Θεόδωρος Ζαγοράκης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Δημοσίευσηαπό hxc4life » Σάβ 15 Μαρ 2008, 23:14

τουλαχιστον εχουμε ΤΕΡΑΣΤΙΟ προεδρο μονο αυτο να μεινει απο φετος και τα sold-out τιποτα αλλο.



:?
Άβαταρ μέλους
hxc4life
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 23:13
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό LAKIS » Κυρ 16 Μαρ 2008, 11:22

ΟΛΟΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ :shock:

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
Σ.Φ PAOK GIPSY ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
Άβαταρ μέλους
LAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ 05 Μαρ 2008, 17:47
Τοποθεσία: SALONIKA

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 16 Μαρ 2008, 16:35

Σ'ολη την ζωη μου τρελαμένος ΠΑΟΚΑΡΑ ως το τελος.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό ΛΑΛΑΟΥΝΗΣ » Τετ 19 Μαρ 2008, 13:04

POIOS GRAFEI TIS ANAKOINWSEIS?

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
ΛΑΛΑΟΥΝΗΣ
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ 19 Μαρ 2008, 12:51

Παιδια πρεπει να τους πουμε οτι μπορουνε να πανε να γαμ....ν

Δημοσίευσηαπό athinagate4 » Τρί 01 Απρ 2008, 14:51

:? Λοιπον αδερφια

Ζω στην Αθηνα και δυστυχως δεν εχω την πληροφορηση την δικια σας . Καθημερινα παρακολουθω τα πρωτοσελιδα και τα Site αυτο που εχω καταλαβει ειναι ο ΥΠΟΠΤΟΣ ρολος της α.μ.θ. Πρεπει να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους Ποιο ειναι οι δημοσιοκαφροι που επιτιθονται στον ΖΑΓΟΡΑΚΗ. Να τους απομονοσουμε Μακρια απο τον ΠΑΟΚ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΟ ΜΑΣ :twisted: :x :P Ενοχλει η ενοτητα μας Ενοχλει που αυτος ο Θαυμασιος ΛΑΟΣ του ΠΑΟΚ γινεται ποταμι και θα παρασυρει ολα τα ερπετα :!:
athinagate4
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 15:31

Δημοσίευσηαπό Petm » Τρί 01 Απρ 2008, 17:06

παιδιά εγώ προτείνω να ανοίξουμε ένα topic για τον Νικόλα να πούμε όλοι τις απόψεις μας για να βγούν και κάποια συμπεράσματα.

Εγώ δε τον ξέρω τον άνθρωπο. Για να πω την αλήθεια δε με ενδιαφέρει το τι έκανε στη κερκίδα γιατί εγώ έγινα ΠΑΟΚ για κανένα λόγο. απλός έτυχε και έγινα ΠΑΟΚ ( το γράφω με κεφαλαια για να μη τρελαίνονται οι ομοϊδεάτες μου).

Τα πράγματα μέσα στη θuρα 4 δε τα ξέρω. Αλλα θέλω να ρωτήσω αν κανένας ξέρει:
δεν ήταν στη διοίκηση τις θuρα 4 έως τα μέσα τις δεκαετίας του 90? Αφού είναι τόσο super Παόκι γιατί άλλαξε η διοίκηση?
δε ρωτώ τίποτε άλλο γιατί
1)δε ξέρω τα πράγματα από μέσα
2)γιατί κάποια πράγματα είναι καλο να μην ακούγονται ακόμα και σε μορφή ερωτήσεων.
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό plekanakos » Τρί 01 Απρ 2008, 19:06

O PAOK ine o nikolas
O PAOK ime egw
O PAOK iste eseis
pantws den ine kanenas pou vgazei lefta ap ton PAOK, kanenas proedros, kanenas a8lhths, kanenas dimosiografos
min apoprosanatolizeste me atoma kai sigiries. koitaxte thn ali8ia katamata kai anarwth8ite apla an aftos o PAOK ws idea shmera sas ekfrazei...an nai, tote iparxei provlima. an oxi, tote ka8enas ap to meterizi tou voi8iste na ginoun ta oneira sas pragmatikothta

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
plekanakos
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 23:04

Στήριξη και κριτική απέναντι σε διοικήσεις

Δημοσίευσηαπό Alekakius » Πέμ 10 Απρ 2008, 05:35

ADERFE PRODROME SE OLA TA PARAPANO POU FRAFIS THA PO MONO TA EKSIS................................................................................................ 1 ENA SPITI XTIZETE APO TA THEMELIA KAI OXI APO TIN TARATSA KAI DI POSO PERISOTERO OTAN PROKETE GIA ANASTILOSI KAI OXI GIA XTISIMO APO TIN ARXI PRAGMA POU TO KANI AKOMA 2 FORES PIO DISKOLO KATHOS PREPI NA ANSTILOSIS ENA TELIOS DIALIMENO SPITI LIGO PRIN TIN KATAREFSI KAI LIGO PRIN TO BGALOUN AKATALILO PROS XRISI KAI KADEDAFISTEO ............................................................TORA AN TOUS PERISOTEROUS PAOKSIDES TOUS NIAZI TI XROMA THA BAFTOUN OI TIXOI TOU SPITIOU TOTE MOU FENETE POS EINAI KAIROS NA ALAKSOUE INOTROPIA GIATI ME AFTES TIS TAKTIKES FTASAME EKI POU FTASAME KAI POU SIGA SIGA BGENOUME APOO EKI XARIS TON KOZMO KAI FISIKA TON TEO...................................................................................2 DISTIXOS EMIS OI ELLINES KAI LEO EMIS BAZONTAS KAI TON EAFTO MOU MESA DEN EXOUME OUTE IPOMONI OUTE SKEFTOMASTE ME GNOMONA TO MELON ALLA ME TO POS THA POREFTHOUME , TORA NA FANOUME DLD KALOI KAI META EXI O THEOS DEN EINAI OMOS ETSI TA PRAGMATA PREPI NA PROSARMOSTOUME OLOI MAS STA KAINOURIA DEDOMENA ,KAI EMENA DEN MOU ARESI I AGONISTIKI IKONA TIS OMADAS OUTE KAI SIMFONO ME TIS TAKSTIKES TOU SANTOS ALLA DEN EIMAI KAI AFTOS POU THA TA XOSO STON ZAGOR GIAFTIN TIN EPILOGI TOU OLOI KRINOMASTE SE AFTIN TIN ZOI KAI OLOI KANOUME LATHOI ESTO KAI OTAN PONANE TOSO POLI ALLA KAI APO TIN ALLI PISTEBO OTI TO THEMA AGONISTIKI IKONA TIS OMADAS DEN EINAI MONO TOU SANTOS EFTHINONTE KAI ALOI KAI O TEO TO KSERI AFTO KAI EIMAI SIGOUROS POS KINITE PROS TIN SOSTI KATEFTHINSI OTAN EINAI PLEON SIGOUROS OTI DEN KANI O SANTOS TOTE KSERI KALITERA APO TON KATHENA MAS TI NA KANI GIATI AN MI TI ALLO EINAI O MONOS ARSENIKOS DIIKITIKA POU EXI MINI SE AFTIN TIN OMADA KAI TO EXI APODIKSI EPANILIMENA OTI DEN KOLONI NA PARI APOFASIS KAI NA TA BALI ME OPION XRIASTI GIA TO KALLO TIS OMADAS............................ 3 KAI TELEFTEON OTI KAI NA GINI ME OPION PROPONITI KAI NA POREFTHOUME TOU XRONOU DLD KAI TOU SANTOS EGO TO DIARKIAS THA TO PARO KAI FETOS ASXETA ME TO TI BLEPSIS THA EXI I OMADA O KAI LOGOS POU THA TO KANO AFTO ME PIO POLLI THELISI AKOMA KAI APO PERSI ADERFE EINAI ENA GEGONOS POU IDA ME TA MATAIA MOU STO MAST ME TON TELLI BLEPONTAS TON TEO MAZI MAS STIN KERKIDA ETIMO NA PATHI 1000 EGGEFALIKA EIMAI 36 XRONON KAI TETIA AGONIA KAI ANXOS SE PROSOPO PROEDROU DEN EXO KSANADI.................................................................................KAI GIA NA TELIONOUME PROS OLOUS OSOUS TORA TELEFTEA EMESOS PLIN SAFOS AFINOUN PSILOXNTROMPIXTES GIA TON TEO KAI TO ERGO TOU KAI TIS EPILOGES TOU EGO APLA THA SAS THIMISO KIRIOI OTI OSA EXI KANI O TEO SE MERIKOUS MINES DEN EXOUN KANI ALOI 10ETIES OLOKLIRES KAI TO GEGONOS OTI EXI IERARXISI TA PROBLIMATA TOU PAOK ME TON SOSTO TROPO............................................................ P.X OIKONOMIKA, PROPONITIKO KETNTRO, EPIKINONIA ME TON FILATHLO KOZMO KAI SISPIROSI AFTOU KATI POU ELIPE POLLA XRONIA APO TON PAOK, DIMIOURGIA KSANA ISXIROU PROFIL DIIKITIKA TOU PAOK KATI POU I OMADA TO AGNOOUSE TELIOS TA TELEFTEA XRONIA, PROSELKISIS DIAFIMISTON KAI DIAFIMIZOMENON ME EPAGGELMATIKO TROPO AKSIOPIONTAS SOSTA TO MEGETHOS PAOK AKOMA KAI SE MIA PERIODOS PLIROUS OIKONOMIKIS KAI AGONISTIKIS APAKSIOSIS, GIPEDO , DIMIOURGIA ENOTIKOU KLIMATOS SE OLLA TA TMIMATA TOU PAOK KATI POU DEN EINAI DOULIA TOU ALLA O ERASITXNIS EKANE TON TOURISTA KAI POU ANAGKAZETE PLEON NA KINITHI KATO APO TIS PIESIS TOU TEO O OPIOS XRISIMOPII ME TON KALITERO TROPO TIN DINAMIKI TOU LAOU TOU PAOK PROKIMENOU NA KSIPNISI AKOMA KAI TA PIO KIMIZMENA TMIMATA TOU PAOK . KAI ALLA POLLA POU PROFANOS EMIS OI APO EKSO DEN GNORIZOUME GIATI EINAI ALLO APLA NA TA ANAFERIS KAI EINAI ALLO NA PALEBIS KATHE MERA ME AFTON TON KIKEONA TON PROBLIMATON KATHIMERINA POU TOSA XRONIA EIXAN SISOREFTHI KAI AN DEN ITAN O TEO NA MPI MPROSTA DEN KSERO KAN AN THA IFISTATE O PAOK KAI PITE ME KAI IPERBOLIKO KAPIOI AN THELETE .... LIPON AN NOMIZETE KAPIOI TORA OTI OLLA AFTA EINAI LIGA, OTI OLLA AFTA EINAI ASIMANTA MPROS STO AGONISTIKO KOMATI TIS OMADAS , OTI AFTA EINAI TA EFKOLA KAI OTI TO DISKOLO EINAI NE PEKSI I OMADA MPALA GIATO NAXAME NA LEGAME KAI DITHEN NA EIMASTE PERIFANOI GIA TIN OMADA TOTE LIPAME KIRIOI................................ EGO DEN THA SAS KANO TIN XARI EIMAI PERIFANOS APO TOTE POU DIALEKSA NA EIMAI PAOKSIS KAI STA DISKOLA KAI STA EFKOLA EMPISTOSINI STIN TEO SIMENI KATHOLIKI STIRIKSI SE OLLES TIS EPILOGES TOU OPIES KAI NA EINAI AFTES AKOMA KAI STIS LANTHASMENES FISIKA KAI THA KANI LATHI TO KSANALEO AKOMA KAI AN AFTA PONANE EPIDI FENONTE SE ANTITHESI ME KAPIA ALLA TA OPIA ENDEXOMENOS NA ITAN XIROTERA ALLA NA MIN FENONTOUSAN OPOS EKANA OI DIAFOROI PROKATOXOI..................... TOU AFTA KAI EFXOME NA MIN SAS KOURASA ME TA GREEK ENGLISH MOU ...............................ADERFE PRODORME AFTA PISTEBO EGO KAI OTI GRAFO DEN TO GRAFO GIA ANTIPARATHSI APLA AS POUME OTI EINAI I ALLI APOPSI APO TIN DIKI SOU.

[color=blue][b]Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γÏ
Άβαταρ μέλους
Alekakius
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:21

Δημοσίευσηαπό lefis » Πέμ 10 Απρ 2008, 07:48

Prodromos έγραψε:ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΤΟΥΣ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ.
ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΕ ΠΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΞΕΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ.


Πολλοι απο αυτους που θελουν να κανουν κουμαντο ειναι και καποιοι ευτυχως λιγοι απο τους φιλαθλους που δινουν οδηγιες στον προεδρο κανε αυτο και κανε το αλλο διωξε αυτος και διωξε τον αλλο

Prodromos έγραψε:ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΜΗΝ ΜΙΛΑΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΘΟΔΩΡΟ.
ΡΕ ΕΧΕΤΕ ΜΥΑΛΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ??
ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΦΡΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΜΑΣ ΑΝΟΙΧΤΑ - ΩΣΤΕ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΕΨΕΙ ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΕ – ΝΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΠΑΟΚ ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΟΥΓΓΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ???
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.


Δλδ ρε φιλε δεν καταλαβα εμεις που λεμε υπομονη και οχι γκρινια και εκφραζουμε και εμεις την γνωμη μας δεν εχουμε μυαλο??.Θα σε παραπεμψω σε ολες τις ψηφοφοριες που εχουν γινει σε διαφορα sites που ολες δειχνουν οτι ο κοσμος πιστευει στον Ζαγορακη και στις επιλογες του και θα στηριξουν τον σαντος το λιγοτερο και του χρονου.Οοοοοοολοι αυτοι δεν εχουν μυαλο?

Prodromos έγραψε:ΥΓ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΟΤΙ Ο ΣΑΝΤΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΣΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ( ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΝΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΗ )

Θα σε στεναχωρησω αλλα ειναι αληθεια. Αυτος θα ειναι ο προπονητης της ομαδας μας και του χρονου και καλα θα κανει που θα ειναι αυτος.Τωρα αν θα εισαι με το δαχτυλο στην σκανδαλη οπως λες δικο σου προβλημα.Εγω θα ειμαι εκει με το διαρκειας μου και θα υποστηριξω αυτην την προσπαθεια.

Ισως το γεγονος οτι οπως λες εσυ δεν τους κατσαδιασε (που το εκανε μια φορα αλλα μαλλον δεν το θυμασαι) να οφειλεται στο οτι ηταν ποδοσφαιριστης και ξερει καλυτερα απο εμας οτι αυτο το πραγμα δεν βοηθαει.Ισως
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Πέμ 10 Απρ 2008, 08:51

Θέλω και εγώ να γράψω δυο λογάκια:
1) ΓΕΓΟΝΟΣ: Το καλοκαίρι εμείς οι ίδιοι παρακαλέσαμε τον Θοδωρή να μπει μπροστά και εμείς θα στηρίξουμε την προσπάθεια, καθώς η ομάδα ήταν στο χείλος του γκρεμού
ΣΧΟΛΙΟ Α: Είπαμε θα σε στηρίξουμε, οχι θα διοικούμε μαζί σου. Τον τελευταίο μήνα ακούω φοβερά πράγματα. Να φύγει ο Σάντος, να έρθει ο Άγγελος, να φύγει αυτός ο παίκτης, να φύγει ο άλλος κτλ. Κριτική να κάνουμε όχι όμως υποδείξεις..
ΣΧΟΛΙΟ Β: Τι να σημαίνει άραγε η λέξη στήριξη; Εγώ την στήριξη την αντιλαμβάνομαι όταν κάποιος που έχει δυσκολίες και ατυχίες να τον βοηθάς και να του συμπαραστέκεσαι. Ναι τα 12.000 διαρκείας και τα 3 sold out είναι στήριξη, αλλά μετά τον αγώνα με την Τρίπολη και στο ματς με τον Ατρόμητο είχε μόνο 10.000 το γήπεδο! Που πήγαν οι άλλοι μισοί στην πρώτη δυσκολία; Ωραία στήριξη δώσαμε στον Θόδωρή... Με τον Μπατμαν και τον χονδρογούμενο πιο πολύ υπομονή και στήριξη δώσαμε! Η στήριξη είναι στα δύσκολα και όχι στις νίκες και στα ωραία! Εγώ αν είμουν ο Θοδωρής θα ένιωθα πολύ απογοητευμένος από τη στάση μερίδας του κόσμου
2) ΓΕΓΟΝΟΣ: Ο Ζαγοράκης στηρίζει απόλυτα τον Σάντος
ΣΧΟΛΙΟ Α: Φυσικά και ο Σάντος έχει ευθύνες που η ομάδα δεν βλέπεται ούτε με ασπιρίνες. Αλλά ο Θοδωρής διάλεξε το δύσκολο δρόμο: Να μείνει πιστός στο σχεδιασμό του και να αλλάξει όλη την ομάδα και όχι έναν. Επιτέλους μια διοίκηση στον ΠΑΟΚ που ,ανεξάρτητα αν θα βγει σε καλό ή όχι, βαδίζει με σχέδιο. Βαρέθηκα και κουράστηκα από τις διοικήσεις που αλλάζαν προπονητές σαν τα πουκάμισα, ανάλογα με τις ορέξεις των φιλάθλων και των δημοσιογράφων
ΣΧΟΛΙΟ Β: Ο Ζαγοράκης έχει ένα πλεονέκτημα που το έχουν ελάχιστοι παράγοντες του ποδοσφαίρου. Έπαιζε μπάλα 18 χρόνια σε υψηλό επίπεδο. Κάτι ξέρει και κρατάει τον Σάντος. Τον είχε προπονητή. Υπάρχει μεγαλύτερο πλεονέκτημα από αυτό; Εγώ στην εταιρία που έχω, δουλέυω με συνεργάτες που είχαμε δουλέψει μαζί παλαιότερα και ξέρω ότι είναι καλοί και θα μου βγάλουν καλή δουλειά. Δηλαδή ο Γούμενος και οι άλλοι που δεν είχαν παίξει ποτέ μπάλα και έφερναν όποιον προπονητή (π.χ. Φρίνγκερ) τους πάσαραν οι μανατζερς είχαν περισσότερες πιθανότητες να φτιάξουν ομάδα; Μπορεί ο Σάντος να μην μπορέσει να κάνει την ομάδα που ονειρευόμεστε, αλλά το ρίσκο για λάθος επιλογή είναι μικρότερο

Μπορώ να γράψω πολλά, αλλα δεν θέλω να κουράσω παραπάνω. 2 τελευταία πράγματα ώς μια καλοπροαίρετη κριτική στη διοίκηση:
1) Μεγαλύτερη προσοχή στην επιλογή των ποδοσφαιριστών του καλοκαιριού. Αν κάτι αρνητικό έχω να πω στην τωρινή διοίκηση είναι αυτό.
2) Εντατικοποίηση των προσπαθειών για την εύρεση χρηματοδότη ή επενδυτών για την οικονομική ενίσχυση της ομάδας. Οι επενδυτές δεν έρχονται μόνοι τους, εσύ πρέπει Θόδωρε να τους προσεγγίσεις.. Μπορεί και να γίνονται προσπάθειες (δεν γίνεται να το γνωρίζω αυτό) αλλά μέχρι τώρα δεν υπάρχει ορατό αποτέλασμα.

Κάναμε 10 χρόνια υπομονή με τον Μπάτμαν και τον Χονδρό και τώρα που υπάρχουν άνθρωποι που αποδεδειγμένα αγαπάν την ομάδα, κάνουν καλή δουλειά στα οργανωτικά και στα οικονομικά έχουμε πέσει όλοι στην κριτική και στην γκρίνια;

Για τους "παιχταράδες" μας άλλη φορά θα γράψω
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Πέμ 10 Απρ 2008, 09:39

Lefis@

+1

Δεκτες-σεβαστες οι αποψεις του Προδρομου αλλα δεν τις συμμεριζομαι.

Θα δωσω ενα μικρο παραδειγμα μονο αν και τις κριτικες αυτες τις εχω βαρεθει φετος (οχι γιατι ειμαι εναντιον αλλα γιατι ειναι εκτος χρονου και πραγματικοτητας ισως).

Ας πουμε οτι ξεκινατε να παιξετε το Football manager με τον ΠΑΟΚ.Κι εχει τα δεδομενα της πραγματικοτητας (χρεη,υλικο κλπ).
1. Παντε να αλλαξτε τους παικτες και να κανετε μεταγραφες...σας βγαζει μυνημα "Η ομαδα χρωσταει δις οποτε δε μπορεις να αγορασεις παικτες"-αρα πας στη λυση να παρεις δανεικους παικτες.Στο τομεα αυτο νομιζω τα πηγε περιφημα ο Ζαγορακης ασχετα αν ακομη δεν εχουν παιξει το μαξιμουμ οι δανεικοι παικτες που φεραμε.Σαν ονοματα και επιλογες νομιζω καλυτερα δε γινοταν.
2. Παντε να αλλαξετε προπονητη.Θα σας βγαλει "δεν εχεις λεφτα να αποζημιωσεις το υπολοιπο συμβολαιο".

Τες παντων θα μπορουσα να γραφω και αλλα σχετικα (ολα φανταστικα σεναρια βεβαια,καθως δε επαιξα το μανατζερ παρα μια φορα :)).
Με αλλα λογια: ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ CHEAT ΣΤΟ ΜΑΝΑΤΖΕΡ,Η ΟΜΑΔΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.
Ο Σαντος θα κριθει απο ολους,οχι ομως πριν το Δεκεμβριο.Και οποιοι θα περιμενουν με το δακτυλο στη σκανδαλη να ξερουν οτι καλο δεν κανουν στην ομαδα και οτι δεν εκφραζουν ολους τους υπολοιπους.Δημοκρατια εχουμε βεβαια,οπως και δεκαδες σχολες προπονητικης σε καθε θυρα.
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: Ο ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ ΚΑΙ Ο ΡΕΙ ΤΣΑΡΛΣ

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Πέμ 10 Απρ 2008, 12:13

prodromos έγραψε:Ο ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ ΕΡΙΞΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ – ΚΑΙ ΕΝ ΜΕΡΗ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ – ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΟΧΕΣ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ – ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ΝΩΕ – ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ.
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ.

ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
ΤΙ ΛΕΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ??, ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑΩ ΕΓΩ.
ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ??
ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΣΦΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΕΥΝΟΟΥΝ??
ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑΚΑ??
ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ??

EΠΙΣΗΣ ΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΤΟΥΣ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ.

ΥΓ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΟΤΙ Ο ΣΑΝΤΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΣΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ( ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΝΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΗ )


1η παράγραφος : "εν μέρη καλά έκανε"? ή "εδώ είναι και το μεγάλο λάθος του Προέδρου"?

2η παράγραφος : ήξερε και ξέρει γι'αυτό και του έχουμε εμπιστοσύνη.

3η παράγραφος : +100000000

4η παράγραφος : βλέπε παράγραφο 3.
Τελευταία επεξεργασία από aspromauri και Πέμ 10 Απρ 2008, 12:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Πέμ 10 Απρ 2008, 13:19

Κώδικας: Επιλογή όλων
Θα σε στεναχωρησω αλλα ειναι αληθεια. Αυτος θα ειναι ο προπονητης της ομαδας μας και του χρονου και καλα θα κανει που θα ειναι αυτος.Τωρα αν θα εισαι με το δαχτυλο στην σκανδαλη οπως λες δικο σου προβλημα.Εγω θα ειμαι εκει με το διαρκειας μου και θα υποστηριξω αυτην την προσπαθεια.



Ολοι θα παρουμε διαρκιας.

Οποιος μπορει και δεν παρει λογο του οτι θα ειναι ο σαντος η οτι δεν πιγε καλα η ομαδα φετος η δεν ξερω και γω τη ας κατσει εκει στην μιζερια του και ας μην πατισει οταν θα περνουμε τα τροπεα.
Επαναλαμβάνω Οποιος μπορει και δεν παρει δειαρκιας.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό taxidriver4 » Πέμ 10 Απρ 2008, 14:56

Δεν μπορω να καταλαβω την κριτικη ορισμενων αλλα δεν αμφιβαλλω και για το οτι ειναι παοκτσηδες.Απλα δεν καταλαβαινω το σκεπτικο τους.
Τα πραγματα ειναι απλα.Εκανε λαθη ο ζαγορ?ΝΑΙ. Εκανε λαθη ο σαντος?ΝΑΙ.Εχουμε παιχτες σκατα?ΝΑΙ. Καναουμε λαθη εμεις σαν οπαδοι?ΝΑΙ.
ΕΠΟΜΕΝΩΣ΄οσο και αν ξενερωνουμε απο την φετινη κατασταση και πιστεψτε με ξενερωνω απιστευτα(εσπασα την τηλεοραση στο ματς με την λιβαδεια) κανουμε ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ.
Περιμενουμε να δουμε την επομενη ομαδα του χρονου.ΤΙΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
ΥΓ. ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΛΙ
ΘΑ ΦΑΝΕ ΚΡΑΞΙΜΟ
ΟΛΟΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.
ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ4
ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΤΙ ΞΕΦΤΙΛΑ,ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
taxidriver4
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 19:55
Τοποθεσία: PTOLEMAIDA

Δημοσίευσηαπό Platon » Πέμ 10 Απρ 2008, 19:30

Σωστός! Σωστότατος! tasoylis30!

Μπράβο ρε αδερφέ. Πες τα!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες