Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό Jairo » Δευτ 09 Οκτ 2017, 18:31

《Εμείς θα κάνουμε ότι μπορούμε για να γίνει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα το γήπεδο》
...ύποπτο!
Ιβάν βάλτους όλους να υπογράψουν, με λόγια δέν γίνεται τέτοιο έργο.
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1541
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό flash4 » Δευτ 09 Οκτ 2017, 19:46

nikolasf έγραψε:
deep_gia_deep έγραψε:και εμένα μου αρέσει πολύ το σχέδιο που κυκλοφόρησε με το κέλυφος.. απλά επειδή η τόση έκταση σε "ασπρίλα" με παραπέμπει σε κέλυφος-"αυγό" θα το προτιμούσα οι επιφάνεις να εναλλάσονται σε άσπρο-μαύρο.. πιο ΠΑΟΚ νομίζω.. έκανα κ μια πρόχειρη φωτοσοπιά.. :opaokara:
Εικόνα

Ναι αλλά έτσι χάνεται το σχέδιο του αετού με τα δύο κεφάλια τα φτερά- άσπρο κέλυφος- και την ουρά που φαίνεται από ψηλά.... Θέλει λίγο περισσότερο προβληματισμό πιστεύω
Εικόνα

Δεν το λες και αετό αυτό το σχέδιο βέβαια...
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 09 Οκτ 2017, 20:05

Δεν έχει κανένα όφελος ο Δήμαρχος στο να μην γίνει το γήπεδο. Πολύ περισσότερο δεν έχει όφελος να δεσμευθεί ότι οι διαδικασίες δεν θα αργήσουν και να γίνει το αντίθετο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό alp920 » Δευτ 09 Οκτ 2017, 20:23

προτείνω για την διαιώνιση της ιστορίας του υπάρχοντος γηπέδου να τοποθετηθεί ένα σχετικά μικρό μνημείο σε εμφανές σημείο μέσα στο γήπεδο το οποίο να χτιστεί αποκλειστικά με τα χέρια των μεγαλύτερων ηλικιακά ΠΑΟΚΤΣΗΔΩΝ,προς τιμήν όλων εκείνων που χτίσανε την Τούμπα με τα χέρια τους. Το θεωρώ σπουδαίο συμβολισμό.Μια πιθανή θέση θα μπορούσε να είναι στην αντίστοιχη θύρα 1 του νέου γηπέδου.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 09 Οκτ 2017, 22:17

μου αρεσουν τα σχεδια ως μακετα αλλα δεν ξερω απο κοντα πως θα φαινεται. απο μακρια θα δειχνει πολυ δυνατο σχεδον επιβλητικο αλλα απο κοντα κραταω επιφυλαξεις. ειναι αυτο το μαςς σιδερο και μαλιστα σπρο. θα δειξει. καλα καλα δεν ξερουμε αν ειναι τα τελικα. πιστευω θα ριξουν μια ματια στα γηπεδα που χτιζονται τωρα η τα προσφατα χτισμενα. για μενα δυο τρια παραδειγματα ειναι της τοτεναμ, της γιουβε, της μπιλμπαο και της μπεσικτας. τα δυο ειναι με γυαλι γυρω γυρω, τα δυο ειναι με τυπου σκιαστρα.

πολυ σωστη κινηση η ολικη κατεδαφιση και η απο την αρχη ανεγερση. πρεπει να γινει σωστη δουλεια. επισης, οσο το δυνατον μεγαλυτερο υπογειο παρκινγκ και αν ειναι δυνατον υπογειοποιηση ενος περιβαλλοντος δρομου θα ηταν το ιδανικο.

το κυριοτερο ομως, ειναι να βαλουμε επιτελους στην ελλαδα τους εαυτους μας στη θεση του οπαδου, οπως ειναι στην ευρωπη. δεν γινεται να δηλωνεις οπαδος και να ειναι γεματες οι καφετεριες και αδειο το γηπεδο. δεν νοειται αυτο. πρεπει να γινει κτημα η εννοια του διαρκειας και της διαρκους παρακολουθησης αγωνων απο το γηπεδο ανεξαρτητου αντιπαλου. ως ενα βαθμο μια δικαιολογια ηταν το βρωμικο πρωταθλημα ελλαδος αλλα μεχρι τοτε ελπιζω να εχει ξεβρωμισει παντελως. θελει δουλεια για να γινουμε οπαδοι του γηπεδου αλλα θα γινουμε
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Δευτ 09 Οκτ 2017, 22:43

Μου φενετε οτι τα σχεδια αυτα αφορουσαν ανακατασκευη της τουμπας... τα σχεδια για καονουργιο γηπεδο δεν προκειτε να δοθουν στην δημοσιοτητα.... κατι ακουσα οτι θα επισκευτουν συγχρονα σταδια μεγαλων συλλογων του εξωτερικου... μηπως κανω λαθος?

Στάλθηκε από το SM-J110H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Δευτ 09 Οκτ 2017, 22:51

alp920 έγραψε:προτείνω για την διαιώνιση της ιστορίας του υπάρχοντος γηπέδου να τοποθετηθεί ένα σχετικά μικρό μνημείο σε εμφανές σημείο μέσα στο γήπεδο το οποίο να χτιστεί αποκλειστικά με τα χέρια των μεγαλύτερων ηλικιακά ΠΑΟΚΤΣΗΔΩΝ,προς τιμήν όλων εκείνων που χτίσανε την Τούμπα με τα χέρια τους. Το θεωρώ σπουδαίο συμβολισμό.Μια πιθανή θέση θα μπορούσε να είναι στην αντίστοιχη θύρα 1 του νέου γηπέδου.



Παρα πολυ καλη σκεψη!
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Δευτ 09 Οκτ 2017, 22:55

@ flash4 Γιαυτό είπα ότι χρειάζεται λίγο προβληματισμός ... Λίγο δουλίτσα δηλαδή! ;) ;) ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8502
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό Jairo » Τρί 10 Οκτ 2017, 02:31

Ενόχλησε το σχόλιο μου;
Μιά συμβουλή έδωσα...
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1541
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Τρί 10 Οκτ 2017, 05:58

Πρέπει να γίνει ΝΕΟ γήπεδο το αξίζει η ομάδα μας αλλά προσοχή μην την πάθουμε όπως η αεκ και παίζουμε 15χρόνια Καυτανζογλείο.Τον Ιβαν δεν τον φοβάμαι όποτε είπε κάτι ήταν απαράβατος νόμος και θεωρώ πως και το γηπεδό τελικά θα γίνει αυτό όμως που χρειαζετε η ομάδα είναι επιτέλους να δείξει και ο κόσμος του ΠΑΟΚ έμπρακτα την αγάπη του και όχι λεονταρισμούς και εγωπάθειες.
Το γήπεδο πρέπει να γεμίζει σε κάθε αγώνα του ΠΑΟΚ και αυτό να μην επιτρέπετε κανείς να το διακόπτει.
Πρέπει να σταματήσει να δίνετε τροφή σε αυτούς που ετσιθελικά δεν έχουν σε τίποτα να βγάλει ο ΠΑΟΚ ένα ολόκληρο πρωτάθλημα χωρίς κόσμο γιατί απλά θα το κάνουν.
Το ΝΕΟ γήπεδο πρέπει να γεμίζει να λιώνει τον αντίπαλο από την ΗΧΗΤΙΚΗ ΒΙΑ που θα του ασκεί αλλά να μην κάνει τίποτα που να μπορεί να το αδιάσει στον επόμενο αγώνα.
Ο ΠΑΟΚ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΥΤΗ ΕΔΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ την έδρα δεν την κάνει καυτη ούτε η μπούκα ουτε το πέταγμα τον αντικειμένων και ακόμα ακόμα ούτε οι πυρσοί (που δεν κατάλαβα τι πειράζουν όταν δεν πέφτουν στον αγωνιστικό χώρο) Την ΚΑΝΕΙ Ο ΠΑΛΜΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΟΚΤΣΙΔΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 10 Οκτ 2017, 07:28

Η παλιά Τούμπα είναι το ποιο δύσκολο γήπεδο για να κάνεις κερκίδα και όμως είναι τρομερή έδρα ..... Οπότε φαντασθείτε στο καινούριο που ο ήχος δεν θα χάνεται τι θα γίνεται.....

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό deep_gia_deep » Τρί 10 Οκτ 2017, 10:22

flash4 έγραψε:
nikolasf έγραψε:
deep_gia_deep έγραψε:και εμένα μου αρέσει πολύ το σχέδιο που κυκλοφόρησε με το κέλυφος.. απλά επειδή η τόση έκταση σε "ασπρίλα" με παραπέμπει σε κέλυφος-"αυγό" θα το προτιμούσα οι επιφάνεις να εναλλάσονται σε άσπρο-μαύρο.. πιο ΠΑΟΚ νομίζω.. έκανα κ μια πρόχειρη φωτοσοπιά.. :opaokara:
Εικόνα

Ναι αλλά έτσι χάνεται το σχέδιο του αετού με τα δύο κεφάλια τα φτερά- άσπρο κέλυφος- και την ουρά που φαίνεται από ψηλά.... Θέλει λίγο περισσότερο προβληματισμό πιστεύω
Εικόνα

Δεν το λες και αετό αυτό το σχέδιο βέβαια...


ομολογώ πως ούτε εγώ το είχα προσέξει πως από ψηλά παίζει να είναι και δικέφαλος αετός.. ο συνειρμός είναι λιγουλάκι μακρινός.. και όπως λέει ο φίλος nikolasf ίσως χρειάζεται λίγο δουλίτσα ακόμη.. σε κάθε περίπτωση είμαι αισιόδοξος πως θα μας εκπλήξουν όλοι ευχάριστα..!! ο Ιβάν με το πείσμα και τα φράγκα του.. οι αρχιτέκτονες με τις πολύ ωραίες μέχρι τώρα (απ αυτά που είδαμε) ιδέες τους.. οι γραφειοκρατικές κρατικές υπηρεσίες με τα "άμεσα αντανακλαστικά" τους.. ( :shock: :lol: ) η ομάδα με τις μελλοντικές της επιτυχίες.. και εμείς με την τρέλλα μας..!! :opaokara:
Άβαταρ μέλους
deep_gia_deep
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2014, 13:41

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τρί 10 Οκτ 2017, 16:02

Mακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν και σε λίγα χρόνια να έχουμε ένα γήπεδο-στολίδι στην Τούμπα.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 10 Οκτ 2017, 22:48

επιμένω ότι πρέπει να στοχεύουμε στο Καυτανζόγλειο.

Ας βγουν και διαρροές για να κατευνασθεί ο κόσμος.

Με πρόσχημα την ανακατασκευή φεύγουμε από την Τούμπα, καθόμαστε ένα εύλογο χρονικό διάστημα στο Καυτανζόγλειο, κάνουμε και λίγα έργα και μετά ζητάμε παραχώρηση αλά Καραϊσκάκης.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 10 Οκτ 2017, 23:02

Και γιατί όλο αυτό; τι σε αρέσει γριατζογλειο.... Σαν την Τούμπα δεν έχει πουθενά εκεί θα μείνουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες