Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Karelias » Πέμ 06 Οκτ 2011, 09:19

Α οκ τότε.
Κάνω μια ΑΕ, δεν πληρώνω κανέναν εκτός απο 2 άτομα που τους θεωρώ πιο σημαντικούς για την εταιρεία για μήνες και είμαι οκ.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 06 Οκτ 2011, 09:20

Ρε Taseos μου φαίνεται κανείς Πλάκα.Θες να μας πεις ότι αν κάποιος θέλει δεν μπορει να κάνει κάτι μεμπτό αλλα μια χαρά νομοτυπο με όλα τα απαραίτητα παραστατικά;
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 06 Οκτ 2011, 09:25

Οχι δεν ειπα αυτο. Ειπα οτι απαξ κ για ολα τα εξοδα εχουμε παραστατικα, εν δυναμει ολα μπορει να ειναι εικονικα. Οχι μονο στην παε αλλα παντου. Με αυτη τη λογικη ακρη ομως δε βγαζεις. Αφου υπαρχοτν παραστατικα βαση νομου ειναι οκ. Ειναι σα να κατηγορεις καποιον ως φονια απλα γιατι ετσι. Φαντασου να σε λενε κλεφτη στη δουλεια σου χωρις στοιχεια...
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 06 Οκτ 2011, 09:28

Και για να τελειωνω. Η ουσια ειναι νια. Ειμαι 36 ετων. Χρεη ειχα κ πριν χρεη κ τωρα. Κ δεν προκειται να τα πληρωσω κ ποτε. Εμενα αυτο που βλέπω με το ζαγορακη διοικηση μου αρεσει. Γουσταρω ΠΑΟΚ. Ζω για τις κυριακες που η ομαδα παιζει οπως ηθελα παντα, με ταυτοτητα. Κ αμα ανεβει ακομα ενα επιπεδπ ευρωπαικα. Ας κανει αλλα 5 εκ χρεη. Ο ΠΑΟΚ ειναι τα γουστα μου!
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 06 Οκτ 2011, 09:35

Να με συγχωρεις αλλα το να λέμε ότι μας ενδιαφέρει μόνο η πορεία της ομάδας ασχέτως των οικονομικών της είναι ΆΚΡΩΣ ΕΠΙΚΊΝΔΥΝΟ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Karelias » Πέμ 06 Οκτ 2011, 09:39

Taseos έγραψε:Και για να τελειωνω. Η ουσια ειναι νια. Ειμαι 36 ετων. Χρεη ειχα κ πριν χρεη κ τωρα. Κ δεν προκειται να τα πληρωσω κ ποτε. Εμενα αυτο που βλέπω με το ζαγορακη διοικηση μου αρεσει. Γουσταρω ΠΑΟΚ. Ζω για τις κυριακες που η ομαδα παιζει οπως ηθελα παντα, με ταυτοτητα. Κ αμα ανεβει ακομα ενα επιπεδπ ευρωπαικα. Ας κανει αλλα 5 εκ χρεη. Ο ΠΑΟΚ ειναι τα γουστα μου!


Ναι,μόνο που με άλλα 5 εκατ χρέη, ο ΠΑΟΚ δεν νομίζω να παίρνει αδειοδότηση
και μας βλέπω όλους στις πορείες και στην καμάρα.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 06 Οκτ 2011, 09:48

Ως οπαδο δε με ενδιαφερει. Κουραστηκα βασικα με τα λογιστικα του ΠΑΟΚ κ δεν απεδωσαν κιολας. Ως μετοχο κ λογιστη οτι αποριες εχω για τους ισολογισμους τις εκφραζω στο σωμα της γ.σ
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 06 Οκτ 2011, 09:51

Αυτο το φρουτο με την αδεοδοτηση ειναι αστειο. Η ουεφα δε λεει πουθενα για μη χορηγηση αδειας κ πτωση λογω χρεων. Μιλαει για πλανο κ συνετη οικονομικη πολιτικη. Αλιμονο. Δε θα επαιρνε αδεια ουτε η μπαρτσα.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 06 Οκτ 2011, 10:00

Taseos έγραψε:Διωξτε τους κλεφτες που εξαιτιας τους πηγατε για γουστα στην πολη, που σας εφεραν κατι παικτακια τυπου γκαρσια κοντρερας.. Σβηστε τα ολα γιατι ουτως η αλλως χρεη εκανε κ ο γουμενος κ ο μπατμαν. Ηταν πιο καλα τοτε εχανε ο παοκ στη τουμπα απτα χωρια με 2000 κοσμο στο γηπεδο. Κ το εγκλημα ποιο ειναι; Ο σαλπιγγιδης ειναι. Αφου λοιπον διαλυσατε το χαντμπολ στη λαμια κ φαγαμε μια κατοσταρα προστιμο, να διαλυθει κ η μπαλα για να μαστε ασορτι. Οχι μαγκες, ευτυχως δε σας περασε κ ουτε θα σας περασει. Ο ΠΑΟΚ παει πολυ καλα κ ετσι θα συνεχισει..γιατι σε εποχες ανυπολιψιας δεν ξαναγυρναμε!

+1926
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Πέμ 06 Οκτ 2011, 10:00

τελικα μαθαμε ποσα ειναι τα χρεη μετα το τετραμηνο ελεγχο της ΠΑΕ?
γιατι πριν απο κανα ημιτελικο κυπελλου ή τελικο πρωταθληματος μην ξαναγινει καμια σταση εργασιας στην ομαδα...για αυτους που δεν συνδεουν τα οικονομικα με τα αγωνιστικα το λεω...
ΕΛΛΑΣ ΕΛ.ΑΣ. Η ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΠΟΥΣΤΙ@Σ
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Karelias » Πέμ 06 Οκτ 2011, 10:06

Taseos έγραψε:Αυτο το φρουτο με την αδεοδοτηση ειναι αστειο. Η ουεφα δε λεει πουθενα για μη χορηγηση αδειας κ πτωση λογω χρεων. Μιλαει για πλανο κ συνετη οικονομικη πολιτικη. Αλιμονο. Δε θα επαιρνε αδεια ουτε η μπαρτσα.



Κάτσε ρε αδερφέ, μισό λεπτό.

Δεν υπάρχει τίποτα το μεμπτό όταν η ομάδα κάνει επί 2 χρονιές αποχή.
Δεν υπάρχει τίποτα το μεμπτό όταν όλοι οι παίχτες το καλοκαίρι έχουν δικαίωμα προσφυγής.
Δεν τρέχει τίποτα αν χρεωθεί η ομάδα άλλα 5 εκατ
Υπάρχουν παγωμένα χρέη 20 εκατ.

Άμα είναι έτσι, γίνομαι κι εγώ πρόεδρος στον ΠΑΟΚ που μου λείπουν 99 ευρώ να βάλω στην άκρη ένα καταοστάρικο.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 06 Οκτ 2011, 10:11

Ειχες καμια προσφυγη; Η μλκια του ζαγορακη ηταν μια. Μοιρασε τα εσοδα του ουεφα ως πριμ. Αλλιως ολα θα ταν ρολοι στο αγωνιστικο τμημα. Μερικοι πιθανον λογω ηλθκιας δεν εχετε εικονες, κ κατανοητο απο προ ζαγορακη εποχη.. Τοτε με τις πετρες στο κμαξ στην αερογεφυρα στου βουλθνου το μαγαζι, απο τις πετρες στην ιντερσατ. Κ τι να λοιδωρησω ανθρωπο που θυσιασε την ησυχια του κ την πανελλαδικη του φημη κ χωρις στοιχεια απο περσυ που εμφανιστηκε το θεμα σαλπι να διαδιδω οτι μλκια μου κατεβει στο κεφαλι; Μπα... Εχω δυο αγωνες με την ιρλανδικη στη σειρα, κ αν κανω το απολυτο, για δευτερη χροβια θα περασω κ περα απτους ομιλους...
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 06 Οκτ 2011, 10:12

2 χρονια αποχη; lol. Συνεχιζεται η αποχη απο το γιαννενο; Δεν εληξε ακομα;
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 06 Οκτ 2011, 10:32

Η οικονομική θέση της εταιρείας συμφωνεί με τις οικονομικές καταστάσεις και τις παρατηρήσεις αυτών όπως αυτές αναφέρονται στις εκθέσεις του τακτικού ορκωτού ελεγκτή της ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ. για τις συγκεκριμένες χρήσεις , τις οποίες επιβεβαιώνει και ο έκτακτος ορκωτός ελεγκτής του Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ.


Ξεκιναμε απο αυτη την διαπιστωση . Τι λεει ? Οτι αυτα τα ποσα που μας ελεγε η διοικηση οτι ξοδεψε , κερδισε , δαπανησε κλπ , ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΥΤΑ γιατι και εμεις σαν ΑΣ ΠΑΟΚ τα διασταυρωσαμε .
Πιο λιανα , σημαινει οτι αν μας ειπαν απο την ΠΑΕ οτι π.χ χρωστανε 5 εκ. για εκεινη την περιοδο , το ιδιο βρηκαμε και εμεις σαν ΑΣ ΠΑΟΚ.
Αρα παραστατικα και λοιπα εγγραφα - για εκεινη την περιοδο που εψαξαν και οι μεν και οι δε- υπαρχουν και ειναι νομιμα.

Το αν χρωσταει η ΠΑΕ ειναι δεδομενο , οπως για παρα πολλες ομαδες και εδω και μσε ολο τον κοσμο. Το θεμα ομως της " κακοδιαχειρισης και της διασπαθισης του χρηματος και της ρεμουλας και χιλια δυο " παει περιπατο για το χρονικο διαστημα του ελεγχου.


Χωρις να ειμαι ουτε λογιστης ουτε δικηγορος , θα υπενθυμισω δυο πραγματα. Για αυτους που ψαχνουν " φαντασματα"

Η τοποθετηση του Παπαδοπουλου ειναι τουλαχιστον αστεια ... Πες το αντρικια και παλικαρισια ." Δεν σε γουσταρω ρε Ζαγορακη ... " Δεν ειναι αναγκη να λες αυτα και να γελανε και οι πετρες...

1. Καμμια Α.Ε δεν δεσμευει τα φυσικα προσωπα που ασκουν διοικηση ( ειτε πρωτοδικειου , ειτε μεσα απο αιρετα διοικητικα συμβουλια ) με τα περιουσιακα τους στοιχεια .

2. Οι περιπτωσεις Γουμενου -Αγαπουλα που τους κυνηγανε οφειλεται σε καταχρηση χρηματος απο τα ταμεια ειτε μεσω ψευδων παραστατικων ( π.χ 2.000.000 ευρω , παραστατικα για καφεδες , αναψυκτικα κλπ , ο Μακαρος ) ειτε χωρις παραστατικα ( π.χ Γουμενος , υπεξαιρεση απο τα ταμεια χωρις παραστατικα )
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Karelias » Πέμ 06 Οκτ 2011, 10:43

Έλα ρε φίλε που κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις τα περι αποχής.
Δηλαδή το θέμα σου είναι ότι δεν έγινε καμιά προσφυγή; Ο Βιτόλο πως έφυγε ουσιαστικά;
Πρόσεξε, ουσιαστικά, λέω.
Κι εσύ λες, πως δεν σε πειράζει να χρεωθεί ο ΠΑΟΚ άλλα 5 εκατ; Πλάκα κάνουμε;
Και γιατί σταματά στα 5; Βάλε 10 εκεί περα, να γουστάρεις περισότερο.


Και προς αποφυγήν παρεξηγήσεων.
Ότι λέει ο shark4 είναι σωστό.
Το θέμα είναι πως έγινε αυτό το άνοιγμα, με νούμερα κι αριθμούς.
Πως μένουν για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα οι παίχτες απλήρωτοι.
Κι εγώ να δεχτώ ότι δεν υπάρχει ρεμούλα και παντελόνιασμα.
Ποιοί είναι αυτοί από την οικογένεια, που διέδιδαν αυτά τα πράγματα;
Δεν θα πρέπει να λογοδοτήσουν, κάπου;
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες