Μην δώσουμε κανένα δικαίωμα τιμωρίας στο νέο πρωτάθλημα

Δημοσίευσηαπό neapolara » Δευτ 14 Ιούλ 2008, 01:47

Όχι σκουπίδια σε θάλασσες κι ακτές.....
neapolara
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ 09 Ιαν 2008, 23:47

Μην δώσουμε κανένα δικαίωμα τιμωρίας στο νέο πρωτάθλημα

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Δευτ 14 Ιούλ 2008, 08:26

ΕΛΕΟΣ!!!ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ, να συζηταμε την πιθανοτητα επισοδιων και να ψαχνουνμε αλοθι...καποια στιγμη, πρεπει να γινουμε ανθρωποι πολιτισμενοι..οχι κανιβαλοι....όποιος θελει να εκτονωσει την ανωμαλια του και τα νευρα του ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ. Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ ο απλος, δεν φταιει σε τιποτα.....
:? :P :twisted: :?:
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Μην δώσουμε κανένα δικαίωμα τιμωρίας στο νέο πρωτάθλημα

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Δευτ 14 Ιούλ 2008, 08:35

ε καλα, αν ειναι για ενα παπουτσακι, δε γαμιεται........ :) :) :) :)
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Re: ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΜΠΑ ΡΕ

Δημοσίευσηαπό Platon » Δευτ 14 Ιούλ 2008, 14:48

REalcon έγραψε:Πλάτων έχω παρακολουθήσει τα ποστ σου και επειδή έχεις την ικανότητα να περάσεις το καλό μήνυμα στα αδέρφια περίμενα επιχειρήματα.
Δεν σε γνωρίζω αλλά σε σέβομαι σαν αδερφό ΠΑΟΚΤΣΗ.

Με σεβασμό πάντα. Αδερφικά και ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΑ.


Αδερφε REalcon,

δε νομιζω οτι χρειαζονται επιχειρηματα για κατι το οποιο ειναι αυτονοητο και μπορει να το καταλαβει οποιοσδηποτε.

Αν ομως θελεις να μαθεις τον τροπο σκεψης μου, τοτε εχω να σου πω τα εξης:

Ο υπερμετρος φανατισμος με τον οποιο εχουμε γαλουχηθει, εχει χασει πλεον την αιγλη του. Σε νοημονες ανθρωπους που εχουν δει και βιωσει αναλογες καταστασεις στο παρελθον, αυτος ο τροπος σκεψης εχει εξαληφθει παντελως. Γιατι αυτος ο υπερμετρος φανατισμος ειναι αυτος που μας οδηγει στις ακραιοτητες και στους βανδαλισμους, τους οποιους εχουμε πληρωσει πολλακις. Υπηρετουμε με αυτον επισης ξενα συμφεροντα αφου αποδυναμονουμε την ισχυ μας και χανουμε την αλληλεγγυη μας.
Ειναι απλο. Παιζουμε ξυλο με τους αντιπαλους οπαδους, τρωμε ξυλο απο αυτους (δινουμε βεβαια παραπανω ξυλο σε αυτους), χαλαμε ξενες περιουσιες, μας συλλαμβανουν, πληρωνουμε με το χρημα μας τα σπασμενα, παμε φυλακη επισης και ολος ο κοσμος λεει"ειδες τους ΠΑΟΚτσηδες, ειναι αγρικοι, απολιτιστοι, μαστουρηδες, πρεζονια" και οτι αλλο λεγετε...
Εγω δεν θελω κατι τετοια ουτε για μενα αλλα ουτε και για τ' αδερφια μου...

Επισης δεν συντρεχει λογος να ονομαζω τον εαυτο μου οπαδο του ΠΑΟΚ, να αγοραζω διαρκειας, μετοχες και κασκολ απο τη μια κι απο την αλλη να κανω κακο στον ΠΑΟΚ, δειχνοντας την εικονα οπαδου που περιγραφω παραπανω. Για μενα ενας τετοιος οπαδος δεν ειναι ΠΑΟΚτσης αλλα αντιΠΑΟΚτσης.

Περαιτερω, ολοι μας θελουμε γυναικες και παιδακια στο γηπεδο... Με τετοιες εικονες βιας, ποιος υγειη σκεπτουμενος ανθρωπος (αντρας) θα επερνε την οικογενεια του στο γηπεδο? Εγω παντως οχι. Και, πολυ πιο χειροτερα ακομη, ποιος θα εστελνε τα παιδια του μονα τους στο γηπεδο, γνωριζοντας οτι πιθανον να μην επιστρεψουν στην κατασταση που πηγαν?

Το ποδοσφαιρο ειναι πανω απ' ολα ενα αθλημα... Συμφωνουμε ολοι σε αυτο πιστευω. Εκφραζουν τα παραπανω εστω κι ενα απο τα αθλητικα ιδεωδη???? Οχι!!!

Ναι, ειμαι ΠΑΟΚ και ΠΑΟΚ σημαινει αντισταση, επανασταση κι οτι αλλο πηγαινει εναντια στο ρευμα του κατεστημενου... Αλλα, αυτο το δειχνω περιτρανα οχι με τη βια και την καταστροφη αλλα με τα συνεχη sold out μου, με τα (μακαρι) 20.000 διαρκειας μου, με το τραγουδι και τη φωνη μου, με το αισθημα της ελευθεριας μου (που το νοιωθω καθημερινα), με τη χαρα μου την οποια μοιραζομαι με αλλα 28.701 αδερφια μου, με την αγαπη και τη συγκινηση που νοιωθω στις επιτυχιες της ομαδας μου, με το δεος και την ανατριχιλα μπρος στην θεα της γεματης Τουμπας και τη ιαχη "Εμεις μαζι για μια Ζωη, Αιτε, Αιτε Δικεφαλε" η "Ωωωω ΠΑΟΚΑΡΑ, εχω τρελα...".

Πανω απ' ολα ειμαι ανθρωπος... Πως ειναι δυνατον τη μια να δινω αιμα για τους συνανθρωπους μου και απ' την αλλη να τους σπαω το κεφαλι??? Τι μου φταιει ο κακομοιρος ο γαυρος, ο οπαδος? Κι αυτος οπως κι εγω προσπαθει να επιβιωσει με την καθημερηνοτητα και τα προβληματα της ζωης να τον πολιορκουν απο παντου. Και παει, οπως κι εγω στο γηπεδο να ξεφυγει λιγακι απ' ολα αυτα, να χαρει και να ψυχαγωγηθει... Οπως κι εγω... Το οτι εγω ειμαι ΠΑΟΚ το οφειλω σε αυτον στην ουσια, επειδη αυτος ειναι γαυρος. Αν ολος ο κοσμος ηταν ΠΑΟΚ με ποιον θα τα 'βαζα??? Δεν θα υπηρχε πλεον νοημα στο "ειμαι ΠΑΟΚ"...γιατι κατ' επεκτασιν δε θα μπορουσαν να υπαρχουν αλλες ομαδες.

Ποιανου συμφεροντα εξυπηρετω ασκωντας βια? Του κατεστημενου προφανως!!! Αυτοι βγαινουν λαδι κι εγω την πληρωνω... Ελλαδα 2008!!!

Θα μπορουσα να γραψω πολλα αδερφε μου REalcon αλλα πιστευω πως καταλαβες πως και γιατι σκεφτομαι ετσι...

Ελπιζω να σε καλυψα αδερφε μου...να εισαι καλα... :D :D :D
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Τρί 15 Ιούλ 2008, 20:02

για να μην γινει απολυτως τιποτα πρεπει να φυγουν και οι μπατσοι τελειως.ουτε καν πιο περα απο την 4 σε εκεινο το στενο προς το πολιτισμικο κεντρο να 'ναι ουτε στα επισημα.δεν σας θελουμε.και ουτε να παιρνετε το 10% αππο τα εισητηρια
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό Akis o skoulikofagos » Παρ 22 Αύγ 2008, 15:34

επειδη και χθες στην κυπρο εγιναν καποια μικρογεγονοτα αδερφια μν δωσουμε δικαιωμα...αν ξεκινησουμε και καλα θα μας κυνηγανε απο παντου...ευκαιριες ψαχνουν...
Άβαταρ μέλους
Akis o skoulikofagos
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 13:45
Τοποθεσία: toumpa

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 22 Αύγ 2008, 20:55

Kostas85 έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΜΕΝΗ!!! :(


Αυτό από μόνο του πρέπει να αφυπνίσει μερικούς "μάγκες". Τα ματς στο ΝΑΟ δεν τα φοβάμαι. Τα εκτός έδρας φοβάμαι, ακόμα και στο Καυτατζόγλειο, ιδίως με το νέο τρομονόμο Ορφανού και τα ηλεκτρονικά εισιτήρια..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Παρ 22 Αύγ 2008, 21:01

Μερικες φορες σκευτομαι οτι....μας την εχουν στιμενη???? η εμεις με την βλακια μας τελεικα δινουμε δικαιοματα συνεχια????
Τελεικα πιστευω και τα 2.


Αντε μια καλη χρονια να εχουμε και οχι παλι πρωταθλημα στα προστημα.....
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Παρ 22 Αύγ 2008, 21:08

οντος με τον τρομονομο χουντικο φασιστικο νομο ορφανου πρεπει να προσεχουμε την νεα χρονια να σταματησουμε τις βλακιες.και με ενα μπουκαλι να πεταξεις μπαινεις μεσα.αλλα να επικεντρωθουμε ολοι μας απο την νεα χρονια με ολο και πιο δυναμικες ενεργιες να ριξουμε αυτο τον νομο.και να μην ειμαστε στις πορειες 300 ατομα το πολλη και να μην τους νοιαζει τους αλλους ξινωντας τα .υπαρχουν αδελφια μας που ειναι ακομα μεσα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό Platon » Παρ 22 Αύγ 2008, 21:36

Η εκφραση της ΑΓΑΠΗΣ μας προς την ομαδα μας, τον ΠΑΟΚ, δεν επιτρεπει σε κανεναν απο εμας να γινει ο λογος τιμωριας της!!!!

Αν καποιοι δεν μπορουν να σεβαστουν και να προστατεψουν τους εαυτους τους, ας σκεφτουν κι ας προστατεψουν την ομαδα που αγαπουν. Ο ΠΑΟΚ μας εχει ολους αναγκη, κανεις μας δεν περισσευει απο αυτη την ομαδα, αλλα πρεπει καποτε να το καταλαβουμε ολοι, οτι ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΣΕΛΙΔΑ!!!!!!!!!!!!!

Προσωπικα θα πικραθω και θα απογοητευτω αν μαθω οτι εχουμε παλι τα ιδια!!! Δεν γουσταρω και δεν ανεχομαι να πανε τα αδερφια μου στη φυλακη για ανοητες και αψυχολογητες ενεργειες καποιων ηληθιων. Οφειλουμε ολοι μας να προστατεψουμε την ομαδα, τους εαυτους μας και το διπλανο μας!!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Σάβ 23 Αύγ 2008, 00:08

Οι καλητεροι αδερφε VAGGT ειναι αυτοι που μπενουν μεσα και περιφεροντε απο δω και απο κι χαχα τα σπανε.
Οι παιχτες κανουν προθερμανση και αυτοι παν διπλα και τους μηλανε. :lol: :)
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Guest » Σάβ 23 Αύγ 2008, 16:32

Παιζεις φιλικο με την Αιτχοβεν μπαινουν πριν τελειωσει το ματς και τους βλεπεις τρεχουν ολοι προς τα αποδυτηρια,μετα γινεται η πρωτη προπονηση μπηκαν μεσα τα βοδια και παιρναν μπαλες και αλλα,πας μετα στην Κατερινη κανεις τις βλαχομαγκιες σου,πηρε και ενα οργιο μια καρεκλα και την βαρουσε πεναλτι και τα αλλα τα βοδια που ηταν στην κερκιδα φωναξαν και γκολ :roll: μπηκανε και μεσα στο χορτο στο 80 και διακοπηκε το φιλικο,πας και στη σερρες κανεις και εκει την λαθος αντιδραση να πεταξεις πετρες απο πανω το τελειωνεις και εκεινο το ματς στο 12'!
Τοσα χρονια αυτο το μπαχαλο που λεγεται λαος του ΠΑΟΚ το δικαιολογουσαμε αλλα μετα απο αυτα που ειδα οπου και να πηγα αρχιζει και με τρελαινει αυτη η κατασταση!
Κανενας οπαδος που αγαπαει την ομαδα δεν την αφηνει να τιμωρηθει,δεν πρεπει παντα να κανεις επεισοδεια αλλα οταν πρεπει,και εγω δεν ειπα σε κανενα να γινει εκκλησια ο λαος του ΠΑΟΚ,αλλα δεν ειναι λογικο να εχεις απαιτησεις απο την ομαδα τον προεδρο τον ΑΣ και εσυ σαν οπαδος να μην κανεις τιποτα καλο και αξιολογο για την κερκιδα!Ολοι θελουν κατι καλο αλλα ολοι περιμενουν παντα απο καποιους αλλους.Ολοι περιμενουν κατι καλο αλλα ασχολουνται και κραζουν τις μεταγγραφες και το ενα σας ξινιζει και το αλλο σας πικριζει.Ολοι περιμενουν να γινει κατι απο τους συνδεσμους αλλα ουτε το 1/3 ειναι οργανωμενοι οπαδοι,και μολις γινει μια μλκια (βλεπε Σερρες) κατευθειαν βγενουν και λενε που ειναι οι συνδεσμιτες να κανουν περιφρουριση.
Guest
 

Δημοσίευσηαπό purs » Κυρ 24 Αύγ 2008, 12:08

εμένα μου αρέσει που στον κάθε αγώνα ακούς το μεγάφωνο παραδείγματος χάρη,φίλαθλοι του ΠΑΟΚ θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα αυτό ως άξιοι για την ομάδα μας δεν αρμόζουν τα τάδε συνθήματα για παράδειγμα.όλοι πλακωνοντε ΄ στα βρισίδια .... :shock:
Άβαταρ μέλους
purs
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2008, 11:10
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 24 Αύγ 2008, 12:18

Εχει φαση οταν χανουμε η οταν ειμαστε σε αλο γηπεδο.......γινετε η ανακοινοση....ηρεμουν ολοι να ακουσουν τη λεει......μολις τελειονει "αντε μαμαησου και συ " χαχα και αρχιναμε τα συχτιρια.
οπος περσι στο καυτατζογλιο με καλαμαρια το συνθημα για την κυρια που μηλουσε στο μεγαφωνο "εισαι που@@@@ οεο εισαι πουτ### " :) :)
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Gewlogos » Κυρ 24 Αύγ 2008, 19:08

Egw lew na dinoume stous sekiouritades k pistolia etsi wste opoios mpainei mesa na ton pirobolane amesws..

Bgalte eksw tous sekiouritades giati 8a tous g@misoume k 8a'xoume mpelades..
Gewlogos
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Recycle Bin

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης