Ζήσης Βρύζας

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 10:35

ο υπευθυνος για τις εργασιες στη μπουτικ παντως ειχε σοβαρους λογους για να παει ολλανδια...να γελας και να κλαις...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 10:46

Σερα νομίζω πρέπει να ζητήσεις παραστατικά για τα κοψίδια... Σε ποιόν χρεώθηκαν; Μήπως μπήκε μέσα η ΠΑΕ;

Τελικά είναι όντως μεγάλο το φαγοπότι ε;


Ε ρε Μίρλα...
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13148
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 10:47

barlow4 έγραψε:έλεος με το μπολονι.έλεος.
ο γκαρσια είπε πως με το δώνη κάνει την καλύτερη προετοιμασία μετά το σάντος.δεν σας φτανει?όταν ήρθε ο μπολονι του είπαν πως έχουμε σπουδαία ταλέντα στις ακαδημίες κ αυτός διαφώνησε.υπήρχε εικονα κ από πριν για τα ταλέντα.λες κ ως τότε θαμμενους τους είχαμε.
μια ζωη το μόνο που τον εννοιαζε ήταν η λεζαντα.και το επικοινωνιακό σουσελ.από παντού διωγμενος φεύγει.το μόνο που τον νοιάζει είναι να λέει ότι έβγαλε αυτός τον παίκτη.κατόρθωμα δεν είναι να βάλεις τον ρονάλντο μέσα.κλινικά νεκρός θα πρέπει να είσαι για να μην το κανείς.κατόρθωμα είναι να πάρεις έναν καταδικασμένο η έναν υποτιμημενο κ να τον αναδειξεις.


ε ναι ρε μπαρλοου και ποιος ειναι αυτος ο τυχαρπαστος μπροστα στον γεωργιος δωνης???αντε πια...κατι πρωταθληματα σε λιγκες του κωλου οπως πορτογαλια/βελγιο -και οχι με υπερομαδες- αναδειξη παιχτων οι οποιοι αυτη τη στιγμη παιζουν σε μεγαλες ομαδες δε σημαινει τιποτα...αν δεν εχεις παρει κυπελλο με το αελ δε λεει..

οσο αναφορα τις ταλενταρες ειδαμε την καταληξη καποιων παιχτων οπως κουρδακης/μωυσιαδης/τσουκαλας/σκεμπης ή τους αδικημενους τυπου γεωργιαδη και ειδαμε και τη δουλεια που εκανε στις ακαδημιες με αναβαθμιση του ρολου του κωλομπουρδα και τις αρμοδιοτητες που του ορισε,τα φιλικα παιχνιδια για να παιρνουν οι μικροι αγωνες,την προωθηση παναγιωτουδη απο την κ17 και την τεχνογνωσια που προσεφερε και ολοι ειχαν να μιλανε...χωρις καμια στηριξη απο τη διοικηση η οποια παρακαλω δεν του εδωσε ουτε καν τη δυνατοτητα να επιλεξει το τεχνικο του τιμ οπως με τον ντωνης...και η ομαδα πηγαινε καλα με το μπολονι μεχρι που αποφασισαν καπου εκει στα μεσα τις χρονιας οτι δεν εκανε και απο εκει ξεκινησε ο μεγαλος κατηφορος...και οταν χρειαστηκε δεν εβαλε τον σναουτσερ αλλα ειπε θα δουλεψω πανω στο σταφυλιδη...και οταν χρειαστηκε δεν εβαλε τον τσουκαλα γιατι ειπε θα δουλεψω πανω στον παναγιωτουδη ετσι θα χτισω ομαδα του μελλοντος...

υγ ρειν οχι ρε φιλε ειμαι πολυ χαρουμενος που μελος της διοικησης μου, βρισκει χρονο και ασχολειται και με τη διατροφη των παιχτων...χαιρομαι που εχουμε στελεχη χαμελεοντες... :lol:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 11:06

το δώνη θα τον κρίνει η ιστορία.ούτε εγώ ρον παω.αλλά ο μπολονι μόνο πάπα πούλησε
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 11:10

παππα πουλησε παππα του πουλησαν ολα σχετικα ειναι αδερφε μου...το σιγουρο ειναι οτι αυτη τη στιγμη ειναι παρελθον οποτε ο,τι και να πουμε...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 11:19

Προσωπικά τον ήθελα το Λάζλο με τα χίλια. Και μόνος του κατάφερε τώρα να μη με νοιάζει ιδιαίτερα που τον διώξαμε...

Πολλή λεζάντα, πολλές εξυπνάδες, λίγα πράγματα απο τακτική.

Εντάξει η ομάδα αποδυναμώθηκε κάργα, αλλά αυτό δε σημαίνει πως έπρεπε να συμπεριφέρεται ετσι.

Μιλάμε για ένα άτομο που για ΜΗΝΕΣ συζητούσαμε αν θέλει να βρεί μόνιμο σπίτι ή είναι έτοιμος να την κάνει.
Για ένα άτομο που πουλούσε συνεχώς πνεύμα λες κι αυτός ήταν ο ρόλος του. Και σε 5-6 περιπτώσεις (αριθμός τεράστιος!) ψιλο-εκβίαζε καταστάσεις λέγοντας οτι θα φύγει.

Αυτό εμένα δε μου κάνει για άτομο ταγμένο και δωσμένο σε μια ιδέα, ιδιαίτερα όταν αυτή ιδέα αφορά τη διαχείριση ενός συλλόγου με τις δυσκολίες του ΠΑΟΚ.

Δεν είναι τυχαίο οτι για δεύτερη φορά μέσα σε λίγα χρόνια πήγε στην Αραβία για την αρπαχτή. Προσωπικά λοιπόν μου έδωσε την εντύπωση ενός ατόμου ολίγον τι ΨΩΝΙΣΜΕΝΟΥ, που βαριέται να δουλέψει όπως παλιά, και αρκείται σε διαχείριση του προφίλ του.

Και όταν σε δύο συνεχόμενες ομάδες οι παίκτες λένε οτι τους φερόταν άσχημα και αλλοπρόσαλλα (γιατί και στη Γαλλική αυτά λέγανε), τότε κάτι δείχνουν όλα αυτά.

Βεβαίως είχε επιτυχίες στο παρελθόν, και γι αυτό τον εμπιστευτήκαμε άλλωστε. Εχει όμως διαρκώς φθίνουσα πορεία και ιδιαίτερα στον ΠΑΟΚ κατ εμέ πήρε πολύ κακό βαθμό.

Πιθανώς αν επέλεγα εγώ, να τον εμπιστευόμουν και για δεύτερη χρονιά, με ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ όρους όμως. Και απο τη μία και απο την άλη πλευρά... Ετσι για να δώ που θα κατέληγε κι αν θα ξανάβρσκε ο Λάζλο τη διάθεση για ποδόσφαιρο.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13148
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 11:31

barlow4 έγραψε:έλεος με το μπολονι.έλεος.
ο γκαρσια είπε πως με το δώνη κάνει την καλύτερη προετοιμασία μετά το σάντος.δεν σας φτανει?όταν ήρθε ο μπολονι του είπαν πως έχουμε σπουδαία ταλέντα στις ακαδημίες κ αυτός διαφώνησε.υπήρχε εικονα κ από πριν για τα ταλέντα.λες κ ως τότε θαμμενους τους είχαμε.
μια ζωη το μόνο που τον εννοιαζε ήταν η λεζαντα.και το επικοινωνιακό σουσελ.από παντού διωγμενος φεύγει.το μόνο που τον νοιάζει είναι να λέει ότι έβγαλε αυτός τον παίκτη.κατόρθωμα δεν είναι να βάλεις τον ρονάλντο μέσα.κλινικά νεκρός θα πρέπει να είσαι για να μην το κανείς.κατόρθωμα είναι να πάρεις έναν καταδικασμένο η έναν υποτιμημενο κ να τον αναδειξεις.


κάνοντας το συνήγορο του διαόλου,ο γκαρσία δλδ αποκλείεται να μη γούσταρε την απαιτητική προετοιμασία του λάζλο και τώρα με δώνη,στα 36 του πλέον,να έχει ηρεμήσει το κορμάκι του;όσο για το΄μπόλονι έχω την αίσθηση πως μερίδα του κόσμου πιθανώς να προτιμούσε την ομάδα διοικητικά ακέφαλη αλλά παραμονή του ρουμάνου.αυτό λέει πολλά και για όσους θα επιθυμούσαν κάτι τέτοιο αλλά και για τη διοίκηση.η δική μου θέση είναι πως,καλή ή κάκιστη,υπάρχει διοίκηση στην ομάδα,οπότε,έστω και με πολλές αδυναμίες και υστερήσεις,υπάρχει πιθανότητα να ξαναπιάσει το πλοίο λιμάνι.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 11:32

καθε προπονητης χρειαζεται στηριξη στο εργο του και ο Λαζλο δεν την ειχε...με τετοια βοηθεια που του παρειχαν και πολλα καταφερε...
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό DamoN » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 11:43

Sera4 έγραψε:ο υπευθυνος για τις εργασιες στη μπουτικ παντως ειχε σοβαρους λογους για να παει ολλανδια...να γελας και να κλαις...



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εδω ο προεδρος της μεγαλυτερης ομαδας στην Ελλαδα πριν κατι μηνες κουβαλουσε σαλιαρες και κωνους και μαζευε τις μπαλες στις προπονησεις τις Εθνικης. τωρα τι σε πειραξε που ο υπευθυνος της μπουτικ ψηνει καμια πανσετουλα? θα τελειωσω εγω μαρκετινγ μανατζμεντ με μαστερ nba κλπ και θα μου παρει αυτος συνεντευξη για να με προσλαβει στην μπουτικ . :lol: :lol: :lol:
αλλα τα διαρκειας δεν πανε καλα και ο κοσμος πουλησε τον σταφυλιδη. ;)
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 11:49

Τα πράγματα είναι απλά είχαμε τον Μπόλονι και ζητούσε πράγματα για να κάνει το παραπάνω, ακριβώς για τον ίδιο λόγο που έφυγε και ο Σάντος, μη ξεχνάμε.
Και τώρα πήραμε τον Δώνη που δε ζητάει πολλά και είναι ο I wanna be Lazslo Boloni.
Αυτή είναι η αλήθεια.
Συγνώμη αλλά εγώ δεν πιστεύω στους Έλληνες προπονητές, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν είναι πειθαρχημένοι και δεν είναι σταθεροί στις απόψεις και τη φιλοσοφία τους. Είναι ικανοί, αλλά όχι οργανωτικοί. Για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν έχουν σταθερότητα. Και επίσης ότι δε κάνουν ποτέ καριέρα εκτός Ελλάδας.
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 12:17

rainmaker έγραψε:Προσωπικά τον ήθελα το Λάζλο με τα χίλια. Και μόνος του κατάφερε τώρα να μη με νοιάζει ιδιαίτερα που τον διώξαμε...

Πολλή λεζάντα, πολλές εξυπνάδες, λίγα πράγματα απο τακτική.

Εντάξει η ομάδα αποδυναμώθηκε κάργα, αλλά αυτό δε σημαίνει πως έπρεπε να συμπεριφέρεται ετσι.

Μιλάμε για ένα άτομο που για ΜΗΝΕΣ συζητούσαμε αν θέλει να βρεί μόνιμο σπίτι ή είναι έτοιμος να την κάνει.
Για ένα άτομο που πουλούσε συνεχώς πνεύμα λες κι αυτός ήταν ο ρόλος του. Και σε 5-6 περιπτώσεις (αριθμός τεράστιος!) ψιλο-εκβίαζε καταστάσεις λέγοντας οτι θα φύγει.

Αυτό εμένα δε μου κάνει για άτομο ταγμένο και δωσμένο σε μια ιδέα, ιδιαίτερα όταν αυτή ιδέα αφορά τη διαχείριση ενός συλλόγου με τις δυσκολίες του ΠΑΟΚ.

Δεν είναι τυχαίο οτι για δεύτερη φορά μέσα σε λίγα χρόνια πήγε στην Αραβία για την αρπαχτή. Προσωπικά λοιπόν μου έδωσε την εντύπωση ενός ατόμου ολίγον τι ΨΩΝΙΣΜΕΝΟΥ, που βαριέται να δουλέψει όπως παλιά, και αρκείται σε διαχείριση του προφίλ του.

Και όταν σε δύο συνεχόμενες ομάδες οι παίκτες λένε οτι τους φερόταν άσχημα και αλλοπρόσαλλα (γιατί και στη Γαλλική αυτά λέγανε), τότε κάτι δείχνουν όλα αυτά.

Βεβαίως είχε επιτυχίες στο παρελθόν, και γι αυτό τον εμπιστευτήκαμε άλλωστε. Εχει όμως διαρκώς φθίνουσα πορεία και ιδιαίτερα στον ΠΑΟΚ κατ εμέ πήρε πολύ κακό βαθμό.

Πιθανώς αν επέλεγα εγώ, να τον εμπιστευόμουν και για δεύτερη χρονιά, με ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ όρους όμως. Και απο τη μία και απο την άλη πλευρά... Ετσι για να δώ που θα κατέληγε κι αν θα ξανάβρσκε ο Λάζλο τη διάθεση για ποδόσφαιρο.


Θα πρέπει να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου και αυτό με θλίβει. Με θλίβει γιατί εγώ είμαι ο πιο έξυπνος εδώ μέσα κι εγώ γράφω τα πιο ολοκληρωμένα και πετυχημένα ποστ. Κανονικά αυτό το ποστ εγώ θα έπρεπε να το έχω γράψει. :?

Τα 'χω πάρει τώρα :evil:
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5765
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 12:44

Κράτα τα να μη σε φύγουν. :lol:

Για τον Λάζλο έχουν ξαναγραφτεί τα ίδια πολλάκοις και αποδεδειγμένα κανένας μας δεν είναι δεκτικός στην διαφορετική άποψη. Δίκιο έχει μόνο ο "εγώ".
Παιδιά, ο Μπόλονι έφυγε, ο Δώνης ήρθε, στο τόπικ του Ζήση είμαστε ..... λέω να το ισιώσουμε το θέμα με τα off topic σιγά σιγά. Τι λέτε; :D
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 12:48

Καλοκαίρι είναι μωρέ .Απο Σεπτέμβρη..
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26775
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 12:56

kataramenos5 έγραψε:Καλοκαίρι είναι μωρέ .Απο Σεπτέμβρη..


OK, ban μέχρι τον Σεπτέμβρη εσύ.
DC
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ζήσης Βρύζας

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 23 Ιούλ 2012, 12:59

Oh shit!
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26775
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες