Ζήσης Βρύζας

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Τρί 06 Μαρ 2012, 17:28

Νομίζω πως έχεις άδικο. Η δήλωση του Ζήση, στα δικά μου τουλάχιστον αυτιά, ακούστηκε ως παραδοχή μυστικών συναλλαγών. Μυστικές συναλλαγές σημαίνουν μαύρο χρήμα. Μαυρο χρήμα σημαίνει εισαγγελέας αυτεπάγγελτα. Στον βάζελο και τον νιόνιο, ασκήθηκε πειθαρχική δίωξη για μια απλή ανακοίνωση.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5765
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 06 Μαρ 2012, 17:32

Σωστος . Αυτη τη μ@λακια που ειπαν , να δω πως θα την καλυψουν αν τους καλεσει κανενας οικονομικος εισαγγελεας....
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 06 Μαρ 2012, 18:14

Βασικα πλεον ειμαι προετοιμασμενος για ΟΛΑ.... οτι κι αν σημαινει αυτο για την ομαδα
Dimg4
 

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Τρί 06 Μαρ 2012, 18:30

mauros hmer έγραψε:Και 200.000 τον μήνα να έπεφταν στο τραπέζι,εφόσον ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ (με ελάχιστους αντιφρονούντες όπως λένε τα ΑΡΔ) τον...πίνεις και λες και στην υγειά μας.

Δεν θες να ξέρεις φίλε μου, πόσα πράγματα έχουν ψηφιστεί νόμιμα και ηθικά κατά Βουλγαράκη, αλλά εγώ δεν τα πίνω.
Να ξέρεις ότι επειδή συμφωνούμε σε κάποια πράγματα εκτός ΠΑΟΚ, ένα πρόβατο που γαυγίζει, δεν είναι σκύλος
ειναι πρόβατο που μαθαίνει ξένες γλώσσες.
Το λέω αυτό γιατί δικαίως κατηγορούσες αυτούς που εκοβαν τον.... για το Ζαγόρ, αλλά και συ το ίδιο κάνεις για Ζήση, Σάχπα (πάνε πακέτο) κτλ
Το ηθικό του κομματιού που έγραψα έγκειται στο γεγονός ότι άλλο να πείς
εγώ θα παίρνω 7000 καθαρά/,μήνα
και άλλο
εγω θα χρεώνω την ΑΕ που είμαι πρόεδρος 11000, εκ των οποίων τα 7 καθαρά στην τσέπη
Τώρα αν δεν καταλαβαίνεις πμ κ θα απαντήσω το απόγευμα (δεν ορκίζομαι) γιατί όπως τους κόβω εδω μέσα, μάλλον θα μ΄απολύσουν


Φίλε ,θέλω να πιστεύω ότι δεν ανήκω ούτε στους Ζαγορακικούς ούτε στους εν δυνάμει Βρυζικούς.
Δεν έχω δώσει δικαίωμα για κάτι τέτοιο.
Έκανες paste μόνο ένα κομμάτι του ποστ μου.
Στο τελευταίο λέω πως πρέπει (αν ευσταθούν αυτά που είπε ο Βρύζας-και τον βάζω κι αυτόν στο τσουβάλι) πρέπει να κινηθεί νομικά κάποιος εισαγγελέας.
Για ΟΠΟΙΟΝ έχει κάνει μπινιά.Για τον έναν ή και για τους δύο.
Και πάλι δεν μου απαντάς. Εφόσον ψηφίστηκε κάτι,δεν μπορείς να το αλλάξεις. Δεν το δικαιολογώ ,αλλά δεν πήγα στην Σ.Μ.(μέγα λάθος) κι έτσι δεν μπορώ να το κακίσω.Όσοι παρευρέθηκαν χθες ,θα φανεί στο μέλλον αν έπραξαν σωστά ή λάθος με το μισθολόγιο.

Αλλά όπως είπα,χάνουμε το δάσος.
Δεν είναι τα 320 το θέμα,τα 12.5 και πιο συγκεκριμένα τα (ίσως,στην καλύτερη) 9 ληξιπρόθεσμα που θα απομείνουν για μετά τις 30/6.
Κουτσά στραβά θα βγει το καράβι τον Ιούνη.Από κεί και πέρα είναι το θέμα το χοντρό.
Τα 5,3 μέχρι τις 30/6 είναι εύκολο να διακανονιστούν με 1,5-2 μύρια ρευστό.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τρί 06 Μαρ 2012, 19:07

Ο Γιασέρ πόσα πιάνει;;...
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4101
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 06 Μαρ 2012, 20:18

επειδη δεν μ αρεσαν αρκετα και φυσικα ο ζαγορ εχει την κυρια ευθυνη αλλα ο βρυζας ενα χρονο ελειπε δεν ειναι αμοιρος ευθυνων....Κριτικη σε ολους οχι λευκες επιταγες....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Τρί 06 Μαρ 2012, 21:21

Ο λογος που φυγε ο Βρυζας ΗΤΑΝ ο οικονομικος διευθηντης που Ο ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ δεν ηθελε να βαλει.Και συγκεκριμενα προσωπα. Για αυτο και αποχωρησε. Αρα δε φταιει ο Βρυζας.
Το ποια ειναι τα προσωπα θα τα δουμε ολοι μαζι που θα οριστει διοικηση σε μερικους μηνες.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 06 Μαρ 2012, 23:17

οι κακες επιλογες παικτων μετα την πρωτη χρονια που ειναι απο τα κυρια αιτια του χρεους ομως χρεωνονται και στο Βρυζα ισως και κυριως στο Βρυζα...μην τα ξεχναμε και αυτα..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Τετ 07 Μαρ 2012, 00:34

Ο Βρυζας ειχε κλειστο το τζιμπουρ τα χριστουγεννα που εφυγε ο Ζαγορακης για το Αγιο Ορος, και μολις ηρθε πισω ο ζαγορακης ξυλωσε τη μεταγραφη.

Ενα απλο παραδειγμα για το οτι δεν ειναι τοσο απλα τα πραματα.
Ο βρυζας προτεινε παιχτες, απο κει και περα δεν αποφασιζε παντα για το ποιον θα περναμε.
Υπαρχουν και αλλα παραδειγματα... Αστο αδερφε....

Ο Βρυζας εφυγε μετα τον μπουφο Μπερετα. Ενα μηνα πριν τερματισαμε 2οι στο πρωταθλημα.

Μετα ηταν που ξεκινησαν τα ωραια.(βλ. Χαβινιο)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό deadmoon » Τετ 07 Μαρ 2012, 01:44

Ο Ζήσης μαζί με τους παιχταράδες , έφερε και παίχτες (μερικοί εξ' αυτών πανακριβοι) που δεν βγήκαν.

Αμα θέλω και γω να κάνω τον μπρούκλη μπορώ να αρχίσω να αθροίζω τα συμβόλαιά τους με την
δυσανάλογη προσφορά τους.

Μην τον βγάζουμε λάδι και τον Ζήση...τεχνικός διευθυντής και αντιπρόεδρος ήταν όχι
ταμίας στον Μασούτη.

Μακάρι να προσφέρει ο Ζήσης τα τριπλάσια από τον Ζαγόρ και να πάει τον ΠΑΟΚ μας ακόμη ψηλότερα !
If you don't live for something , you ' ll die for nothing !
Άβαταρ μέλους
deadmoon
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευτ 01 Νοέμ 2010, 10:10
Τοποθεσία: Τούμπα

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Jack Frost » Τετ 07 Μαρ 2012, 03:01

Αν δεν μιλούσε ο Βρύζας για τα γαμησιάτικα του πρώην σκύλου (βλέπε και κάποια προσωπικά δανειακια που έπρεπε να αποπληρώσει ) , δεδομένου πως με την οικονομική συγκυρία δεν είμαστε και άπλες για να μπορουμε να τα καλυψουμε για λόγους φιλίας ή ό,τι άλλο θέλετε , θα τα φορτωνόταν ο ίδιος αναλαμβάνοντας την ευθυνη από δω και πέρα ως πρόεδρος.
Για να το κάνεις αυτό ή πρέπει να σαι πολύ καλός χριστιανός ή πολύ καλός μα..κας!

Και όπως και να το κάνουμε, αφενός το βούτηγμα στο βάζο με το μέλι με την περιβόητη μονογραφή τις τελευταίες μέρες και οι ταμειακές διευκολύνσεις προς τον Βιολίδη αφετέρου, ήταν δωράκια του σκύλου και μόνο!

Δίκαιες βέβαια και οι αμφιβολίες ως προς το πόσο δύσκολη είναι η δουλεια του Βρύζα διεκδικώντας ενδεχομένως την λαική επιβράβευση , με το που θα βγει το κάρο από τις λάσπες... Δεν το βρίσκω αθέμιτο πάντως το να διεκδικεί κάποιος τον ρόλο του ήρωα. Θα μπορουσε να θεωρηθει άλλωστε ως κίνητρο. εδώ είμαστε για να το δούμε αυτό.

για να μην ξεχνιόμαστε όμως

ΣΚΥΛΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΣΥ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
Jack Frost
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 03:19
Τοποθεσία: Παρίσι

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 07 Μαρ 2012, 22:52

Για το αν εχει εθυνες για το οικονομικο και ο Βρυζας φυσικα και εχει και μεγαλες....Σαβινιδες φιλομενους εν τελει μουσλι μπιζερες κ.α....κουτσια..

Για να παμε σε νεα αρχη θα πρεπει να ξερουμε και τι εφταιξε δεν ηταν μονο η κακοδιαχειριση Ζαγορ...αλλα και οι αποτυχημενες μεταγγραφες μετα την πρωτη σουπερ χρονια επιλογων....

Νεα αρχη με ψεμματα δεν γινεται...Στηριζουμε...και κανουμε κριτικη και σκληρη μαλιστα...αυτα ειναι τα πρεπει του οπαδου....


και βλεπουμε..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Πέμ 08 Μαρ 2012, 00:22

Φίλε μανιακέ,
Τις υπογραφές ο Ζαγοράκης τις έβαζε και όχι ο Βρύζας....Τα μεταγραφικά "ΟΚ" ο Ζαγοράκης τα έδινε...
Αυτός είχε τον τελευταίο λόγο.
Ο Βρύζας πρότεινε συμβόλαια στους παίχτες σύμφωνα με τα όσα μπορούσε να διαθέσει η ΠΑΕ και ο διαχειριστής της...

Τώρα κριτική .
Παλαιότερα ....εμπιστοσύνη.
"Όταν καούμε στον χυλό φυσάμε και το γιαούρτι" λέει ο θυμόσοφος λαός.
Τον χυλό το 2010 δεν το φυσούσαμε .
Ούτε το 2011.
Θυμηθήκαμε στο 12.
Κάτι είναι και αυτό.

ΥΓ. Στο θέμα Κούτσια δεν έκανε τις "συστάσεις" ο Βρύζας....αλλά ο κουμπάρος. ;)
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Πέμ 08 Μαρ 2012, 08:14

Αδερφέ! Μην πάς να βγάλεις λάδι τον Ζήση, σε παρακαλώ. Ήξερε πολύ καλά και το τί γινόταν και το ποιές ηταν οι πραγματικές δυνατότητες της ΠΑΕ.

Αλλά μιας και πιάσαμε τους κουμπάρους,

Με τον κουμπάρο που έχουμε σήμερα στη διοίκηση τί γίνεται; Βασικά, τους γιούς του έχουμε αλλά η ουσία δεν αλλάζει. Κάποιοι είχαν εκφράσει ενστάσεις παλιότερα (Bατοπέδι, Τσοχατζόπουλος, Φλωρίδης κτλ), αλλά εδω και καιρό δεν ακούγεται "κιχ".
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5765
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 08 Μαρ 2012, 12:34

Σε ολόκληρη την Ελληνική επικράτεια όποια πέτρα και να σηκώσεις βρωμιά θα βρεις. Μ' αυτήν ζούμε δεκαετίες τώρα και όσο περνάνε τα χρόνια η κατάσταση εξαπλώνεται επικίνδυνα. Πιστεύω ότι κανείς δεν φαντάζεται ότι στο δικό μας μαγαζί είναι όλα καθαρά...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες