Δ. Δρόσος

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Παρ 26 Δεκ 2008, 00:35

Τα πραγματα ειναι απλα....Εχουμε απο την μια μερια ενα προβλημα υγειας ενος ανθρωπου (δεν εχει να κανει με τον αν ειναι προεδρος του ΠΑΟΚ ή καποιος αλλος) και απο την αλλη τον τροπο που διαχειριζεται τα προβληματα και τις υποχρεωσεις του αυτος ο ανθρωπος...Ο olivarez=respect, παρουσιασε για μια ακομα φορα με τον καλυτερο τροπο τον χαρακτηρα του Δημητρη Δροσου,που εγω προσωπικα επειδη δεν τον γνωριζα δεν ειχα αντιληφθει, αντιθετως με ενθουσιασε,ειδικα οταν εβλεπα τον τροπο με τον οποιο "ζουσε" τα παιχνιδια της ομαδας μας...Αυτος ο χαρακτηρας ητανε και η αιτια ενος σχολιου που εκανα, οτι οσες φορες ο Ζαγορακης ηρθε στο παλατακι,δεν καθησε ποτε διπλα του....Ο λογος???Γιατι πολυ απλα ο Τεο ειναι ενας εντελως διαφορετικος χαρακτηρας,που δεν ταιριαζει καθολου με τον χαρακτηρα του Δροσου.....

Σοβαρος και μετρημενος ο ενας,με ελαχιστες δηλωσεις και συνεντευξεις και απο την αλλη ο Δροσος που τον χαρακτηρα του οπως ειπα τον ανελυσε ο olivarez....Αυτο απο την μια ειναι φυσιολογικο,αφου κι εμεις που γραφουμε στα forum,αν γνωριστουμε,θα διαπιστωσουμε οτι ορισμενοι εχουμε εντελως διαφορετικους χαρακτηρες...Η διαφορα ομως στους δυο αυτους χαρακτηρες,μπορει να εξηγησει τον τροπο που αντιλαμβανεται ο απλος ο κοσμος,την παρουσια των δυο αυτων αντρων,στα δρωμενα των δυο πιο σημαντικων και λαοφιλων τμηματων του συλλογου μας....Ο ενας μιλαει πολυ σπανια και μονο οταν ειναι απαραιτητο και θελει να κρινεται απο τις πραξεις του και αλλος μιλαει παρα πολυ και θελει να κριθει πρωτα απο τα λογια του και μετα απο τις πραξεις του....Εντυπωσιασε ο Δροσος τοποθετωντας τοσο ψηλα τον πηχη,απο τον χρονο της παρουσιας του πραγμα που δεν εκανε ο Ζαγορ....

Αυτο μπορει να ηχησε ομορφα σε παρα πολλους απο εμας οταν ακουσαμε ξαφνικα την λεξη ευρωλιγκα,οταν λιγες μερες πριν μιλουσαμε για την καταστροφη του τμηματος....Εγινε η επιλογη παιχτων και συνεργατων υπο την πιεση του χρονου,οπως ακριβως εγινε και στο ποδοσφαιρικο τμημα....Στην πορεια τα πραγματα δεν ηρθαν οπως τα ηθελε ο Δροσος οπως ακριβως το ιδιο συνεβει με τον Ζαγορακη περσυ....Η διαφορα τους ηταν στον τροπο που αντιδρασανε στα ασχημα αποτελεσματα...Ο Ζαγορακης εδειξε απιστευτη πιστη και σταθεροτητα στους συνεργατες του ενω ο Δροσος πρωτοφανη επιπολαιοτητα με τα γεγονοτα απομακρυνσης και επαναφορας συνεργατων του που ολοι θυμομαστε...Εκεινη την εποχη θυμαμαι οτι ελεγα,δεν πειραζει,ολα μπορουμε να τα ξεπερασουμε αν στον ΠΑΟΚ πληρωνονται κανονικα οι παιχτες και οι τρεχουσες υποχρεωσεις...

Το ειπα αυτο για τον λογο οτι εκεινη την στιγμη σκεφτηκα οτι αν ειμαστε ενταξει με τα οικονομικα,τοτε ο προεδρος θα καταλαβει τα λαθη του και θα τα διορθωσει...Ανθρωπος ειναι και ψαχνεται ακομα σκεφτηκα....Μετα ελαβε χωρα το περιστατικο με τις δηλωσεις του για το παιχνιδι με το Μαρουσι και τα χρηματα που θα πηγαιναν στην μικρη Κατερινα....Για μια ακομα φορα ειδα εναν ανθρωπο να μιλαει με περισσεια επιπολαιοτητα αλλα και παλι τον στηριξα βαζοντας τα για μια ακομα φορα (οχι αδικα) με τους οπαδους μας που δεν γεμισαν το παλατακι...Ερχομαστε λοιπον στην περιβοητη αποφαση αποχωρησης του απο την προεδρια...Γυριζω τρελλαμενος απο τις Σερρες για το ατυχο αποτελεσμα και ανοιγω αργα το βραδυ τον υπολογιστη μου να σερφαρω και να ηρεμησω κουβεντιαζοντας με τα αδερφια...

Διαβαζοντας την ανακοινωση του,το πρωτο πραγμα που ενιωσα ηταν μια δυσφορια μεσα στον εγκεφαλο μου σε σημειο που φοβηθηκα οτι το προβλημα υγειας το ειχα τελικα εγω και οχι ο πρωην,απο εκεινη την στιγμη και μετα,προεδρος της ομαδας μου...Διαβασα προσεχτικα την δηλωση του και μετα απο πολυ σκεψη καταλαβα οτι ναι μεν υπηρχε μπροστα μου ενα προβλημα υγειας,αλλα τελικα οταν ο ανθρωπος ειναι επιπολαιος,δυσκολα αλλαζει...Ειναι επιπολαιος ο Δημητρης Δροσος,μαθαινοντας οπως εγραψε ο free για καποιες απληρωτες υποχρεωσεις προς manager και παιχτες...Περιμενω κι εγω και προσευχομαι καθημερινα,να φανει φερεγγυος γιατι αν δεν το κανει κινδυνευει η ομαδα μας με τα χειροτερα!!!

Οτι και να γινει ομως και οποια εξελιξη και να εχουν τα γεγονοτα,μπορω να πω οτι ο Δροσος αδικεισαι τον ιδιο του τον εαυτο,αφου με τον τροπο που συμπεριφερθηκε,αφησε πολλα κενα και εδωσε (δικαια πιστευω) το δικαιωμα σε καποιους,να αμφισβητουν ακομα και το προβλημα αυτο της υγειας του!!!Θα μπορουσε η ανακοινωση αυτη να ειναι γραμμενη με τετοιο τροπο,που θα ειχε οσο κοσμο χωραει το παλατακι,εξω απο το νοσοκομειο που νοσηλευεται (???) για συμπαρασταση....Ξρουμε ολοι πολυ καλα την τρελλα του Λαου του ΠΑΟΚ και τον τροπο που συμπαραστεκεται σε αυτους που αγαπαει...Θα του ευχηθω περαστικα και καλη αναρρωση και μακαρι να γυρισει κοντα μας και να αποδειχθουν ολα αυτα ενα μεγαλο επικοινωνιακο λαθος....

Υ.Γ Φιλε κωστα,οι π@π@ριες και οι υβριστικες εκφρασεις που γραφονται για παιχτες και προπονητες της ομαδας μας δεν σε ανησυχουν και σε ανησυχει μια επικοδομιτικη συζητηση που γινεται σε αυτο το topic?Eισαι ενας οπαδος με ωριμοτητα και πρεπει να καταλαβεις οτι ολοι οσοι γραφουμε,αυτα που γραφουμε,για το θεμα της παραιτησης του Δροσου,το κανουμε προτεινωντας και προτρεπωντας παραλληλα τον κοσμο του ΠΑΟΚ για ακομα μεγαλυτερη στηριξη!!!Εννοειται οτι το ασχημο κλιμα που εφερε η αποχωρηση αυτη καθως και η αμφιβολια για το μελλον της ομαδας μπασκετ,μονο με την μαζικη παρουσια και στηριξη του κοσμου,μπορουν να αντραπουν και να βγαλουν την ομαδα απο το αδιεξοδο που διαφαινεται...
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 26 Δεκ 2008, 10:28

Φίλε coolio4 βλέπω ένα κρας τεστ των δυο προέδρων. Είναι δυνατόν? Μπορεί να γίνει τέτοια σύγκριση? Μακάρι να βρεθεί κάποιος φραγκάτος και στο μπάσκετ όπου θα βάζει τα ωραία του χρήματα και να μην θέλει την προσωπική του προβολή, βάζοντας για πρόεδρο έναν άνθρωπο μπασκετικό της ομάδας μας. Ξέρεις κάποιον? Και εγώ θα ήθελα κάποιον άλλο πρόεδρο και όχι τον Δρόσο ο οποίος και επιδειξιομανής είναι και πολλά λάθη έκανε. Έλα όμως που δεν κάνουν ουρά οι επενδυτές.
Όσο για τις υβριστικές εκφράσεις που γράφονται για παίχτες και τους προπονητές, ποιος σου είπε ότι δεν με ενοχλούν. Περισσότερο το υπονοούμενο που άφησε ο Oli (τον οποίο σέβομαι ιδιαίτερα) για τον αρχηγό μας, αλλά δεν θέλω να ρίξω κι άλλο λάδι στην φωτιά.
Γι' αυτό λέω υπομονή, χαμηλούς τόνους γιατί η γκρίνια θα αδειάσει κι άλλο το παλατάκι. Θα δούμε την προσέλευση στο επόμενο παιχνίδι (με Τρίκαλα)
Μακάρι ο κόσμος μας να καταλάβει το κρίσιμο σημείο που βρίσκεται η ομάδα και να γεμίσει το γήπεδο
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Παρ 26 Δεκ 2008, 14:03

kostasff έγραψε:Φίλε coolio4 βλέπω ένα κρας τεστ των δυο προέδρων. Είναι δυνατόν? Μπορεί να γίνει τέτοια σύγκριση? Μακάρι να βρεθεί κάποιος φραγκάτος και στο μπάσκετ όπου θα βάζει τα ωραία του χρήματα και να μην θέλει την προσωπική του προβολή, βάζοντας για πρόεδρο έναν άνθρωπο μπασκετικό της ομάδας μας. Ξέρεις κάποιον? Και εγώ θα ήθελα κάποιον άλλο πρόεδρο και όχι τον Δρόσο ο οποίος και επιδειξιομανής είναι και πολλά λάθη έκανε. Έλα όμως που δεν κάνουν ουρά οι επενδυτές.
Όσο για τις υβριστικές εκφράσεις που γράφονται για παίχτες και τους προπονητές, ποιος σου είπε ότι δεν με ενοχλούν. Περισσότερο το υπονοούμενο που άφησε ο Oli (τον οποίο σέβομαι ιδιαίτερα) για τον αρχηγό μας, αλλά δεν θέλω να ρίξω κι άλλο λάδι στην φωτιά.
Γι' αυτό λέω υπομονή, χαμηλούς τόνους γιατί η γκρίνια θα αδειάσει κι άλλο το παλατάκι. Θα δούμε την προσέλευση στο επόμενο παιχνίδι (με Τρίκαλα)
Μακάρι ο κόσμος μας να καταλάβει το κρίσιμο σημείο που βρίσκεται η ομάδα και να γεμίσει το γήπεδο
To γεγονος οτι δεν υπαρχει προς το παρον αυτος ο ανθρωπος που θα βαλει χρηματα στην ΚΑΕ και δεν θα προβαλλει συνεχως τον εαυτο του,ειναι και ο λογος που συζηταμε ακομα πολιτισμενα βαζοντας παρα πολλες ασφαλιστικες δικλειδες στα γραφομενα μας....Γιατι κωστα αν υπηρχε αυτος ο επιχειρηματιας,να δεις τι μπινελικι ειχε να ακουσει ο Δροσος....Δεν μπορεις να φανταστεις τι ειχε να του συρει ο κοσμος αγνοωντας και προβληματα υγειας και τα παντα....Και να εισαι σιγουρος οτι οι τελευταιοι που θα τον βριζαμε θα ειμασταν εμεις οι συγκεκριμενοι που γραφουμε παντα στα topic του μπασκετ....
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 26 Δεκ 2008, 17:30

Ρε παιδιά, χαλαρώστε λίγο και αφήστε τα προσωπικά κατά μέρος..
Λίγος σεβασμός σε κάποιους ανθρώπους εδώ μέσα που αφιερώνουν ώρες ολόκληρες από τη ζωή τους για να μας ενημερώνουν, δε νοείται να τυγχάνουν τέτοιας αντιμετώπισης!!

Και στην τελική, ΟΛΟΙ ΠΑΟΚ ΕΙΜΑΣΤΕ και προσπαθούμε όλοι να βρούμε το καλό της.. Δεν είμαστε εχθροί.. Απλά η κατάσταση μας κάνει πιο επιθετικούς γιατί και πάλι η ηρεμία της ομάδας κλονίζεται με τα τελευταία γεγονότα..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 26 Δεκ 2008, 22:39

Γι' αυτό κάνω όλες αυτές τις παρεκκλίσεις για ηρεμία. Για να αποφύγουμε να γίνουμε μαλλιά κουβάρια. Δεν φτάνει που είμαστε είδος προς εξαφάνιση να μαλώνουμε και μεταξύ μας
Όσο για τον αρχηγό είτε πιστεύει αυτά που είπε είτε όχι έκανε το αυτονόητο. Προσπάθησε να ηρεμήσει τα πράγματα. Είμαι σίγουρος πως αυτός μέσα στα αποδυτήρια κάτι παραπάνω βλέπει και ξέρει από εμάς.
Όσο για τον δρόσο, αν έχει σοβαρό πρόβλημα υγείας τότε κάνει το αυτονόητο. Αποχωρεί απ' όλες τις δραστηριότητές του. Όταν λέμε "υγεία πάνω απ΄όλα" πρέπει να το εννοούμε κιόλας. Αν το πρόβλημα υγείας είναι ένα παραμύθι τότε μιλάμε για τον μεγαλύτερο ψεύτη. Υπομονή και θα μάθουμε. Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.
Έκανε το "λάθος" να μιλήσει για Ευρωλίγκα. Εντάξει, δεν πρέπει να βάζει ψηλά τον πήχη από την πρώτη χρονιά. Ήταν τόσο παράλογο όμως? Βρίσκεται σε μια ομάδα με τεράστια δυναμική, μεγάλο και μοναδικό κόσμο, ιδιόκτητο μεγάλο και σύγχρονο γήπεδο και με μπάτζετ ανάλογο των ομάδων που διεκδικούν την τρίτη θέση.
Από την ώρα που ήρθε στην ομάδα μας μερικοί τον βλέπουν σαν σωτήρα (αφού ανέλαβε τέτοια χρέη) και μερικοί του την έχουν στημένη στην γωνία(λόγω κακού παρελθόντος "ιδιαίτερου" χαρακτήρα και κακών διοικητικών κινήσεων)
Εγώ δείχνω επιείκεια απέναντί του. Γενικά προσπαθώ να κρίνω με επιείκεια τους ανθρώπους, αφού έτσι θέλω να με κρίνουν κι αυτοί.
Ας ηρεμήσουμε τώρα και να είμαστε όλοι ενωμένοι για τα δύσκολα που έρχονται.Αυτό δεν γίνεται και στο ποδόσφαιρο?
ΠΑΟΚ πάνω απ' όλα
:?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό 4444 » Σάβ 27 Δεκ 2008, 05:04

καλη αναρωση ΠΡΟΕΔΡΕ και καλες γιορτες εχουμε μελλον ακομα αρκετο αρκει να εχεις υπομονη λιγο παραπανω και πιστη ο λαος θα στηρηξη προεδρε τον αγαπημενο μας συλλογο εσυ να σταθεις στο υψος σου και μην ακους τους διαφορους ντεμεκ συμβουλατορες σου γιατι αυτη σε οδηγησαν ΕΔΩ αυτο κανει μπαμ . Αλλα ακου την καρδια σου και ο λαος του παοκ θα σε οδηγηση εκει που θελουμε ολοι να σε σιγουρος ομως οτι εαν τωρα στα δυσκολα παρεις την ορθη σταση εσυ Ηοι συνεργατες σου τοτε ολλα θα ειναι τελιως μα τελιως διαφορετικα
ΜΕΤΑ ΤΗ ΦΟΥΡΤΟΥΝΑ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟς αρκει να εχουμε πιστη και ΥΠΟΜΟΝΗ κατι που σιγουρα σου δεν σε αρεσει ΠΡΟΕΔΡΕ .
ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ...............
Άβαταρ μέλους
4444
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 03:12
Τοποθεσία: katerini

Δημοσίευσηαπό dm4 » Σάβ 27 Δεκ 2008, 20:00

ειλικρινα ο δροσος απεδειξε ποσο λιγος ηταν δυστυχως για τον ΠΑΟΚ,οταν μας πηρε χαρηκα,γιατι ειχα διαβασει στο basketblock to site παικτες που συνεργαστηκαν μαζι του κ ελεγαν πως πληρωνει...ο καιρος περασε,κανεις δεν ξερει τι εγινε με τα χρεη,κανεις δεν ξερει τι εγινε με τις μετοχες,ακομα εκανε εναν προγραμματισμο με πεδουλακη,μπουντουρη κ μπαλογιαννη κ ενθουσιατηκα προσωπικα,μετα τα διελυσε ολα επειδη δεν καναμε νικες!!ελεος,οταν χτιζεις μια ομαδα απο το 0 κ χανει απο γαυρο εκτος κ σκουλικι εκτος,πανιωνιο που παιζει κ ευρολιγκα,ομαδες πιο ετοιμες απο μας,που ΔΕΝ ξεκινησαν απο το 0,τοτε εισαι ασχετος με το μπασκετ!!δεν γινεται να σαι προπονητης,γυμναστης,μανατζερ κ προεδρος κυριε δροσο!!κ οπως ειπε σωστα ο free αφησε υποχρεωσεις που δεν πληρωσε,εμενα δεν μου φτανει απο το facebookνα λεει οτι ειμαι ακομα ζωντανος κ αλλες τετοιες μαλακιεσ,επισιμα θελω..κ κατι ακομα,απορω με μερικα ατομα πως τρωνε τον λαικισμο του δροσου,αναφερομαι για την ανακοινωση που εβγαλες κ αυτα που ελεγε.αν το δειτε αντικειμενικα κ σοβαρα αυτα που ελεγε ειναι για γελια!!εγινε ΠΑΟΚ ξερω γω..στη παε εχεις προεδρο σοβαρο που δεν βγαινει καθε λιγο κ λιγακι με λαικισμους στα καναλια,εχει βαλει ανθρωπους σοβαρους σε καθε ποστο κ δεν θελει να τα ελεγχει ολα!!οχι σαν τον δροσο που πριν αρρωστησει ( ? ) συνεχεια δηλωσεις εκανε,ζαγορ 2 χρονια λιγοτερες εκανε κ οποτε κανει δηλωσεις στα κωλοΜΜΕπου μονο ζημια κανουν εχει να μας πει μια αληθεια κ κατι σοβαρο.

υγ:συγνωμη αν σας κουρασα,αλλα εσκασα αυτες τις μερες μ αυτα που εβλεπα!!

υγ2:η μονη λυση για το μπασκετ ειναι να βρουμε τον μπασκετικο ζαγορακη,το 1/3 να στηριξουμε απ οτι στην μπαλα το μπασκετ θα σωθει οριστικα.
Τελευταία επεξεργασία από dm4 και Σάβ 27 Δεκ 2008, 20:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
dm4
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 18:59

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Σάβ 27 Δεκ 2008, 20:03

Πολυ καλα τα λες αδερφε και μακαρι απο το στομα σου να πανε κατευθειαν στου Θεου το αυτι και να πραγματοποιηθουνε....
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Σάβ 27 Δεκ 2008, 20:26

dm4 έγραψε:......... αυτα που ελεγε ειναι για γελια!!εγινε ΠΑΟΚ ξερω γω..στη....


Θα το ξαναγράψω...
Εμένα μου έκανε εντύπωση εκείνη η γελοία ανακοίνωση μετά το μάτς οπου διατέθικαν τα έσοδα για κάποιον ιερό σκοπό, που "την έλεγε" στους φιλάθλους για την προσέλευση τους... Χέσε τους οπαδούς που ήρθαν ή δεν ήρθαν στο γήπεδο...Σεβάσου τον ιερό σκόπο...

Επίσης δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός οτι πολλοί μιλούν για τα χρέη, οτι μειώθηκαν, οτι το ένα και το άλλο για οικονομικά στοιχεία, χωρίς κανένας να έχει πραγματικά στοιχεία. Γιατί κανένας δεν έχει στοιχεία για τίποτα, ούτε για την ΚΑΕ ΠΑΟΚ, ούτε για το εύρος και το αντικείμενο των επιχειρήσεων του Τζίμμυ...και για να πώ την αλήθεια βαρέθηκα να διαβάζω αβάσιμες σαχλαμάρες ειδικά στην αρχή αυτού του τόπικ οπου ούτε λίγο ούτε πολύ δινόταν η εντύπωση οτι έιχαμε πετύχει λαχείο... :roll:
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 27 Δεκ 2008, 21:08

Όχι ρε συ. Το λαχείο το είχαμε αλλά δεν το εκτιμήσαμε και το διώξαμε. Ναι για το παντελονάτο λέω :lol:
Δεν νομίζω να θεωρήθηκε λαχείο αλλά ένα βήμα μπρος. Αυτό νομίζω πως δεν αμφισβητήται. Είμασταν στον γκρεμό και η συμμετοχή μας στο πρωτάθλημα ήταν εξαιρετικά αμφίβολη. Ας μην τα μηδενίζουμε όλα.
Όσο για την ανακοίνωση και εμένα μου φάνηκε τουλάχιστον υπερβολική. Ίσως να τα εννοεί μιας και είναι πολύ ενθουσιώδης, καθώς επίσης όταν ήρθε είπε πως δεν δηλώνει Παοκτσής, αλλά εγώ είμαι επιφυλακτικός.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό dm4 » Σάβ 27 Δεκ 2008, 21:20

παιδια επειδη απο παπα προσωπικα χορτασα,πιστευω κ εσεις μαζι μου,θελω να πω καποια πραγματα ξεκαθαρα:

Κυριε δροσο ειστε υποχρεωμενος σ αυτον τον λαο που λετε οτι σας φερθηκε αψογα και σας εκανε ΠΑΟΚ κτλ να βγειτε να ξεκαθαρισετε σημαντικα θεματα οπως:

1.ειστε μεγαλομετοχος της καε η οχι?ποσες μετοχες εχετε?
2.Με τα χρεη της καε τι γινεται?Με στοιχεια.
3.Μετα την παραιτηση θα καλυψετε ολο το μπατζετ που εσεις δημιουργησατε?
4.Η φυγη του ουεσον που ηταν το αγαπημενο παιδι του προεδρου,σχετιζεται με την παραιτηση?Γιατι αν σχετιζεται με την παραιτηση σημαινει πως δε θα δωσει φραγκο
5.Τα ΜΜΕ αναφερουν πως δεν εχουν πληρωθει δοσεις συμβολαιων,μανατζερ κτλ.

ΑΝ πραγματικα ο Δοσος ειχε κ εχει καλες προθεσεις θα πρεπει να τα ξεκαθαρισει αυτα,αλλιως οχι μονο δεν μας εσωσε οπως λεγαμε πριν καιρο ολοι η εστω οι περισσοτεροι,αντιθετα θα μας δωσει την τελικη κλοτσια στο γκρεμο.


υγ:Αν οντως ειναι αρρωστος του ευχομαι ολοψυχα να το ξεπερασει.
dm4
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 18:59

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Σάβ 27 Δεκ 2008, 22:07

kostasff έγραψε:Όχι ρε συ. Το λαχείο το είχαμε αλλά δεν το εκτιμήσαμε και το διώξαμε. Ναι για το παντελονάτο λέω :lol:
Δεν νομίζω να θεωρήθηκε λαχείο αλλά ένα βήμα μπρος. Αυτό νομίζω πως δεν αμφισβητήται. Είμασταν στον γκρεμό και η συμμετοχή μας στο πρωτάθλημα ήταν εξαιρετικά αμφίβολη. Ας μην τα μηδενίζουμε όλα.
Όσο για την ανακοίνωση και εμένα μου φάνηκε τουλάχιστον υπερβολική. Ίσως να τα εννοεί μιας και είναι πολύ ενθουσιώδης, καθώς επίσης όταν ήρθε είπε πως δεν δηλώνει Παοκτσής, αλλά εγώ είμαι επιφυλακτικός.


Toν παντελωνάτο, τον έφεραν, τον συντήρισαν και τον υποστήριξαν μέχρι τέλους τα ίδια άτομα που παρουσίασαν τον Νυν-Πρώην ως λαχείο. Η ίδια νοοτροποία διασπείρει φήμες για τα χρέη, για το αντικείμενο και το εύρος των επιχερήσεων του Πρώην-Νυν κλπ... Χωρίς να παρουσιάζει κανείς το παραμικρό στοιχείο.

Τώρα να πω οτι το είχα προβλέψει απο την αρχή οτι θα φύγει πολύ σύντομα? Ή να πω πόσες φορές προέτρεψα να είμαστε προσεκτικοι και μάλωνα με διάφορους εδώ? Όσοι έχουν μνήμη θυμούνται...

Το θέμα είναι οτι ο κόσμος πείθεται πολύ εύκολα, για οτιδήποτε και αυτό είναι πολύ άσχημο και αντι-δημιουργικό. Ίσως είναι σημεία των καιρών...
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 27 Δεκ 2008, 23:30

LoverBoy έγραψε:Εμένα μου έκανε εντύπωση εκείνη η γελοία ανακοίνωση μετά το μάτς οπου διατέθικαν τα έσοδα για κάποιον ιερό σκοπό, που "την έλεγε" στους φιλάθλους για την προσέλευση τους... Χέσε τους οπαδούς που ήρθαν ή δεν ήρθαν στο γήπεδο...Σεβάσου τον ιερό σκόπο...

Δηλαδή εσύ ήσουν ικανοποιημένος με την προσέλευση? Νομίζω πως η συντριπτική πλειοψηφία του φορουμ δεν ήταν. Ήθελες δηλαδή να μας χαϊδέψει τα αυτιά και να μην πει την αλήθεια? Ακόμη το ότι ανέλαβε όλα τα έξοδα της μικρής δεν δείχνει σεβασμό στον ιερό σκοπό και μάλιστα με έργα. Αυτό θεωρώ πως είναι μηδενισμός των πάντων.
Έχει κάνει πολλά λάθη (τα έχουμε γράψει) αλλά και κάποια καλά. Μην είμαστε μονόπλευροι.
Το κυριότερο θέμα για μένα είναι τα χρέη. Όλα τα άλλα προβλήματα παλεύονται. Αν τα τακτοποιήσει και η ομάδα ανασάνει ώστε να μπορεί επιτέλους να γίνει περιζήτητη (το καλοκαίρι) τότε θα του πω ένα μεγάλο μπράβο. Αν όμως φάγαμε πακέτο τότε θα είναι χειρότερος κι από τον προηγούμενο. Θα περιμένω την τελική σούμα. Με υποθέσεις δεν μπορούμε να τον καταδικάσουμε. Άλλωστε όλοι είναι "αθώοι" μέχρι αποδείξεως του εναντίου.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Κυρ 28 Δεκ 2008, 02:23

kostasff έγραψε:...Ήθελες δηλαδή να μας χαϊδέψει τα αυτιά και να μην πει την αλήθεια?

απο πότε έγινε υπερασπιστής της αλήθειας? Θέλεις να μιλήσουμε για αλήθειες? Άσ'το καλύτερα.... Καλύτερα να μην έλεγε τίποτα...
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 28 Δεκ 2008, 04:54

Αυτή είναι η μία όψη του νομίσματος την οποία τη γνωρίζουμε όλοι και φυσικά αρκετοί την έχουμε ασπαστεί..

Ομως..

Για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου..

Πιστεύετε ότι η έλευση του Δρόσου ήταν απλά ένα χάπι στον άρρωστο ΠΑΟΚ και του έδωσε μόνο λίγους μήνες ζωής??
Πυροτέχνημα δηλαδή όλα αυτά και φρούδες οι ελπίδες μας???
Ας δούμε τα πράγματα λίγο πιο αισιόδοξα..
Εχω την αίσθηση ότι κάτι καλό θα βγει από την όλη υπόθεση..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Recycle Bin

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες