Χορηγοί και σπόνσορες

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 02 Αύγ 2013, 13:49

σε δημοσίευμα του χαζέτα αναφέρει ότι 10 ομάδες έχουν αποδεχτεί την πρόταση του ΟΠΑΠ για τη χορηγία στη φανέλα, μεταξύ αυτών και ο ΠΑΟΚ. :?

Επίσης 8 λέει ότι δεν δέχτηκαν:

Πολλές δυσκολίες υπήρξε και στο δεύτερο θέμα που συζητήθηκε στο Δ.Σ της Super League και αφορούσε την σύμβαση με την ΟΠΑΠ ΑΕ και τα χρήματα που δίνει ο Οργανισμός για τη διαφήμιση στις φανέλες. Αυτά θεωρούνται από αρκετές ομάδες λίγα σε σχέση με αυτά που δίνονταν έως πέρυσι και το θέμα έχει... ψωμί.

Μέχρι αυτήν τη στιγμή δέκα ομάδες έχουν αποδεχθεί την πρόταση ενώ άλλες οκτώ (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Αρης, Ατρόμητος, Ξάνθη, Καλλονή, Βέροια και Παναιτωλικός) αναζητούν πιο συμφέρουσες προτάσεις.


σημαίνει κάτι αυτό ή μπαρούφες λέμε; :? :?
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 02 Αύγ 2013, 17:21

PAOKSaLoNiCa έγραψε:Άποψη μου είναι ότι καλά έκανε η παε και δεν συνέχισε τις διαπραγματεύσεις, δεν θέλουμε κι άλλο διχασμό σαν Π.Α.Ο.Κ. και σαν οπαδοί. Χρειαζόμαστε συσπείρωση. Δεν ξέρω αν το οικονομικό όφελος της παε ήταν μεγάλο (λογικά ήταν) αλλά μόνο και μόνο ο διχασμός θα έκανε μεγάλο κακό στην ομάδα. Έτυχε να γνωρίσω μια γκόμενα που είναι από Ιερισσό και να μάθω κάποια πράγματα, τώρα που θα πάω Ουρανούπολη λέω να περάσω μια βόλτα να την δώ και να ακούσω και άλλη μια άποψη από παιδιά της ηλικίας μου. Το κακό με την όλη υπόθεση(για εμένα) είναι ότι πολύς κόσμος ξέρει την άποψη της μίας πλευράς (απλών πολιτών) που όμως, όταν ακούει κάποιος για προσαγωγές, συλλήψεις μέσα σε σχολεία και ντου σε σπίτια νωρίς το ξημέρωμα, μάλλον όλοι ξέρουμε με ποιανού το μέρος θα πάει...


:pano:


ακριβώς αυτά λέει το μεγαλύτερο ποσοστό των κατοίκων ιερισσού και ουρανούπολης.
το γνωρίζω επειδή έχω κάνει εκεί πριν 3 χρόνια σε σχολείο και κρατάω επαφές με τον κόσμο

βέβαια πίσω από όλες τις απόψεις που ακούς, πρέπει να φιλτράρεις και το τυχόν "συμφέρον" του καθενός

υγ. πότε θα πας?
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό PAOKSaLoNiCa » Παρ 02 Αύγ 2013, 18:33

Λογικά στις 12 και θα κάτσω καμιά 5-6 μέρες στο camping ouranoupoli, πιθανότατα το ξέρεις.
Ο κόσμος σκηνή, ο βίος πάροδος. Ήλθες, είδες, απήλθες.
Άβαταρ μέλους
PAOKSaLoNiCa
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 16:30

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 02 Αύγ 2013, 22:26

ξέρω ξέρω.. ;) ;)
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 03 Σεπ 2013, 18:07

αλήθεια, η χορηγία του ΟΠΑΠ στην ΠΑΕ πόσα είναι;;;;; :? :?
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τρί 03 Σεπ 2013, 18:25

δεν ξερω ποσα ειναι του οπαπ αλλα αν θελεις να λεγεσαι σοβαρο και ευυποληπτο κλουμπ που μαλιστα διαφημίζεται σε πανευρωπαικο αν οχι σε παγκοσμιο επιπεδο μεσω του ουεφα, θα επρεπε να εχεις μεγαλο σπονσορα στο μπροστινο της φανελλας εδω και μηνες.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 03 Σεπ 2013, 18:36

υπήρχαν προτάσεις. και ίσως τώρα είναι μια καλή ευκαιρία για να λυθούν μερικά πράγματα....γιατί όχι τπτ άλλο, αλλά θέλαμε και...Πιάττι :mrgreen: ....τελοσπάντων.

Θα ήθελα να μάθω το ποσό για να κάνω μια σύγκριση με τους τοπ κρατικοδίαιτους του 2013 (και όχι μονο).
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τρί 03 Σεπ 2013, 18:46

ποιες προτασεις?τι εννοεις να λυθουν ορισμενα θεματα?
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τρί 03 Σεπ 2013, 18:47

ε?
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 03 Σεπ 2013, 19:34

εννοώ, ότι αν θέλαμε τα καλά τα $$$ (τουλάχιστον με τις προτάσεις που ακούστηκε ότι υπήρχαν), τότε θα έπρεπε να κάναμε αρκετές υποχωρήσεις σαν σωματείο. ευτυχώς δεν τις κάναμε, γιατί τότε ναι μεν θα είχαμε την δυνατότητα για επιπλέον χρήματα (άρα και μεταγραφές), αλλά θα χάναμε πολλά άλλα, πιο σημαντικά. τουλάχιστον έτσι μου είπαν, γιατί δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη για το τι εν τέλει γίνεται με μερικές εταιρίες. είχαν ακουστεί πχ για 8 εκκ. την τριετία. που και πάλι,παρά την όποια άγνοια μου, το θεώρησα μικρό αντίτιμο για το κύρος και τις βλέψεις του διαφημιζομένου.......

εκεί που καταλήγω είναι στο πόσα πήραμε εν τέλει, απλά και μόνο από περιέργεια. έτσι, για να δω το κόστος της "θυσίας".

Και φυσικά (και ίσως πάνω από όλα), το ότι κάποια ομάδα στην Γ'Εθνική, παίρνει 2,1 εκ. για ένα χρόνο............άρα ο ΠΑΟΚ, πόσα έπρεπε να διεκδικεί;;;;;;; και πόσα πήρε;;;;;;;;; ;)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 11 Σεπ 2013, 10:58

Εχουμε κανενα νεο για χορηγο ή το φαγαμε το παραμυθι για τον χορηγο απο ρωσια μερια ?
το πρωταθλημα εχει ξεκινησει , μπαινουμε μεσα σεπτεμβρη και ειμαστε ακομα με ΟΠΑΠ ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Απ: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Τετ 11 Σεπ 2013, 11:55

Συμφωνήσαμε νομίζω με ΟΠΑΠ
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 17 Σεπ 2014, 20:27

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/70711-teleionoun-me-xorigo

Τελειώνουν με χορηγό

Στην τελική ευθεία βρίσκονται οι επαφές του ΠΑΟΚ με τον ΟΠΑΠ και θέμα της χορηγία της φανέλας.

Η καλύτερη προσφορά που είχε η ΠΑΕ για τη διαφήμιση στη φανέλα ήταν από τον ΟΠΑΠ παρά τις συζητήσεις που έγιναν με εταιρίες που έδειξαν ενδιαφέρον για τη συγκεκριμένη χορηγία αλλά δεν κατέθεσαν υψηλές προτάσεις.

Το πιθανότερο είναι μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας να προκύψει οριστική συμφωνία με τον Οργανισμό, να ανακοινωθεί επίσημα και να ετοιμαστούν οι φανέλες με τα logo που θα επιλέξει ο ΟΠΑΠ για τον ΠΑΟΚ.


Όχι ρε *ούστη μου...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό astronaut » Παρ 19 Σεπ 2014, 02:59

Η βαζέλα ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ χορηγία 1.6 μύρια από τον ΟΠΑΠ.
Εμείς???
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Χορηγοί και σπόνσορες

Δημοσίευσηαπό astronaut » Παρ 03 Οκτ 2014, 00:39

astronaut έγραψε:Η βαζέλα ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ χορηγία 1.6 μύρια από τον ΟΠΑΠ.
Εμείς???

Εικόνα
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες