Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 07 Μαρ 2012, 22:55

Parolos έγραψε:...
Δηλαδή ρε ας μου πει κάποιος.. αυτό είναι το ταβάνι μας?? Θα τρελαθώ δλδ.. με τα περισσότερα έσοδα κάθε άλλης εποχής + τα χρέη, κατάφερα και βγήκα 2ος μια χρονιά?


Πλέον νομίζω ναι. Αυτό είναι το ταβάνι μιας οποιαδήποτε ομάδας ΧΩΡΙΣ παραγωγή παικτών(άρα και χρήματος) και στηριζόμενη μόνο σε κουτσουρεμένα έσοδα(δλδ μόνο εισιτήρεια) από το λαό της... Ιδίως όταν απέναντί έχεις καμικάζι που για το τσου λου σκοτώνουν και τη μάνα τους, αλλά ταυτόχρονα σπρώχνουν πολύ χρήμα για να είναι ΠΑΝΤΟΥ δυνατοί.

Μια καλύτερη διαχείριση των εσόδων έχει σημασία και είναι το ζητούμενο αλλά πλέον δε νομίζω ότι θα άλλαζε την εικόνα ιδιαίτερα.

Τροφή για σκέψη.... Πότε στην Ελλάδα πήρε μια ομάδα τίτλους ενώ ταυτόχρονα ήταν κερδοφόρα ? Σε οποιοδήποτε άθλημα...οποιαδήποτε εποχή...
Βέβαια θα μπορούσαμε να αλλάξουμε σελίδα νωρίτερα κάνοντας 180 μοίρες στροφή στο τρόπο λειτουργίας γενικά της ΠΑΕ .. Προφανώς ο Ζαγορ δεν ήξερε και δε μπορούσε να το κάνει. Αλλά εδώ μιλάμε για μικρό "θαυμα" ( ξαφνικά να βγάζεις παίκτες, να τους πουλάς αναίμακτα και χωρίς γκρίνια από τον ανυπόμονο οπαδό και να καταφέρεις να είσαι ανταγωνιστικός) που άλλοι θέλουν δεκαετία και βάλε ΣΤΑΘΕΡΗΣ ρότας για να το καταφέρουν.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9448
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 07 Μαρ 2012, 22:59

και χωρις οργαν σκαουτιγκ και λπ...δυστυχως και πολλα πετυχαμε με τα δεδομενα μας...οσο ασχημο και αν ακουγεται//
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Τετ 07 Μαρ 2012, 23:39

Εισαι πολυ λαθος, και εχουμε πολλα να καταφερουμε.
Αυτο που λες ισχυει για μια ομαδα κανονικη.
Εμεις δεν ειμαστε κανονικη.
Οποιος θελει να μιζεριασει η να το κανει μονοσ του στο κεφαλι του.(αυτο δεν παει για σενα αδερφε)
Τα ιδια κουγαμε και με το βαζελο και με την τοτεναμ πιο πριν και με βιλιαρεαλ και με φενερ, και με αγιαξ και πηραν ολοι το πουλι μας. ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗ ΜΙΡΛΑ.



Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Τετ 07 Μαρ 2012, 23:49

Μια γαμημένη βδομάδα ήσυχη δε μπορεί αυτή η ομάδα να έχει?

Δηλαδή ο Σάχπα δε μπορεί να κάνει μια άπλα να μας μπαλώσει τη τρύπα ......να βάλει και ο Βρύζας κάτι ρε παιδί μου και νατα.

Τι Παόκια είναι. :lol:
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Τετ 07 Μαρ 2012, 23:57

ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΖΟΚΕΡ.
τΙ ΣΚ@ΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ... :lol: :lol:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Πέμ 08 Μαρ 2012, 00:13

Πάλι καλά.
Μας έμεινε το "χιούμορ" μετά το "σμπαράλιασμα".
Κάτι σαν την Κρίση.... ;)
Μετά τον Ιούλη δεν θα υπάρχει καν κουράγιο για τέτοιο βέβαια.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 08 Μαρ 2012, 00:14

Από άρθρο του ΠΑΟΚ24
Σύμφωνα με τους ισχυρισμούς ανθρώπων της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, βρέθηκε ο κατάλληλος οικονομικός διευθυντής μέσα από τις συνεντεύξεις που έγιναν τις τελευταίες δύο εβδομάδες και σύντομα αναμένεται να ανακοινωθεί το όνομά του μαζί με το βιογραφικό του.

Από εκεί και πέρα, μέσα στις επόμενες ημέρες, αναμένεται να επιλεχτεί και ο οικονομικός διευθυντής, ο οποίος και θα προχωρήσει στις τελικές συζητήσεις με την εταιρία αθλητικής ένδυσης Umbro που θα ντύσει τον ΠΑΟΚ την επόμενη τριετία.


Τελικά βρέθηκε ρε σεις ο κατάλληλος οικονομικός διευθυντής ή όχι;;;

Τι μ@λακίες γράφουν, απλά για να γράφουν αυτοί οι ΑΡΔ ρε π@@στη μου...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17226
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Πέμ 08 Μαρ 2012, 00:15

Βρε θα τα βρει τα ποδια της η ομαδα.... Θα δεις,....
Ο Βαζελος ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΛΙΩΣΕΙ ΣΤΗ ΤΟΥΜΠΑ.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Πέμ 08 Μαρ 2012, 00:26

H oμάδα αγωνιστικά καλά είναι ακόμα.
Μετά το τέλος της σεζόν να δούμε τι θα απομείνει...
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Πέμ 08 Μαρ 2012, 00:48

Argonaut4 έγραψε:Μια γαμημένη βδομάδα ήσυχη δε μπορεί αυτή η ομάδα να έχει?

Δηλαδή ο Σάχπα δε μπορεί να κάνει μια άπλα να μας μπαλώσει τη τρύπα ......να βάλει και ο Βρύζας κάτι ρε παιδί μου και νατα.

Τι Παόκια είναι. :lol:



O Σαχπα μπορει να καλυψει ανετα τα 5εκ.Αλλου ειναι το προβλημα.
Να πω και κατι σχετικο,που επειδη λογω δουλειας το γνωριζω. Ο Χατζοπουλος που ηταν περσυ στο δ.σ. οικονομικα εχει την δυνατοτητα για μεγαλα πραγματα.Τωρα, το πως και το γιατι δεν επενδυει στον ΠΑΟΚ......νομιζω η απαντησει βρισκεται στο οτι δεν βρισκεται μια οριστικη λυση στο προβλημα που λεγεται χρεη.Οσο υπαρχει αυτη η εκρεμμοτητα κανεις δεν θα τολμησει να μπει στον ΠΑΟΚ.
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Πέμ 08 Μαρ 2012, 03:17

το έλλειμα είναι 20 μύρια , που είναι ουσιαστικά 12, αλλά μάλλον είναι γύρω στα 8 , και απαιτούνται 5 που είναι ληξιπρόθεσμα , αλλά με 2 -3 μύρια πάνω κάτω τη βολεύουμε!!!Τί λέτε ρε παιδιά!!!!! και λείπουν 320 χιλιάρικα, που επειδή είμαστε άπλες, τα δίνουμε ως μισθο΄στον Ζαγοράκη!!!! ξανά τί λέτε ρε παιδιά!!!! και ο νέος πρόεδρος θα αμοίβεται με 7 χιλιάρικα καθαρά δηλαδή πάνω από 10 βρώμικα το μήνα!!!εδώ κι'αν είναι ...τί λέτε!!!!Μπερδεύουμε το άνοιγμα με το έλλειμα, μπερδεύουμε τις οφειλές προς παίκτες με αυτά που έχουν να πάρουν μέχρι τη λήξη του συμβολαίου

, μπερδεύουμε τέλος τις διοικήσεις πρωτοδικείου, με τους μετόχους , που αγόρασαν ουσιαστικά τον ΠΑΟΚ με ένα εκατομύριο ευρώ!!!Και επίσης μπερδεύουμε τους υποψήφιους επενδυτές , με τα καπελάκια του Φλωρίδη!!! Ναι αυτού που μας έφερε ο Σαχπατζίδης με τον Ζήση, και κατέβηκε και στα αποδυτήρια!!!
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Πέμ 08 Μαρ 2012, 04:06

vasilis.A έγραψε:Υ.Γ. εχω κατι δυσκολιες...να περασω απο την ΠΑΕ τωρα που εχει αποθεματικο:::

Πέρνα φίλε με μια υπογραφή σου παίρνεις 120χιλιάρικα. Αμα εχεις κανένα άνεργο συγγενή πήγαινέ τον να τον βάλουν να πουλάει πατάτες ΠΑΟΚ.

Αν πάλι έχεις χώρους εστίασης οι οποίοι πάνε για φούντο εξαιτίας του οτι το lifestyle του Νεοέλληνα έσκασε σα φουσκωμένο μπαλόνι στα μούτρα του με την κρίση, τότε πέρνα να σου κάνουν ταμειακή διευκόλυνση. Κάτι σα δάνειο δηλαδή, χωρίς τόκους και άλλα χαζά και τα λεφτά τα πας πίσω όποτε θες.
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 08 Μαρ 2012, 09:58

Σορυ μάγκες αλλα δε μπορω να καταλάβω τη λογική οτι όποιος έχει αντίθετη γνώμη στο θέμα Ζαγοράκη ειναί ή τυφλός η προεδρική φρουρά η γραφικός.Πρέπει όλοι να συμφωνούν με τη δική σας οπτική και λογική?Κάποιοι βλέπουν μόνο τα νούμερα ,κάποιο βλέπουν όλο το πακέτο.Με βάση μόνο τα νούμερα είναι τραγική η διαχείριση απ το Ζαγοράκη και ο Γούμενος καλύτερος πρόεδρος απ αυτόν.Με την ίδια λογική ο Γούμενος είναι καλύτερος πρόεδρος και απ τον πρόεδρο της Μπαρτσελόνα που με 370 μύρια έσοδα το χρόνο (τα 40 μόνο απο τα μέλη) είχε χρέος πάνω απο 440.Εχει σημασία και τι έργο έχεις κάνει .Τέλος πάντων..
Νομίζω οτι όλα αυτά πρέπει να διερευνηθούν και να δοθούν εξηγήσεις και άν κάποιος έβαλε το χέρι στο μέλι να κυνηγηθεί μέχρι να πατήσει μαύρο χιόνι.Αφου όμως τελειώσει η χρονιά.Όχι τώρα .Η ομάδα δεν αντέχει άλλη αναταραχή.Τώρα προέχει να σώσουμε την ομάδα.Ο Ζαγοράκης "πέθανε".Ζήτω ο Ζήσης. Στήριξη στο νέο πρόεδρο και στην ομάδα για να βγούμε απ το τέλμα.

ΥΓ1 Εγω σταματάω κάπου εδώ.Θεωρώ τραγικό αυτές τις δύσκολες στιγμές να έχουμε 20 σελίδες αντεγκλήσεων και τα 2-3 ποστ που πρότειναν κάτι θετικό (όπως του καρχαρια) να τα αντιμετωπίζουμε ώς γραφικά.

ΥΓ2.Υπάρχουν κάποιοι που εμφανίζονται στο φόρουμ μόνο όταν υπάρχει αναταραχή στον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚτσήδες" που δε χάρηκαν ούτε όταν κερδίσαμε τη Φενέρ ,τη Ντυναμό, πέρσι το γαύρο , όταν κερδίσαμε την Τότεναμ ."Παοκτσήδες" που δέν εμφανίζονται στις νίκες αλλα ποστάρουν συνεχώς όταν το κλίμα στραβώνει .Οι ίδιοι άνθρωποι θα προσπαθήσουν να μας πείσουν εμμέσως πλην σαφώς οτι είναι ανώφελο να ξαναστηρίξουμε την ομάδα ποντάροντας στον εγωισμό μας(ανώφελη η στήριξη πάλι κορόιδο θα σε πιάσουν).Μη καταπίνετε αμάσητα τέτοιου είδους ποσταρίσματα .Ψάξτε λίγο και τις δημοσιεύσεις αυτού που τα γράφει.Θα εκπλαγείτε δυσάρεστα.
Τελευταία επεξεργασία από kataramenos5 και Πέμ 08 Μαρ 2012, 12:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Karelias » Πέμ 08 Μαρ 2012, 11:44

Πεντακαταραμένε, ωραία κι ενωτικά όλα αυτά, αλλά το ζήτημα είναι ένα.
Δεν με νοιάζει ο Ζαγοράκης,ο Βιολίδης, ο Γούμενος, ο Βρύζας, ο Φούφουτος, ή μάλλον με νοιάζουν αλλά είναι σε 2η μοίρα.
Το ζήτημα είναι ότι πρέπει να βρεθούν 5 μύρια στο καλοκαίρι και ακόμα κι αν βρεθούν (θα πρόκειται για θαυμα) θα πρέπει να βρεθούν κι άλλα τόσα ή και περισότερα για την επόμενη χρονιά. Οπότε ξεχνάμε παίχτες που έχουμε, παίχτες που θα θελαμε να εχουμε και αγωνιζόμαστε για ακόμα μια φορά για την ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΜΑΣ.
Κάτι που με βάση αυτά που ελπίζαμε όταν ανέλαβαν συγκεκριμένα άτομα και με βάση αυτά που ΣΥΝΕΧΩΣ μας υπόσχονταν, ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΣΥΝΕΒΑΙΝΕ.
Τι να το κάνω εγώ το προπονητικό κέντρο, αν του χρόνου παίζω με την Καλλονή;
Κι όμως τώρα πάλι ψάχνουμε τη γωνία στο δεκάρικο.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 08 Μαρ 2012, 12:00

[quote="kataramenos5"

ΥΓ2.Υπάρχουν κάποιοι που εμφανίζονται στο φόρουμ μόνο όταν υπάρχει αναταραχή στον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚτσήδες" που δε χάρηκαν ούτε όταν κερδίσαμε τη Φενέρ ,τη Ντυναμό, πέρσι το γαύρο , όταν κερδίσαμε την Τότεναμ .Παοκτσήδες που δέν εμφανίζονται στις νίκες αλλα ποστάρουν συνεχώς όταν το κλίμα στραβώνει .Οι ίδιοι άνθρωποι θα προσπαθήσουν να μας πείσουν εμμέσως πλην σαφώς οτι είναι ανώφελο να ξαναστηρίξουμε την ομάδα ποντάροντας στον εγωισμό μας(ανώφελη η στήριξη πάλι κορόιδο θα σε πιάσουν).Μη καταπίνετε αμάσητα τέτοιου είδους ποσταρίσματα .Ψάξτε λίγο και τις δημοσιεύσεις αυτού που τα γράφει.Θα εκπλαγείτε δυσάρεστα.[/quote]

αυτο ειναι παρα πολυ σοβαρο καποιοι ερχονται μονο στην αναμπουμπουλα ποια ειναι τα κινητρα τους ? οχι σιγουρα το καλο του ΠΑΟΚ εγω παλι εδω θα ειμαι και στηριζω εγω που ειμαι προβατο και στηριζα ζαγορ οπως και πολλοι αλλοι κοιταμε μπροστα πρεπει να ειμαστε διπλα στην ομαδα αυτοι που ηρθανε τωρα και κραζουνε οπως ηρθανε ετσι θα φυγουνε και θα περιμενουν την επομενη αναταραχη ετσι ειναι φιλε......
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: abc_o_ karpouzas, Retzi και 35 επισκέπτες