Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Σε ποια περιοχή θέλετε να χτιστεί το νέο γήπεδο του ΠΑΟΚ;

Στην Τούμπα;
781
52%
Στην Πυλαία;
366
24%
Στο Στρατόπεδο Καρατάσιου;
227
15%
Στη Νέα Μεσσήμβρια;
54
4%
Κάπου αλλού;
67
4%
 
Σύνολο ψήφων : 1495

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό Petm » Τετ 22 Δεκ 2010, 19:25

δε κολλάμε πουθενά. όπως ο maximus θέλει τουαλέτες που να μπορεί να κάθεται, εγώ θέλω parking και να φεύγω μέσα σε 20 λεπτά από το γήπεδο :D

eorptol έγραψε:μεχρι το 1959 ειμασταν στο συντριβανι στο κεντρο της θεσσαλονικης και πηγαμε τουμπα που τοτε ηταν εξορια-ερημια
αλλα με την τουμπα ο ΠΑΟΚ απογειωθηκε τοτε δεν υπηρχαν αντιδρασεις ?
με την τουμπα μεγαλωσαμε αλλα αν δεν γινετε και κινδυνευσουμε να γινουμε αεκ χιλιες φορες να γινει αλλου.....


δηλαδή αν περνaμε καμια έκταση του δημοσιου στο σιντριβάνι extra το 1959 και κάναμε εκεί 40000 γήπεδο θα μας χαλούσε σήμερα?
Τελευταία επεξεργασία από Petm και Τετ 22 Δεκ 2010, 20:00, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τετ 22 Δεκ 2010, 19:29

εγω θελω να παραδωσω στον παπακωσταντινου την επιταγη για τα χρεη για να του πω και δυο λογακια
και στον μπιταξη οτι δεν θελω την χορηγια
τηνεχωκαταβρειμετουςαραβεςκαιλεωναπαρωτηλτονψυχιατρογιακαλοκαικακο-4
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό Petm » Τετ 22 Δεκ 2010, 19:30

μαζί σου :lol:
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό Bono » Τετ 22 Δεκ 2010, 19:37

Γήπεδο κοντά στο σπίτι μου.
Ακούτε μ@λ@κες Αραβες?
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τετ 22 Δεκ 2010, 19:48

αντε να βαλω στην μπριζα λαο ..
δεν μου λετε ρε μαγκες ποσο πιθανον ειναι να μαλωνουμε για ενα χρονο για την ονομασια του γηπεδου? συμφωνουμε σε κατι που θα περιεχει καταρ αραβια κτλ?
σεδουλειαναβρισκομαστε-4
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό Petm » Τετ 22 Δεκ 2010, 19:51

ναι είμαστε απλές σε αυτά.

τούμπα qatar καμπότζη vietnam
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 22 Δεκ 2010, 19:53

Εγω παντως μεγαλητερη χαρα απο τον παραγκωνισμο του ΑΣ κατα τη διαδικασια κατασκευης νεου γηπεδου εκ μερους των υποψηφιων επενδυτων δεν θα μπορουσα να παρω αν και η σουρεαλ προοπτικη ενος θεαματος με καναν Αλθανι να μιλαει σε γσΑΣ και απο κατω τον Νικολα να τον φτυνει μου εξαπτει την φαντασια ομολογω.
Παντως αν θελουμε να μιλησουμε σοβαρα το να προβληματιζεται καποιος σχετικα με το ποιον των υποψηφιων να ψαχνεται για το ποιοι ειναι, ποιες οι προθεσει,ς ποιο ακριβως το πλανο, το καταλαβαινω και γι'αυτο αλωστε και εγω θα περιμενω με αγωνια την συνεντευξη τυπου.Απο την αλλη να υπαρχει η περιπτωση αναμεσα στους υποψηφιους επενδυτες να ειναι οι ιδιοι με την μαλαγα, τουτεστιν μελη της βασιλικης οικογενειας του Καταρ (Αλθανι),να εχουν την διαθεση να κανουν μια επενδυση υψους 100 μυριων ευρω για να μου κατασκευασουν γηπεδο και στη συνεχεια και μια αναλογη ομαδα για να παει καλα και η επενδυση τους και καποιοι να διαμαρτυρονται ειτε για το οικοπεδο της τουμπας, ειτε γιατι ο ΠΑΟΚ ανηκει στον λαο του, ειτε γιατι ειναι αγγελοσκυλα και οι επενδυτες μουσουλμανοι, ειτε και εγω δεν ξερω γιατι, αγγιζει τα ορια της ΠΑΡΑΝΟΙΑΣ και αν χαθει για παρομοιους λογους η ευκαιρια θα πρεπει να πιαστουμε ολοι μαζι χερι χερι και να βουτηξουμε στην καλητερη στον θερμαικο και στη χειροτερη απο το καιμακ τσαλαν και μετα να το κλεισουμε το μαγαζι.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Τετ 22 Δεκ 2010, 19:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 22 Δεκ 2010, 19:56

Εγώ θα "φροντίσω" να γίνει ορθογραφικό λάθος: PAOK DC ARENA
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τετ 22 Δεκ 2010, 20:00

DC έγραψε:Εγώ θα "φροντίσω" να γίνει ορθογραφικό λάθος: PAOK DC ARENA


DC η ΔΣ?
ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ....
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 22 Δεκ 2010, 20:04

DC φυσικά.
Και θα μεριμνήσω ώστε να ξηλωθούν κάποια ρεζερβέ σκαλοπάτια της Τούμπας και να μεταφερθούν στο νέο γήπεδο.
Για να μην αφήσουμε παραπονούμενους.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Τετ 22 Δεκ 2010, 20:05

fuzztone έγραψε:Τελικά φαίνεται πως για άλλη μια φορά οι "επενδυτές" θέτουν ως όρο τη νέα Τούμπα και μάλιστα μακριά από τη σημερινή. Καμία διαφορά με τους Καμπάνηδες, τους Σαββίδηδες και τους υπόλοιπους.

Πρόκειται για την ύστατη μάχη. Ελπίζω οι σύνδεσμοι να μην έχουν "τρυπηθεί" και να γνωστοποιήσουν τη θέση τους ΑΜΕΣΑ.

ΠΑΟΚ χωρίς μαχόμενο λαό δε νοείται. Το ξέρουν και οι πέτρες και οι "άραβες".

Υ.Γ. τα "μνημόνια" να τα βάλουν στον π@το τους

Υ.Γ.2: Τα κριτήρια "επένδυσης-απόδοσης" έχουν αναλυθεί με λεπτομέρεια εδώ. Η Τούμπα εκεί που βρίσκεται είναι η καλύτερη λύση. Αν μάλιστα λάβεις υπόψη ότι τυχόν μετακίνηση θα κρυώσει πάρα πολύ κόσμο και θα ραγίσει το γυαλί σε μια μεγάλη μάζα των ΠΑΟΚτσήδων => μειωμένα έσοδα από εισιτήρια-διαφημήσεις κτλ


Δε γινεται να συμφωνησω περισσοτερο...
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 22 Δεκ 2010, 20:17

Τι σχεση μπορει να εχει το απαιτω την παραχωρηση του δικαιωματος χρησης του οικοπεδου της Τουμπας με το θα βαλω χρηματα και θα φτιαξω γηπεδο για τον ΠΑΟΚ οπου θελω και χεστηκα για τον ΑΣ και τις κωλησιεργιες του δεν μπορω να το καταλαβω.Επισης τι σχεση μπορει να εχει ο Καμπανης με τον Αλθανι παλυ δεν μπορω να καταλαβω.Πολυ χαιρομαι επισης που μεταξυ των μελων του paokmania υπαρχουν μελλη που μπορουν να κανουν μαθηματα επενδυσης αποδοσης σε ενα αραβικο fund που για πλακα πχ εχει για δικηγορο εναν καθηγητη πανεπιστημιου μμμμ πρεπει να ειναι ο ιδιος με τον παπαδοπουλο που ειχε ο σαβιδης η μηπως ειναι ο σταμος που ειχε ο γουμενος.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 22 Δεκ 2010, 20:24

Maximus έγραψε:Ο ΠΑΟΚ δεν βρισκεται μεσα στα στενά πλαίσια του δήμου Ανω Τουμπας... Και ειναι μεγαλο λαθος να νομιζουν οι Θεσσαλονικείς οτι ο ΠΑΟΚ τους ανηκει... Οι φιλαθλοι του ΠΑΟΚ ειναι πολλες χιλιαδες και η μεγαλη πλειοψηφια βρισκεται εκτος Θεσ/νικης...


καμια σχεση. ρωτα δραμινο ΠAOKτση εαν θελει το νεο γηπεδο του ΠΑΟΚ στην δραμα ή στην τουμπα και θα καταλαβεις. τωρα το ιδιο πραγμα σερραιο Παοκτση και θα καταλαβεις. ρωτα καβαλιωτη και θα καταλαβεις.
βασικα αφου δεν εχεις καταλαβει ηδη, δεν θα καταλαβεις ποτε. ειδικα στην ηλικια σου.


Olorin έγραψε:"...Για τη δήλωσή του, ότι ο ΠΑΟΚ θα αλλάξει επίπεδο, αν χτίσει νέο γήπεδο: "Δεν είπα αυτό ακριβώς. Εννοούσα πως ίσως χαθεί αυτή η ατμόσφαιρα και η μαγεία της Τούμπας, με τη δημιουργία νέου γηπέδου. Ίσως είναι καλύτερο να γίνει μία ανακατασκευή, μία ανακαίνιση, σεβόμενοι όλοι την ιστορία του ΠΑΟΚ και τη διατήρηση αυτής της κολασμένης ατμόσφαιρας..."

- Βικτορ Βιτολο


ο βιτολο εχει παιξει στην τουμπα και με τον δικεφαλο και χωρις τον δικεφαλο. κατι παραπανω θα ξερει....
οι ειρωνιες για ενεργειακα πεδια και πρασινα αλογα ειναι αρκετα αστοχες.

οσο για την δυναμικη της τουμπας μου ειναι πραγματικα δυσκολο να μπω σε αυτη την συζητηση με συνοπαδους μου.

για τον κυριο καθηγητη εμαθα οτι ειναι σοβαροτατος ανθρωπος. μας τα ειπε μια χαρα και θα περιμενουμε με αγωνια να διαβασουμε και να ακουσουμε την αναλυση του μπιζνες πλαν των αραβων.

μια απορια μονο εχω. θα κανουν ενα γηπεδο καπου αλλου χωρις ΑΣ και παπαριες. θα ειναι ιδιοκτησια αραβων ή θα ειναι ιδιοκτησια Παε ΠΑΟΚ? θα μου πει καποιος οτι δεν εχει διαφορα μιας και ο ΠΑΟΚ θα ειναι ιδιοκτησια αραβων. διαφορα υπαρχει και μαλιστα τεραστια. οι αραβες σημερα ειναι αυριο δεν ειναι. το γηπεδο θα ειναι του ΠΑΟΚ ή θα ειναι στυλ καραισκακη που ανηκει στον θειο και ο γαβρος πληρωνει ενοικιο? οπως ενοικιο και μαλιστα υψηλοτατο πληρωνει και η αεκ για το προπονητικου του μεγαλομετου της κ. νοτια.

σε καθε περιπτωση καλο ειναι την τουμπα να την κρατησουμε ορθια και σε καλη κατασταση γιατι ποτε δεν ξερεις... ισως να μην αργησει η μερα που θα ξαναπαιξει εκει ο δικεφαλος. εδω ολοκληρη γιουβε γυρισε στο κουμουναλε.
Τελευταία επεξεργασία από Sera4 και Τετ 22 Δεκ 2010, 20:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: ΠΑΟΚ οχι παοκ
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό logios » Τετ 22 Δεκ 2010, 20:43

Νατααα.....φτασαμε και στην στιγμη που θα φυγουν απο τον ΠΑΟΚ οι Αραβες και θα παρουν μαζι το γηπεδο τους και εμεις που δεν εκτιμησαμε σωστα την κατασταση και αφησαμε την ΤΟΥΜΠΑ στο ελεος της φυσης ΚΑΤΑΡευσε. Παρακαλω προτασεις για νεα Τουμπα. :lol:
Προταση προς αρχιτεκτονες Αραβων να μην ξεχασουν να βαλουν εξω απο την νεα ΤΟΥΜΠΑ το all time classic
ΝΙΚΟ Γ@Μ@ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 22 Δεκ 2010, 21:09

kos έγραψε:
Maximus έγραψε:Ο ΠΑΟΚ δεν βρισκεται μεσα στα στενά πλαίσια του δήμου Ανω Τουμπας... Και ειναι μεγαλο λαθος να νομιζουν οι Θεσσαλονικείς οτι ο ΠΑΟΚ τους ανηκει... Οι φιλαθλοι του ΠΑΟΚ ειναι πολλες χιλιαδες και η μεγαλη πλειοψηφια βρισκεται εκτος Θεσ/νικης...


καμια σχεση. ρωτα δραμινο ΠAOKτση εαν θελει το νεο γηπεδο του ΠΑΟΚ στην δραμα ή στην τουμπα και θα καταλαβεις. τωρα το ιδιο πραγμα σερραιο Παοκτση και θα καταλαβεις. ρωτα καβαλιωτη και θα καταλαβεις.
βασικα αφου δεν εχεις καταλαβει ηδη, δεν θα καταλαβεις ποτε. ειδικα στην ηλικια σου.


Οκ φιλε kos, δεν εχω προβλημα να προσθεσω αλλη μια δημοσκοπηση στο αρχειο! Επισης θα κατανοησω το γεγονός οτι η πλειοψηφια θα απαντησει "Τούμπα", ακόμα και αν εγω δεν το καταλαβαινω πλήρως :? ... Αυτο ομως δεν αλλάζει το γεγονός οτι στη συζητηση για το νεο γήπεδο δεν θα μπουν συναισθηματικα κριτηρια, αλλα η λογική και το συμφερον του ΠΑΟΚ...

Απλά λέω οτι δεν πρεπει να ειμαστε απολυτοι και καθετα αρνητικοι στην προοπτικη ενος νεου γηπεδου εκτος Τουμπας, αν αυτο αποδειχθει οτι θα ειναι εις οφελος του ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες