Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 18 Δεκ 2017, 09:43

Η Νέα Τούμπα και η επιστροφή Τσιστιακόφ

ινπαοκ - 17. Δεκεμβρίου 2017 23:02 inpaok

Ο Ιβάν Σαββίδης ξέρει ότι ο μεγάλος στόχος είναι το πρωτάθλημα, αλλά αυτό, που θα απογειώσει τον ΠΑΟΚ είναι το νέο γήπεδο και οι πρώτες αποφάσεις είναι προ των πυλών.
Στην τελευταία του επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη, το γήπεδο ήταν ψηλά στην ατζέντα του μεγαλομετόχου του ΠΑΟΚ, που συγκάλεσε σύσκεψη, με την παρουσία ευρωπαϊκής εταιρίας, που ανέλαβε να παρουσιάσει μια πρόταση για το καινούριο γήπεδο στην Τούμπα.

Η εν λόγω εταιρία έχει κατασκευάσει αρκετά γήπεδα ανά την Ευρώπη, άνθρωποι του ΠΑΟΚ έχουν κάνει… αυτοψία σε κάποια απ΄ αυτά σε ανύποπτο χρόνο, και το Σαββατοκύριακο άνθρωποί της ήταν στην Θεσσαλονίκη παρουσιάζοντας το σχέδιό τους για τη νέα Τούμπα.

Αυτό το σχέδιο, φέρεται να ενθουσίασε τον Ιβάν Σαββίδη. Πρόκειται για ένα γήπεδο άνω των 35.000 θέσεων, υπερσύγχρονο, με πρόβλεψη για κάθε λεπτομέρεια και φυσικά, εντυπωσιακό. Είναι δεδομένο ότι μιλάμε για ένα γήπεδο – κλουβί, χωρίς στίβο και στο σύνολό του σκεπαστό. Μια κανονική ποδοσφαιρική αρένα.

Ως ιδέα άρεσε πολύ στον μεγαλομέτοχο του ΠΑΟΚ, που φέρεται να ζήτησε να προχωρήσουν οι διαδικασίες και να μη χάνεται χρόνος, μέχρι να παρθεί η τελική απόφαση.

Είναι σαφές ότι πρέπει να γίνουν πολλά, πριν δοθεί το πράσινο φως για την κατεδάφιση του γηπέδου της Τούμπας και είναι πάγια θέση του Σαββίδη, ότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει, αν δεν είναι εξασφαλισμένη η κατασκευή του νέου γηπέδου.

Ο ΡΟΛΟΣ ΤΣΙΣΤΙΑΚΟΦ

Το εντυπωσιακό στην υπόθεση, είναι πως στην κατασκευή του νέου γηπέδου, ρόλο θα παίξει ένας παλιός γνώριμος, ο Γκέρμαν Τσιστιακόφ!

Από τον Μάιο του 2014, όταν και αποχώρησε, μετά και τον χαμένο τελικό του ΟΑΚΑ, ο Τσιστιακόφ δεν έκοψε την επαφή, έχει έρθει κάποιες φορές στην Τούμπα, και το προηγούμενο Σαββατοκύριακο κλήθηκε να έρθει για να κάνει κάποιες συζητήσεις στο περιθώριο του αγώνα με τον Παναθηναϊκό.

Ο Τσιστιακόφ ήταν παρών στην σύσκεψη, που έγινε για το νέο γήπεδο, με την παρουσίαση της ευρωπαϊκής εταιρίας και οι πληροφορίες αναφέρουν ότι, σε συνεργασία με άλλα στελέχη της ΠΑΕ, θα παίξει συγκεκριμένο ρόλο στο project της νέας Τούμπας.

Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα είναι αποκλειστικά αυτός ο ρόλος του, αυτή την εποχή, ο λόγος της επαφής του με τον ΠΑΟΚ και τον Σαββίδη, είναι το γήπεδο.

Πηγή : FORZA
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 29 Δεκ 2017, 15:29

Νομιζω (αν δεν εχω χασει καποιο επεισοδιο) πως ειναι η πρωτη φορα που λεγεται ξεκαθαρα, ωμα και πανω απο ολα επισημα πως η αποφαση κατεδαφισης ειναι οριστικη, η συμφωνια για το Καυτατζογλειο υπαρχει και λογικα το παιχνιδι με τον Πλατανια θα ειναι το τελευταιο στην...παλια Τουμπα.

Αφηνω και το αποσπασμα της συνεντευξης του Κυριακου που αναφερει τα παραπανω.
«Η απόφαση να κατεδαφιστεί η Τούμπα είναι οριστική. Ήδη κλείσαμε το Καυταντζόγλειο. Το ΠΑΟΚ-Πλατανιάς του Μαϊού πιθανότατα θα είναι το τελευταίο παιχνίδι στην Τούμπα με αυτή την μορφή. Είμαστε στην διαδικασία της μελέτης και σύντομα θα είμαστε σε θέση να πούμε παραπάνω. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες ,η παρουσίαση θα πρέπει να γίνει με ένα πανηγυρικό τρόπο, και θα γίνει ενδεχομένως πριν από τέλος της σεζόν και να συμμετέχει και ο κόσμος. Τα σχέδια και το όραμα θα τα μάθει σωστά ο κόσμος.

Η ΑΕΚ γκρέμισε το γήπεδο χωρίς την άδεια οικοδομήσεως. Αυτό πάθημα έγινε μάθημα για όλους τους υπολοίπους. Η άδεια κατεδαφίσεως της Τούμπας θα βγει λίγο μετά από την άδεια οικοδομήσεως. Θέλω να πιστεύω ότι χρονοδιάγραμμα θα τηρηθεί. Δεν έχουν προκύψει προβλήματα ακόμα και θέλω να πιστεύω ότι θα τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα.»


Γενικα πιστευω πως οταν υπαρχει μπροστα μας ο μεγαλος στοχος του πρωταθληματος, που μετα απο τοσα χρονια μοιαζει πιο εφικτος απο καθε αποψη, καλο θα ειναι να αφησουμε στην ακρη τα πανηγυρια και τις παρουσιασεις πριν τελειωσει το πρωταθλημα. Εννοειται πως αυτοι που εχουν αναλαβει τα του νεου γηπεδου θα δουλευουν πανω σε αυτο, ομως η παρουσιαση στον κοσμο νομιζω μπορουν να περιμενει.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό alp920 » Παρ 29 Δεκ 2017, 16:15

Για την κατάκτηση του πρωταθλήματος πάντως είναι σχεδόν σίγουρος ο Κυριάκος.Χαιρομαι για αυτό
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Πέμ 01 Μαρ 2018, 13:35

Συνευντευξη Ολισαντεμπε

- Ποιος ήταν ο αντίπαλος στην Ελλάδα που δεν θα ξεχάσεις;

"Πάντα μου άρεσε να πηγαίνω στην Τούμπα. Ήταν το καλύτερο γήπεδο στην Ελλάδα. Η ατμόσφαιρα ήταν απίθανη. Μου αρέσει επίσης η Θεσσαλονίκη".

http://www.sport24.gr/unique/emanoyel-o ... 86856.html
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Απρ 2018, 13:05

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό panta » Κυρ 01 Απρ 2018, 14:06

καλό μήνα Ζαντέ!! :lol:
:opaokara:
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Απρ 2018, 14:57

Επίσης! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 01 Απρ 2018, 15:22

Sekeris4 έγραψε:Συνευντευξη Ολισαντεμπε

- Ποιος ήταν ο αντίπαλος στην Ελλάδα που δεν θα ξεχάσεις;

"Πάντα μου άρεσε να πηγαίνω στην Τούμπα. Ήταν το καλύτερο γήπεδο στην Ελλάδα. Η ατμόσφαιρα ήταν απίθανη. Μου αρέσει επίσης η Θεσσαλονίκη".

http://www.sport24.gr/unique/emanoyel-o ... 86856.html



:lol: :lol: :lol:

αυτο που ...λεει...για τον λαμπριακο :lol: :lol: ολα τα λεφτα

ρε τον λαμπριακο
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 01 Απρ 2018, 16:48

Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 01 Απρ 2018, 18:16

abg12d34 έγραψε:
Sekeris4 έγραψε:Συνευντευξη Ολισαντεμπε

- Ποιος ήταν ο αντίπαλος στην Ελλάδα που δεν θα ξεχάσεις;

"Πάντα μου άρεσε να πηγαίνω στην Τούμπα. Ήταν το καλύτερο γήπεδο στην Ελλάδα. Η ατμόσφαιρα ήταν απίθανη. Μου αρέσει επίσης η Θεσσαλονίκη".

http://www.sport24.gr/unique/emanoyel-o ... 86856.html



:lol: :lol: :lol:

αυτο που ...λεει...για τον λαμπριακο :lol: :lol: ολα τα λεφτα

ρε τον λαμπριακο


Υπήρχε και ένας τύπος, που λέγεται Λαμπριάκος. Μερικές φορές τον έβλεπες να παίζει στόπερ, τις άλλες σέντερ φορ. Ανέκδοτο. Δεν μου έκανε καμία έκπληξη, γιατί ήταν ο... άνθρωπος του προέδρου".
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό Ale » Σάβ 07 Απρ 2018, 16:29

Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 07 Απρ 2018, 17:32

Ψήφισα αντε να δούμε

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Σάβ 07 Απρ 2018, 18:05

Ψηφισα και εγω, ειμαστε 4οι παγκοσμιως

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ...
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 07 Απρ 2018, 19:45

Δεν είναι επίσημη ψηφοφορία της ΕΑ πάντως..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 11 Νοέμ 2018, 13:26

Η διαφήμιση των Expert στην Ιταλία εμπεριέχει το γήπεδό μας:

Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες