Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Re: Στήριξη στους ΠαπάΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 06 Ιουν 2010, 21:50

Λαμόγια ντροπή σας..
Αλλά θα μας βρείτε μπροστά σας...
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΠΑ ΠΑΠΑ Γ@ΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ :nairepaok:
Παπά Χρήστο μαζί σου !! :pano:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό valantis8 » Κυρ 06 Ιουν 2010, 23:39

Αδερφια ο παπαΧρηστος αυριο στις 8 μμ στον Τριλοφο, θα μιλησει για ολους και για ολα στον αγροτικο συναιτερισμο, ο οποιος βρισκεται απεναντι απο το μοναδικο βενζιναδικο του χωριου.
Νομιζω οτι ο παπαΧρήστος αξίζει την συμπαράσταση μας στην αδικία.
Φιλικα.
valantis8
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: Στήριξη στους ΠαπάΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Κυρ 06 Ιουν 2010, 23:52

Συγχωνεύτηκες! Να κοιτάμε όμως και τι κυκλοφορεί πριν ανοίξουμε καινούριο topic.. ;)
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 07 Ιουν 2010, 08:16

Στις μέρες που ζούμε ίσως αυτοί οι αλήτες να είναι το χρήσιμο κομμάτι της κοινωνίας, σε αντίθεση με τους καθωσπρέπει και τα καλά παιδιά. Γιατί πρέπει να βρεθούν εκείνοι που θα παλέψουν, εκείνοι που θα αντισταθούν, που θα κυνηγήσουν την αδικία και την εκμετάλλευση. Όλοι αυτοί οι αλήτες, που φωνάζουν συνθήματα που μας πονάνε εναντίον της Βουλής και του ΔΝΤ, θα παίξουν σήμερα σημαντικό ρόλο και πρέπει να τους βοηθήσουμε». Ο παπα-Χρήστος καλεί τους νέους και τις νέες να ξεσηκωθούν, να αντισταθούν και να πολεμήσουν το κακό, που έρχεται, αλλά και «να μην την πληρώσουν άδικα αθώοι πολίτες, να κοιτάξουν καλά ποιους πολεμάνε»


Πόσο δίκιο έχει...
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό Pepermint » Δευτ 07 Ιουν 2010, 08:27

στήριξη στον Πάτερ Χρήστο

...διότι κατάλαβε
ότι ο ΠΑΟΚ...δεν είναι σύμβολο και ιδέα κοσμική
εξ΄ου και η εμφανής υποστήριξή του προς αυτόν


πράγμα που δεν κατάλαβαν βέβαια...οι Καϊάφες και ουδέποτε πρόκειται να καταλάβουν σε αυτή την ζωή
...
Άβαταρ μέλους
Pepermint
 
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 08:26
Τοποθεσία: Πέρα από την Σοφίτα

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό Lord » Δευτ 07 Ιουν 2010, 13:21

"Δεν συμβιβάζομαι..."
New Articles 07 Ιουν. 2010 13:15 - Από Χρήστος Κομνηνακίδης

Τι δήλωσε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στο olaPAOK.gr ο Παπά - Χρήστος μετά την άδικη αντικατάστασή του από την προεδρία του εκκλησιαστικού συμβουλίου στπον Ιερό Ναό Αγ. Αθανασίου. Η συζήτηση με τον Ζαγοράκη και το μήνυμα του στους φίλους του ΠΑΟΚ με φόντο την Θύρα 4 την ημέρα που ανανέωσε το εισιτήριο διαρκείας του (videos)
Σχολιάστε

Ο πατέρας Χρήστος Μήτσιος έχει βρεθεί τα τελευταία 24ωρα στο επίκεντρο της δημοσιότητας. Αιτία, η απόφαση της Μητρόπολης Κασσανδρείας να τον αντικαταστήσει από το πόστο του προέδρου του Εκκλησιαστικού Συμβουλιου του Ιερού Ναού Αγ. Αθανασίου στον Τρίλοφο. Μία απόφαση για την οποία ποτέ δεν του κοινοποιήθηκε το σκεπτικό της Μητρόπολης και έχει προκαλέσει αντιδράσεις στους οπαδούς του ΠΑΟΚ και όχι μόνο.

Το olaPAOK.gr συνάντησε τον παπά-Χρήστο στην Τούμπα, όπου, μαζί με τα δύο αγόρια του, έκαναν τις απαραίτητες διαδικασίες για την αγορά των εισιτηρίων διαρκείας της επόμενης περιόδου. Δέχθηκε την πρόσκλησή μας για μία συνέντευξη στην οποία δίνει τις δικές του απαντήσεις για την "υποβάθμισή" του, ενώ μέσω της κάμερας του olaPAOK.gr στέλνει, με φόντο της Θύρα 4, το δικό του μήνυμα προς τους οπαδούς του ΠΑΟΚ. "Δεν τη θέλω τη δημοσιότητα. Δεν μου πάει. Θέλω τον λαό κοντά μου. Για αυτό και πήρα διαρκείας για τη θύρα 4. Δεν συμβιβάζομαι..." ήταν τα πρώτα λόγια του, όταν κατάλαβε τι θα τον ρωτούσαμε.

Όσο για τη συνέχεια της αποκλειστικής συνέντευξη του Παπά Χρήστου στο olaPAOK.gr, ιδού οι όλες απαντήσεις του. Όλα όσα είπε:

Για το πως αντέδρασε όταν πληροφορήθηκε για την αντικατάσταση του: "Το περίμενα. Πλήρωσα όλα όσα είχα πει για την υπόθεση του Βατοπεδίου. Μιλούσα για αυτό πέντε χρόνια πριν ξεσπάσει το σκάνδαλο. Τυγχάνει η ενορία μου να ανήκει στην ίδια Μητρόπολη η οποία εμπλέκεται στο θέμα. Αυτό φταίει. Ο ΠΑΟΚ, η καλύτερα η αγάπη μου για τον ΠΑΟΚ ήταν η αφορμή που έψαχναν για να το κάνουν."

Για το τι προτίθεται να κάνει από δω και πέρα: "Δίνουμε μάχες, χάνουμε μάχες. Δεν συμβιβάζομαι. Δεν φοβάμαι κανέναν για αυτό είμαι εδώ. Δεν φοβήθηκα ποτέ. Ακολουθώ πάντα τις δύο συμβουλές που μου έδωσε η γιαγιά μου που με μεγάλωσε. Να μην φοβάμαι ποτέ, τίποτε και κανέναν και να είμαι ακούραστος. Μόνο τον Θεό φοβάμαι και τη συνείδηση μου. Περιμένω τις αντιδράσεις του κόσμου γιατί με το σις και με το σας η εξουσία δεν καταλαβαίνει."

"Με γεμίζει η αγκαλιά του κόσμου όταν με βλέπει"

Ο Παπά - Χρήστος κρατώντας στα χέρια του τις τρεις κάρτες διαρκείας της νέας περιόδου (τη δικιά του και των δύο του παιδιών, Κοσμά και Σεβαστιανού) είπε: "Δεν θα εγκαταλείψω τον ΠΑΟΚ και τους αγαπημένους μου "αλήτες" της θύρας 4. Κοντά στον λαό θα είμαι και όχι κοντά στα συμφέροντα. Με γεμίζει η αγάπη του κόσμου όταν έρχεται και με αγκαλιάζει και μου ζητάει να βγούμε μία φωτογραφία. Είμαι εδώ και θα συνεχίσω να είμαι."

Η συνάντηση με τον Ζαγοράκη

Λίγο πριν φύγει από τα γραφεία της ΠΑΕ στην Τούμπα, ο Παπά Χρήστος, αφού συνομίλησε με τον υπεύθυνο επικοινωνίας της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Κυριάκο Κυριάκο, είχε την ευκαιρία να συζητήσει και με τον πρόεδρο του "Δικέφαλου", Θοδωρή Ζαγοράκη, μετά από απαίτηση του ίδιου του προέδρου. Το περιεχόμενο της συζήτησης τους δεν αποκαλύφθηκε, αφού ο Παπά Χρήστος δεν θέλησε να μας πει τι συζήτησε με τον Ζαγοράκη. Η συνάντηση τους διήρκεσε περίπου μισή ώρα και παρόντα ήταν και τα παιδιά του γνωστού ιερέα.

"Αισθάνομαι μέλος της οικογένειας του ΠΑΟΚ και φαντάζομαι ότι θα με βοηθήσει και η ΠΑΕ" ήταν τα μοναδικά λόγια που είπε.

Ο Παπά Χρήστος αποχωρώντας από το γήπεδο ευχήθηκε σε όλους καλό καλοκαίρι και είπε χαρακτηριστικά: "Να είμαστε καλά να είμαστε και του χρόνου εδώ!"

http://olapaok.gr/incoming/den_symvivazomai.179830.html

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΠΑ ΠΑΠΑ Γ@ΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ!!! :nairepaok:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό Lord » Δευτ 07 Ιουν 2010, 13:34

Πρώτο θέμα στη Γαλλία ο παπα-Χρήστος

Το γαλλικό πρακτορείο ειδήσεων και η γνωστή εφημερίδα "Figaro" φιλοξενούν ρεπορτάζ για την απόφαση της Μητρόπολης Κασσανδρείας να αντικαταστήσει τον πιο γνωστό παπά της χώρας από τον Ιερό Ναό Αγ. Αθανασίου
1 σχόλιο | Σχολιάστε

Το γαλλικό πρακτορείο ειδήσεων φιλοξενεί ρεπορτάζ (το οποίο αναπαράγεται και από κορυφαίες εφημερίδες της χώρας όπως είναι η "Figaro", στην ηλεκτρονική έκδοσή της) σχετικά με την απόφαση του Μητροπολίτη Κασσανδρείας να αντικαταστήσει τον πατέρα Χρήστο Μήτσιο (γνωστό ως

παπα-Χρήστο) από το πόστο του προέδρου του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου του Ιερού Ναού Αγ. Αθανασίου στον Τρίλοφο Θεσσαλονίκης.

Ο τίτλος του ρεπορτάζ "Ένας ιερέας υποβιβάζεται για χουλιγκανισμό" σαφώς δεν απηχεί την πραγματικότητα.

Στο κείμενο γίνεται λόγος για την απόφαση των ανωτέρων του παπα-Χρήστου "οι οποίοι του είχαν ζητήσει να μην συμμετάσχει σε συγκεντρώσεις οπαδών που δημιουργούν χβίαιη συμπεριφορά».

Ακόμη, αναφέρεται ο χαρακτηρισμός του ως "παπα-ΠΑΟΚ" "που είναι ιδιαίτερα δημοφιλής στους οπαδούς της ομάδας που είναι από τους πιο βίαιους (!) στην Ελλάδα" τονίζεται χαρακτηριστικά. Και το ρεπορτάζ καταλήγει με ένα βίντεο στο youtube, στο οποίο άλλο σύνθημα ακούγεται και άλλα ερμηνεύει ο Γάλλος συντάκτης...

http://olapaok.gr/incoming/article179876.ece

Διάβασα το γαλλικό άρθρο το οποίο λέει πώς ο παπάς συναναστρέφεται με χούλιγκανς..
Ίσως τελικά οι αρδ να είναι ίδιοι παντού.. :yellowcard:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 07 Ιουν 2010, 13:52

Το διάβασα και γω....

Mangez-vous nos couilles..... :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό paok kerkyra » Δευτ 07 Ιουν 2010, 18:09

Η Μητρόπολη για τον παπά Χρήστο

Η Μητρόπολη Κασσανδρείας εξέδωσε ανακοίνωση για το θέμα που προέκυψε με τον παπά Χρήστο, ένα ζήτημα που προκάλεσε και πολλές αντιδράσεις από τους φίλους του ΠΑΟΚ.

Στην συγκεκριμένη ανακοίνωση ξεκαθαρίζει ότι η μόνη απόφαση που ελήφθη αφορά την αντικατάστασή του από την προεδρία του εκκλησιαστικού συμβουλίου, την οποία και ο ίδιος είχε ζητήσει. Από εκεί και πέρα γίνεται αναφορά και σε παλιότερες συζητήσεις μαζί του και αναφέρεται ότι:

«Όταν προ έτους είχε δημιουργηθεί σχετικός θόρυβος για συμμετοχή του εις αήθεις, δια το ιερατικόν σχήμα, συμπεριφοράς, κατά τας οποίας οι συγκεντρωθέντες, νεαροί κυρίως φίλαθλοι, προέβαιναν εις χυδαίας ύβρεις κατά συγκεκριμένης πόλεως της πατρίδος μας και καταγγέλθηκε επισήμως το γεγονός στη Μητρόπολη, τού έγιναν με αγάπη σχετικές συστάσεις για μη συμμετοχή του σε αθλητικές εκδηλώσεις φιλάθλων, που δεν συνάδουν με την Ιερατική Τιμή και Αξία, και προς αποφυγή σκανδαλισμού των πιστών, δεδομένου ότι ο κληρικός πρέπει να είναι τύπος των πιστών εν πάσι και να βαστάζει τα στίγματα του Κυρίου Ιησού εν τω σώματι αυτού».

Στην σημερινή ανακοίνωση διευκρινίζεται επίσης ότι: «οποιοιδήποτε άλλοι συσχετισμοί με την αντικατάστασή του αυτή στην προεδρία του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου του ναού, που εφημερεύει, είναι τελείως άσχετοι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και είναι εκ του πονηρού. Κατά τα λοιπά, ο π. Χρήστος εξακολουθεί να είναι εφημέριος του ιερού ναού Αγίου Αθανασίου Τριλόφου και καλείται να ασκεί ευόρκως τα καθήκοντά του και πάντα μέσα στα πλαίσια της Εκκλησιαστικής μας παραδόσεως και των ιερών κανόνων».

Από τον Τρίλοφο λοιπόν δεν αποχωρεί ο παπά Χρήστος που έγινε τις τελευταίες μεγάλο θέμα και στο εξωτερικό, όπου βέβαια σε πολλές χώρες διαβάζουμε απίστευτα πράγματα για παπά- χούλιγκαν που απομακρύνθηκε από την Ελληνική εκκλησία. Δυστυχώς και σε αυτή την περίπτωση η υπερβολή κυριάρχησε.
http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=20&id=295
τώρα να πω καμία κουβέντα?? άστο καλύτερα γιατί θα μπαναριστώ και θα με αφορίσουν οι τραγόπαπες
Άβαταρ μέλους
paok kerkyra
 
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 22:18
Τοποθεσία: Kerkyra

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 07 Ιουν 2010, 19:21

Ti να πεις και τι να πουμε...
οι ανθρωποι κανουν οτι ειναι δυνατο για να απομακρυνθει ο κοσμος απο δαυτους και να δρουν ελευθερα μαζι με κατι γιδια που εχουν κοντα τους και να τρωνε τρωνε τρωνε...λες και ειναι ανωτερη καστα ανθρωπων...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό paok kerkyra » Δευτ 07 Ιουν 2010, 19:28

teod για να το ρίξω και στο εύθυμο κομμάτι μην βλέπουν το φόρουμ και βγάλουν ανακοίνωση για τα άβαταρ και τους αναίσχυντους ΠΑΟΚτσήδες που συναναστρέφονται με διαβολοκόριτσα :opaokara:
Άβαταρ μέλους
paok kerkyra
 
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 22:18
Τοποθεσία: Kerkyra

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 07 Ιουν 2010, 19:32

Γιατί ρε...καλύτερα πάνε όλες στην εκκλησία;
:lol: :lol:
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό paok kerkyra » Δευτ 07 Ιουν 2010, 19:35

δεν πάω και δεν ξέρω πως πάνε αλλα αν πάνε έτσι τότε κάθε Κυριακή διαρκείας θα έχω στην εκλλησία :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
paok kerkyra
 
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 22:18
Τοποθεσία: Kerkyra

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 07 Ιουν 2010, 19:36

Κι εγώ δε πάω... πήγα σε κάτι γάμους πέρισυ και τα είδα όλα...μα όλα... :lol:
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Στήριξη στους παπα-ΠΑΟΚ!!!

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 07 Ιουν 2010, 23:06

Αν γκουγκλάρετε τον τίτλο

Greek priest punished for hooliganism


θα διαπιστώσετε ότι παίζει παντού και όχι μόνο στην Γαλλία.

Ένα παράδειγμα.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... anism.html
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Recycle Bin

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης