Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Σε ποια περιοχή θέλετε να χτιστεί το νέο γήπεδο του ΠΑΟΚ;

Στην Τούμπα;
781
52%
Στην Πυλαία;
366
24%
Στο Στρατόπεδο Καρατάσιου;
227
15%
Στη Νέα Μεσσήμβρια;
54
4%
Κάπου αλλού;
67
4%
 
Σύνολο ψήφων : 1495

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 02 Αύγ 2008, 15:11

Η ΤΟΥΜΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΟΡΦΗ..

Δε νοείται εν έτει 2008 και με όσες παρεμβολές κι αν έχουν γίνει να πηγαίνουμε σε ένα γήπεδο που δεν εξυπηρετού ούτε τις μισές μας ανάγκες. Ο Ζαγοράκης το είπε ξεκάθαρα στη συνέντευξη τύπου. "ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΙΚΟ ΑΠΌ ΤΟ ΣΕΠΤΈΜΒΡΗ".
Τώρα, αν εμείς δεν έχουμε υπομονή και αναμασούμε συνέχεια την ίδια καραμέλα, τι να πω. Πρώτος ο Ζαγοράκης είπε για γήπεδο στην Τούμπα. Πρώτος αυτός θα ανακοινώσει το πότε θα μιλήσει για τον ερασιτέχνη για το θέμα. Το ξέρουμε όλοι μας ότι δε γίνεται να παίζουμε σε αυτό το γήπεδο, αλλά λίγη υπομονή ακόμα δε βλάπτει.
ΤΟ ΝΕΟ ΓΗΠΕΔΟ ΘΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ 50000 ΘΕΣΕΙΣ. ΟΥΤΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ, ΟΥΤΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ.. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΕΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ 4 Η 5 ΑΣΤΕΡΩΝ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ- ΠΡΟΕΔΡΟΣ.
ΤΕΛΟΣ!!

Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΛΕΜΕ!!!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Hlias » Σάβ 02 Αύγ 2008, 16:32

ErrOr έγραψε:
Hlias έγραψε:Το νέο γήπεδο θα είναι 58000 θέσεων η διοίκηση το συζητά για να γίνει στην Τούμπα!!!
Ο Ζαγοράκης θέλει να κάνει η οροφή να κλείνει κιόλας
Εμπιστοσύνη στο Ζαγοράκη και στήριξη στην προσπάθεια του!!!
Τα έργα μάλλον θα ξεκινήσουν το 2010

Υ.Γ Αυτά από έγκυρη πηγή!!!


Γήπεδο 58.000 θέσεων στην Τούμπα το κόβω κομματάκι δύσκολο!
Μιλάμε για πάρααα πολλάαα λεφτά!
Άσε δε που δεν ξέρω εάν γίνεται λόγω συντελεστών δόμησης και του περιορισμένου χώρου που διαθέτουμε.(δύσκολα μετά να φτιάξεις εμπορικούς χώρους για να έχει πόρους η ομάδα)
Το να κλείνει η οροφή,αυτό το θεωρώ ανέκδοτο!
Το κόστος του πάει x2 για να το κάνεις να κλείνει!(απλά τσέκαρε τα ελάχιστα "κλειστά" που υπάρχουν στον κόσμο και θα καταλάβεις ότι τέτοια γήπεδα δεν γίνονται στην Ελλάδα.Πόσο μάλλον στην Θεσσαλονίκη και για τον ΠΑΟΚ!)
Εδώ συζητάμε για το εάν υπάρχει πιθανότητα να μπορούμε να κάνουμε νέο μεγαλύτερο γήπεδο στην Τούμπα και μιλάμε για 58.000 θέσεων και ΚΛΕΙΣΤΟ?
ΕΛΕΟΣ!
Δεν γίνονται αυτά στην Ελλάδα.
Δεν θα κάτσω να συγκρίνω τον καβούρια τον κόκκαλη με το προκάτ Καραισκάκη,απλά δες τους βάζελους που μαζεύτηκαν τόσοι και τόσοι,έχουν και το κράτος να τα χώνει και πάλι το γήπεδο που θα κάνουν είναι μειωμένων προδιαγραφών(κοινώς φτηνιάρικο σαν το Καραισκάκη).
Ας είμαστε όσο γίνεται περισσότερο προσγειωμένοι.
Μην γίνουμε σαν τους γαύρους http://www.stadia.gr/karaiskaki/olympiakos-gr.html και να αφήνουμε τα χρόνια να κυλάνε.
Θα συμφωνήσω βέβαια με τον φίλο ποιο πάνω που είπε ότι πρώτα θα πρέπει να υπάρξει ένα ξεκαθάρισμα στα διοικητικά της ΠΑΕ και του ΑΣ ΠΑΟΚ και μετά να ασχοληθούν αυτοί που πρέπει να ασχοληθούν με το θέμα του γηπέδου.(εμείς απλά φιλοσοφικά ασχολούμαστε)
Αν δεν ξεκαθαρίσει το θέμα του ΑΣ και το ιδιοκτησιακό της ΠΑΕ δεν νομίζω να γίνει τίποτα το χειροπιαστό.


Φίλε μου δες τι έγραψα… «Ο Ζαγοράκης θέλει να κάνει η οροφή να κλείνει κιόλας»
Από εκεί που το έμαθα μου είπε αυτό το πράγμα ο Ζαγοράκης είναι τρελός!!!(Με την καλή έννοια πάντα)
Ο χρόνος θα δείξει πάντως αν γίνει αυτό που είπα να με θυμηθείς
Hlias
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2007, 22:14

Δημοσίευσηαπό Gerard04 » Σάβ 02 Αύγ 2008, 16:54

free4 έγραψε:Η ΤΟΥΜΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΟΡΦΗ..

Δε νοείται εν έτει 2008 και με όσες παρεμβολές κι αν έχουν γίνει να πηγαίνουμε σε ένα γήπεδο που δεν εξυπηρετού ούτε τις μισές μας ανάγκες. Ο Ζαγοράκης το είπε ξεκάθαρα στη συνέντευξη τύπου. "ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΙΚΟ ΑΠΌ ΤΟ ΣΕΠΤΈΜΒΡΗ".
Τώρα, αν εμείς δεν έχουμε υπομονή και αναμασούμε συνέχεια την ίδια καραμέλα, τι να πω. Πρώτος ο Ζαγοράκης είπε για γήπεδο στην Τούμπα. Πρώτος αυτός θα ανακοινώσει το πότε θα μιλήσει για τον ερασιτέχνη για το θέμα. Το ξέρουμε όλοι μας ότι δε γίνεται να παίζουμε σε αυτό το γήπεδο, αλλά λίγη υπομονή ακόμα δε βλάπτει.
ΤΟ ΝΕΟ ΓΗΠΕΔΟ ΘΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ 50000 ΘΕΣΕΙΣ. ΟΥΤΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ, ΟΥΤΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ.. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΕΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ 4 Η 5 ΑΣΤΕΡΩΝ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ- ΠΡΟΕΔΡΟΣ.
ΤΕΛΟΣ!!

Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΛΕΜΕ!!!!


ErrOr έγραψε:
Hlias έγραψε:Το νέο γήπεδο θα είναι 58000 θέσεων η διοίκηση το συζητά για να γίνει στην Τούμπα!!!
Ο Ζαγοράκης θέλει να κάνει η οροφή να κλείνει κιόλας
Εμπιστοσύνη στο Ζαγοράκη και στήριξη στην προσπάθεια του!!!
Τα έργα μάλλον θα ξεκινήσουν το 2010

Υ.Γ Αυτά από έγκυρη πηγή!!!


Γήπεδο 58.000 θέσεων στην Τούμπα το κόβω κομματάκι δύσκολο!
Μιλάμε για πάρααα πολλάαα λεφτά!
Άσε δε που δεν ξέρω εάν γίνεται λόγω συντελεστών δόμησης και του περιορισμένου χώρου που διαθέτουμε.(δύσκολα μετά να φτιάξεις εμπορικούς χώρους για να έχει πόρους η ομάδα)
Το να κλείνει η οροφή,αυτό το θεωρώ ανέκδοτο!
Το κόστος του πάει x2 για να το κάνεις να κλείνει!(απλά τσέκαρε τα ελάχιστα "κλειστά" που υπάρχουν στον κόσμο και θα καταλάβεις ότι τέτοια γήπεδα δεν γίνονται στην Ελλάδα.Πόσο μάλλον στην Θεσσαλονίκη και για τον ΠΑΟΚ!)
Εδώ συζητάμε για το εάν υπάρχει πιθανότητα να μπορούμε να κάνουμε νέο μεγαλύτερο γήπεδο στην Τούμπα και μιλάμε για 58.000 θέσεων και ΚΛΕΙΣΤΟ?
ΕΛΕΟΣ!
Δεν γίνονται αυτά στην Ελλάδα.
Δεν θα κάτσω να συγκρίνω τον καβούρια τον κόκκαλη με το προκάτ Καραισκάκη,απλά δες τους βάζελους που μαζεύτηκαν τόσοι και τόσοι,έχουν και το κράτος να τα χώνει και πάλι το γήπεδο που θα κάνουν είναι μειωμένων προδιαγραφών(κοινώς φτηνιάρικο σαν το Καραισκάκη).
Ας είμαστε όσο γίνεται περισσότερο προσγειωμένοι.
Μην γίνουμε σαν τους γαύρους http://www.stadia.gr/karaiskaki/olympiakos-gr.html και να αφήνουμε τα χρόνια να κυλάνε.
Θα συμφωνήσω βέβαια με τον φίλο ποιο πάνω που είπε ότι πρώτα θα πρέπει να υπάρξει ένα ξεκαθάρισμα στα διοικητικά της ΠΑΕ και του ΑΣ ΠΑΟΚ και μετά να ασχοληθούν αυτοί που πρέπει να ασχοληθούν με το θέμα του γηπέδου.(εμείς απλά φιλοσοφικά ασχολούμαστε)
Αν δεν ξεκαθαρίσει το θέμα του ΑΣ και το ιδιοκτησιακό της ΠΑΕ δεν νομίζω να γίνει τίποτα το χειροπιαστό.

+1000
Εικόνα
Μεγάλε ΠΑΟΚ η δύναμή σου ειμαστέ εμείς οι χιλίαδες οπαδοί σου!
Άβαταρ μέλους
Gerard04
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2008, 13:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη,Τούμπα

Δημοσίευσηαπό stelyk » Σάβ 02 Αύγ 2008, 17:10

konstantin έγραψε:φανταζεστε κλειστο γηπεδο μπασκετ στην τουμπα 15000 θεσεων στο κεντρο της πολης;και 5,6 φορες περισοτερο χωρο για εμπορικες χρησεις.πως σας φιανεται σαν ιδεα; :?


Κατσε να γεμισουμε πρωτα αυτο που εχουμε και μετα το συζηταμε!!! :) :) :) :) :) :)

:? :?
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Σάβ 02 Αύγ 2008, 18:02

ναι να ειναι ιδιο σαν κατασκευη αλλα κατα την γνωμη μου πρεπει να αλαξει μερος.
Ο καθε ΠΑΟΚΤΣΙΣ σκευτετε αλιος
Οχι οτι θα με πειραξει αν γινει στην τουμπα απλα πιστευω οτι θα ηταν καλητερα εξω απο την πολη σε ενα τεραστιο χορο με ξενοδοχια με παρκιν με κινιματογραφους με μαγαζια εμπορικα κεντρα λουνα παρκ και οτι φανταζεστε.....
Ενα συνχρονο μερος που και μια τσιχλα να αγοραζεις τα λεφτα να πιγενουν στον ΠΑΟΚ.

Αυτο ειναι το ονειρο μου.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Platon » Σάβ 02 Αύγ 2008, 18:18

Θα δουμε τι θα γινει τελικα...

Σιγουρα η Τουμπα λογω συναισθηματων εχει τον πρωτο λογο...αλλα αν ειναι και για το συμφερον της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ας γινει κι αλλου...

Εγω προσωπικα το μονο που θελω ειναι να προλαβουμε να το δουμε πριν τα "τιναξουμε" (δηλαδη εχω ακομη καμια πενηνταρα χρονους)... Ως τοτε πρεπει να εχει τελειωσει.... :wink: :lol: :lol:
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Σάβ 02 Αύγ 2008, 18:39

προσωπικα πειτε με ξεροκεφαλο.εγω δεν το συζηταω καν.τουμπα πρεπει να γινει.οπως ειπε και ο ζαγορακης.μια χαρα χωρος υπαρχει.εκει πρεπει να γινει για πολλους λογους που θα αναλυσω αργοτερα
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Σάβ 02 Αύγ 2008, 19:11

Ειπε ο Ζαγορακις οτι εχει στην τουμπα μια χρα χωρο?? δεν νομιζω :wink:

Βασικα το κακο με την τουμπα ειναι οτι δεν υπαρχει χωρος για υπερσυνχρονο γηπεδο απο οτι εχω ακουσει ....γιατι δεν ξερω ουτε τοπογραφος ειμαι ουτε τιποτα τετιο...
Αυτοι που ξερουν ας αποφασησουν το καλητερο :) :)

ΠΑΟΚ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΤΟ ΣΤΙΡΙΞΟΥΜΕ.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Σάβ 02 Αύγ 2008, 19:29

ειπε μονο οτι τουμπα θελει να γινει.αυτο.για χωρο εγω λεω
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Καινούριο γήπεδο: Εφικτός στόχος ή ουτοπία;

Δημοσίευσηαπό teacher » Τρί 05 Αύγ 2008, 00:09

Τα όνειρα δεν είναι ανεκπλήρωτα . Αντίθετα συχνά αποτελούν στόχους ζωής και σε πολλές περιπτώσεις όταν οι συνθήκες το επιτρέπουν υλοποιούνται. Στον ΠΑΟΚ οι συνθήκες έχουν διαφοροποιηθεί σε μεγάλο βαθμό μέσα στη χρονιά που υπάρχει η διοίκηση Ζαγοράκη. Είμαι σίγουρος ότι το μεγαλύτερο όνειρο του Παοκτσήδικου κόσμου θα πάρει σάρκα και οστά σχετικά σύντομα . Ο Ζαγόρ στη συνέντευξη είπε ότι το Σεπτέμβρη ίσως ανοίξει θέμα γηπέδου. Είπαμε: " τα καλύτερα έρχονται" και "η Ρώμη δεν χτίστηκε σε μια μέρα".
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό Platon » Τρί 05 Αύγ 2008, 01:26

Ο Δασκαλος εγραψε!!! Κι οταν ο Δασκαλος Γραφει, οι αλλοι πρεπει να το σεβονται...

+1
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 05 Αύγ 2008, 02:27

Απόλυτα γλαφυρός για μία ακόμη φορά. Φτάνει να μην εξελιχθεί το θέμα σε τρίτο πύργο της Βαβέλ έπειτα από αυτούς της αεκ και του βάζελου..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

nea touba

Δημοσίευσηαπό maestrod » Κυρ 07 Σεπ 2008, 02:00

Pedia egw prokeimenou na xtistei 8a edeina akoma k to teleuteo euro p exw!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :? :? :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
maestrod
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ 07 Σεπ 2008, 01:56
Τοποθεσία: Kordelio

Δημοσίευσηαπό maestrod » Κυρ 07 Σεπ 2008, 02:04

aaaa nai kai kati akoma an to neo gpedo dn einai panw apo 50000 8eseis kalhtera ston nao gt to 8ema einai na gustarume re aderfe... fandasteite na erxete gavros bazelos skulikia k etc kai mono p 8a akun 50000 atoma 8a trexun sta apoditiria k 8a pernun til tin mama tous xaxaxaxa

trela gia ton PAOK :? :?
Άβαταρ μέλους
maestrod
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ 07 Σεπ 2008, 01:56
Τοποθεσία: Kordelio

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 07 Σεπ 2008, 03:06

εμενα μου φαινεται οτι κανουν οτι βλακεια εργο σκεφτουν μονο κ μονο για να μην χωραει εκει η νεα τουμπα..οπως εκεινο το αθλητικο μουσειο,που ζητημα να εχει πανω απο δεκα επισκεψεις το χρονο κ εκεινο το κολυμβητηριο που δεν λειτουργησε ποτε..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες