ΠΑΟΚ κατά ρατσισμού

ΠΑΟΚ κατά ρατσισμού

Δημοσίευσηαπό taxidriver4 » Πέμ 27 Δεκ 2007, 10:15

αδερφια παω χρονια στην 4(ειμαι 36 χρονων) και τον τελευταιο καιρο βλεπω κατι που με ανησυχει. μερικοι κραζουν τους μαυρους ποδοσφαιριστες της αντιπαλης ομαδας.πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι ο ΠΑΟΚ ειναι ομαδα προσφυγικη και οτι και μας καποιοι μας κραζανε οταν πρωτοηρθαμε.ειμαστε κατα του ρατσισμου και ειμαστε ολοι μαζι ενα,ανεξαρτητα χρωματος κτλ. αναλαβετε δραση και τελειωστε το αυτο το θεμα. εγω την προηγουμενη φορα αρπαχτηκα με εναν. ΠΑΟΚ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΩΝ. ΠΑΟΚ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ. ευχαρηστω που με ακουσατε. ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ4.
Άβαταρ μέλους
taxidriver4
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 19:55
Τοποθεσία: PTOLEMAIDA

Δημοσίευσηαπό STAR4 » Πέμ 27 Δεκ 2007, 11:15

EXEIS DIKIO ADERFE, ALLWSTE EMEIS LEME OTI O PAOK EINAI ENA KOINWNIKO FAINOMENO, ENA YGIES KOINWNIKO FAINOMENO KAI OLOI
OI AN8RWPOI EIMASTE ISOI KAI APAITOYME NA MAS FAIRONTAI KAI STA A8LHTIKA PRAGMATA WS ISOYS, DEN 8A BAZOYME EMEIS DIAXWRISTIKES GRAMMES LOIPON. TA ATOMA POY FAIRONTAI RATSISTIKA DEN EXOYN 8ESH STHN MEGALH OIKOGENEIA TOY PAOK!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team

STAR4
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 08:14
Τοποθεσία: Λευκάδα

Δημοσίευσηαπό anathema_4 » Πέμ 27 Δεκ 2007, 15:00

ADERFE ME VRISKEIS APOLUTA SUMFONO MAZI SOY AUTA DEN EINAI PAOKTSIDIKES NOOTROPIES.PROSOXI NA MIN MAS PARASIROUN .

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team

MIA ZOI PAOK !!
Άβαταρ μέλους
anathema_4
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:00
Τοποθεσία: PLANITIS PAOK

Δημοσίευσηαπό taxidriver4 » Πέμ 27 Δεκ 2007, 17:57

αδερφια χαιρομαι που ακουω τετοιες αποψεις.και ειμαι σιγουρος οτι ειναι ελαχιστοι αυτοι που κραζουν,απλα πρεπει να σταματησει αυτο το πραγμα. ειχα δει μια σημαια με ενα Χ πανω στον αγκυλωτο σταυρο. ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια που την σηκωσανε. ΑΝΤΕ ΠΑΟΚΑΡΕΣ ΑΣ ΔΙΔΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΓΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΣΑΛΙΚΙ. γιατι μαγκια ειναι να εισαι εναντιων των προκαταληψεων και εναντιων των αναχρονιστικων ιδεων.περιμενω και αλλα σχολια και προτασεις για δραση(πανια,συνθηματα,σημαιες κτλ) ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ4
Άβαταρ μέλους
taxidriver4
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 19:55
Τοποθεσία: PTOLEMAIDA

Δημοσίευσηαπό invader » Πέμ 27 Δεκ 2007, 23:58

sovareutite pote i kerkida den fwnaxe kapoion antipalio logo xrwmatos apla epeidi itane antipalos twra epeidi einai mauros kai leme diafora auta opws eipan einai gia plaka.Min ta tragikopoieite kai ta megalopoieite ola dld.
Les kai o PAOK dn eixe maurous paixtes!Me tpt poio sovaro dn eixate na asxolitheite.Oute sinthimata ratsistika exoume oute tpt apla vgazoume merikes krauges panw sta neura!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team

invader
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 15:55

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 28 Δεκ 2007, 00:50

Συμφωνώ απολύτως με invader!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό taxidriver4 » Παρ 28 Δεκ 2007, 09:01

invader σοβαροι ειμαστε. εσυ σοβαρεψου.και σκεψου λιγο πριν απαντησεις. γιατι ου ου ου ου ου ου μολις ακουμπαει την μπαλα ενας μαυρος?ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. απλα να μην γινεται καθολου. ειμαστε ολοι ΠΑΟΚ. ΑΔΕΡΦΙΑ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΠΑΟΚΑΡΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
taxidriver4
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 19:55
Τοποθεσία: PTOLEMAIDA

Δημοσίευσηαπό invader » Σάβ 29 Δεκ 2007, 04:44

ma pote dn to kaname molis pernei sta podia tou kapoios mauros tin mpala.
Panta to kanoume otan ginete kanenas tzertzeles me paixti mas i kanei kamia malakia.Ama einai na min vrizoume kai ton Salpi na min ton leme konto epeidi prosvaloume tous kontous.Kanenas ma kanenas paoktsis den ta kanei me ratsistiki prothesi alla gia na katalavei o paixtis oti to giouxarisma paei gia auton!Eipame oxi ntou kai epeisodia alla min ginoume kai flwroi kai tous vrizoume ston plithintiko!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team

invader
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 15:55

ratsismos

Δημοσίευσηαπό free_billi » Σάβ 29 Δεκ 2007, 11:10

nai re karntasia exete apolyto dikio k egw mazi sas!
katagwmaste apo tin prosfugia gia auto kiolas oi kai kala ntopioi sympolites mas snobaroun.
den tous xalaei pou einai moionotita tis polis! oeo!
omws kala ta leme emeis alla pou eimastan emeis otan persi me ton vazelo k sto kypello k sto prwtaflima sxedon oloi i 4 fonaze <den> oeo


Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
free_billi
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2007, 03:32
Τοποθεσία: UK

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Σάβ 29 Δεκ 2007, 11:50

Παιδιά, έχετε δίκιο όλοι (με πρώτον τον taxidriver) που λέτε ότι τα ρατσιστικά φαινόμενα δεν έχουν θέση στην Τούμπα. Νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε σ' αυτό και ευτυχώς δεν έχουμε δει ποτέ στον ΠΑΟΚ γενικευμένα και συνειδητά ρατσιστικά ή ακροδεξιά φαινόμενα όπως π.χ. στον (συμπαθή κατά τα άλλα) Απόλλωνα Καλαμαριάς όπου σκάνε μύτη κάτι τύποι με σημαίες με κέλτικους σταυρούς και στόχους και σε παλαιό ματς με άρη όποτε έπαιρνε την μπάλα στα πόδια του κάποιος εκ των Κουεμάχα, Εκουέμε, Φούμπομποντ και Ινόγκι αρχίζανε το γιουχάισμα. Αυτό είναι υπερβολικό και απεχθές και ευτυχώς τέτοιες καταστάσεις δεν γίνονται στην Τούμπα.

Ωστόσο, μην φτάσουμε στην προσπάθειά μας να μην είμαστε ρατσιστές να γίνουμε υπερβολικοί και καταντήσουμε ρατσιστές άλλου είδους. Και σ' αυτό έχουν δίκιο οι Invader και Yiankos. Θέλω να πω ότι αν έρθει π.χ. ο Ντιμπαλά (τυχαίο παράδειγμα) και αρχήσει να πουλάει τρέλα π.χ. στον Φερνάντεζ και του ρίξει αγκωνίδι εκτός φάσης μπροστά στην 4 και αρχίσει μια μεγάλη μερίδα της 4 να τον κράζει με τον γνωστό τρόπο τότε δεν θα μιλάμε για ένα φαινόμενο ρατσισμού αλλά για οπαδούς που έχουν εκνευριστεί απίστευτα από την προκλητική αυτή συμπεριφορά και μέσα στα (δικαιολογημένα) νεύρα τους κάνουν ότι μπορούν για να χτυπήσουν φραστικά τον αντίπαλο παίκτη.

Έχω κράξει κι εγώ αντίπαλο μαύρο παίκτη που έχει επιδήξει προκλητική συμπεριφορά μέσα στα νεύρα μου, ενώ κανονικά μια τέτοια συμπεριφορά ποτέ δεν θα με εξέφραζε. Και όντως μετά είπα στον εαυτό μου "ώπα, υπάρχουν και όρια, το παραξήλωσα ο μ@λ@κ@ς" αλλά γενικά μια τέτοια περίπτωση δεν θα την θεωρούσα απαραίτητα συνειδητή και γενικευμένη ρατσιστική συμπεριφορά εκ μέρους των οπαδών.

Ας μην είμαστε απόλυτοι. Αντίστοιχα το ότι κράζουμε τον Οκκά και τον Κωνσταντίνου με τον γνωστό τρόπο "μ@λ@κ@ τουρκοκύπριε, την μάνα σου..." δεν σημαίνει ότι είμαστε ρατσιστές εναντίον ούτε των κυπρίων ούτε των τουρκοκυπρίων, έτσι? Ούτε όταν βρίζουμε τον σαλπιγγίδη ως "κοντοπουτ@νο" ή εξαπολύουμε κατάρες προς την καράφλα του τζόρτζεβιτς σημαίνει ότι κάνουμε ρατσιστικές διακρίσεις εναντίον των κοντών ή των καραφλών. Συμφωνείτε?

Δεν λέω σε καμία περίπτωση ότι πρέπει να περάσουν στο ντούκου τυχόν ρατσιστικές συμπεριφορές. Κάθε άλλο. Προσωπικά δεν θα έβριζα με ρατσιστικό τρόπο έναν αντίπαλο παίκτη εκτός κι αν ήμουν λιώμα στις ρετσίνες και έκανε κάτι για να με φέρει πραγματικά στα όριά μου.

Λέω απλώς να μην μεγαλοποιούμε τα πράγματα. Αν μερικοί σκόρπιοι από εδώ κι από εκεί βρίζουν κάποιον αντίπαλο μαύρο παίκτη που έχει προκαλέσει με την συμπεριφορά του τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και αυτό δεν μας χαρακτηρίζει ως ομάδα.

Αν (υποθετικά μιλώντας) κάποια στιγμή έβλεπα κατάσταση όπου όλη η 4 π.χ. να βρίζει ρυθμικά έναν καημένο αντίπαλο μαυρούλη που απλά έχει την μπάλα στα πόδια του τότε θα ήμουν ο πρώτος που θα έφευγε από το γήπεδο και δεν θα ξαναπατούσε!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Σάβ 29 Δεκ 2007, 12:06

Ακριβώς αυτό! Συμφωνώ απολύτως με τον τρελογιατρό και κάτι παρόμοιο θα έγραφα κι εγώ ..

Θα είχες δίκιο taxidriver αν σηκωνόταν για ζέσταμα ή αν έμπαινε αλλαγή ή οτιδήποτε τέτοιο έγχρωμος παίχτης κι εμείς τον κράζαμε χωρίς λόγο μόνο και μόνο επειδή είναι μαύρος ..

Αν γίνει κάτι (όπως πχ αυτό που έκανε ο Ντάριο του Πανιωνίου) τότε ο κάθε παίχτης που το έκανε θα τα ακούσει .. είτε για το ύψος του, είτε για το χρώμα του, είτε για τη φαλάκρα του είτε για τη γυναίκα του (στην περίπτωση του Άντζα πχ)! Όταν θα κάνει κάποιος ενέργεια όπως αυτή που υποθετικά λέει ο τρελογιατρός τότε θέλεις να μπεις μέσα και να χτυπήσεις τον τύπο όποιος κι αν είναι .. επειδή όμως συγκρατείσαι για το καλό της ομάδας περιορίζεσαι σε λεκτική βία και προσπαθείς να εκνευρίσεις τον συγκεκριμένο παίχτη!

Δεν είμαστε ούτε Lazio ούτε St Pauli ούτε φασίστες ούτε αναρχικοί (τυχαία παραδείγματα οι ομάδες) ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΟΚ! Και με εκνευρίζει το γεγονός ότι η μόδα επιβάλλει να χωριστούμε σε αναρχικούς και φασίστες και κάποιοι προσπαθούν να το κάνουν αυτό και μέσα στην 4 ή κάποιοι άλλοι βλέπουν φαντάσματα ..
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό sakisPAOK1926sweden » Σάβ 29 Δεκ 2007, 12:58

iparxi sf P.A.O.K. me xitlerika simata pou ine PANTA sto kagelo tis toubas ke den trexi tpt, krima kapote kaname agona anantion afton, giafto giname ke kinoniko fenomeno, palia irthe i omada tou fasista franco ke anevike pano me
sinepoia gia politika ke presviaka tarakounimata,
kapote vgikame ston dromo epi xountas, kapote itan xitleriki i apistefti skoulikiarides, kapote kapxi apistefti nopo,
emas pote den mas akoubisan afta(etsi vlepo ton PAOk ego) kapote prin kamia 10 xronia peksame me tin omada tou ratsista xaidar gemato pano sta kagela tis afstrias me sinthimata GEGEN FACISM GEGEN RASISM GEGEN NAZISM, kapote etsi,
ala etsi giname fenomeno, simera alios me simvola xilerika stin touba, ala fisika alakse ke olo to onoma tou fenomeno, ke pleon ektos emas tous filous tis omadas kanis den mas vlepi san fenomeno

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team

Άβαταρ μέλους
sakisPAOK1926sweden
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:51
Τοποθεσία: SOUIDIA ke edo iparxoume vreeeeeeeeeee

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Σάβ 29 Δεκ 2007, 15:24

Οπως οι περισσοτεροι οπαδοι του ΠΑΟΚ ετσι κι εγω ειμαι εναντια στα φαινομενα ρατσισμου και ναζισμου.
Δε θα διαφωνισω οτι τα γιουχαρισματα πολλες φορες ειναι για πικαρισμα κι οχι ρατσιστικα...Το θεμα ομως ειναι οτι ακουγονται και στιγματιζουν την κερκιδα.
Και σιγουρα δεν ειναι ολοι οι οπαδοι της Λατσιο ναζιστες αλλα πλεον τους εχει μεινει ο χαρακτηρισμος εξαιτιας πολλων απο τους οπαδους της.
Εγω θα αναφερω μονο ενα πραμα κι οποιος θελει ας το καταλαβει (ισως οχι οι 15χρονοι που ακολουθουν τη μαζα παρασυρομενοι)...
Και οι αθηναιοι οταν μας φωναζουν βουλγαρους τοκανουν γιατι ξερουν οτι μας ενοχλει.Δε το κανουν επειδη το πιστευουν αλλα για πικαρισμα (εχω φιλους πολλους στην αθηνα και το ξερω).Οταν λοιπον μερικοι πραγματικα ηλιθιοι νομιζουν οτι θα μας την πουν με το συνθημα αυτο,παρασυρουν κι αλλους ηλιθιους που νομιζουν οτι κανουν τους μαγκες κι οτι ειναι κι αυτοι καποιοι.Ειτε λογω επιπεδου ειτε λογω ηλικιας και ανωριμοτητας ακολουθουν σαν προβατα...
Ε λοιπον εγω δε γουσταρω να ειμαι προβατο.Οταν ακουω τετοια ρατσιστικα συνθηματα,δε τα ενισχυω...ουτε και θα ασχοληθω με αυτους ποθ το κανουν γιατι πιθανοτατα δεν το βλεπουν ετσι...
Παντως ΟΧΙ μαγκες...ΜΑΓΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΝ ΖΩΟ ΟΥ ΟΥ σε εγχρωμους παικτες...Για οσους δε το ξερουν...αυτη η ιαχη οταν ακουγεται σε αλλες χωρες δεν ειναι για πικαρισμα αλλα πραγματικα με ρατσιστικη διαθεση..
Ασε που τις περισσοτερες φορες το ΟΥ ΟΥ το φωναζουν οσοι το φωναζουν,χωρις λογο ή προκληση απο καποιον παικτη..
ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΙΑΧΕΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΠΙΚΑΡΙΣΜΑ.
Το θεμα αυτο χρηζει μεγαλης συζητησης και δε γινεται να επεκταθουμε εδω...
Οσα παιδια φωναζουν για πικαρισμα κι οχι επειδη ειναι ρατσιστες,ας το ξανασκεφτουνε λιγο και να σκεφτουν αν τους αρεσει οταν οι αλλοι τους φωναζουν βουλγαρους για πικαρισμα...
ΕΤΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΑΒΡΟΥΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΤΟΥΣ,ΘΥΜΑΣΤΕ?ΓΙΑ ΜΑΓΚΙΑ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ...ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΜΑΓΚΙΑ?Ή ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΑΚΑΚΙΑ?
Κι εγω εβριζα τους νεκρους τους γιατι παρασυρομουνα απο τη κερκιδα..δε το παιζω σωστος..αλλα υπαρχει και οριο...
ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΛΑΝΙΑ ΚΑΙ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΙ ΑΝ ΤΑ ΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ.
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Σάβ 29 Δεκ 2007, 16:42

sakisPAOK1926sweden έγραψε:iparxi sf P.A.O.K. me xitlerika simata pou ine PANTA sto kagelo tis toubas ke den trexi tpt,


υπάρχει τέτοιο πράγμα, φίλε μου? υπάρχει =τέτοιος πυρήνας ακροδεξιών μέσα στην Τούμπα? ή εγώ κατάλαβα λάθος?

Τόσα χρόνια στην Τούμπα δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο φαινόμενο, ευτυχώς.

Αν υπάρχει τέτοιο πράγμα τότε είναι απόλυτα κατακριτέο. Πολιτικές απόψεις οποιουδήποτε είδους, ειδικά ακραίες και επιβλαβείς δεν έχουν θέση στην Τούμπα. Είμαστε όλοι ΠΑΟΚ και μόνο ΠΑΟΚ. Αν κάποιοι θέλουν να εκφράζουν και άλλες αντιλήψεις, μπορεί να διαφωνούμε κάθετα με αυτές αλλά δεν θα τους το απαγορέψει κανείς να τις εκφράσουν, εκτός γηπέδου όμως.

Μέσα στην Τούμπα η μόνη ιδεολογία που χωράει είναι η ασπρόμαυρη!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό sakisPAOK1926sweden » Σάβ 29 Δεκ 2007, 17:55

xerome pou akouo tous perisoterous(olous eos tora) na ine kata afto to fenomeno, bravo me kani perifano oti akoma kratame!!!! enantia stis diskoles ke epikindines epoxes, pou kani tous anthropous zoa na fane o enas ton alo, BRAVO RE!!!!!!!!!!

ne iparxi megalos sf(organosi me tetio pano stin touba), malista ixan ke foroum sto site tous ke elagan oti to simvolo den ine giafton ton logo ala afto to simvolo akrivos afto ine, exoume tosa simvola ke i mlkes pigan ke dialeksan afto, malista epidi ixe gini tis popis sto foroum tous to eklisan(to foroum),
malista ine poli xontromalakia gati akrivos afto to simvolo to ixe apo palia megali omada italias ke meta enas apo tous pio megalous sf tou osfp, to idan ta provata ta dikamas san megali magia ke katorthoma ke to evalan ke san simvolo sto diko tous sf ke pano, na katalavis poso m...a ine!!!!!!!!!!!
palia oli klevan apo emas tora to piran oxi mono apo eksoteriko ala ke apo sf tou osfp, bravo sas!!!!!!!!!!!!!!!

pantos exi ke ala pano stin touba dld paletiniaka ke tetia,

LEFTARIA STON P.A.O.K.
LEFTERIA STOUS KATAPIEZMENOUS LAOUS
kapos etsi ta velpo ego ta pragmata, ke kapos etsi antiprosopevi gia emena o PAOK afti i megali---oxi omada--- ala IDEA


a, ke ksexasa kati, exi selida kathara akrodeksia nazistiki, pou exi tis omades me simvola nazistika sto foroum tous ke to sizitane, drapika ke apagoiteftika afantasta otan ida mesa se aftes tis omdes ke tin dikia mas me foto apo tin touba me to sigekrimeno simvolo sto pano tou sf, ke milao gia megali organosi(sidedezmou PAOK )ke oxi kapio pano pou evale opios dipete

mages min xasoume ta idanika mas P.A.O.K. triskia ideologia
me tin ftoxia ke ton lao

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team

Άβαταρ μέλους
sakisPAOK1926sweden
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:51
Τοποθεσία: SOUIDIA ke edo iparxoume vreeeeeeeeeee

Επόμενο

Επιστροφή στο Recycle Bin

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες