Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Re: Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Δημοσίευσηαπό novito » Σάβ 12 Μαρ 2011, 14:07

“Το ποδόσφαιρο δεν είναι μόντελινγκ”

Εικόνα

Μπορεί μια φορά την εβδομάδα να πηγαίνει κομμωτήριο και να φτιάχνει τα νύχια της, αλλά η “πασαρέλα” της Σοφίας Γρύλου είναι το γήπεδο. “Το μόνο που με απασχολεί, είναι να κυλήσει ομαλά το παιχνίδι”.

Συνέντευξη στην εφημερίδα “ΤΑ ΝΕΑ” παραχώρησε η Σοφία Γρύλλου που μίλησε για τις εμπειρίες της στο χώρο της διαιτησίας, τα περιστατικά που της έχουν συμβεί, το επίπεδο τον διαιτητών του γυναικείου φύλλου και τους στόχους της.

Αναλυτικά η συνέντευξη της Σοφίας Γρύλλου

-Κάποια στιγμή θεωρείς ότι µπορεί να δούµε και γυναίκες διαιτητές στη Σούπερ Λίγκα;

“Δεν µπορώ να πω ότι είναι εύκολο, αλλά ούτε και ακατόρθωτο”.

-Είναι έτοιµες; Μπορούν να αντέξουν σε συνθήκες ντέρµπι µε ό,τι αυτό συνεπάγεται;

“Πρωταρχικός ρόλος για να πραγµατοποιηθεί κάτι τέτοιο είναι σίγουρα η απόκτηση καλής φυσικής κατάστασης καθώς και η εµπιστοσύνη στο πρόσωπό τους, κάτι που αποκτάται µέσα από συνεχείς αγώνες και χρόνων εµπειρία”.

- Είδες το ντέρµπι της ντροπής στο «Γ. Καραϊσκάκης»;

“Και φυσικά το είδα. Δεν σας κρύβω ότι απογοητεύτηκα γιατί οι παίκτες, ενώ έδιναν τον καλύτερό τους εαυτό στον αγωνιστικό χώρο, συγχρόνως εξωγενείς παράγοντες επηρέασαν ώστε να έχουµε αυτά τα αποτελέσµατα που µόνο ντροπή προκαλούν”.

- Στα παιχνίδια οι ποδοσφαιριστές είναι συγκεντρωμένοι; Είχες περιστατικά περίεργα, π.χ. κάποιος να έχει µάτια µόνο για σένα;

“Και βέβαια είναι συγκεντρωµένοι καθώς εγώ κάνω το καθήκον µου και δεν αφήνω κανένα περιθώριο. Σίγουρα υπάρχουν διαφόρων ειδών περιστατικά τα οποία µε αφήνουν απλά αδιάφορη”.

- Πόση ώρα χρειάζεται µια γυναίκα για να προετοιµαστεί για έναν αγώνα; Πηγαίνεις φτιαγµένη, για παράδειγµα, κοκέτα;

“Πάντα προσέχω τον εαυτό µου, αλλά δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο πριν από τα παιχνίδια. Κοµµωτήριο τουλάχιστον µία φορά την εβδοµάδα και µανικιούρ, όµως όλα αυτά τα κάνω για µένα, έτσι είµαι από µικρή. Το µόνοπου µε απασχολεί πριν από έναν αγώνα είναι ησυγκέντρωσή µου σε αυτόν καικατά πόσο θα κυλήσει οµαλάτο παιχνίδι, χωρίς προβλήµατα, τραυµατισµούς και εντάσεις. Το ποδόσφαιρο δεν είναι µόντελινγκ”.

- Σε έχουν κυνηγήσει ποτέ; Εχουν µπει µέσα στο γήπεδο οπαδοί για επεισόδια και,αν ναι, πώς αντέδρασες”;

“Εµένα προσωπικά όχι. Ωστόσο, έχει συµβεί σε αγώνα (Κόρακας - Γαλλιά), όπου ήµουν βοηθός, ναπροπηλακίσουν τον διαιτητή. Καθώς πήγαινα προς το µέρος του για να τον βοηθήσω, κάποιοι όχι µόνο δεν µου επιτέθηκαν αλλά µε πήραν και µε προστάτεψαν µακριά από το συµβάν”.

- Εχουν πει και έχουν κάνει για τα µάτια της Σοφίας

“Οταν ήταν επόπτρια είχαν πιάσει κάποιοι ποδοσφαιριστές τον διαιτητή και του είπαν: «Πώς να παίξουµε µπάλα τώρα; Πώς να συγκεντρωθούµε κύριε διαιτητά...» n Στο facebook: «Με σένα διαιτητή ξεκινάω πάλι το ποδόσφαιρο». «Ελα µεταγραφή στην Αθήνα (π.χ. ∆υτική Αττική ή άλλες περιοχές) να γεµίσουµε τα γήπεδα». «Σοφία ζούµε στο Μουντιάλ να σε δούµε».

Η Οταν έβρεχε σε ένα µατς: «Γιατί να βρέχεσαι τέτοια κοπέλα, έλα να σου δώσουµε οµπρέλα στην εξέδρα».

Σε ένα µατς στο Θέρισσο όπου είχε δείξει κόκκινη κάρτα, ο τερµατοφύλακας της οµάδας που έµεινε µε 10 παίκτες κάτι της είπε (προφανώς υβριστικό) χωρίς να υποπέσει στην αντίληψή της. Οµως περίπου 50 οπαδοί στην εξέδρα που από το πρώτο λεπτό είχαν γίνει φαν της, στο τέλος του αγώνα τον πήραν στο... κυνήγι µέχρι τα αποδυτήρια!

Συνθήµατα από την εξέδρα: «Σοφία σ’ αγαπάω», «Πες µου πού φτιάχνεις το µαλλί σου», «Αν είναι να µας παίζεις εσύ, πέφτουµε και κατηγορία»”.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
http://www.soccerplus.gr/fashion-police ... montelingk

Φερτε τη Τουμπα ΤΩΡΑ!!!! :twisted:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 12 Μαρ 2011, 14:15

Πως είναι δυνατόν να παίξεις μπάλα με αυτήν να σφυρίζει δίπλα σου;;;;
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Σάβ 12 Μαρ 2011, 14:27

Χαχαχαχα!! Την εχω δει και λαιβ!! Αντε να παρακολουθησεις μπαλα μετα! :opaokara: :opaokara:
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Δημοσίευσηαπό Federacion » Σάβ 12 Μαρ 2011, 14:33

γυναίκα διαιτητής: γκόμενα με βίτσιο να τη βρίζει μια ολόκληρη ανδρική κερκίδα...

ανωμαλάρα...
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Δημοσίευσηαπό Maximus » Δευτ 14 Μαρ 2011, 16:21

novito έγραψε:
“Οταν ήταν επόπτρια είχαν πιάσει κάποιοι ποδοσφαιριστές τον διαιτητή και του είπαν: «Πώς να παίξουµε µπάλα τώρα; Πώς να συγκεντρωθούµε κύριε διαιτητά...» n Στο facebook: «Με σένα διαιτητή ξεκινάω πάλι το ποδόσφαιρο». «Ελα µεταγραφή στην Αθήνα (π.χ. ∆υτική Αττική ή άλλες περιοχές) να γεµίσουµε τα γήπεδα». «Σοφία ζούµε στο Μουντιάλ να σε δούµε».

Η Οταν έβρεχε σε ένα µατς: «Γιατί να βρέχεσαι τέτοια κοπέλα, έλα να σου δώσουµε οµπρέλα στην εξέδρα».


Συνθήµατα από την εξέδρα: «Σοφία σ’ αγαπάω», «Πες µου πού φτιάχνεις το µαλλί σου», «Αν είναι να µας παίζεις εσύ, πέφτουµε και κατηγορία»”.



:lol: :lol: :lol:

ΥΓ.

Θα ηθελα να δω την σκηνή οπου ο Παμπλο θα της δειχνει τα @@@@ρια του ή τον Τσιριλο να πηγαινει να διαμαρτυρηθει...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 29 Μαρ 2011, 19:18

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τρί 29 Μαρ 2011, 19:54

Federacion έγραψε:γυναίκα διαιτητής: γκόμενα με βίτσιο να τη βρίζει μια ολόκληρη ανδρική κερκίδα...

ανωμαλάρα...


:D :D Πες το ψέμματα...
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 29 Μαρ 2011, 21:13

Φως στην υπόθεση ξυλοδαρμού του Βασσάρα

Υλικό που εμπλέκει παράγοντα ΠΑΕ στην -προ πενταμήνου- επίθεση κατά του Κύρου Βασσάρα έχουν στα χέρια τους οι Αρχές, σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίδας "Εθνος".

Στη σχετική έρευνα -σύμφωνα πάντα με τις πηγές της εφημερίδας- συμμετείχε η ΕΥΠ με τον προηγμένης τεχνολογίας μηχανισμό παρακολούθησης τηλεφωνικών συνδιαλέξεων που διαθέτει.

Στο συγκεντρωθέν υλικό φέρεται να συμπεριλαμβάνονται καταγεγραμμένες συνομιλίες του συγκεκριμένου ποδοσφαιροπαράγοντα με άλλο πρόσωπο με το παρατσούκλι "θαμνάκιας", όπου συζητούσαν τις λεπτομέρειες της επίθεσης στον πρώην διεθνή διαιτητή και νυν διαιτητοπαράγοντα. Υπάρχει επίσης οπτικό υλικό από κάμερα που βρισκόταν κοντά στο σημείο.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα directnews.gr, ο φερόμενος ως δράστης της επίθεσης κατά του Βασσάρα βρίσκεται μεταξύ των ατόμων που συνέλαβε η ΕΛ.ΑΣ στο πλαίσιο επιχείρησης κατά του οργανωμένου εγκλήματος τα ξημερώματα της Τρίτης.
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/316419.html


Να φτιάξουμε ένα τόπικ για εθελοντές που θα θέλουν να δέρνουν διαιτητές
:twisted:
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει & ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ...

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 06 Απρ 2011, 16:38

καμια φορα δε φταιει η διαιτησια.
ας πουμε στην ευρωπη δεν προσχωρησαμε περισσοτερο λογω απειριας.η χρονια αποχη μας μας κοστισε ακριβα.
περιμεναμε φανατικες εδρες,κακους διαιτητες,κακη τυχη,κρυο,ζεστη και γενικα οτι θυμομασταν.
στη ρωσσια η προκριση χαθηκε απο το αεροδρομιο.που να το φανταστουμε..


http://www.youtube.com/watch?v=sa7hvJCa ... r_embedded
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Recycle Bin

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες