Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

M.V.P.

Γκετσέφσκι
2
1%
Ντρόμπνιακ
4
3%
Δεμερτζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παπαδόπουλος
90
66%
Καλαϊτζίδης
1
1%
Μιλισάβλιεβιτς
11
8%
Χέλιγουελ
3
2%
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ταπούτος
7
5%
Γκρέγκορι
8
6%
Καυκής
2
1%
Μονρό
9
7%
 
Σύνολο ψήφων : 137

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό IGNATIOS » Δευτ 15 Φεβ 2010, 14:56

Για αυτούς που δεν μπόρεσαν να έρθουν και για εμάς που θέλουμε να θυμηθούμε τι είδαν τα ματάκια μας....
στιγμιότυπα από το χθεσινό ματς με όλες τις "καλές" φάσεις...

http://www.youtube.com/watch?v=0tc-qGpKVs0
IGNATIOS
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ 16 Δεκ 2007, 01:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Lord » Δευτ 15 Φεβ 2010, 15:03

Ωραίος αδερφέ..
Ευχαριστώ.. :pano:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 15 Φεβ 2010, 16:44

Ακόμα ένας που βρέθηκε στο παλατάκι:
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vHU91CN8sdI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vHU91CN8sdI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

υ.γ. μήπως να μπει στα μεταγραφικα....?? :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 16:57

novito έγραψε:Άσε ρε που χες και αισιοδοξια... Εμεις γραφαμε για ματσακι και μας την ελεγες... :P :lol: :lol:


χαχα. ουστ!!! το ματσάκι το πες τη δευτέρα ενώ εγώ είπα οτι την αισιοδοξία την απέκτησα Παρασκευή διαβάζοντας τις δηλώσεις που έκαναν οι πελεκάνος-καιμακόγλου μετά την partizan!!! έχω ντοκουμέντα εγώ!!!! :mrgreen:

PS: πάντως και από το σάββατο το βράδυ και μετά το κύμα των επιτυχιών σε όλα τα μέτωπα είπα δε χάνουμε αυτό το παιχνίδι με τίποτα!!! ε δεν έπαιζε και ο καιμακόγλου, οπότε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 15 Φεβ 2010, 17:04

Βρε άλλη είναι η αιτία.... μια φορά δε πήγα παλατάκι και χάσαμε.... Σ ολα τ αλλα φευγουμε (ή και φεύγω!!) με το ροζ φυλλο!!! :lol: :lol: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 17:17

δεν κατεβαίνεις και προς τα κάτω να αρχίσουμε να κερδίζουμε και εκτός έδρας???

PS: άσχετο αλλά πληροφορίες οτι ο trikaliotis έπαιξε πακτωλό χρημάτων στο Score 67-62 και έχασε τα πάντα (μέχρι και το laptop του, γι αυτό δεν έχει ξαναγράψει στο φόρουμ) δεν ευσταθούν... :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 15 Φεβ 2010, 17:20

palok έγραψε:
kostasff έγραψε:δεν ξέρω αν έκανε κάτι χθες αλλά ο Μπαρτζώκας που ξέρω, είναι ένας πραγματικός κύριος και ένας σοβαρός προπονητής. Δεν καταφεύγει σε καραγκιοζιλίκια. ;)


συμφωνώ 100% (δεν ξέρω αν έκανε κάτι χτες)


Mαζί με τον Ελληνιάδη (με την παρθένα χτένα) πολλές φορές, παραλίγο να πάνε καροτσάκι τους διαιτητές!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 17:41

αυτό με τους διαιτητές και τις διαμαρτυρίες των προπονητών σε κάθε φάση εγώ πλέον το θεωρώ γραφικό. δεν μου λέει τίποτα. ο μόνος που με νευριάζει πλέον είναι ο messina με τον ζοτς. έχουν πάρει 1800 τίτλους και διαμαρτύρονται οτι δεν τους παίζει καλά η διαιτησία...ΕΛΕΟΣ κύριοι.

PS: εντάξει η αλήθεια είναι οτι ο δικός μας (σούλης) είναι κύριος. δεν τον θυμάμαι ποτέ να έχει κάνει καραγκιοζιλίκια.
PS2: + 1 στον ταπούτο που είπε οτι λάθη δικά μας (και όχι των διαιτητών) είναι αυτά που μας στέρησαν 1-2 νίκες παραπάνω.
PS3: με 2 νίκες παραπάνω (κολοσσό και μαρούσι) είμαστε από τώρα 5οι και θα παίζαμε φιλικά προετοιμασίας μέχρι το τέλος της Regular season στο πως να αντιμετωπίσουμε τον αντ1 στα play offs....αααααχ. ένα rebound και μία βολή ήταν. τίποτα παραπάνω. όσο το σκέφτομαι...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 15 Φεβ 2010, 18:18

Και κάτι αρκετα σημαντικο που δε βλεπω να εχει γραφτει... Ούτε ένα τύμπανο χθες??? Ούτε ένα????? :roll:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 15 Φεβ 2010, 18:33

ναι ρε συ νοβι και εγω ηθελα να το πω αυτο...ειναι δυνατον ρε παιδια??στο ενα απο τα 2 διαγωνια πεταλα που μαζευομαστε(εγω ημουν οπως καναμε επιθεσεις στο 2ο ημιχρονιο) συνηθως προσπαθουσαμε να συννενοηθουμε αλλα αν δεν εχεις τυμπανο να βαραει να καταλαβουν οι αλλοι και να ξυπνησουν και καποιοι αλλοι δεν γινεται τπτ...μαλλον καποιοι το ειδαν στο πολυ χαλαρο το ματσακι... :evil:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 15 Φεβ 2010, 19:59

novito έγραψε:Και κάτι αρκετα σημαντικο που δε βλεπω να εχει γραφτει... Ούτε ένα τύμπανο χθες??? Ούτε ένα????? :roll:


Εγω στο είπα..
Μην ξεχνάς να βάζεις και copyright! :lol: :lol:

Εγώ ψήφισα σαν Εμ Βι Πι τον Πέτα, καθώς ήταν ο άνθρωπος που όταν βγήκε ο Λάζος για ανάσες, επωμίσθηκε το δύσκολο ρόλο σε επίθεση κι άμυνα μέσα στη ρακέτα, πηγαίνοντας τα εξαιρετικά!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 15 Φεβ 2010, 20:26

Στο θέμα των συνθημάτων έχω και εγώ μια παρατήρηση.

Πήγα στον αγώνα μετά τη δουλειά στο τελευταίο δεκάλεπτο. Μετά από ένα τάιμ άουτ και μόλις τελείωσε η μουσική για τις χορεύτριες ακούστηκε από τα μεγάφωνα ένα σύνθημα (νομίζω ήταν το "στην Ευρώπη το καλύτερο σιρόπι"). Τα πέταλα μετά από λίγα δευτερόλεπτα αμηχανίας άρχισαν να χειροκροτούν στο ρυθμό χωρίς να λένε το σύνθημα. Δε θα έλεγα ότι ένιωσα άσχημα, αλλά σίγουρα ήταν μεγάλη η αμηχανία. Έγινε παρόμοιο σκηνικό και νωρίτερα στον αγώνα;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 15 Φεβ 2010, 20:30

ναι φιλε για καποιον ακυρο λογο βαζανε συνθηματα στα δεκαλεπτα και σε καποια ταιμ αουτ νομιζω που ακουγονταν απο ηχεια...δεν ξερω τι ειχαν στο μυαλο τους αλλα οτι και να ειχαν μακακια ηταν...αυτα ειναι για το καραισκακη...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 20:42

Από την πολύ καλή συνέντευξη του σούλη σήμερα κρατάω:
1) Παντού θέλουμε την νίκη και προσπαθούμε για αυτήν. O Π.Α.Ο.Κ. έχει παρουσιαστεί αρκετά δυνατός σε όλα τα παιχνίδια του. Ο Π.Α.Ο.Κ. δεν είναι ομάδα που μπορεί να σημαδεύει παιχνίδια και είναι μία ομάδα που πρέπει να πρωταγωνιστήσει και να προσπαθήσει σε κάθε παιχνίδι
3) Όταν κάνεις πολύ καλή άμυνα και δικαιώνεσαι παίρνεις το έναυσμα και για εντυπωσιακές φάσεις.
4) όταν μια ομάδα που θέλει να παίξει γρήγορο και θεαματικό μπάσκετ κάνει και λάθη.
5) o Λάζος ήταν πάρα πολύ καλός αλλά έχει να προσφέρει πολλά περισσότερα από ότι προσέφερε χθες!!!
6) Παιχνίδι με παιχνίδι ρολάρει η ομάδα. Δεν είχαμε δύο παιχνίδια την εβδομάδα κάτι στο οποίο καθυστερεί να βρει ρυθμό η ομάδα και να έχει αυτοματισμούς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 15 Φεβ 2010, 22:41

Sera4 έγραψε:ναι φιλε για καποιον ακυρο λογο βαζανε συνθηματα στα δεκαλεπτα και σε καποια ταιμ αουτ νομιζω που ακουγονταν απο ηχεια...δεν ξερω τι ειχαν στο μυαλο τους αλλα οτι και να ειχαν μακακια ηταν...αυτα ειναι για το καραισκακη...


οταν ο π@παρας που επιλεγεις, νομιζει πως ειναι dj και πως βρισκεται σε κανα βλαχοclub αυτα συμβαινουν.... :evil:

υ.γ. freegoodaki θα λεγα τωρα τι μ πες, αλλα σεβομαι την ηλικια σου... 8-)
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες