Ποια η απόσταση του ΠΟΚ από το ΠAΟΚ;

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό paokovia » Τρί 19 Ιαν 2010, 18:16

ABOLEYTOI έγραψε:Πέρσι και φέτος είμαστε οι καλύτεροι των υπόλοιπων ομάδων. Δηλαδή 4οι ελλείψεως 5ου. Δεν εννοώ μόνο τη βαθμολογία, σε όλα τα επίπεδα.
Του χρόνου πρέπει να είμαστε οι χειρότεροι του ΠΟΚ (η της πρώτης τετράδας να το πω αλλιώς), δηλαδή τέταρτοι επειδή δεν μπορέσαμε να βγούμε 3οι, ή πιο πάνω.
Μετά θα είμαστε κοντά.

Θα διαφωνήσω κάπως... Το πρώτο που λες ήμασταν τα προηγούμενα χρόνια που τερματίζαμε 4οι και καταϊδρωμένοι.1οι από τους υπόλοιπους χωρίς βλέψεις για παραπάνω.
Από πέρσι μπήκαμε στο πάνω κλαμπ. 4οι μετά τα ΡΟ γιατί δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε την 2η θέση.
Τώρα είμαστε κοντά. Μετά θα είμαστε μπροστά.
Άβαταρ μέλους
paokovia
 
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2008, 14:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό hxc4life » Τρί 19 Ιαν 2010, 18:22

Stelios80 έγραψε:Α) Οικονομικό μέγεθος
Η διαφορά μας από Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό είναι πολύ μεγάλη, ενώ και η ΑΕΚ είναι αρκετά καλύτερα από εμάς. Μελλοντικά, είναι σίγουρο ότι οι δύο θα μεγαλώνουν. Η πολιτικοοικονομική κατάσταση στην Ελλάδα και η κατεύθυνση του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου είναι τέτοιες που ευνοούν την άνθηση των δύο αυτών σωματείων. Η ΑΕΚ νομίζω ότι δύσκολα θα σταθεί σε συγκρίσιμο επίπεδο με τους άλλους δύο, όπως και δύσκολα θα κατρακυλύσει στα επίπεδα που φτάσαμε εμείς με Βουλινό ή Γούμενο.
Το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς. Κατά τη γνώμη μου, δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε το ΠΟΚ μόνο με οικονομικούς όρους για αυτό και δεν μου αρέσει η λύση του μεγαλοεπενδυτή. Πιστεύω ότι δύσκολα θα βρούμε κάτι καλύτερο από Μπατατούδη, Γούμενο, Καμπάνη ή Σαββίδη. Πρέπει να βρούμε εναλλακτικούς τρόπους. Για μένα ο σωστός δρόμος για τον ΠΑΟΚ σχετίζεται με την οργάνωση, την υγεία, την αξιοπρέπεια και τη συμμετοχή του κόσμου. Αυτό το μοντέλο θεωρώ ότι σε βάθος χρόνου μπορεί να μας φέρει λίγο πάνω ή λίγο κάτω από την ΑΕΚ (ανάλογα και με τη δική της εξέλιξη) και αρκετά πάνω από τον Άρη και τους υπόλοιπους.

Β) ΜΜΕ
Εδώ βάζω την ΑΕΚ κοντά σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό και εμάς πολύ πιο πίσω. Πιστεύω ότι είναι αδύνατο να αποκτήσουμε σημαντική επιρροή στα ΜΜΕ, ωστόσο είναι εφικτό να αναγκάσουμε τα ΜΜΕ να μας σεβαστούν και να πάψουν να μας ταυτίζουν με τη βία και τη γραφικότητα.
Όσον αφορά τη βία θα πρέπει να σταματήσουν οι πράξεις φυσικής βίας όπως η ρίψη αντικειμένων, η επίθεση σε λεωφορεία αντιπάλων αποστολών και οι συγκρούσεις με την αστυνομία είτε στην Τούμπα είτε εκτός έδρας. Παράλληλα, θα πρέπει να διατηρήσουμε τα πρωτεία στην ηχητική και ψυχολογική βία που ασκούμε στους αντιπάλους. Δύσκολος ο συνδυασμός, αλλά εύκολες λύσεις εδώ δεν υπάρχουν.
Σχετικά με τη γραφικότητα, πιστεύω ότι το κατάλληλο φάρμακο είναι η οργάνωση, η υγεία και η αξιοπρέπεια που ανέφερα και πιο πριν. Παράδειγμα η Ξάνθη. Κάποιοι λένε ότι είναι τσιράκι του Ολυμπιακού, άλλοι χαρακτηρίζουν γραφικές τις ανακοινώσεις της και άλλοι διαμαρτύρονται για τα ακριβά εισιτήρια στους φιλοξενούμενους. Στη συνείδηση των Ελλήνων φιλάθλων όμως όλα αυτά υποσκελίζονται από το γεγονός ότι η Ξάνθη είναι μια ομάδα που έχει οργάνωση, λειτουργεί σωστά και βγάζει καλούς ποδοσφαιριστές. Αυτό πιστεύει ο μέσος Έλληνας για την Ξάνθη και αυτό δεν μπορεί να το αλλάξει καμία Αθλητική Κυριακή πολύ απλά επειδή η Ξάνθη έχει κατακτήσει αυτήν την αναγνώριση μετά από προσπάθειες πολλών χρόνων.

Γ) Κέντρα αποφάσεων
Θείο ή καπετάνιο δεν είχαμε, δεν έχουμε και δε θα έχουμε ποτέ. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να είμαστε μακριά από άρματα. Άρα, όπως και πριν, αξιοπρέπεια.

Δ) Λαός
Ποσοτικά θεωρώ ότι είμαστε αρκετά κάτω από τους δύο, ενώ κινούμαστε περίπου στα ίδια με την ΑΕΚ. Στα θετικά το ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ είναι πιο πορωμένος και πιο συγκεντρωμένος γεωγραφικά για αυτό και έχουμε καλές επιδόσεις στα εισιτήρια. Στα αρνητικά το ότι ο φίλαθλος του ΠΟΚ ενδιαφέρεται πιο πολύ για έναν αγώνα μιας άλλης ομάδας του ΠΟΚ, παρά για ένα δικό μας αγώνα για αυτό και οι αγώνες μας είναι τόσο ριγμένοι εμπορικά ακόμα και σε σχέση με την ΑΕΚ.
Μελλοντικά, πιστεύω ότι ακόμα και μία σταθερή πορεία μεταξύ 3ης και 4ης θέσης αρκεί όχι απλά για να ξεχωρίσουμε εμφανώς από την ΑΕΚ (η οποία νομίζω ότι εκτός απροόπτου θα πέφτει με τα χρόνια) αλλά και για να αυξήσουμε τον όγκο μας σε απόλυτα νούμερα. Από την άλλη πλευρά αν τα πράγματα πάνε άσχημα, είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα έχουμε περαιτέρω συρρίκνωση.
Το ζητούμενο είναι να δώσουμε κίνητρα και λόγους στα νέα παιδιά να γίνουν ΠΑΟΚτσήδες. Σίγουρα πολλά παιδιά θα γίνουν ΠΑΟΚ λόγω περιοχής και γονιών. Επίσης, θα βοηθούσε κάποιος τίτλος ή κάποιες καλές πορείες στην Ευρώπη, το καλό ποδόσφαιρο (που δεν παίζουμε) και η επέκταση των ακαδημιών μας (που συμβαίνει). Τέλος, σημαντικό είναι η ομάδα να ταυτιστεί με την κόντρα στο κατεστημένο. Όχι ως η ομάδα που γκρινιάζει για το κατεστημένο, αλλά ως η ομάδα που κάνει τη δουλειά της παρά την ύπαρξη του κατεστημένου.

Ε) Τίτλοι
Σε αυτόν τον τομέα νομίζω ότι η απόσταση από Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό θα μεγαλώνει, ενώ θέλει πολλή προσπάθεια για να μικρύνουμε την ψαλίδα από την ΑΕΚ. Το θέμα για μας είναι να διατηρείται η ομάδα σε καλή κατάσταση ώστε να μπορεί να παίρνει κανένα κύπελλο που και που, αλλά και να είναι σε θέση να εκμεταλλευτεί κάποιες κακές χρονιές των άλλων μήπως και πάρουμε κανένα πρωτάθλημα. Γιατί δε νομίζω ότι μπορούμε να αντιμετωπίσουμε ταυτόχρονα την καλή πορεία του Ολυμπιακού ή του Παναθηναϊκού και τη διαιτησία.





+1 τα ειπες ολα ακριβως οπως ειναι
Περηφανεια
Αντισταση
Ονειρο
Κατακτηση
Άβαταρ μέλους
hxc4life
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 23:13
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Κύπελλο Ελλάδος 2009-2010

Δημοσίευσηαπό interad » Κυρ 24 Ιαν 2010, 11:23

ε ναι ρε Μάξιμε γ@μω το φελέκι μου μέσα... :lol: :lol: :lol:

να σου την κάνω πιο απλή την ερώτηση...

στα τελευταία 2 χρόνια (άσε τη σαρδελοχρονιά έξω) πόσα ματς με το ΠΟΚ μπορούμε να βρούμε όπου είχαμε ΣΟΒΑΡΑ σφυρίγματα εναντίων μας (κόκκινες, πέναλτυ, χέρια κλπ)

ωραία... συμφωνούμε ότι είναι αρκετά...

ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ σε αυτά τα 2 χρόνια, πόσα σφυρίγματα ΣΟΒΑΡΑ έχει πάρει η ομάδα μας εναντίων του ΠΟΚ...

βρες μου 2-3 φάσεις έστω ΒΑΡΒΑΤΕΣ που να λέμε όλοι, "πω να ρε φούστη, εδώ μας έκανε μάγκες το κοράκι"

ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΠΟΚ πάντα...


τα'παμε και χθες... έχουμε χάσει με όλους τους τρόπους... και στα ίσια και στα Πατήσια και έτσι και γιουβέτσι...

και άλλες φορές έφταιγαν οι παίκτες, άλλες ο Δον, άλλες ο ανάδρομος Ερμής και πάει κλαίγοντας...


ΑΛΛΑ ποτέ κάτι υπέρ μας... ούτε καν η τύχη, ούτε τα κοράκια, ούτε τίποτα...


Ας δω λοιπόν μια χρονιά να έχω ΕΓΩ την τύχη, να έχω ΕΓΩ τα κοράκια υπέρ μου ΣΤΑ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΚ (και ναι δεν θα ντραπώ αν με ευνοήσει το κοράκι και σφάξει ο ΠΟΚ) και αν δεν μπορέσω ούτε τότε να τους νικήσω, αν δεν μπορέσω τότε να τους κάνω κομπλεξικούς με τον ΔΙΚΕΦΑΛΟ τότε τα λέμε...
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Κύπελλο Ελλάδος 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Maximus » Κυρ 24 Ιαν 2010, 11:37

Ρε ιντεραντ! Δεν σε λεω οτι δεν φταινε τα κορακια πολλες φορες, αλλα μην χανουμε το νοημα και ριχνουμε τις ευθυνες σε αλλους και οχι στον εαυτο μας!

Αν μας αποβαλει παιχτη ή δωσει τσατσικο πεναλτι, τοτε μαλιστα να πω ότι αδικηθηκαμε και Γ@μιουνται ολοι τους...(αν και οι τροποι που μπορουν να σε αδικησουν ειναι πολλοι-συμφωνουμε σε αυτο)

Αλλα οταν με την αεκ στα πλει οφ εισαι με +2 παιχτες και δεν μπορεις να κανεις φαση...

Οταν βαζεις γκολ μεσα στην Τουμπα στο 9ο λεπτο με τον γαυρο και μετά κλανεις μεντες και κλεινεσαι πισω και περιμενεις ποτε θα σε βαλουν γκολ...

Οταν μενεις πισω στο σκορ (σε πολλα παιχνιδια) και βραγχυκυκλωνεις και παραδιδεις τα οπλα...

Αδερφε... 0/20 μεχρι τωρα... Μην ψαχνουμε δικαιολογιες αλλού...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Κύπελλο Ελλάδος 2009-2010

Δημοσίευσηαπό interad » Κυρ 24 Ιαν 2010, 12:29

μ'αρέσει που συμφωνούμε διαφωνώντας...

1ον - δεν μου απαντάς όμως ΠΟΤΕ ευνοήθηκες εσύ εις βάρος του ΠΑΟΚ...

2ον - το 0/20 που λες (αλήθεια αυτή η γ@μωνίκη με τον gay στο κύπελλο που δεν τι μετράει κανείς, την έκανε άλλη ομάδα; ) σου λέω ότι τα 10 μου τα έκλεψε το κοράκι με τις απαράδεκτες αποφάσεις ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥΜΠΑΣ...

Τώρα αν κάποιος ΑΠΑΙΤΕΙ σε 3 χρόνια, από κλινικά νεκρός να φτάσεις στο σημείο να πατάς σε απόδοση τους αντιπάλους σου με 5πλάσιο μπάτζετ και με τη διαιτησία υπέρ τους, τότε ας μας βγάλει κανά 50ρικο από αυτό το ωραίο που πίνει...

άλλα ματς μου τα στέρησε η τύχη και σε άλλα ήταν απαράδεκτοι οι παίχτες και ο Σάντος...

Τα ματς που έχασα από τον Σάντος είναι συντριπτικά τα λιγότερα...


Το ματς με την Κούλα φέτος - το χάνεις από ανύπαρκτο σουτ (για σέντρα πήγαινε), ενός πολύ καλού παίκτη (Σκόκο) που η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια ΚΑΙ του Πάμπλο ΚΑΙ του Βιτόλο... Επίσης πριν από αυτό έχεις χάσει 2 τεράστιες ευκαιρίες...


Το ματς με την κούλα πέρυσι 2η αγωνιστική το θυμάσαι;; γκολ ο ΠΑΟΚ (Μούσλι), κόκκινη σε Κυργιάκο (και άλλον έναν) που δεν έδωσε, γκολ που προήλθε από κ#λοφαρδία ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΦΑΟΥΛ που δεν έδωσε...


Το ματς με την κούλα στα play off στην έδρα της... θυμήσου την αστεία αποβολή του Σορλέν που σε ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΦΑΟΥΛ του δίνει ΚΑΙ κίτρινη και καπάκι την 2η κίτρινη - κόκκινη γ@μωντας το ματς...


με βάζελο Τούμπα play off - αντί να παίζεις εσύ με παίχτη παραπάνω, παίζεις με παίχτη λιγότερο ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ τον καλύτερό σου παίκτη στο 1ο ημίχρονο (Πάμπλο) και τελικά έχασες από ένα γκολ του Καραβούτα σε μια και μόνο ολιγωρία της άμυνας (και κυρίως του Ίβιτς)


πέρυσι με gay στην Τούμπα - παρ' όλο το τεταμένο κλίμα που σου δημιούργησαν τα αφεντικά του τόπου, στο 90 ο Σάντος φταίει που δεν δίνει ο Χούτος τη μπάλα στο Ζλάταν;;;


μπορώ να σου γράψω κι άλλα, αλλά τα ξέρεις κι εσύ...


κι επειδή τα λέω όλα...
ΠΕΡΥΣΙ
play off - κούλα στην Τούμπα - μας μαμησε στα ίσια... φταίνει παίκτες ΚΑΙ Σάντος
play off - Ζέλος στο ΟΑΚΑ - το ίδιο...φταίνει παίκτες κυρίως και λιγότερο Σάντος
πρωτάθλημα - γαύρος στο Καραϊσκάκη - το ίδιο...
Φέτος με gay Τούμπα - πρωτάθλημα - έπρεπε να το πάρουμε... φταίνει παίκτες ΜΟΝΟ

άλλα ματς που δεν αξίζαμε / μπορούσαμε να πάρουμε δεν μπορώ να θυμηθώ...



3ον - όταν η αεκούλα σε πήρε με έναν και μόνο παίκτη (Σκόκο) τον οποίον το χρυσοπλήρωσε (2,5 μύρια είχε δώσει μόνο στην ομάδα του) με λεφτά που ΚΛΕΒΕΙ από όλους μας και που χρωστάει τα παϊδια της, τότε τι να λέμε;;;

είχε ποτέ ο Σάντος τόσο και τόσους καλούς παίχτες;;;

σου αρέσει η αεκ, γαύρος φέτος (και πέρυσι) ;;;

αν ο ΠΑΟΚ είχε χαλάσει τα ίδια λεφτά με αυτούς και είχε αυτή την απόδοση, τότε τι άλλο θα τους σούρναμε;;;




4ον - σε παραπέμπω σε ποστ του Gash στο τόπικ του ματς με τον gay...

Μόλις τρεις νίκες στα τελευταία 30 παιχνίδια πρωταθλήματος, ανεξαρτήτου έδρας μετράει ο ΠΑΟΚ, λέει το άρθρο...

και σε αυτό ο Σάντος φταίει;;;
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Κύπελλο Ελλάδος 2009-2010

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 24 Ιαν 2010, 12:59

Γιατί έχετε αυτή την τάση να γράφετε τα πάντα σ αυτό το γ@μημένο το τόπικ??? Λες και δεν έχει τόπικ για να τα κουβεντιάσετε....
3 στο τσακ μπαμ:
viewtopic.php?f=36&t=1482
viewtopic.php?f=36&t=2313
viewtopic.php?f=36&t=3707
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Κύπελλο Ελλάδος 2009-2010

Δημοσίευσηαπό interad » Κυρ 24 Ιαν 2010, 13:04

ε, εδώ ξεκίνησε και έγινε το κακό... :?

κάνε τα ένα moove αν θες στο τελευταίο λινκ... έτσικαι εγώ θα συνεχίσω να ξεψειρίζομαι με τον γέρο και το τόπικ του Κυπέλλου θα "καθαρίσει"

θενκς... ;)
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 24 Ιαν 2010, 14:26

Για δεύτερη φορά λοιπόν μετακινούνται συζητήσεις που γίναν στο τόπικ του κυπέλλου, το οποίο τείνει να γίνει το πιο cult τοπικ του φόρουμ.... :mrgreen:
interad και Μάξιμε απολαύστε τα φασκόμηλά σας και καλές αναλύσεις....
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό interad » Κυρ 24 Ιαν 2010, 14:43

δενκ κιου
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό Maximus » Κυρ 24 Ιαν 2010, 16:48

Ευχαριστουμε Novi...

Τωρα δεν εχω ορεξη να γραψω τιποτα....

....ισως μετα το ματς και την εμφανιση να μου ερθει γλιστριδα... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 24 Ιαν 2010, 16:52

Τους μεταφέραμε και σταματήσανε... και μετα θα ξαναρχίσουν στο τόπικ του κυπέλλου κλασσικά.... :lol:

υ.γ.1: γ@μηστε τους σημερα λέμεεεε :nairepaok:
υ.γ.2: θα θελες για αβαταρ τον Σαντος Μάξιμε.....? :twisted: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 24 Ιαν 2010, 17:11

2 ώρες....

Μονο αυτό....

Μετά δεν υπάρχουν δικαιολογίες...

ΥΓ:Ασάλιωτο το θέλω... Να πονέσει...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 26 Ιαν 2010, 15:28

Η απάντηση, όπως φάνηκε την Κυριακή 24/1/2010, είναι: Μεγάλη (με τον ΠΑΟΚ μπροστά)!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89890
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 26 Ιαν 2010, 15:29

[quote="gika] ΥΓ:Ασάλιωτο το θέλω... Να πονέσει...[/quote]
Ευχαριστώ... Θέλω και 5+1 νούμερα..... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ποια η απόσταση του ΠΑΟΚ από το ΠΟΚ;

Δημοσίευσηαπό gash04 » Σάβ 30 Ιαν 2010, 15:47

Τη θέση του αναπληρωτή γενικού γραμματέα της UEFΑ κατέχει από την Παρασκευή ο Θόδωρος Θεοδωρίδης. Ο ορισμός του έγινε από την εκτελεστική επιτροπή της διεθνούς ποδοσφαιρικής συνομοσπονδίας, που συνεδρίασε στη Μάλτα.

Ο Θ. Θεοδωρίδης είναι ο πρώτος Ελληνας που αναλαμβάνει τόσο υψηλή θέση στο κορυφαίο θεσμικό όργανο του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου. Αποτελεί προσωπική επιλογή του προέδρου της UEFΑ Μισέλ Πλατινί, του οποίου άλλωστε είναι εδώ και καιρό στενός συνεργάτης. Ο ορισμός του περιποιεί, το δίχως άλλο, τιμή για το ελληνικό ποδόσφαιρο που "έξω πάει καλά".

Προτού μεταπηδήσει ως στέλεχος στις υπηρεσίες της UEFΑ (έφερε την ιδιότητα του προέδρου της επιτροπής ομοσπονδιών), ο Θ. Θεοδωρίδης υπήρξε επί σειρά ετών υπεύθυνος του τομέα διεθνών σχέσεων της ΕΠΟ. Επίσης είχε κατά το παρελθόν την ευθύνη της εκπροσώπησης της ΠΑΕ Ολυμπιακός σε διεθνές επίπεδο.
http://www.contra.gr/Soccer/Europe/262126.html
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Recycle Bin

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron