένα τεράστιο αθλητικό κέντρο που θα έχει τα πάντα και θα αποτελεί κέντρο αθλητισμού της πόλης.

Το στρατόπεδο Καρατάσου στην δυτική είσοδο της πόλης, θεωρείται σαν ένα μέρος που θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο αφού υπάρχει χώρος και πρόσβαση μέσω του περιφερειακού, αλλά είναι και στο σχέδιο πόλης.


Τέλος οι
Άραβες είναι έτοιμη να κινηθούν εντυπωσιακά για να ενισχύσουν άμεσα την ομάδα τον Ιανουάριο, ωστόσο δεν μπορούν να δεσμευτούν για κάτι ακόμη και για αυτό ο Παντελής Κωνσταντινίδης θα κινηθεί, σαν να μην υπάρχει ενδεχόμενο Αράβων, μέχρι να υπάρξουν νεότερα.

gazzetta.gr
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 24 Δεκ 2010, 08:52

Συμφωνω σε γενικες γραμμες με DC και συμπλήρωνω οτι πρεπει να μπει αλλη μια επιλογη "κρινω το κάθε πλάνο ξεχωριστά και δεν εχω προβλημα με την τοποθεσια"...

Το λεω αυτο διότι αυτη τη στιγμή, χωρις ακόμα να ξερουμε τι σκεφτονται οι αραβες, εμεις μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε... Ας μας παρουσιασουν τι ακριβως εχουν στο μυαλο τους, ποση εκταση χριεαζονται για να στεγασουν αυτα που θελουν και μετά βλέπουμε ποιο οικόπεδο είναι το κατάλληλο...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό DimisK » Παρ 24 Δεκ 2010, 12:25

Γήπεδο σύγχρονο, λειτουργικό, κερδοφόρο (με εμπορικούς χώρους+μουσείο-μπουτίκ), 40.000 θέσεων, ακριβώς για να είναι κερδοφόρο και να μπορεί να συντηρηθεί εύκολα. (Ένα γήπεδο 50.000 και πλέον έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ λειτουργικά έξοδα και θα απειλεί την οικονομική εξυγίανση της ομάδας). Θέλουμε γήπεδο με εύκολη πρόσβαση. Αντάξιο της ιστορίας μας. Αυτά είναι που πρέπει να μας ενδιαφέρουν. Η διεθνής τάση θέλει τα νέα γήπεδα αποκεντρωμένα. Ιστορικές ομάδες άλλαξαν γειτονιά για να εξασφαλίσουν τις παραπάνω προδιαγραφές. Γιατί εάν δεν εξασφαλίσεις τις καλύτερες προδιαγραφές για την εμπορική επιτυχία, υπάρχει κίνδυνος το project "νέο γήπεδο" να σε καταπιεί...

Προσωπικά θα ήθελα το νέο γήπεδο - αφού στην Τούμπα δεν γίνεται με τις παραπάνω προδιαγραφές, όσο κι αν κάποιοι το πιστεύουν - στην Πυλαία. Ονειρεύομαι ένα ΠΑΟΚΤΣΙΔΙΚΟ "χωριό". Όλα τα τμήματα και οι εγκαταστάσεις σε ένα μέρος, με ότι συνεπάγεται αυτό για εμπορική αξιοποίηση.

Το σίγουρο είναι ότι το υπάρχον γήπεδο πρέπει σύντομα να περάσει στην ιστορία. Ο ΠΑΟΚ γιγαντώνεται και το παρόν γήπεδο τον "κρατάει" πίσω...

Η Τούμπα ήταν, είναι και θα είναι κομμάτι της ψυχής μας. Αυτό δεν αλλάζει!
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 24 Δεκ 2010, 12:29

ΜΠΡΑΒΟ DIMISK!ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!πανω απ'ολα το καλο του ΠΑΟΚ πρεπει να κοιταμε!Οπου και να γινει το γηπεδο εμεις θα ειμαστε παντα διπλα στην ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ!
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό thrix » Παρ 24 Δεκ 2010, 13:06

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί έχει τόσο μεγάλη σημασία το που θα γίνει το γήπεδο?
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Παρ 24 Δεκ 2010, 13:51

DC έγραψε:Πήγασε (και όποιος άλλος ασχολήθηκε με το τόπικ), για όση βάση μπορεί να έχει ένα τέτοιο poll (διπλά accounts κλπ), θέλω να κάνω μια επισήμανση.
Έχω την εντύπωση, αν όχι την βεβαιότητα, ότι ο κύριος διαχωρισμός θα πρέπει να γίνει σε αυτούς που θέλουν Τούμπα και σε αυτούς που ΔΕΝ θέλουμε Τούμπα. 'Όπως είμαι σίγουρος και ότι όσοι ΔΕΝ ψήφισαν Τούμπα, δεν έχουν πρόβλημα και με οποιαδήποτε άλλη τοποθεσία (πλην ίσως της ΔΕΘ) και, ως εκ τούτου, συμπεράσματα σαν του free είναι λανθασμένα: οι μισοί θέλουν Τούμπα free. Όχι η συντριπτική πλειοψηφία.
Εξ άλλου, νιώθω ότι το poll έχει το νόημα του να αναδείξει τον συναισθηματικό απογαλακτισμό μεγάλου πλήθους του λαού από την Τούμπα και όχι την εύρεση πιθανής νέας τοποθεσίας.
Τώρα ... Πυλαία; Καρατάσου; Μεσημβρία; ΔΕΘ;
Δεν νομίζω ότι έχει τόσο μεγάλη σημασία, αφού ο καθένας μπορεί να έχει στο μυαλό και κάποια διαφορετική τοποθεσία, χωρίς όμως να έχει πλήρη γνώση των δεδομένων και δυνατοτήτων αυτής.
Από το δικό μου μυαλό πχ, περνάνε συν τοις άλλοις (όπως έγραψα στο μητρικό τόπικ) και η Ευκαρπία και η δυτική είσοδος. Στο τέλος μπορεί να μας βγει poll με 20φεύγα επιλογές.
Αν προτίθεστε να διατηρήσετε δύο τόπικς και αφού ρωτάτε και την γνώμη μας, τότε, εγώ λέω, το ένα ας είναι Τούμπα-όχι Τούμπα και το άλλο Τούμπα-βάλτεότιθέλετε, με τις απαραίτητες όμως διευκρινήσεις.


Κατ' αρχήν, εσύ που δεν ψήφισες Τούμπα, στην πυρρά!

Κατά δεύτερον, μ'αρέσει το σκεπτικό σου. Θα βάλουμε 3 επιλογές:

-Τούμπα
-Τούμπα ή ΔΕΘ
-Τούμπα ή ΔΕΘ ή σε άλλο πλανήτη

:mrgreen:

Όχι, δε θα διατηρηθούν δυο topic, είπαμε να μην κλειδώσουμε το παλιό, εώς ότου καταλήξουμε στις επιλογές του νέου poll. Την 1η του μηνός θα κλειδώσει το παλιό, και θα παραμείνει μόνο αυτό ανοιχτό.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 24 Δεκ 2010, 13:51

DimisK έγραψε:
Προσωπικά θα ήθελα το νέο γήπεδο - αφού στην Τούμπα δεν γίνεται με τις παραπάνω προδιαγραφές, όσο κι αν κάποιοι το πιστεύουν - στην Πυλαία. Ονειρεύομαι ένα ΠΑΟΚΤΣΙΔΙΚΟ "χωριό". Όλα τα τμήματα και οι εγκαταστάσεις σε ένα μέρος, με ότι συνεπάγεται αυτό για εμπορική αξιοποίηση.

Το σίγουρο είναι ότι το υπάρχον γήπεδο πρέπει σύντομα να περάσει στην ιστορία. Ο ΠΑΟΚ γιγαντώνεται και το παρόν γήπεδο τον "κρατάει" πίσω...

Η Τούμπα ήταν, είναι και θα είναι κομμάτι της ψυχής μας. Αυτό δεν αλλάζει!



Απίστευτο ρε φίλε! Έχω και πλαιότερα γράψει πάνω κάτω τις ίδιες σκέψεις, αλλά αυτο με το "χωριό" που ανέφερες, είναι ακριβώς οι ίδιες λέξεις που ήθελα να γράψω εδώ και δυο τρεις μέρες. Ακριβώς την ίδια πρόταση ήθελα να πώ, με όλο το νοηματικό της περιεχόμενο... Μοιράζομαι απόλυτα αυτό το όραμα!
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13079
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Παρ 24 Δεκ 2010, 14:01

DimisK έγραψε:Γήπεδο σύγχρονο, λειτουργικό, κερδοφόρο (με εμπορικούς χώρους+μουσείο-μπουτίκ), 40.000 θέσεων, ακριβώς για να είναι κερδοφόρο και να μπορεί να συντηρηθεί εύκολα. (Ένα γήπεδο 50.000 και πλέον έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ λειτουργικά έξοδα και θα απειλεί την οικονομική εξυγίανση της ομάδας). Θέλουμε γήπεδο με εύκολη πρόσβαση. Αντάξιο της ιστορίας μας. Αυτά είναι που πρέπει να μας ενδιαφέρουν. Η διεθνής τάση θέλει τα νέα γήπεδα αποκεντρωμένα. Ιστορικές ομάδες άλλαξαν γειτονιά για να εξασφαλίσουν τις παραπάνω προδιαγραφές. Γιατί εάν δεν εξασφαλίσεις τις καλύτερες προδιαγραφές για την εμπορική επιτυχία, υπάρχει κίνδυνος το project "νέο γήπεδο" να σε καταπιεί...

Διαφωνώ γενικότερα με το χώρο της Πυλαίας! Από πότε ο ΠΑΟΚ ακολουθεί τις τάσεις και τις μόδες? Πάντα κόντρα πήγαινε..

Εύκολη πρόσβαση? Μόνο αν το κάνουμε πάνω στην εθνική αθηνών-θεσσαλονίκης θα έχει εύκολη πρόσβαση. Στη Θεσσαλονίκη οπουδήποτε να πας, δεν υπάρχει εύκολη πρόσβαση, ούτε δυτικά, ούτε ανατολικά, ούτε πουθενά. Οι κατοικούντες ας το επιβεβαιώσουν, όχι ότι με ενδιαφέρει και πολύ η εύκολη πρόσβαση προσωπικά.

DimisK έγραψε:Το σίγουρο είναι ότι το υπάρχον γήπεδο πρέπει σύντομα να περάσει στην ιστορία. Ο ΠΑΟΚ γιγαντώνεται και το παρόν γήπεδο τον "κρατάει" πίσω...

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως με αυτό. Ο ΠΑΟΚ οφείλει περισσότερη από τη μισή του ιστορία στην Τούμπα. ΠΑΟΚ και Τούμπα είναι έννοιες ταυτιζόμενες, δεν κρατάει η Τούμπα τον ΠΑΟΚ πίσω, η γαμημένη η νοοτροπία μας τον κρατάει.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Επόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες