Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 20:11

Οφείλω να ομολογήσω, ότι πραγματικά εξεπλάγην, με τα άμεσα αντανακλαστικά της ΠΑΕ και την ανακοίνωση που εξέδωσε, με αφορμή τα όσα ειπώθηκαν εις βάρος του Χρυσόστομου Γκαγκάτση υπαλλήλου της εταιρίας. Ωστόσο δεν μπορώ παρά να εκφράσω την απορία μου για το ότι όλο το προηγούμενο χρονικό διάστημα, όπου τα συμφέροντα της εταιρίας, θιγόταν συστηματικά σε όλα τα επίπεδα, οικονομικά αγωνιστικά, συνολικής φήμης εν μέσω διαιτητικών παρασπονδιών κ.α, γιατί δεν υπήρξε ανάλογη δημόσια τοποθέτηση; Ασφαλώς και με τις ανακοινώσεις μπορεί να πει κανείς ότι πέρα από τις εντυπώσεις δεν κερδίζεις τίποτε, αλλά από την στιγμή που επέλεξες να αντιδράσεις σε κάτι που θίγει έμμεσα ή άμεσα την εταιρία με έναν συγκεκριμένο τρόπο, ενώ στην άλλη περίπτωση δεν υπήρξε η παραμικρή κίνηση, είναι κάτι το οποίο εμένα μου δημιουργεί απορίες
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 23:28

Θεωρώ ότι η παρούσα θεματική είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες στο φόρουμ, μιας και η συζήτηση γίνετε γύρω από ένα άτομο, υπάλληλο της ΠΑΕ. Αν μη τι άλλο εμπεριέχει και μια προτωτυπία, άσχετα αν αφορμή είναι η συγκεκριμένη συνθήκη για να κουβεντιαστούν ακόμη περισσότερα θέματα. Ούτε ο ίδιος ο υιός Γκαγκάτση θα φανταζόταν ότι θα μπορούσε να ανοίξει έναν τόσο μεγάλο κύκλο συζητήσεων. Ωστόσο η προηγούμενη μου τοποθέτηση είχε να κάνει με την αμεσότητα που λειτούργησε η ΠΑΕ, όσον αφορά τις παρεμβάσεις της, ίσως γιατί ενδεχόμενος αισθάνθηκε συνολικά θιγόμενα, από τα όσα ξεστομίζουν οι γραφικοί της TV. Οι απορίες μου όμως φίλε jibbie παραμένουν για το κατά πόσο θα έπρεπε να λειτουργήσει η διοίκηση με αυτόν τον τρόπο αφού δεν μας είχε συνηθίσει σε ανάλογες ενέργειες και «σπασμοδικές» κινήσεις. Συμφωνώ κι εγώ για την διαφορετικότητα την οποία έχουν φέρει Βρύζας και Ζαγοράκης στην ομάδα κι ότι η διαιτησία δεν πρέπει να είναι στο επίκεντρο και να λειτουργεί ως άλλοθι, για να πάψουν γενιές Παοκτσήδων να γαλουχούνται και να μεγαλώνουν, με μοναδικό σχεδόν άξονα της θεματικής τους την αδικία, εντός κι εκτός εισαγωγικών, το κατεστημένο την Αθηνα κ.λ.π. Εξάλλου τις περισσότερες φορές τα ματάκια μας τα βγάζουμε μόνοι μας και το ζητούμενο για μένα είναι να μάθουμε όλοι μας να βλέπουμε μπάλα. Αλλά για να μην παρεκτρέπομε της κουβέντας κι όσον αφορά το θέμα του υιού Γκαγκάτση, έχω να πω πως είναι πραγματικά ενθαρρυντικό από την πλευρά της ΠΑΕ, να ανοίγουν θέσεις εργασίες σε νέους ανθρώπους και πεδίο επαγγελματικής δράσης, την στιγμή που γνωρίζουμε όλοι πως αυτή η τάση σταδιακά ελατόνεται ή στην πραγματικότητα ποτέ δεν υπήρξε στην Ελλάδα. Κι ακόμη περισσότερο όταν ένας άνθρωπος με μία σχετική κατάρτιση σε ένα επιστημονικό πεδίο βρίσκει άμεση πρακτική εφαρμογή του γνωστικού του αντικειμένου. Αλλά πώς να το κάνουμε στην περίπτωση αυτή το «αμαρτίαι γονέων παιδεύουσι τέκνα» κι αυτό για το οποίοι δεν έχει πειστεί ο περισσότερος κόσμος είναι ότι τα πιο παραπάνω κριτήρια γνωστικής επάρκειας κι επαγγελματικής κατάρτισης, είναι και τα μόνα που έπαιξαν ρόλο στην απόφαση αυτή της ΠΑΕ. Κι υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που λειτουργούν ενισχυτικά ως προς αυτή την άποψη κι υπονομευτικά ως προς τις προθέσεις της διοίκησης. Πλέον τείνει να καταντήσει γραφικό το «έχει δύο πτυχία», το οποίοι και επανέλαβε ατυχώς κι ο εκπρόσωπος τύπου της ΠΑΕ στην αθλητική Κυριακή( σε κάποια φάση μιλώντας για τον υιό Γκαγκάτση πέταξε κάπως και στο ξεκάρφωτο το «παρεμπίπτοντος έχει και δύο πτυχία»), σαν να μιλάμε για την προίκα κάποιας νύφης, το οποίοι νομίζω είναι υποτιμητικό και για τον ίδιο τον Χρυσόστομο Γκαγκάτση. Αν και σημειωτικά η συγκεκριμένη υποδήλωση, ίσως άθελά της θέλει να καταδείξει το φτωχό πνεύμα και την «αμορφωσιά»(όχι μόνο με την στενή εγγράμματη σημασία της, αλλά περισσότερο με την έννοια της παιδείας), που επικρατεί στον χώρο(παραγόντων στελεχών, κρατικών αξιωματούχων, δημοσιογράφων κ.α). Κι αν όντως συμβαίνει αυτό τι να πω…
ΠΑΟΚ ΚΑΙ @ΑΜΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΜΟΥ
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 23:51

εγώ θα το πω λίγο διαφορετικά. αν επικοινωνιακά δεν ήμασταν πολύ πίσω , αυτό που έγινε με το κωνσταντίνου δεν θα είχε γίνει εξαρχής. είναι ένας από τους λόγους όπου πρέπει το επικοινωνιακό κάποια στιγμή να μπει σε πιο δυνατές βάσεις
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Δευτ 24 Νοέμ 2008, 21:49

Ζαγοράκη, δεν ξέρω τι λένε ... εγώ σε έχω εμπιστοσύνη.

Σε ότι αφορά τους καρπετοπανούτσους, με αφήνουν αδιάφορο.
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Δημοσίευσηαπό taxidriver4 » Δευτ 24 Νοέμ 2008, 21:49

Εγω λεω οτι αν δεν τον λεγανε γκα@@@@τση δεν θα τα ναι στην παε.Τωρα αν καποιος πιστευει το αντιθετο,σεβαστο.
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν ειναι αξιος για την θεση.Εγω παντως δεν ξερω ποιο ακριβως ειναι το εργο του ως τωρα.Τεσπα
ΜΙΑ ΖΩΗ Π Α Ο Κ
ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ4
ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΤΙ ΞΕΦΤΙΛΑ,ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
taxidriver4
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 19:55
Τοποθεσία: PTOLEMAIDA

Δημοσίευσηαπό thegrayscaleart » Δευτ 24 Νοέμ 2008, 22:07

ρε παιδια μικροσ ειναι,εχει το ονομα,καλως κακος βοηθαει το θεμα ειναι ν αποδειξει τν αξια του,και πως με την μαγκια του και τις γνωσεις του εφτασε εκει,κ πως δεν ειναι μονο το ονομα,στηριζουμε τεο,αρα κ τις επιλογες του,εξαλου θελει ατομα διπλα του που εμπιστευεται,φαγοθηκατε μ το παιδι,οτι και ν γινει αυτος φταιει?μην μικραινεται τον ΠΑΟΚ ετσι,μας αδικουν φταιει που δεν κανει τπτ,μας ευνοουν μιλαμε για γκαγκατση,ξεκολλιστε ρε κ αφηστε την κριτικη,θα κριθει με το χρονο,ξερω εχουμε περιφανεια μπεσα κ ολα αυτα,αλλα ας ειμαστε ρεαλιστες,δεν φταιει το παιδι για οτι γινεται στον ΠΑΟΚ..ελεος..στηριζουμε τεο αρα κ ολους τους αλλους...μεχρι ποτε?θα δουμε..ως τοτε που θα θηξουν την περιφανεια μας,την αξιοπρεπεια μας,την αξιοπιστια μας..ως τοτε μην χωριζεστε σε γκαγκατσικουσ κ μη,μια χαρα ενωμενοι ειμαστε,μην μας φταινε ολα...
το μονο που ξερω για το παλικαρακι ειναι πως στο ΠΑΟΚ - αρης στον τελικο,νομιζω νομικη θεσ/νικης ηταν μοιραζε εισητηρια της επο σε ΠΑΟΚτσηδες..
μην διχαζεστε και μην ξεχνατε
Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ
thegrayscaleart
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:12

Δημοσίευσηαπό Petm » Πέμ 27 Νοέμ 2008, 20:23

kos έγραψε:
και αν παραμεινει δεν θα υπαρχει ηθικο ασυμβιβαστο? και αν παραμεινει θα συνεχισει ο ζαγορακης να τον θεωρει ανθρωπο της εμπιστοσυνης του? με τον μπαμπα στο πειραια?



και εγώ πιστεύω ότι θα υπάρχει ηθικό ασυμβίβαστο. αλλα προς το παρόν όλα αυτά είναι theories του Χατζηαποστόλου. Αν και όταν γίνουν βλέπουμε.

από την άλλη βεβαια αν το πάρουμε από αυτή τι πλευρά και ο Ζαγοράκης είναι κουμπάρος με τον Γκαγκάτση. αυτό τι σημαίνει ότι θα πρέπει να παραιτηθεί ο Ζαγοράκης?

όσο για το αν ο Γκαγκάτσης κάνει δουλειές για το Κόκαλλη, εντάξει εκεί θα έρπεπε να έχουν πρόβλημα όλες οι ομάδες του πρωταθλήματος , όχι μονο ο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Πέμ 05 Μαρ 2009, 22:09

Φτάνει πια με τη στοχοποίηση του Χρυσόστομου Γκαγκάτση.

Ας το καταλάβουν και μερικά αδέρφια ότι δεν είμαστε στο Μεσαίωνα που ο γιος ακολουθούσε υποχρεωτικά τον πατέρα στο επάγγελμα...

Το ότι ο Βασίλης Γκαγκάτσης είναι κολλητούλης του Κόκκαλη δε χρειαζόταν να δούμε τη χθεσινή εικόνα για να το μάθουμε. Το να μπλέκουμε όμως έναν ΝΟΜΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΟ, ΜΕ ΣΠΟΥΔΕΣ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΟ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ με τις φιλίες-λαμογιές του πατέρα του είναι απαράδεκτο και δείχνει σκουληκονοοτροπία.

Ούτε ο Γκαγκάτσης φταίει ούτε η αναμενόμενα εχθρική διαιτησία. Εμείς φταίμε που δε γίναμε ακόμα αρκετά δυνατοί για να τους νικάμε όλους. Θα γίνει και αυτό όμως.
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Πέμ 05 Μαρ 2009, 23:05

Φίλε Pegasus, δυστυχώς έχει καταστραφεί το αρχείο στο συγκεκριμένο τόπικ και δεν ξέρω ποια ήταν η τοποθέτησή σου το καλοκαίρι επί του θέματος.

Τότε υπήρχαν μερικοί που δήλωναν ότι με την πρόσληψη αυτή θα έχουμε εύνοιες από τη διαιτησία, την ΕΠΟ και διάφορα τέτοια γραφικά, ενώ μερικοί από εμάς έλεγαν το προφανές ότι επρόκειτο για μια πρόσληψη όχι με αντικειμενικά κριτήρια. Άλλοι πάλι φαντασιωνόταν ότι πίσω από τον υιό κρύβεται ο πατήρ, με ότι αυτό συνεπάγεται, και ορέγονταν τίτλους, αυτοκρατορίες και λοιπά. Η προσγείωση ήταν πολύ απότομη για αυτούς τους φίλους ΠΑΟΚτσήδες.

Επί της ουσίας όμως, έχεις δίκιο. Δεν φταίει ο υιός για τις πράξεις του πατέρα. Ωστόσο, στη διάρκεια της χρονιάς φαίνεται ότι μας έκανε πολύ κακό επικοινωνιακά το συγκεκριμένο θέμα. Είναι ίσως το σημαντικότερο σφάλμα της διοίκησης. Δώσαμε δικαίωμα να μας κατηγορούν ότι χτίζουμε δική μας παράγκα, ότι έχουμε την εύνοια του γκαγκάτση και διάφορα τέτοια, ενώ έχουμε αδικηθεί πολλές φορές φέτος.

Το κόβω εδώ γιατί δεν έχω τίποτε με το παιδί, αλλά μόνο με το νεποτισμό, την οικογενειοκρατία και την αναξιοκρατία. Και ναι, θα προτιμούσα να γινόταν ακόμη και διεθνής διαγωνισμός για να προσληφθεί ο καλύτερος για την πολύ σημαντική θέση του Γενικού Διευθυντή, στην οποία έχουν θητεύσει ιερά τέρατα όπως ο Παντελάκης και ο Σεργιαννίδης.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Πέμ 05 Μαρ 2009, 23:11

fuzztone έγραψε: Ωστόσο, στη διάρκεια της χρονιάς φαίνεται ότι μας έκανε πολύ κακό επικοινωνιακά το συγκεκριμένο θέμα. Είναι ίσως το σημαντικότερο σφάλμα της διοίκησης. Δώσαμε δικαίωμα να μας κατηγορούν ότι χτίζουμε δική μας παράγκα, ότι έχουμε την εύνοια του γκαγκάτση και διάφορα τέτοια, ενώ έχουμε αδικηθεί πολλές φορές φέτος.


Σε αυτο συμφωνω απολυτα!
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό indian chief » Πέμ 05 Μαρ 2009, 23:36

δε σχολιαζω το οτι κατεχει αυτη τη θεση...εφοσον δινει τα παντα για την ομαδα καλα κανει το παλικαρι και ειναι εκει που ειναι...οποιος ειναι τιμιος δεν εχει να φοβηθει τιποτα.....το μονο που σκεφτομαι ειναι το πως θα αισθανεται σημερα μετα απ τα χθεσινα κατορθωματα του πατερα του.....
Άβαταρ μέλους
indian chief
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Πέμ 04 Δεκ 2008, 23:58

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό vanroy » Παρ 06 Μαρ 2009, 00:40

Αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα...
Άβαταρ μέλους
vanroy
 
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 03:26
Τοποθεσία: Salonica Outskirts

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Παρ 06 Μαρ 2009, 00:44

Να ταν μονο τα τεκνα που παιδευονται...
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό vanroy » Παρ 06 Μαρ 2009, 00:49

Ασε που δεν ξέρουμε αν το μηλο έπεσε κάτω από τη μηλιά στην συκγεκριμένη οικογένεια! :)
Άβαταρ μέλους
vanroy
 
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 03:26
Τοποθεσία: Salonica Outskirts

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό Boreios4 » Παρ 06 Μαρ 2009, 01:50

συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με fuzztone πιο πάνω. Δε θέλω να καταλογίσω "κουτοπονηριά" στη διοίκηση στην επιλογή του συγκεκριμένου προσώπου, αλλα τουλάχιστον επικοινωνιακά ήταν σφάλμα. Ούτε εγώ δεν το ξέρω το παλληκάρι και δεν θέλω να αμφισβητήσω τα οποια προσόντα του. Αλλα δε μπορώ να μη σκεφτώ κι εγώ (κουτο)πονηρά και να αναρωτηθώ, γιατί έπρεπε να είναι αυτός?

Ο μηχανισμός που έχει στήσει ο πρώην συνεργάτης της στάζι και πραγματικός πρωθυπουργός της ελλάδας δεν αντιμετωπίζεται με ευχολόγια, πονηριές, με φράγκα (που δεν τα έχεις), με ψευτοτσαμπουκάδες ή με αλητεία (που δεν τη θέλεις, γιατί είσαι ΠΑΟΚ). Ούτε ο πολυμετοχικός βάζελος δεν μπορεί ακόμη να του αντισταθεί (που βεβαια όσο δεν του "μπαίνεις στη μύτη" διεκδικώντας το CL σου χαϊδεύει τα αυτιά και "συμπάσχει" μαζί σου, στα play off θα δούμε τη δικη τους χάρη).
Το ένα εκατομμύριο συσπειρωμένος λαός του ΠΑΟΚ είναι το όπλο που έχει ο Ζαγοράκης στα χερια του, ας το αξιοποιήσει πιέζοντας εκεί που πρέπει, για να πάρει αυτό που μας αναλογεί.
Κατά τα αλλα, το κοκάλινο κατεστημένο δεν σπάει από τον ΠΑΟΚ, όχι ακόμη και μάλλον ποτε. Κι όσοι ονειρεύονται να γίνουν δυνάστες στη θέση του δυνάστη, είτε γραφικοί είναι, είτε γαύροι στην ψυχή...
Πι Αλφα Oμικρον και Κάπα έχουν ιστορία...
Άβαταρ μέλους
Boreios4
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 19:17
Τοποθεσία: βόρειος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες